رفتن به مطلب

*** رای دهید !!! کدام تولید کننده ی داخلی ؟؟؟ ***

دوست دارید محصولات کدام تولید کننده داخلی را به چالش بکشید ؟   

198 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. دوست دارید محصولات کدام تولید کننده داخلی را به چالش بکشید ؟

• دیمو DIMO
    • ماتریکس MSI و edifire
    • سیاره سبز ( گرین )
    • فراسو Farrasoo
    • توسن سیستم TSCO
    • همراه سرویس اروند GLX
    • پروبیت Microlab
    • سام الکترونیک Samsung
    • مادایران LG
    • سادیتا SADATA
      0
    • پاسکال سیستم Pascal
      0
    • تولیدی - بازرگانی ویرا Viera
    • دیتا شین datasheen
    • پرفکت Perfect و Logic و Trust
      0
    • کامپیوتر طاووس Next

Recommended Posts

درود

دوستانی که انقد روی پاور گرین اصرار دارید، بسیار کنجکاو هستم بفهمم یک پاور چطوری میشه بررسی و مقایسه کرد چون واقعاً شخصاً نمیدونم و بلد نیستم چطوری باید پاور رو خارج از لابراتوار از نظر فنی بررسی و مقایسه کرد

به پاور لودر وصل کنی؟ پاور متر بزاری افشینسی رو حین لودهای مختلف با دستگاه پاور لودر اندازه بگیری؟ با اسیلوسکوپ ریپل رو اندازه گیری کنی؟دوربین حرارتی برای بررسی دمای داخلی؟سوند متر برای اندازه گیری نویز فن؟ یعنی چطوری یکی منو روشن کنه :I Do not Know:

کسی ایده ای داره چطوری میشه پاور رو بررسی و مقایسه کرد؟

پ.ن: عزیزان لیون یه وقت بد برداشت نکن چون واقعا این سوال برام پیش اومده و جوابی براش ندارم.

@};- @};- @};-

می‌فرستیم تامز واسه‌مون بررسی کنه، یه عنوان یک پیشنهاد. فکر نکنم غیر عملی باشه.

من اطلاعی ندارم، مگر توی ایران جایی نیست امکانات اینچنینی داشته باشن؟

توی چند تا از مقاله‌هایی که توی وبسایتهای وطنی خونده‌ام اشاره شده که قطعه در لابراتوار خودشون بررسی شده، خالی بندی بوده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

می‌فرستیم تامز واسه‌مون بررسی کنه، یه عنوان یک پیشنهاد. فکر نکنم غیر عملی باشه.

من اطلاعی ندارم، مگر توی ایران جایی نیست امکانات اینچنینی داشته باشن؟

توی چند تا از مقاله‌هایی که توی وبسایتهای وطنی خونده‌ام اشاره شده که قطعه در لابراتوار خودشون بررسی شده، خالی بندی بوده؟

درود

والا من تا حالا تو هیچ سایت فارسی زبانی بررسی پاور ندیدم اگر هم بوده صرفا در حد تست عملی بوده و نه بررسی فنی.

خیر، تجهیزاتی که ذکر شد جز وات متر تقریباً بقیه همگی گران قیمت هستند و تصور نمیکنم جز برخی شرکت های تخصصی برق و الکترونیک و گرین و  آزمایشگاه های فنی جایی گیر بیاد.

البته ممکن هست بعضی از دوستان تصور کنن برای بررسی پاور میشه از مولتی متر و پاور تستر استفاده کرد که این اصلا درست نیست.

بله جناب بهمنیان برخی  (و نه همه) ریویوهای به ظاهر عملی، جز 4 تا عکس انداختن چیز دیگه ای نیست و در حقیقت از بنچمارک ها و نتایج آماده ای که بهشون ارائه میشه استفاده میکنن.

بجز جنبه تست های تخصصی، مهمترین جنبه هر پاور، طراحی فنی اون و تحلیل اش هست که نیازمند دانش تخصصی الکترونیک هست و باید با طراحی پاور و استانداردهای پاور آشنایی داشت که کار بسیار دشواریه.

البته شاید  عزیزان لیون تجهیزات لازم رو در اختیار داشته باشن و من نمیخوام پیشگویی کرده باشم صرفا برام سوال هست دوستانی که خواستار بررسی پاور هستن آیا ایده ای هم در مورد انجامش دارن؟. برای مجموعه ای مثل لیون کامپیوتر کار بسیار آسانی است که از لابراتوار شرکت هایی مثل گرین استفاده کنه اما در چنین حالتی کمی وضعیت پیچیده میشه و واقعاً برا من یکی سخته بری شرکت گرین پاور کرسیر رو مقایسه کنی.

پس مخاطب من عزیزانی هست که پیشنهاد بررسی پاور دادن نه لیون.

@};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم نظرم روی این مورد بلاد کفر هست

فرستاده بشه بلاد کفر که صد البته هزینه بسیار بالایی میبره :D :D  :D

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به شدت نامتعارف هست که شرکت/شخص دومی (غیر خود سازنده ) محصولی رو برای بررسی بفرسته برای سایت/مرجعی و تا جایی که میدونم به هیچ عنوان مراجع و وب سایت های مشهور چنین چیزی رو قبول نمی کنن. یعنی باید خود سازنده با امضای توافق نامه بفرسته (از نظر حقوقی قابل قبول نیست)

مگه اینکه بیان بررسی کنن اما خودشون نگن اینو ما بررسی کردیم و زیر مسئولیتش نرن.

البته یه توضیحی بدم، اغلب پاورهای گرین تست های افیشنسی و 80 پلاس اشون رو میشه تو مراجع معتبر خارجی پیدا کرد، کافیه تا مدل اصلی OEM رو بدونی که معمولا رو برد میشه پیداش کرد حتی خود گرین اغلب مدلها رو ذکر کرده

.

شخصاً پاورهای سری UK و EVO گرین رو تو منابع معتبر بررسی کردم و واقعاً وجود داشتن و تاییده گرفتن.

برای نمونه پاور 650 وات سری UK گرین اینه (فایل PDF نتیجه بررسی 80 پلاس):

http://www.rodfile.com/91hqdulekcsk

یا پاور 700 وات سری HP گرین اینه (فایل PDF نتیجه بررسی 80 پلاس):

http://www.rodfile.com/6km16bsgld7a

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

درود

به شدت نامتعارف هست که شرکت/شخص دومی (غیر خود سازنده ) محصولی رو برای بررسی بفرسته برای سایت/مرجعی و تا جایی که میدونم به هیچ عنوان مراجع و وب سایت های مشهور چنین چیزی رو قبول نمی کنن. یعنی باید خود سازنده با امضای توافق نامه بفرسته (از نظر حقوقی قابل قبول نیست)

مگه اینکه بیان بررسی کنن اما خودشون نگن اینو ما بررسی کردیم و زیر مسئولیتش نرن.

البته یه توضیحی بدم، اغلب پاورهای گرین تست های افیشنسی و 80 پلاس اشون رو میشه تو مراجع معتبر خارجی پیدا کرد، کافیه تا مدل اصلی OEM رو بدونی که معمولا رو برد میشه پیداش کرد حتی خود گرین اغلب مدلها رو ذکر کرده

.

شخصاً پاورهای سری UK و EVO گرین رو تو منابع معتبر بررسی کردم و واقعاً وجود داشتن و تاییده گرفتن.

برای نمونه پاور 650 وات سری UK گرین اینه (فایل PDF نتیجه بررسی 80 پلاس):

http://www.rodfile.com/91hqdulekcsk

یا پاور 700 وات سری HP گرین اینه (فایل PDF نتیجه بررسی 80 پلاس):

http://www.rodfile.com/6km16bsgld7a

این هم نامتعارف هست که یک فروشگاه بیاد قطعه ها رو بررسی فنی کنه، برای انتشار. ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود

دوستانی که انقد روی پاور گرین اصرار دارید، بسیار کنجکاو هستم بفهمم یک پاور چطوری میشه بررسی و مقایسه کرد چون واقعاً شخصاً نمیدونم و بلد نیستم چطوری باید پاور رو خارج از لابراتوار از نظر فنی بررسی و مقایسه کرد

به پاور لودر وصل کنی؟ پاور متر بزاری افشینسی رو حین لودهای مختلف با دستگاه پاور لودر اندازه بگیری؟ با اسیلوسکوپ ریپل رو اندازه گیری کنی؟دوربین حرارتی برای بررسی دمای داخلی؟سوند متر برای اندازه گیری نویز فن؟ یعنی چطوری یکی منو روشن کنه :I Do not Know:

کسی ایده ای داره چطوری میشه پاور رو بررسی و مقایسه کرد؟

پ.ن: عزیزان لیون یه وقت بد برداشت نکن چون واقعا این سوال برام پیش اومده و جوابی براش ندارم.

@};- @};- @};-

درود

والا من تا حالا تو هیچ سایت فارسی زبانی بررسی پاور ندیدم اگر هم بوده صرفا در حد تست عملی بوده و نه بررسی فنی.

خیر، تجهیزاتی که ذکر شد جز وات متر تقریباً بقیه همگی گران قیمت هستند و تصور نمیکنم جز برخی شرکت های تخصصی برق و الکترونیک و گرین و  آزمایشگاه های فنی جایی گیر بیاد.

البته ممکن هست بعضی از دوستان تصور کنن برای بررسی پاور میشه از مولتی متر و پاور تستر استفاده کرد که این اصلا درست نیست.

بله جناب بهمنیان برخی  (و نه همه) ریویوهای به ظاهر عملی، جز 4 تا عکس انداختن چیز دیگه ای نیست و در حقیقت از بنچمارک ها و نتایج آماده ای که بهشون ارائه میشه استفاده میکنن.

بجز جنبه تست های تخصصی، مهمترین جنبه هر پاور، طراحی فنی اون و تحلیل اش هست که نیازمند دانش تخصصی الکترونیک هست و باید با طراحی پاور و استانداردهای پاور آشنایی داشت که کار بسیار دشواریه.

البته شاید  عزیزان لیون تجهیزات لازم رو در اختیار داشته باشن و من نمیخوام پیشگویی کرده باشم صرفا برام سوال هست دوستانی که خواستار بررسی پاور هستن آیا ایده ای هم در مورد انجامش دارن؟. برای مجموعه ای مثل لیون کامپیوتر کار بسیار آسانی است که از لابراتوار شرکت هایی مثل گرین استفاده کنه اما در چنین حالتی کمی وضعیت پیچیده میشه و واقعاً برا من یکی سخته بری شرکت گرین پاور کرسیر رو مقایسه کنی.

پس مخاطب من عزیزانی هست که پیشنهاد بررسی پاور دادن نه لیون.

@};-

درود دوستان عزیز

سوال خیلی خوبیه :clapping:

آگر گرین توی این مسئله انتخاب بشه یه سری کارها هستش که انجام میدیم

پیشنهاد

برنامه و پیشنهاد ما اینه :

میخوایم نظراتتون رو از همین الان بدونیم :

1 - برند مورد نظر رو انتخاب میکنیم با کمک شما دوستان

2 - کاربرانی رو برای انجام این ویدئو دعوت میکنیم که در این چالش در کنار ما باشن .

توضیح : یه سری از کاربران رو ما دعوت می کنیم و یه سری از کاربران هم خودشون داوطلب میشن و بین اینها تعدادی از دوستان رو به این چالش دعوت می کنیم .

هدف ما از دعوت کاربران اینه که بتونیم در حضور شما دوستان این چالش انجام بشه و هر اتفاقی که میفته این دوستان شاهد این امر باشن .

و در اصل با خود همین دوستان برند مورد نظر رو به چالش می کشیم

3 - ما با این شرکتها دوستیم و می تونیم از امکانات خودشون استفاده کنیم . یعنی از ابزار تست و امکانات خودشون بهره ببریم . ( اعتقاد داریم اگر شرکتی به خودش شک نداره پس اجازه چنین کاری رو میده )

@};-  حالا تا اینجا این برنامه کلی بوده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر خواستین پاور بررسی کنید حالا از هر برندی

خواهشاً کسایی رو انتخاب کنید که اطلاعات داشته باشن در مورد پاور

یا کیس هم همینطور یا وسایل دیگه

الان چیزی که بنظرم میرسه برای پاور جناب شعبانی بنظرم اطلاعات خوبی دارن و طرفدار برند خاصی هم نیستن

لینک به دیدگاه

الان چیزی که بنظرم میرسه برای پاور جناب شعبانی بنظرم اطلاعات خوبی دارن و طرفدار برند خاصی هم نیستن

گمون کنم اورکلاکر های حرفه ای هم تا حدود زیادی بتونن در این ضمینه کمک کنن .

لینک به دیدگاه

حتما همین کار رو میکنیم

و افراد رو از همینجا دعوت میکنیم و برای انتخابشون هم از شما عزیزان کمک میگیریم

البته حتما قرار نیست خیلی فنی باشن

سعی میکنیم که هم از افراد حرفه ای و هم غیر حرفه ای و حتی کاربران تازه وارد هم استفاده کنیم تا کار زیباتر در بیاد

پس از الان دوستان خودشون رو برای یک برنامه جذاب اماده کنن @};-

لینک به دیدگاه

فقط اگر بنابر این شد که شرکت موردنظر سیاره ی سبز بشه امیدوارم اصلا کوتاه نیاید ...

یه مدت که باهاشون سروکار داشتم همچین خلی بپیچن امیدوارم بدون بحث و رودروایسی خیلی محکم بتوند بهشون انتقاد کنید و جواب قانع کننده بخواید ازشون...

لینک به دیدگاه

فقط اگر بنابر این شد که شرکت موردنظر سیاره ی سبز بشه امیدوارم اصلا کوتاه نیاید ... یه مدت که باهاشون سروکار داشتم همچین خلی بپیچن امیدوارم بدون بحث و رودروایسی خیلی محکم بتوند بهشون انتقاد کنید و جواب قانع کننده بخواید ازشون...

زمانش که برسه اینجا همه ی دوستان رو دعوت میکنیم و بیشتر نظرمون روی افرادی هستش که منتقد این شرکت هستن ;)

ما با شرکت سیاره سبز دوست هستیم و در جریان این برنامه هم قرار گرفتن . قرار نیست کسی رو ضایع کنیم و قرار هم نیست اگر انتقادی وارده بیخالش بشیم ولی میخوایم ایندفعه خود کاربرا قدم بردارن و برنامه ای رو بسازن البته با کمک هم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

من کلا به تولید کننده ی داخلی و علی الخصوص گارانتی هاشون هیچ اعتقادی ندارم، فقط کالاهای خارجی با به اصطلاح گارانتی ( فقط در حد اسم ) داخلی

یه ماجرای نسبتا طولانی برای دوستان تعریف کنم :

همین دو سه هفته ی قبل یه پاور گرین 585 وات معیوب داشتم، بردم دفتر گرین تو مشهد و تحویل دادم، پاورو طبق گفته ی خودشون ( راست و دروغش رو نمیدونم دقیق ) فرستادن تهران و بعد از حدود 20 روز تماس گرفتن که بیا پاورو ببر، بعد از مراجعه گفتن پاورت سالم بوده و مشکلی نداره بعد از یه روز تست و مشاهده ی ایراد قبلی، مجدد به دفترشون مراجعه کردم، مجدد پاورو دادم بهشون و مثل قبل ، و بعد از حدود 20 روز تماس و مراجعه ی من، از من مبلغ 50 هزار تومن بابت تعمیر پاور گرفتن، و متاسفانه باز هم بعد از تست متوجه شدم هنوز ایراد پاور پابرجاست، برای مرتبه ی سوم به دفترشون مراجعه کردم و گفتم که هنوز ایراد پاور پابرجاست، یکی از مسئولین دفترشون گفت که چون تازه تعمیر شده و هزینه پرداخت کردید نیاز به پرداخت هزینه ی دیگه ای نیست و مجدد پاورو براتون ارسال می کنیم، این بار هم بعد از حدود دو سه هفته تماس گرفتن که پاورت حاضره، بعد از مراجعه ی من به دفترشون متاسفانه مسئول قبلی نبود و اون شخصی که تو دفتر بود مجدد مبلغ 8 تومن از من گرفت ( منم ماجرای این چندین مرتبه مراجعه ی خودم که بیشتر شبیه به طنز بود رو خیلی دوستانه براشون تعریف کردم که ایشون خیلی جدی گفتن ایندفعه اگه پاور ایراد داشت دیگه نیارید اینجا ) و متاسفانه این مرتبه هم بعد از تست پاور متوجه شدم که اصلا پاور دست نخورده و دقیقا همون پلمپ قبلی ای که بهش زده بودن سالم سرجاش بود، منم پاورو مستقیم داخل سطل زباله انداختم و تصمیم گرفتم منبعد نه خودم از محصولات گرین خرید کنم و نه برای مشتریهام محصولی از گرین بخرم... ( شرمنده طولانی شد )

لینک به دیدگاه

من کلا به تولید کننده ی داخلی و علی الخصوص گارانتی هاشون هیچ اعتقادی ندارم، فقط کالاهای خارجی با به اصطلاح گارانتی ( فقط در حد اسم ) داخلی

همین دو سه هفته ی قبل یه پاور گرین 585 وات معیوب داشتم، بردم دفتر گرین تو مشهد و تحویل دادم، پاورو طبق گفته ی خودشون ( راست و دروغش رو نمیدونم دقیق ) فرستادن تهران و بعد از حدود 20 روز تماس گرفتن که بیا پاورو ببر، بعد از مراجعه گفتن پاورت سالم بوده و مشکلی نداره بعد از یه روز تست و مشاهده ی ایراد قبلی، مجدد به دفترشون مراجعه کردم، مجدد پاورو دادم بهشون و مثل قبل ، و بعد از حدود 20 روز تماس و مراجعه ی من، از من مبلغ 50 هزار تومن بابت تعمیر پاور گرفتن، و متاسفانه باز هم بعد از تست متوجه شدم هنوز ایراد پاور پابرجاست، برای مرتبه ی سوم به دفترشون مراجعه کردم و گفتم که هنوز ایراد پاور پابرجاست، یکی از مسئولین دفترشون گفت که چون تازه تعمیر شده و هزینه پرداخت کردید نیاز به پرداخت هزینه ی دیگه ای نیست و مجدد پاورو براتون ارسال می کنیم، این بار هم بعد از حدود دو سه هفته تماس گرفتن که پاورت حاضره، بعد از مراجعه ی من به دفترشون متاسفانه مسئول قبلی نبود و اون شخصی که تو دفتر بود مجدد مبلغ 8 تومن از من گرفت ( منم ماجرای این چندین مرتبه مراجعه ی خودم که بیشتر شبیه به طنز بود رو خیلی دوستانه براشون تعریف کردم که ایشون خیلی جدی گفتن ایندفعه اگه پاور ایراد داشت دیگه نیارید اینجا ) و متاسفانه این مرتبه هم بعد از تست پاور متوجه شدم که اصلا پاور دست نخورده و دقیقا همون پلمپ قبلی ای که بهش زده بودن سالم سرجاش بود، منم پاورو مستقیم داخل سطل زباله انداختم و تصمیم گرفتم منبعد نه خودم از محصولات گرین خرید کنم و نه برای مشتریهام محصولی از گرین بخرم... ( شرمنده طولانی شد )

درود

بهترین کار رو کردی.

لینک به دیدگاه

من سر همین پاور های افتضاح گرین یک 3820 و rampage iv extreme فرستادم هوا

750OC

یعنی سیستم کارش به اسمبل نکشید، روی میز که اسمبل کردم داشتم OS نصب می کردم 2,800 رو رسما فرستاد هوا

CPU که گارانتی نداره، پرید رفت

مادربورد هم سازگار قبول نکرد که خوب حق داشت

پاور هم بردم خیابان سمیه گارانتی سیاره سبز، گفتن سالمه!!!

بعدا بردم پیش دوستم توی آواژنگ تست گرفتیم دیدیم این پاور 5 دقیقه نمی تونه ولتاژ ثابت بده، اونم نه توی یک ولتاژخاص بلکه توی تمامی ولتاژ ها نوسان بسیار شدید داره

در آخر هم سیاره سبز هیچ جوره زیر بار نرفت و من به تولید ملی ایمان آوردم (درستش اینه که به نخریدن تولید ملی ایمان آوردم)

ویرایش شده توسط ArashSDT
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

من از فروشگاه لیون کیس Green z7 Gladiator خریدم و آقا مهرداد گل کیس رو باز کرد و همه جاشو بررسی کردیم و سالم تحویلم داد.(از بچه های لیون راضی ام)

بعد یکی دو هفته که بازش کردم واسه اسمبل ,وقتی نایلون روی طلق شفافش رو کندم دیدم دوتا ساییدگی خفن داره , اول فکر کردم جای چسبه ولی تمیزش که کردم دیدم ساییدگیه. انگار سمباده کشیده باشن.

وقتی هم خواستم روشنش کنم دیدم دکمه پاور کار نمیکنه که خودم بازش کردم درستش کردم.(سیمش قطع بود)

مدل اصلی این کیس که  Azza Nova 8000 هست درب های محفظه هاردش حالت اتوبوسی باز میشه. این کیس هم دقیقا کپی اونه اما شرکت سیاره سبز لولاهاشو اصلا نذاشته بود(در صورتی که جای نصب لولاش روی درب هست)

رو پنل کیس یه قسمت مشکی داره که برچسب ماننده , کج چسبونده بودنش که دیگه کاریش نمیشه کرد.

خلاصه بماند که قیمت این کیس 370 تومن بد و تا ما اومدیم بخریم شد 399 تومن.

من حتی واتر کولرم رو  glacier 360  گرفتم اما هنوز تستش نکردم. کلا طرفدار این برند بودم و خیلی تعریف کیفیتشو شنیده بودم.

سر این قضیه کیس دیگه توبه کردم سراغ جنس ایرانی برم. میخواستم پاورOC+ 750   بگیرم که رفتم به جاش cooler master V750  از لیون گرفتم.

شرکت سیاره سبز همیشه حتی تو پخش و توزیع هم ضعیف عمل می کنه. با اینکه جنس مثلا وطنیه و نمایندگی هاش فراوون هستند هیچ وقت جنس هاش جور نیست.

یعنی اگه از این به بعد مجانی هم از محصولات این شرکت بهم بدن ازش استفاده نمی کنم.

لینک به دیدگاه

مجدد سلام به دوستان گلم، پیرو نظر قبلی ای که نوشتم و منفی بود، تقریبا چند روز قبل یه اتفاق خوب هم افتاد که بهتر دونستم با دوستان در میون بزارم، تقریبا  اواخر هفته ی قبل بود که از واحد صدای مشتریان گرین با من تماس گرفتن و در مورد تعمیر و میزان رضایتمندی من از خدماتشون سوال کردن، من که قبلا اصلا قصد پیگیری و شکایت از دفتر مشهد به دفتر تهران رو نداشتم با خودم گفتم حالا که خودشون تماس گرفتن بهتره موضوع رو باهاشون در میون بزارم، خانمی که موضوع رو باهاش مطرح کردم گفتن حتما پیگیر مشکل من میشن، بعد حدود سه چهار ساعت از بخش فنی شرکت باهام تماس گرفتم و منم مجدد کل ماجرا رو تعریف کردم و پاسخ خوب و مسئولانه ای که دادن این بود که قرار شد مبلغی که دفتر مشهد از من گرفته و هیچ کاری برام انجام نداده تو خدمات بعدی برام لحاظ بشه و تا همون مبلغ ازم هزینه ای گرفته نشه ( در ضمن شماره داخلی خودشونم دادن تا اگه بازم یه همچین مشکلی از طرف این دفتر پیش اومد مستقیم باهاشون در میون بزارم ) ( البته سعی میکنم وضعیت برخورد و پیگیریشون رو تو مراجعه ی بعدیم حتما همینجا مجدد با دوستان در میون بزارم ) مجدد شرمنده طولانی شد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...