رفتن به مطلب

روشن نشدن سيستم دوستان خواهشا كمك كنيد

APEX_PREDATOR
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت همه ي دوستان خوبم

اقا ديشب ما در حال بازي با سيستم بوديم كه برق رفت بعد از چند دقيقه كه اومد وقتي سيستمو روشن كردم بوت نشد وهنگ كرد ريستارت كردم و تنظيمات مين رو اوردم رو ديفالت و xmp غير فعال شد سيستم بالا اومد ولي بعد از چند دقيقه خاموش شد ديگه روشن نشد خوشبختانه من قطعه تو خونه دارم پاور خودش hx 1000 بود كه با يه گرين سري اور عوض كردم بازم روشن نشد كالا مين رو باز كردم رم هارو دوباره جا زدم بايوس رو ريست كردم بازم نشد همه چيو جدا كردم به جز رم ها وسي پي يو بازم حتي ١ ثانيه روشن نشد سي پي يو رو هم كه در اوردم ظاهرا همه چي سالم بود باتري رم در اوردم دوباره جا زدم ولي مشكل هنوز پا برجاست فكر كنم فاتحش خونده شده حالا مين يا سي پي يو به نظرتون چي كار كنم

لینک به دیدگاه

سلام. باید تست بشه. رم رو خارج کردین باز هم روشن نشد؟

یادمه واسه منم اتفاق افتاده بود. مین یه چنتا از ای سی ها کنار cpu سوخته بودن عوض کردم درست شد. احتمال میدم از مین باشه. اگه گارانتی داره بفرس و اگه نداره ببر یه جای معتبر تست کنن

لینک به دیدگاه

سلام. باید تست بشه. رم رو خارج کردین باز هم روشن نشد؟

یادمه واسه منم اتفاق افتاده بود. مین یه چنتا از ای سی ها کنار cpu سوخته بودن عوض کردم درست شد. احتمال میدم از مین باشه. اگه گارانتی داره بفرس و اگه نداره ببر یه جای معتبر تست کنن

بله رم هارم خارج کردم فقط سی پی یو روش بود بازم روشن نشد متاسفانه مین هم واقعا گرون قیمته اگر مشکل از اون باشه و درست نشه بیچاره میشم و تازه 8 ماه هم کار نکرده نمیدونم میشه درستش کرد یا نه مدلش x99 deluxe هست

ویرایش شده توسط APEX_PREDATOR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای منم چند ماه پیش یه همچین اتفاقی افتاد که البته به خاطر اشتباه خودم بدو در زمان جا زدن بلاکه واتر کولر روی مادربورد،با فشار زیادی که اورده بودم باعث شده بود سیم کشیه مادربورد که بین لایه ها هست بسوزه و در اولین لحظه ای که روشن کردم لطف کرد زد cpu رو هم سوزوند،مادربورد و سی پی یو رو خیلی جاها بردم حتی برای لیون هم فرستادم اما نشد که نشد و بالاخره مجبور به تعوضشون شدم.

البت امیدوارم برای شما همچین اتفاقی نیوفته. :( 

لینک به دیدگاه

برای منم چند ماه پیش یه همچین اتفاقی افتاد که البته به خاطر اشتباه خودم بدو در زمان جا زدن بلاکه واتر کولر روی مادربورد،با فشار زیادی که اورده بودم باعث شده بود سیم کشیه مادربورد که بین لایه ها هست بسوزه و در اولین لحظه ای که روشن کردم لطف کرد زد cpu رو هم سوزوند،مادربورد و سی پی یو رو خیلی جاها بردم حتی برای لیون هم فرستادم اما نشد که نشد و بالاخره مجبور به تعوضشون شدم.

البت امیدوارم برای شما همچین اتفاقی نیوفته. :( 

:(

بفرس گارانتی

گارانتی نداره متاسفانه چون از امازون خریداری شده باید بدمش دست تعمیر کار فکر کنم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود 

دوستان عذر میخوام که تاپیک مجددا بالا میارم در پی یه سری مشکلات بوجود امده در حال حاظر موندم چی کار کنم میخواستم یه مشورتی با شما دوستان بکنم بعد از مشکل مادربردم بدلیل عدم داشتن گارانتی بردمش پیش یکی از معتبر ترین تعمیکار هایی که میشناختم متاسفانه مادربرد تو پل جنوبی رو یه قطعه ای اتصال داره که از شانس ما گیرم نمیاد و الان تنها امیدم یه مادر برد اوراقی هست ولی مشکل اصلی بنده الان این هست که چون الان شهرستان هستم فعلا مادربرد مشابه این به این راحتی پیدا نمیشه که بنده بتونم حد اقل از سلامت cpu صد در صد اطمینان حاصل کنم حالا اگرم بخوام با هزار بدبختی یه مین دیگه هم بخرم نمیتونم با خیال راحت بگم سیستم 100 درصد راه میفته الان به نظر شما درست ترین راه چیه فقط سوالی که برام مطرح هست اینه که ایا cpu خراب میتونه به مین اسیب بزنه یا نه ؟ بعد به نظرتون امکان داره قطعه ای این بلا رو سر مین اورده باشه >؟ یه مورد دیگه این که اگر شما الان یه سرچ تو سایتا و فروم های خارجی بزنید متوجه میشید که کاربرای زیادی بودن که دقیقا مشابه همین مشکلو با این مین (x99 delux) داشتن چند تا هم ویدیو هست طرف داشته بازی میکرده سیستم خاموش شده روشن نشده به نظرم رسید اصلا این مین داستان دار هست چون وقتی در مورد rampage v سرچ کردم فقط 1 مورد خرابی تونستم پیدا کنم که سیتمم اور شده بود حالا به نظر شما اگر بخوام مین جدید بگیرم بهترین انتخاب چی هست  :( فقط بگم از این مین واقعا ناامیدم این سیستمم رو بر خلاف x79 که داشتم اور نکردم دمای سی پی یو تو این 9 ماه که خریدمش هیچ وقت از 38 بالا تر نرفت کلا 2 بار هم بیشتر وقتی برق رفت سیستم روشن بود که بار سوم ایجوری شد :( قطعات هم این زیر براتون مینویسم فقط عاجزانه تقاضا دارم اگر اطلاعی تو هر کدوم از موارد گفته شده دارین و یا مورد مشابهی روتجربه کردین بنده رو از دونستنش محروم نفرمایید  @};-

1 مین x99 delux

2 سی پی یو 5820k

3 پاور corsair hx 1000i

4 رم corsair dominator 4*4 3000

5 گرافیک evga gtx 980ti 

لینک به دیدگاه

درود 

دوستان عذر میخوام که تاپیک مجددا بالا میارم در پی یه سری مشکلات بوجود امده در حال حاظر موندم چی کار کنم میخواستم یه مشورتی با شما دوستان بکنم بعد از مشکل مادربردم بدلیل عدم داشتن گارانتی بردمش پیش یکی از معتبر ترین تعمیکار هایی که میشناختم متاسفانه مادربرد تو پل جنوبی رو یه قطعه ای اتصال داره که از شانس ما گیرم نمیاد و الان تنها امیدم یه مادر برد اوراقی هست ولی مشکل اصلی بنده الان این هست که چون الان شهرستان هستم فعلا مادربرد مشابه این به این راحتی پیدا نمیشه که بنده بتونم حد اقل از سلامت cpu صد در صد اطمینان حاصل کنم حالا اگرم بخوام با هزار بدبختی یه مین دیگه هم بخرم نمیتونم با خیال راحت بگم سیستم 100 درصد راه میفته الان به نظر شما درست ترین راه چیه فقط سوالی که برام مطرح هست اینه که ایا cpu خراب میتونه به مین اسیب بزنه یا نه ؟ بعد به نظرتون امکان داره قطعه ای این بلا رو سر مین اورده باشه >؟ یه مورد دیگه این که اگر شما الان یه سرچ تو سایتا و فروم های خارجی بزنید متوجه میشید که کاربرای زیادی بودن که دقیقا مشابه همین مشکلو با این مین (x99 delux) داشتن چند تا هم ویدیو هست طرف داشته بازی میکرده سیستم خاموش شده روشن نشده به نظرم رسید اصلا این مین داستان دار هست چون وقتی در مورد rampage v سرچ کردم فقط 1 مورد خرابی تونستم پیدا کنم که سیتمم اور شده بود حالا به نظر شما اگر بخوام مین جدید بگیرم بهترین انتخاب چی هست  :( فقط بگم از این مین واقعا ناامیدم این سیستمم رو بر خلاف x79 که داشتم اور نکردم دمای سی پی یو تو این 9 ماه که خریدمش هیچ وقت از 38 بالا تر نرفت کلا 2 بار هم بیشتر وقتی برق رفت سیستم روشن بود که بار سوم ایجوری شد :( قطعات هم این زیر براتون مینویسم فقط عاجزانه تقاضا دارم اگر اطلاعی تو هر کدوم از موارد گفته شده دارین و یا مورد مشابهی روتجربه کردین بنده رو از دونستنش محروم نفرمایید  @};-

1 مین x99 delux

2 سی پی یو 5820k

3 پاور corsair hx 1000i

4 رم corsair dominator 4*4 3000

5 گرافیک evga gtx 980ti 

در خصوص پردازنده دو حالت بیشتر وجود نداره...

یا از کار افتاده و یا کار میکنه

در بین حالات وجود نداره

پس اگر پردازنده سالم باشه باید بتونید تصویر بگیرید

پیشنهاد من این هست با لیون یک صحبتی بکنید و بگید این چنین مشکلی هست  و در صورت امکان پردازنده رو برای تست بفرستید براشون تا از حداقل سالم بودن پردازنده مطمن بشید و یا این که با یکی از عزیزان که در فروم هستند هماهنگ کنید و حضوری یک تست در خصوص پردازنده بگیرید

بعد از مطمن شدن سالم بودن پردازنده به فکر چاره برای مادربرد باشید

بشخصه وقتی ابتدا ماجرا رو خوندم فکر کردم به دلیل قطع برق و ولتاژ ممکن هست پاور این مشکل رو پیش اورده باشه اما ظاهرن پاورتون از برند خوبی هست اگرچه این باعث نمیشه گفت دلیل اتفاق از پاور نمیتونه باشه

بهترین ها هم امکان خرابی دارند

شایان ذکر هم هست تا جایی که من اطلاع دارم گویا این سری از مین بورد ها تنها مشکل عدم بوت شدن دارند به دلیل اشکال در USB hub

که توسط خود ASUS هم تایید شد

http://rog.asus.com/forum/showthread.php?78607-Asus-Confirmed-yesterday-that-X99-boards-has-boot-issues-with-Usb-Hubs-connected

اگرچه در این جا گویا راه حلش رو هم ذکر کردند یکی از کاربران

http://www.tomshardware.com/answers/id-2605458/asus-deluxe-usb-boot-issues.html

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

در خصوص پردازنده دو حالت بیشتر وجود نداره...

یا از کار افتاده و یا کار میکنه

در بین حالات وجود نداره

پس اگر پردازنده سالم باشه باید بتونید تصویر بگیرید

پیشنهاد من این هست با لیون یک صحبتی بکنید و بگید این چنین مشکلی هست  و در صورت امکان پردازنده رو برای تست بفرستید براشون تا از حداقل سالم بودن پردازنده مطمن بشید و یا این که با یکی از عزیزان که در فروم هستند هماهنگ کنید و حضوری یک تست در خصوص پردازنده بگیرید

بعد از مطمن شدن سالم بودن پردازنده به فکر چاره برای مادربرد باشید

بشخصه وقتی ابتدا ماجرا رو خوندم فکر کردم به دلیل قطع برق و ولتاژ ممکن هست پاور این مشکل رو پیش اورده باشه اما ظاهرن پاورتون از برند خوبی هست اگرچه این باعث نمیشه گفت دلیل اتفاق از پاور نمیتونه باشه

بهترین ها هم امکان خرابی دارند

شایان ذکر هم هست تا جایی که من اطلاع دارم گویا این سری از مین بورد ها تنها مشکل عدم بوت شدن دارند به دلیل اشکال در USB hub

که توسط خود ASUS هم تایید شد

http://rog.asus.com/forum/showthread.php?78607-Asus-Confirmed-yesterday-that-X99-boards-has-boot-issues-with-Usb-Hubs-connected

اگرچه در این جا گویا راه حلش رو هم ذکر کردند یکی از کاربران

http://www.tomshardware.com/answers/id-2605458/asus-deluxe-usb-boot-issues.html

ممنون از پاسختون صحبت شما منطقی هست ولی اگر پردازنده سالم باشه و مین خراب باشه بازم مشابه هم میشن پس اینطور که شما فرمودین تنها راه چاره ارسال پردازنده هست بله متوجه مشکل usb hub شده بودم اگر دقت کرده باشین سایر کاربرا هم با پروفایل xmp مشکل داشتن منم وقتی سیتمو روشن کردم و رو بوت هنگ کرد بعد از ریست و غیر فعال کردن xmp سیستم بالا اومد ولی بعد از چند ثانیه رو وینوز خاموش شد دیگه روشن نشد اون موقع فکر کردم بایوس پرونده ولی این بنده خدا میگه پل جنوبی اتصال داره حالا به نظر شما صرفا اگر پاور یه سیستم دیگرو روشن کرد کاملا سالم هست؟

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون صحبت شما منطقی هست ولی اگر پردازنده سالم باشه و مین خراب باشه بازم مشابه هم میشن پس اینطور که شما فرمودین تنها راه چاره ارسال پردازنده هست بله متوجه مشکل usb hub شده بودم اگر دقت کرده باشین سایر کاربرا هم با پروفایل xmp مشکل داشتن منم وقتی سیتمو روشن کردم و رو بوت هنگ کرد بعد از ریست و غیر فعال کردن xmp سیستم بالا اومد ولی بعد از چند ثانیه رو وینوز خاموش شد دیگه روشن نشد اون موقع فکر کردم بایوس پرونده ولی این بنده خدا میگه پل جنوبی اتصال داره حالا به نظر شما صرفا اگر پاور یه سیستم دیگرو روشن کرد کاملا سالم هست؟

بشخصه این روش امتحان رو پیشنهاد نمیدم اگرچه بعدش شما مطمن میشید پاور سالم هست اما اگر دلیل خرابی سیستم پاورباشه احتمال صدمه زدن به سیستم دوم رو هم داره

پیشنهاد میکنم فعلا برای مطمن شدن از سلامت پردازنده یک فکری بکنید و سپس برای مادربرد و تست پاور رو در اخرین مرحله قرار بدین

لینک به دیدگاه

یه عکس واضح از مادربرد . فاز های کنار پردازنده و digi+vrm و ic pwm  بگیر بزار تابهت بگم ... در ضمن اگه نزدیک ولیعصر هستی یه دیباگر بخر تا سریعتر کارت رو راه بندازیم قیمتش هم 20 تومنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده خودم بچه تهرانم ولی متاسفانه الان شهرستان هستم الان تنها کاری که میتونم بکنم اینه که مین رو ارسال کنم تا بررسیش کنن بعد دیباگر مین کد 00 رو نشون میده الان مشکل اصلیم اینه که مطمئن نیستم سی پی یو سالمه یا نه :( الانم مین دستم نیست اومد دستم عکسو میزارم ممنون از توجهت @};-

لینک به دیدگاه

اگه دیباگر FF رو نشون بده یعنی مشکل از پردازنده هست ولی وقتی 00 رو نشون میده یعنی برق پردازنده تامین نمیشه ... در واقع باید هیت سینک روی ماسفت ها رو برداری و با اهم متر اونارو تست کنی به این طریقی که میگم ...

سر منفی اهم متر رو به کانکتور سیم مشکی رنگ یکی از کابل های پاور وصل میکنی ، بعد اهم متر رو روی ولت سنج میزاری ، بعدش پایه های ماسفت رو چک میکنی که باید با کمی درصد خطا ، 12 ولت رو نشون بده ... اگه دیدی عددی رو نشون نمیده باید ماسفت رو تعویض کنی ، در ضمن خازن ها هم باید ببینی که نترکیده باشند ... UPS  به درد همینجاها میخوره چون استابلایزر داره و نمیزاره فشار لحظه ای به سیستم وارد بشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شما یه تستی ازترانزیستورهای کنار cpu بکنین و ببینین ولتاژ دارن و وضعیت چیپ هارو بررسی کنین حتی در حالتی که روشن نمیشه ببینین داغ میشه یا نه؟

ویرایش شده توسط alioverpc
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شما یه تستی از آی سی های کنار cpu بکنین و ببینین ولتاژ دارن و وضعیت چیپ هارو بررسی کنین حتی در حالتی که روشن نمیشه ببینین داغ میشه یا نه؟

منم همینو گفتم ولی جیگر اونا ماسفت هستند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...