رفتن به مطلب

ایا این عادیه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

e4828d283b581.gif

این عکس وقتی گرفته شده که یه ویدیو فول اچ دی 60 فریم با Media Player Class در حال اجراست 

لینک به دیدگاه

احتمالا برنامه داره از CPU استفاده میکنه نه از GPU . برای همین کارت گرافیک عملا بیکاره . CPU رو چک کن و ببین تحت فشار هست یا نه . از داخل تنظیمات برنامه راهی هست که بشه کار رو روی GPU انداخت ؟ اگر هست ، انجام بده .

لینک به دیدگاه

احتمالا برنامه داره از CPU استفاده میکنه نه از GPU . برای همین کارت گرافیک عملا بیکاره . CPU رو چک کن و ببین تحت فشار هست یا نه . از داخل تنظیمات برنامه راهی هست که بشه کار رو روی GPU انداخت ؟ اگر هست ، انجام بده .

سلام 

مثل اینکه عکس رو خوب مشاهده نکردید

GPU Load : 26%

این مقدار برای GTX 760 یکم غیر معقول نیست ؟

اخه همین ویدیو رو کارت 5450 هم به راحتی باز می کنه 

لینک به دیدگاه

الان فایل اجرا نشده ؟ یا اجراش مشکل داره ؟

من الان فایل مشابه رو با چند تا برنامه پخش ویدئو چک کردم  ، بالاترین لود GPU برای من 12 درصد بود . مشکلی هم تو اجرای فایل نبود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عادیه عزیز. یک سری با نصب پکهای کدک مختلف و همین مدیا پلیر کلاسیک. و یک سری با یه نرم افزار دیگه مثل kmplayer اجرا کن. به نظرم درصد لود gpu بیاد زیر بیست

لینک به دیدگاه

شما منظورت رو خوب بیان نکردی . منظورت این بود که 26 درصد زیاده . من فکر کردم میخوای ویدئو رندر کنی و این مقدار کمه . بعد فهمیدم که میخوای پخش کنی . گفتی با 5450 راحت اجرا شد . نگفتی چند درصد لود شد . الان فهمیدم چه مشکلی هست . فکر میکنی کمتراز 26 درصد باید کار کنه .

بستگی به فایل داره . امکانش هم هست همزمان یک برنامه دیگه داره کمی از GPU استفاده میکنه . اگر ویدئو رو میبندی و هنوز GPU کمی داره کار میکنه ، یعنی یه برنامه دیگه هم هست . اگر 0 میشه ، یعنی همه فشار از طرف برنامه هست . با یه برنامه دیگه فایل رو اجرا کن . اگر تغییری نکرد ، مشکلی نیست . 26 درصد لود خیلی زیاد نیست . ولی شاید با آپدیت درایور بهتر بشه . ممکن هم هست GPU -z کمی اشتباه کنه . شاید هم درایور کمی نا هماهنگ باشه با نرم افزار .

لینک به دیدگاه

سبک ترینش همینه xD

KMplayer میره تو آسمون 

PotPlayer هم کمتر لود نمیشه 

کودک هم نمی دونم چی بگیرم

درایور هم بروزه 

لینک به دیدگاه

قاعدتا نباید با یه ویدئو اینقدر که میگی لود بشه . ویدئوی معمولی داری پخش کنی ؟ 60 فریم نه . فول اچ دی 30 فریم . اون رو تست کن ببین چطوره .

لینک به دیدگاه

چون الان کلاک گرافیک در حلت حداقل هست باعث شده که مصرف گرافیک رو بالا نشون بده ، اگه کلاک مموری و هسته گرافیک در حالت معمولی بود درصد استفاده هم فکر نکنم بالای 5 درصد بره ، طبیعی هست ، این حالت برای این اتفاق میفته که مصرف برق کمتر بشه ، 

لینک به دیدگاه

قاعدتا نباید با یه ویدئو اینقدر که میگی لود بشه . ویدئوی معمولی داری پخش کنی ؟ 60 فریم نه . فول اچ دی 30 فریم . اون رو تست کن ببین چطوره .

فقط بعضی ویدیو های واقعا کیفیت بالا اینجوری میشن ! xD

4K 23.73 FPS پخش کردم 12 درصد لود شد :(

یعنی اینقدر فریم ویدیو روی درصد لود تاثیر داره xD

چون الان کلاک گرافیک در حلت حداقل هست باعث شده که مصرف گرافیک رو بالا نشون بده ، اگه کلاک مموری و هسته گرافیک در حالت معمولی بود درصد استفاده هم فکر نکنم بالای 5 درصد بره ، طبیعی هست ، این حالت برای این اتفاق میفته که مصرف برق کمتر بشه ، 

یه مثبت خوشگل واسه شما 

جواب قشنگی دادی 

MerC دوستان 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...