رفتن به مطلب

خراب شدن تصویر بعد از نیم ساعت بازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان

این گرافیک رو به صورت استوک حدود 1 ماه پیش خریدم

حدود یک هفته هست موقع بازی کردن یهو تصویر خراب میشه و با ریستارت کردن هم تصویر نمیاد باید کلا سیستم خاموش بشه

حالا جالبیش اینجاست وقتی روشن خاموش میکنم دیگه این مشکل پیدا نمیشه و راحت چند ساعت میتونم بازی کنم :wacko:

اقداماتی که توسط خودم انجام شده

مادربرد و سی پی یو رو دیروز تعویض کردم

ویندوز هم جدید زدم

و اخرین دریوار رو هم نصب کردم

بازم هنوز مشکل پابرجاست

مدل گرافیک سافایر  R9 280x  هست 

پاور سیستم هم گرین 885 هست

از پاور فکرنکنم باشه چونه روی سیستم قبلا 290 بود و بدون هیچ مشکلی کار میکرد

حالا اگر دوستان نظر دیگه ای دارن ممنون میشم من رو راهنمایی کنن

post-7187-0-50046400-1462131011_thumb.jpg

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام 

این مشکل بیشتر از رمهای گرافیک بوجود میاد و درصد کمی هم از خود چیپ 

ولی به تجربه بیشتر از خرابی  حتی یکی از چیپهای رم بوجود میاد که خب عملا کار خاصی نمیشه کرد بعضی وقتها با پایین اوردن فرکانس رم برطرف میشه ولی مشکل سخت افزاری  هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با فورمارک زیر لود بردم هیچ اتفاقی نیوفتاد

البته تو فورمارک فقط جی پی یو میره زیرلود

خودمم شکم برده به چیپ رم

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

این گرافیک رو به صورت استوک حدود 1 ماه پیش خریدم

حدود یک هفته هست موقع بازی کردن یهو تصویر خراب میشه و با ریستارت کردن هم تصویر نمیاد باید کلا سیستم خاموش بشه

حالا جالبیش اینجاست وقتی روشن خاموش میکنم دیگه این مشکل پیدا نمیشه و راحت چند ساعت میتونم بازی کنم :wacko:

اقداماتی که توسط خودم انجام شده

مادربرد و سی پی یو رو دیروز تعویض کردم

ویندوز هم جدید زدم

و اخرین دریوار رو هم نصب کردم

بازم هنوز مشکل پابرجاست

مدل گرافیک سافایر  R9 280x  هست 

پاور سیستم هم گرین 885 هست

از پاور فکرنکنم باشه چونه روی سیستم قبلا 290 بود و بدون هیچ مشکلی کار میکرد

حالا اگر دوستان نظر دیگه ای دارن ممنون میشم من رو راهنمایی کنن

سلام

منظورتون از اینکه تصویر خراب میشه دقیقا چیه؟

1.رنگها قر و قاطی و به هم ریخته میشن

2. تصویر فریز میشه

3. تصویر بلکل سیاه میشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با فورمارک زیر لود بردم هیچ اتفاقی نیوفتاد

البته تو فورمارک فقط جی پی یو میره زیرلود

خودمم شکم برده به چیپ رم

وقتی اینطور مشکل پیدا میکنه درصد خیلی بالا خود رمها هستن  حتی تستها بدون مشکله ولی تو بازی خودشو نشون میده 

در موارد حاد دیگه تصویر نخواهید داشت!

ولی خب خرابی چیپ اصلا به اینصورت نیست 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

سلام شیخ

حتی اگر تا الان میشکل از چیپ نبود االن که بردین تو فرومارک تا تههههه احتمال اینکه خراب شده باشه خیلی زیاده، تست فورمارک یه سری اطلاعات غیر استاندارد رو برای gpu میفرسته که بیشتر برای تست opengl هستن یا چیز های دیگه که باعث خرابی کارت میشه

خودم بخاطر همین فورماک 3 4 کارت سوزندم که اکثر هم از سری r9 270 و 280x بودن، یبار هم gtx480 twinfrozr بود، کلا برای تست سلامت گرافیک علاوه بر استفاده از 3dmark، باید از چند عدد بازی + 3 4 ساعت وبگردی و 3 4 فیلم دیدن هم استفاده کرد

مثلا کارت r9 fury tri-x که خودم اوردم هیچ مشکلی نداشت ولی تو وب گردی تصویر شطرنجی میشد!!!! که با یکم سرچ کردن فهمیدم تمام r9 fury ها مشکل تصویر شطرنجی داخل وب گردی دارن که با نصب کردن ویندوز 10 باعث کاهش این خطا میشه ولی بازم وجود داره

حالا اگر تصویر اینطوری میشد با خاموش کردن مانیتور و جا زدن کابل hdmi تصویر درست میشد

دقیقا از اون اروری که میاد یکی 2 تا عکس بزار مصطفی خان

ویرایش شده توسط rasa.d
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

منظورتون از اینکه تصویر خراب میشه دقیقا چیه؟

1.رنگها قر و قاطی و به هم ریخته میشن

2. تصویر فریز میشه

3. تصویر بلکل سیاه میشه 

همین الان داشتم بازی میکردم که دوباره اینطور شد

عکس گرفتم به پست اول اضافه کردم

سلام شیخ

حتی اگر تا الان میشکل از چیپ نبود االن که بردین تو فرومارک تا تههههه احتمال اینکه خراب شده باشه خیلی زیاده، تست فورمارک یه سری اطلاعات غیر استاندارد رو برای gpu میفرسته که بیشتر برای تست opengl هستن یا چیز های دیگه که باعث خرابی کارت میشه

خودم بخاطر همین فورماک 3 4 کارت سوزندم که اکثر هم از سری r9 270 و 280x بودن، یبار هم gtx480 twinfrozr بود، کلا برای تست سلامت گرافیک علاوه بر استفاده از 3dmark، باید از چند عدد بازی + 3 4 ساعت وبگردی و 3 4 فیلم دیدن هم استفاده کرد

مثلا کارت r9 fury tri-x که خودم اوردم هیچ مشکلی نداشت ولی تو وب گردی تصویر شطرنجی میشد!!!! که با یکم سرچ کردن فهمیدم تمام r9 fury ها مشکل تصویر شطرنجی داخل وب گردی دارن که با نصب کردن ویندوز 10 باعث کاهش این خطا میشه ولی بازم وجود داره

حالا اگر تصویر اینطوری میشد با خاموش کردن مانیتور و جا زدن کابل hdmi تصویر درست میشد

سلام

حمزه جان

تست فورمارک معمولا 3 تا 4 دقیقه میگیرم برای اینکه ببینم نهایت دمای کارت چقدر چونکه این برنامه فشار زیادی روی جی پی یو میاره

دمای کارت هم بالاتر از 75 نمیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام شیخ

همونطور که شما هم گفتید فورمارک بر پایه OpenGL هست و دلیل اینکه اینقدر دما در این تست بالاتر میره نسبت به  زمان بازی کردن اینه که کارتهای گیمینگ برای پردازش تحت DX ساخته و بهینه میشن و پردازش OpenGL فشار الکی میاره... کم نیستن مواردی که کارت خرابه و هیچ بازی ای رو هم نمیتونه(مثلا کارتی که dx11 ساپورت میکنه اما نمیتونه بازی های Dx11 و Dx10 رو اجرا کنه) اجرا کنه اما فورمارک رو پاس میکنه... فورمارک نمیتونه ملاک سلامت باشه(صرفا برای چک کردن دما میتونه مفید باشه_اون هم نه اینکه طولانی تست بگیرید) چون سلامت یک کارت فاکتورهای دیگه ای رو هم شامل میشه

ااا حمزه تونی؟ =))

winner جان الان چک کردم عکسی اضافه نشده فکر کنم یه بار دیگه باید ضمیمه کنین
ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با دیدن عکسی که گذاشتید نظر من هم تقریبا مشابه با نظر جناب Ferdosi هست

فرکانس حافظه گرافیکتون رو قدری پایینتر بیارید (مثلا حدود 100 مگاهرتز کمترش کنید) و دوباره تست بفرمایید و نتیجه رو اعلام کنین

اگر باز هم اتفاق افتاد این بار فرکانس هسته رو هم 100 تا کم کنید و دوباره تست کنید

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان سیستم رو خاموش کردم

چونکه بعضی وقتا بعد از روشن خاموش دیگه این مشکل پیش نمیاد میزارمش فردا تست کنم دوباره

این کاهش فرکانس رو با برنامه ام اس ای افتربورنر انجام بدم خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان سیستم رو خاموش کردم

چونکه بعضی وقتا بعد از روشن خاموش دیگه این مشکل پیش نمیاد میزارمش فردا تست کنم دوباره

این کاهش فرکانس رو با برنامه ام اس ای افتربورنر انجام بدم خوبه

آره با Afterburner خوبه

لینک به دیدگاه

همونطور که شما هم گفتید فورمارک بر پایه OpenGL هست و دلیل اینکه اینقدر دما در این تست بالاتر میره نسبت به  زمان بازی کردن اینه که کارتهای گیمینگ برای پردازش تحت DX ساخته و بهینه میشن و پردازش OpenGL فشار الکی میاره... کم نیستن مواردی که کارت خرابه و هیچ بازی ای رو هم نمیتونه(مثلا کارتی که dx11 ساپورت میکنه اما نمیتونه بازی های Dx11 و Dx10 رو اجرا کنه) اجرا کنه اما فورمارک رو پاس میکنه... فورمارک نمیتونه ملاک سلامت باشه(صرفا برای چک کردن دما میتونه مفید باشه_اون هم نه اینکه طولانی تست بگیرید) چون سلامت یک کارت فاکتورهای دیگه ای رو هم شامل میشه

ااا حمزه تونی؟ =))

winner جان الان چک کردم عکسی اضافه نشده فکر کنم یه بار دیگه باید ضمیمه کنین

هااااا خودوم بیدوم فرجام :D

اینم یادم رفت بگم یدونه 280x داشتم که اگر فرکاسن هسته رو میزاشتم رو 950 و مموری رو هم 150 تا کم میکردم درست میشد

به قول فرجام این کار رو هم چند بار انجام بده ببین پایدار میشه یا نه

البته اینم بگم که داونکلاک کردن تا زیر 100 تا نهایتا تاثیری که توی فریم بزاره بین 1 تا 2 تاست، چون خودم همین کارو با r9 280x dual-x انجام دادم

اگر کارت رو به قیمت خوبی خریده باشی پس نگهش داری با همین داونکلاک هیچ مشکلی نداره

ویرایش شده توسط rasa.d
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان دستتون درد نکنه با کاهش 100 تا از فرکانس رم مشکل رفع شد

فقط چندتا سوال دیگه

من چونکه اهواز هستم و هوا هم خیلی گرم شده

بخاطر اینکه به کارت گرافیک فشار نیاد میخوام فرکانس رم رو روی 1300 و هسته رو روی 900 بزارم

آیا با این کار مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

میگم مصطفی این کارت رو از اهواز خریدی؟

مدل 280x dual-x؟

نه هیچ ربطی به گرما نداره، خود چیپ نمیتونه این فرکانس رو تحمل کنه و گرنه رو به رو کولرهم باشه روی فرکانس 1000 تا خودش درست نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه از شهرستان

اره سری دوئل ایکسه

نه میخوام میخوام اگر بشه کاهش فرکانس بدم که دمای کارت بالاتر نره و صدای فن هم زیاد نشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...