رفتن به مطلب

انويديا دو کارت GTX 1080 , GTX 1070 خود را در اين هفته رو نمايی خواهد کرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درست فهمیدید، ارائه یا حداقل رونمایی دو چیپ از نسل بعدی شرکت انویدیا یعنی معماری پاسکال که بر روی دو کارت GTX 1070 , GTX 1080 استفاده شده خیلی زود تر از "اوایل ماه ژوئن" (طبق اعلام قبلی) میسر شده است. با توجه به اعلام منبع؛ که یک دعوتنامه به همایشی در تگزاس بوده اعلام شده است که سوددهی پروژه پاسکال در روز 6 ام ماه می میسر می شود.
 ارائه GTX 1080, GTX 1070 به وسیله انویدیا حداقل بر روی کاغذ در این زمان خواهد بود. خرید کارتهای ساخته شده به وسیله شرکا و همچنین دسترسی برای نویسندگان بررسی همچنان می تواند در ابتدای ژوتن باشد. بیشتر اینکه زمان رونمایی بازی بتلفیلد 5 در همین بازه زمانی برنامه ریزی شده است. آیا انویدیا به دنبال آشکارسازی حرکت بزرگی است؟ اجرای بتلفیلد 5 با یک کارت در 4K را تصور کنید؟

10a.jpg

منبع:

http://www.techpowerup.com/222147/nvidia-to-unveil-geforce-gtx-1080-and-gtx-1070-this-week

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

درد دو جاس ! :دی

یکی اینکه تا بیاد ایران اواسط تابستون هست...
یکی هم اینکه اوایل رفرنس ها میان ک اصلا بدرد نمیخورن از لحاظ کولینگ و مدار فاز بندی

مثل اینکه جمعه هست معرفی

لینک به دیدگاه

یکی هم اینکه اوایل رفرنس ها میان ک اصلا بدرد نمیخورن از لحاظ کولینگ و مدار فاز بندی

مثل اینکه جمعه هست معرفی

یک درد دیگه رو هم اضاف کنید

همه پول همچین گرافیک هایی رو ندارن.

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

یه موضوعی برای من عجیبه bf5 عنوان amd هست بعد شوکیس این بازی روی کارت های جدیدش  :eek:

البته dice همیشه بین این 2 کمپانی یکسان عمل می کنه و بهترین پورت ها رو داره 

به شدت منتظرم امیدوارد قوی تر از 980ti نباشن  :D

لینک به دیدگاه

یه موضوعی برای من عجیبه bf5 عنوان amd هست بعد شوکیس این بازی روی کارت های جدیدش  :eek:

البته dice همیشه بین این 2 کمپانی یکسان عمل می کنه و بهترین پورت ها رو داره 

به شدت منتظرم امیدوارد قوی تر از 980ti نباشن  :D

ممکنه اتفاقی که برا 780tiو970 افتاد

برای980tiو1070 هم بیفته :-?

لینک به دیدگاه

اخ گفتی داداش یعنی درد و دغدغه اصلی 90 درصد گیمرها الان همین بحث رزولوشن 4K و یک کارت گرافیک قدرتمند و صد البته گرون قیمت برای اجرای بازی ها در این رزولوشن و کیفیت هست :(

خرید یه مانیتور یا تی وی با رزولوشن 4k

خرید یه کارت گرافیک قدرتمند برای اجرای بازی ها در رزولوشن 4K

این دو تا یکی از اصلی ترین دغدغه های من هستش به شخصه... من تا یه سال یا شایدم دو سال نتونم سیستم مبتنی بر رزولوشن 4k بخرم و تو همین دو سال مجبورم بازیها رو با رزولوشن 1080p بازی کنم البته ناگفته نمونه که گرافیک بازیها روی همین رزولوشن 1080p هم معرکه هست... :)

تاریخ رونمایی از بتلفیلد 5 روز جمعه 17 شهریور ماه هستش بچه ها حسابی آماده باشید :D

!..War Is Waiting For you

ویرایش شده توسط Insane OF Game
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخ گفتی داداش یعنی درد و دغدغه اصلی 90 درصد گیمرها الان همین بحث رزولوشن 4K و یک کارت گرافیک قدرتمند و صد البته گرون قیمت برای اجرای بازی ها در این رزولوشن و کیفیت هست :(

خرید یه مانیتور یا تی وی با رزولوشن 4k

خرید یه کارت گرافیک قدرتمند برای اجرای بازی ها در رزولوشن 4K

این دو تا یکی از اصلی ترین دغدغه های من هستش به شخصه... من تا یه سال یا شایدم دو سال نتونم سراغ خرید سیستم مبتنی بر رزولوشن 4k بخرم و تو همین دو سال مجبورم بازیها رو با رزولوشن 1080p بازی کنم البته ناگفته نمونه که گرافیک بازیها روی همین رزولوشن 1080p هم معرکه هست... :)

تاریخ رونمایی از بتلفیلد 5 روز جمعه 17 شهریور ماه هستش بچه ها حسابی آماده باشید :D

!..War Is Waiting For you

دغدغه خرید بازی رو هم داشته باشید! برای عناوین جدید مجهز به قفل دنوو باید کلی هزینه کنید و بازی رو بخرید!

لینک به دیدگاه

یعنی واقعاً GDDR5X بقدری قوی خواهد بود که یک کارت به تنهایی بتونه بازی های آینده رو در 4K با بالاترین تنظیمات 60 فریم اجرا کنه؟

من فکر می کنم این موضوع برای هر نسل از هر کمپانی ای بیشتر شبیه رویاست تا واقعیت! اگر واقعاً همچین اتفاقی بیوفته برای من خیلی سورپرایز بزرگی خواهد بود!

10hu_call_of_duty_infinite_warfare_capta

بقیه تصاویر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل اینکه جمعه هست معرفی

یک درد دیگه هم اضافه کنید تا کنون در سال 2016 هنوز هیچ بازی که سرش به تنش بی ارزه وجود نداره  یا کرک نشده

کلاً برای ایرانی جماعت حماقت محضه خرید این سری کارت های گرون قیمت مگر اینکه پول کاملاً چیز بی ارزشی باشه برای خریدار در ایران

لینک به دیدگاه

دغدغه خرید بازی رو هم داشته باشید! برای عناوین جدید مجهز به قفل دنوو باید کلی هزینه کنید و بازی رو بخرید!

اخ اخ راس میگی حواسم نبود :( خدا لعنت کنه یوبی سافت رو که از این قفل استفاده کرد دم شرکتایی مثل سی دی پراجکت رد گرم که گفت هیچوقت از این قفل f... استفاده نمیکنه و یادمه گفته بودن مدیر استودیو که این یه حرکت و توهین به گیمرها تلقی میشه!

ولی من مطمئنم گروه 3DM و گروه Skidrow و Reloaded حتما قفل دنوو رو میشکنن... گروه 3dm یه دفعه اومد کرک فیفا رو منتشر کرد و همینطور گفت کرک بازی های جدید رو هم به زودی قرار میده اما یهو غیب شد! و گفتن تا یه سال فعالیتی نداریم و از تاین مضخرفات اما من طبق تحقیقی کردم و با مدیر چندتا سایت صحبت کردم معلوم شده که این قفل شکسته شده(که مطمئنم همینطورم هست) و یوبی سافت و چندتا شرکت دیگه به این هکرا و گروه پول دادن تا هکرها کرک نکنن بازیهاشون رو...

لعنت خداوند بر کسی که قفل لعنتی دنوو رو درست کرد و شد بلای جون PC بازها...

خبر مهم

بچه ها تصویری از مقایسه گرافیک call of duty modern warfare remasteredئ منتشر شده  و در یک کلام  باید بگم که سازنده این نسخه واقعا گل کاشته!

ببینید تصاوی رو

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2016/05/Call-of-Duty-4-Modern-Warfare_comparison_01.jpg

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2016/05/Call-of-Duty-4-Modern-Warfare_comparison_02.jpg

گفته شده وظیفه بازسازی این بازی بر دوش استودیو raven software هستش

ویرایش شده توسط Insane OF Game
لینک به دیدگاه

یعنی واقعاً GDDR5X بقدری قوی خواهد بود که یک کارت به تنهایی بتونه بازی های آینده رو در 4K با بالاترین تنظیمات 60 فریم اجرا کنه؟

من فکر می کنم این موضوع برای هر نسل از هر کمپانی ای بیشتر شبیه رویاست تا واقعیت! اگر واقعاً همچین اتفاقی بیوفته برای من خیلی سورپرایز بزرگی خواهد بود!

10hu_call_of_duty_infinite_warfare_capta

بقیه تصاویر

والا ب نظرم سرعت چیپ حافظه مولفه مهمی هست

تو همین 980ti ها ک مموری کلاک تا 8300 مگاهرتز اور میشه به طور میانگین ضریب بر بافت سازی لحظه ای بین 7 تا 15 فریم(با استناد بر سرعت کلاک هسته) اضافه میکنه تو بنچمارک valley !

حالا فکر کنین توی 12GHz چی میشه خب :|

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

قرار بتلفیلد پنج هم روش اجرا بشه که واقعا خوبه البته باید صبر کرد ولی برای من که میخوام واسه بتل بعدی گراف عوض کنم بسیار مفیده

لینک به دیدگاه

قرار بتلفیلد پنج هم روش اجرا بشه که واقعا خوبه البته باید صبر کرد ولی برای من که میخوام واسه بتل بعدی گراف عوض کنم بسیار مفیده

me too :|

این مهندس رندرینگ دایس این همه تعریف به gpuopen چسبوند اخرش نمایش رو کارت انویدیا؟ :laughing: :laughing:

بتل قبلی با CF توسنتن 4k 60fps اجرا کنند

البته دایس برای هر دو برند کم نمیزاره ... ولی انتظار داشتم با پولاریس بترکونند بازی رو

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

والا ب نظرم سرعت چیپ حافظه مولفه مهمی هست

تو همین 980ti ها ک مموری کلاک تا 8300 مگاهرتز اور میشه به طور میانگین ضریب بر بافت سازی لحظه ای بین 7 تا 15 فریم(با استناد بر سرعت کلاک هسته) اضافه میکنه تو بنچمارک valley !

حالا فکر کنین توی 12GHz چی میشه خب :|

دقیقاً... برای همین مشخصاً به "GDDR5X" و "بازی های آینده" و "بالاترین تنظیمات در 4K و 60 فریم" با اون عکس ضمیمه اشاره کردم.

قبول داری همه ما اینقدر از این عددها دیدیم که دیگه چشممونو نمیگیره؟

منم نه میگم میشه نه میگم نمیشه؛ چون تا حالا GDDR5X رو در عمل ندیدم. فقط می گم اگر همچین اتفاقی بیوفته خیلی سورپرایز میشم. همین!

حالا خوبه زمان کنفرانس نزدیکه و لازم نیست از الان دربارش بحث کنیم. با کمی صبر همه چی مشخص میشه. @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

میانگین بهترین نرخ فریم ریت پایدار و پرفورمنس توی بازی های Battlefield 4 و starwars battle front با کارت 980ti روی 55فریم بوده در 4K
اینم توجه داشته باشین ک معماری پاسکال از لحاظ سرعت کلاک هسته خیلی بالاس ! (اشاره ب سرعت غول P100 ک بر پایه معماری پاسکال ساخته شده)
این مضاف بر سرعت باور نکردنی GDDR5X روی فرکانس 12 گیگاهرتز میخواد بتلفیلد 5 رو روی 4K به زانو در بیاره !
اورکلاک هم ک کار رو تمام خواهد کرد...
چ میکنه این بازیکن !
ب قول سرهنگ علیفر:از اون صحنه هاست ک باید گفت کجا داری میری برادر؟ =))

البته انویدیا  :D  

دقیقاً... برای همین مشخصاً به "GDDR5X" و "بازی های آینده" و "بالاترین تنظیمات در 4K و 60 فریم" با اون عکس ضمیمه اشاره کردم.

قبول داری همه ما اینقدر از این عددها دیدیم که دیگه چشممونو نمیگیره؟

منم نه میگم میشه نه میگم نمیشه؛ چون تا حالا GDDR5X رو در عمل ندیدم. فقط می گم اگر همچین اتفاقی بیوفته خیلی سورپرایز میشم. همین!

حالا خوبه زمان کنفرانس نزدیکه و لازم نیست از الان دربارش بحث کنیم. با کمی صبر همه چی مشخص میشه. @};- @};- @};-

فکر میکنم اگر این موضوع پیاده شه کمپانی ها فکر و خیال HBM رو خیلی زودتر از سرشون پیاده میکنن با توجه به هزینه ای ک براشون در میاد بخاطرش. همونطور ک توی راه amd سال 2018 اگر اشتب نکنم نسل بعدی مموری ها میاد !ً ینی این hbm کلکش سریع تر از بقیه کنده میشه

لینک به دیدگاه

دوستان تا جایی که من میدونم همکاری دایس و AMD برای Battlefield 4 سر منتل و به لطف موتور تطبیق پذیر و خوب فراست بایت بود اما با این حال روی کارت های انویدیا هم کم و بیش در DX11 فریم خوبی میداد... پس حالا که نمایش بازی با معرفی کارت های انویدیا همزمان شده چرا که نه؟ نمایش رو با این موتور خوب انجام میدن!

فکر میکنم اگر این موضوع پیاده شه کمپانی ها فکر و خیال HBM رو خیلی زودتر از سرشون پیاده میکنن با توجه به هزینه ای ک براشون در میاد بخاطرش. همونطور ک توی راه amd سال 2018 اگر اشتب نکنم نسل بعدی مموری ها میاد !ً ینی این hbm کلکش سریع تر از بقیه کنده میشه

درسته. فکر نمیکنم GDDR5X و HBM مدت زیادی در کارت های پرچم دار استفاده بشن اما اینکه به کل حذف بشن هم شک دارم. فکر می کنم تا سال 2018 که هزینه این تولیدات کمتر خواهد شد این مموری ها به رده میانی کارت گرافیک ها بیان و همون "نسل بعدی" مموری ها جاشونو در رده پرچم دارها بگیرن.

kcox_amd_roadmap.jpg

ولی خب هنوز برای فرضیه سازی زوده. اول بزار ببینیم همین نسل تکلیفش چی میشه! :)

لینک به دیدگاه

دوستان تا جایی که من میدونم همکاری دایس و AMD برای Battlefield 4 سر منتل و به لطف موتور تطبیق پذیر و خوب فراست بایت بود وگرنه تا جایی که من میدونم این بازی تایتل هیچ کدوم نبوده اما با این حال روی کارت های انویدیا هم کم و بیش در DX11 فریم خوبی میداد... پس حالا که نمایش بازی با معرفی کارت های انویدیا همزمان شده چرا که نه؟ نمایش رو با این موتور خوب انجام میدن!

درسته. فکر نمیکنم GDDR5X و HBM مدت زیادی در کارت های پرچم دار استفاده بشن اما اینکه به کل حذف بشن هم شک دارم. فکر می کنم تا سال 2018 که هزینه این تولیدات کمتر خواهد شد این مموری ها به رده میانی کارت گرافیک ها بیان و همون "نسل بعدی" مموری ها جاشونو در رده پرچم دارها بگیرن.

kcox_amd_roadmap.jpg

موتور فراستبایت از بهترین و بهینه ترین موتور هاست ک با هر دو معماری سازگاری کامل داره و این یعنی اینور راضی ... اونور راضی ... گور بابای ناراضی :دی

همین قضیه افکتیو مموری خودش کمک کننده بزرگی محسوب میشه در کنار اورکلاک برای فریم گیری بیشتر مثل بنچی ک قرار دادین.

اگر بشه ک فوق العاده میشه کلا

خداکنه دو طرف خوب ظاهر شن این بازار یکم درست شه کارت 650 دلاری رو وارد کننده های عزیز با دلار 5 هزار تومنی میکنن تو پاچه ما !

لینک به دیدگاه

دوستان تا جایی که من میدونم همکاری دایس و AMD برای Battlefield 4 سر منتل و به لطف موتور تطبیق پذیر و خوب فراست بایت بود وگرنه تا جایی که من میدونم این بازی تایتل هیچ کدوم نبوده اما با این حال روی کارت های انویدیا هم کم و بیش در DX11 فریم خوبی میداد... پس حالا که نمایش بازی با معرفی کارت های انویدیا همزمان شده چرا که نه؟ نمایش رو با این موتور خوب انجام میدن!

kcox_amd_roadmap.jpg

http://www.aparat.com/v/eiZqb

xe6t_22.jpg

yenl_photo_2016-05-02_23-58-15.jpg

5tzi_3333.jpg

ovjt_111111111.jpg

احتمال قوی قوی async compute با DX12 بتل 5 بترکونه!! ولی بازم صبر میکنیم :دی

به قول یکی از بچه ها رابطه دایس و ای ام دی این جوریه که از بالا سلام علیک دارند از پایین رفت و امد لول

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

موتور فراستبایت از بهترین و بهینه ترین موتور هاست ک با هر دو معماری سازگاری کامل داره و این یعنی اینور راضی ... اونور راضی ... گور بابای ناراضی :دی

همین قضیه افکتیو مموری خودش کمک کننده بزرگی محسوب میشه در کنار اورکلاک برای فریم گیری بیشتر مثل بنچی ک قرار دادین.

اگر بشه ک فوق العاده میشه کلا

خداکنه دو طرف خوب ظاهر شن این بازار یکم درست شه کارت 650 دلاری رو وارد کننده های عزیز با دلار 5 هزار تومنی میکنن تو پاچه ما !

درسته.

البته اون بنچمارکی که گذاشته بودم یه ایراد جزیی داشت برای همین حذفش کردم و جملمو هم کمی اصلاح کردم؛ اما همچنان حرف شما درسته، همه راضین...

احتمال قوی قوی async compute با DX12 بتل 5 بترکونه!! ولی بازم صبر میکنیم :دی

به قول یکی از بچه ها رابطه دایس و ای ام دی این جوریه که از بالا سلام علیک دارند از پایین رفت و امد لول

امیدوارم سعید جان... :)

:D 

لینک به دیدگاه

من فکر نمی کنم کارت های جدید ای ام دی از پس پرچم دار های انویدیا بر بیان البته این نظر شخصی بنده هست و طبق تجربه سال های گذشته اگر قدرت کارت ها مثل نسل قبل افزایش داشته باشه ( که به گفته انویدیا بیش از این است ) مقایسه کارت ها اینطوری میشه :

AMD Radeon PRO Duo  غول مرحله آخر هست :D  و هیچ کارتی بهش نمیرسه و به احتمال 100% از تمام پرچمداران نسل جدید قوی تره ! ( از تایتان نسل جدید هم قوی تر خواهد بود )     :D  :devilish:

GTX Titan X2 > R9 295X2 

GTX 1080 > GTX TItan x 

GTX 1070 VS R9 490X  

GTX 1070> GTX 980Ti = R9 Fury x

R9 490X > R9 FURY X = GTX 980 Ti

R9 480X = GTX 980 > R9 390X

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

انشاله رقابت پایاپایی بین amd و انویدیا بوجود بیاد که برندش ماهاییم نه اونا... و هرکی بتونه کارت مورد نظرش رو با قیمت مناسب و رقابتی خرید کنه !

فراسبایت موتور بهینه شده و قوی ای هست چون روش منتل سوار شده بوده در نتیجه رو دایرکتس  12 هم بخوبی کارایی خواهد داشت... در کل بنظرم ایندفعه بتونه بتل کال اف رو بزنه زمین...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بقیه تصاویر

موضوع اینه که اجرا شدن یه بازی در 4K فقط به مموری بستگی نداره.

اون چیزی که در تصاویر مشخص هست بله حافظه ها ساخت مایکرون هستند. همینطور که GDDR5 ها در 980TI واقعا باتلنک نمی شدن حتی اگر بهبود GDDR5X کمی بهتر از نسل قبلی باشه برای سازنده کافی باشه.

خیلی ها HBM رو نا موفق می دونن ولی من در نوع خودش اون رو یه مدل موفق میبینم و دیدم. به دلایل زیر:

• اولین نسل بودند و همیشه اولین ها جای تکامل زیادی دارند.
  • باعث شدن برد کارت گرافیکی به طور محسوسی کوچک و خلوت بشه.
  • خنک سازیشون راحت بود چون کنار چیپ اصلی قرار می گرفتن و با همون هیت سینک براحتی خنک می شدن ولی در زمانی که چیپ های مموری فاصله زیادی از چیپ اصلی داشته باشه سازنده به ناچار باید یه هیت سینک مجزا برای مموری ها تعبیه کنه.
  • در مورد مموری یوزیج من یه مسئله رو خیلی بررسی کردم(همون مسئله ای که فکر می کنم منظور شما هم باشه). با بالا رفتن جزئیات و رزولوشن بخصوص در 4K حجم حافظه ی گرافیکی اشغال شده به وسیله بازی ها بخصوص در GDDR5 ها بصورت نمایی افزایش پیدا می کرد ولی HBM اومد یه سقفی رو تعیین کرد که اجازه نمیده مموری یوزیج بازی بی جهت بالا بره و در همون 4 گیگ هم بخوبی کمک فیوری ایکس می کرد که حداقل در این رزولوشن جلوی رقیب چیزی برای گفتن داشته باشه.
  • نکته بعدی در مورد اورکلاک پذیر بودن HBM ها بود. ابتدا اصلا قابلیت اور نداشت و بعدها مشخص شد مشکل نرم افزاری هست و این امکان فراهم شد. در بعضی موارد دیده شد که تا 630 مگاهرتز هم اور میشن و جالب تر در حالت اورکلاک تا حد زیادی به کمک GPU میان که پرفورمنس واقعی بیشتری بیاره. همونطور که اکثر دوستان میدونن تاثیر اورکلاک حافظه گرافیکی بر افزایش فریم ریت در بازی ها واقعا کم هست ولی HBM در این زمینه معادلات رو بر هم زد و مشخص کرد میتونه این تاثیر چیز زیادتری باشه.

با تشکر

gpuz_1139.png

card_exposed2.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

موضوع اینه که اجرا شدن یه بازی در 4K فقط به مموری بستگی نداره.

اون چیزی که در تصاویر مشخص هست بله حافظه ها ساخت مایکرون هستند. همینطور که GDDR5 ها در 980TI واقعا باتلنک نمی شدن حتی اگر بهبود GDDR5X کمی بهتر از نسل قبلی باشه برای سازنده کافی باشه.

خیلی ها HBM رو نا موفق می دونن ولی من در نوع خودش اون رو یه مدل موفق میبینم و دیدم. به دلایل زیر:

• اولین نسل بودند و همیشه اولین ها جای تکامل زیادی دارند.
  • باعث شدن برد کارت گرافیکی به طور محسوسی کوچک و خلوت بشه.
  • خنک سازیشون راحت بود چون کنار چیپ اصلی قرار می گرفتن و با همون هیت سینک براحتی خنک می شدن ولی در زمانی که چیپ های مموری فاصله زیادی از چیپ اصلی داشته باشه سازنده به ناچار باید یه هیت سینک مجزا برای مموری ها تعبیه کنه.
  • در مورد مموری یوزیج من یه مسئله رو خیلی بررسی کردم(همون مسئله ای که فکر می کنم منظور شما هم باشه). با بالا رفتن جزئیات و رزولوشن بخصوص در 4K حجم حافظه ی گرافیکی اشغال شده به وسیله بازی ها بخصوص در GDDR5 ها بصورت نمایی افزایش پیدا می کرد ولی HBM اومد یه سقفی رو تعیین کرد که اجازه نمیده مموری یوزیج بازی بی جهت بالا بره و در همون 4 گیگ هم بخوبی کمک فیوری ایکس می کرد که حداقل در این رزولوشن جلوی رقیب چیزی برای گفتن داشته باشه.
  • نکته بعدی در مورد اورکلاک پذیر بودن HBM ها بود. ابتدا اصلا قابلیت اور نداشت و بعدها مشخص شد مشکل نرم افزاری هست و این امکان فراهم شد. در بعضی موارد دیده شد که تا 630 مگاهرتز هم اور میشن و جالب تر در حالت اورکلاک تا حد زیادی به کمک GPU میان که پرفورمنس واقعی بیشتری بیاره. همونطور که اکثر دوستان میدونن تاثیر اورکلاک حافظه گرافیکی بر افزایش فریم ریت در بازی ها واقعا کم هست ولی HBM در این زمینه معادلات رو بر هم زد و مشخص کرد میتونه این تاثیر چیز زیادتری باشه.

با تشکر

درود @};-

نه، منظورم حجم مموری استفاده شده نبود، منظورم بهبودهای انجام شده بود ولی در عین حال با همین یک پاسخ شما من جواب دو تا از سوالامو گرفتم.

تشکر @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر نمی کنم کارت های جدید ای ام دی از پس پرچم دار های انویدیا بر بیان البته این نظر شخصی بنده هست و طبق تجربه سال های گذشته اگر قدرت کارت ها مثل نسل قبل افزایش داشته باشه ( که به گفته انویدیا بیش از این است ) مقایسه کارت ها اینطوری میشه :

AMD Radeon PRO Duo  غول مرحله آخر هست :D  و هیچ کارتی بهش نمیرسه و به احتمال 100% از تمام پرچمداران نسل جدید قوی تره ! ( از تایتان نسل جدید هم قوی تر خواهد بود )     :D  :devilish:

GTX Titan X2 > R9 295X2 

GTX 1080 > GTX TItan x 

GTX 1070 VS R9 490X  

GTX 1070> GTX 980Ti = R9 Fury x

R9 490X > R9 FURY X = GTX 980 Ti

R9 480X = GTX 980 > R9 390X

طبق آخرین اخبار R9 480 بدون ایکس کارایی نزدیک به 390X داره.

بر طبق شایعات هم 490X با 980ti رقابت می کنه و البته به نظر می رسه GTX1080 هم در این رنج باشه. همه جلو انداختن ارائه 1080 1070 GTX  انویدیا هم احتمالا به همین علت هست. چون دید چیپش قدرت رقابت داره خواست زودتر به سوددهی برسونه.

نهایت ظرفیت پلاریس 2560 پردازنده جریانی هست و قابل رقابت با 1080 GTX که اون هم از 2560 هسته کودا استفاده می کنه و با چیپ GP104 ساخته شده و میدونیم یه GP100 هم وجود داره که کارتهای بالاتر پاسکال میشه و نهایتا 3584 کودا داره.نکته ای که در مورد این نسل از AMD حائز اهمیت هست اینه که تونست خیلی زود چیپ پلاریس رو آماده کنه. از جهت دیگه مصرف رو کاملا رقابتی کنه و همینطور قیمت تمام شده رو به حد قابل قبولی پایین بیاره که شما بتونی یه کارت هم قدرت 980ti رو با 300 دلار داشته باشی و این یعنی رقابت و نهایتا سود مصرف کننده.

http://www.techpowerup.com/222007/amd-polaris-10-ellesmere-as-fast-as-gtx-980-ti-rumor

http://www.techpowerup.com/222156/amd-radeon-r9-480-non-x-performs-close-to-r9-390x

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...