رفتن به مطلب

بررسی کارت R9 380X 4GB در حالت کراسفایر

کدام کارت گرافیک را انتخاب می کنید ؟  

61 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب می کنید ؟

• R9 380X به صورت crossfire
    • GTX 960 به صورت SLI
    • R9 390 به صورت تکی
    • GTX 970 به صورت تکی

Recommended Posts

درود بر دوستان عزیز انجمن لیون کامپیوتر .

امروز قصد بررسی  کارت R9 380X در حالت کراسفایر را در مقابل کارت GTX 960 به صورت SLI داریم .

درست 19 نوامبر سال 2015 بود که کارت R9 380X برای مقابله با کارت میان رده GTX 960 به بازار عرضه شد .

در دو عکس زیر میتوانید مشخصات نسخه رفرنس این کارت را ببینید :

post-18367-0-54418800-1462297048_thumb.gif

post-18367-0-65720000-1462297061_thumb.gif

این کارت که بر اساس تراشه  "تونگا" ای ام دی شکل گرفته است ، شامل 32 واحد محاسباتی ، 2048 واحد هسته سایه زن ، 32 واحد ROP ، و 128 واحد بافت ساز می باشد . 

فرکانس پیش فرض پردازشگر نسخه رفرنس این کارت 970 مگاهرتز و فرکانس حافظه گرافیکی در حالت مؤثر به 5.7 گیگاهرتز می رسد .

این کارت دارای 4 گیگابایت حافظه از نوع GDDR5 با رابط حافظه 256 بیتی و پهنای باند 182 گیگابایت بر ثانیه می باشد .

با این حال ما قراره تست کنیم ببینیم استفاده از این کارت برای رزولوشن 1440P مناسب هست یا خیر .

دو کارت گرافیک 380X مورد استفاده در این تست عبارتند از XFX R9 380X Double Dissipation XXX OC 4GB و ASUS STRIX R9 380X DirectCU II OC واز  هر دو هم درحالت فرکانس پایه و هم در حالت اورکلاک تست گرفته خواهد شد .

و اما رقیب این کارت یعنی کارت GTX 960

post-18367-0-61365400-1462298427_thumb.gif

این کارت که بر اساس معماری مکسول ساخته شده است دارای معماری 28 نانومتری و 2.94 میلیارد ترانزیستور است .

از ویژگی های این کارت میشه به داشتن 1024 هسته کودا ( هسته سایه زن ) که به صورت دو کلاستر که دارای 8 هسته پردازشگر جریانی میباشد .  همچنین دارای 64 واحد بافت ساز ( texture units ) و 32 واحد ROPs می باشد . فرکانس پایه پردازشگر گرافیکی این کارت  1126 مگاهرتز و در حالت بوست به 1178 مگاهرتز خواهد رسید . 

4 گیگابایت حافظه GDDR5 به همراه رابط 128 بیتی با فرکانس مؤثر 7 گیگاهرتز از دیگر ویژگی های این کارت می باشد .

نسخه های مورد استفاده در این تست شامل  MSI GeForce GTX 960 GAMING 4G و ASUS STRIX GTX 960 DirectCU II OC . مثل دو مدل ای ام دی ، از این کارت ها هم در فرکانس پایه و هم در حالت اورکلاک تست گرفته می شود .

مشخصات سیستم تست :

post-18367-0-43747500-1462298573_thumb.gif

post-18367-0-22073500-1462298585_thumb.gif

سی پی یو I5 6600K که تا 4.5 گیگاهرتز اورکلاک شده است به همراه رم های  Corsair Vengeance 16GB در فرکانس 2333 مگاهرتز به مراه مادربورد ASUS Z170 Deluxe نظمین می کند که کارت های گرافیکی مورد نظر بهترین عملکرد را داشته باشند .

اما درایور های گرافیکی مورد نظر در این تست :

برای کارت های ای ام دی از  درایور  Crimson Edition 16.4.2 Hotfix که در تاریخ 4/28/2016  منتشر شده است استفاده شده است .

برای کارت های انویدیا هم از درایور GeForce 364.72 WHQL که در تاریخ 3/28/2016 انتشار یافته است ، استفاده شده است .

فرکانس کارت ها در حالت پایه و اورکلاک :

برای کارت های انویدیا در حالت پایه :

1216 مگاهرتز ( فرکانس اولیه هسته ) ، 1279 مگاهرتز ( در حالت توربو ) ، 1392 مگاهرتز ( بیشترین فرکانس استفاده شده در گیم ) ،

7 گیگاهرتز ( فرکانس حافظه گرافیکی )

برای کارت های انویدیا در حالت اورکلاک :

1287 مگاهرتز( در حالت پایه ) ، 1350 مگاهرتز ( در حالت بوست ) ، 1463 مگاهرتز(بیشترین  فرکانس  استفاده شده در گیم ) ،

7.7 گیگاهرتز ( فرکانس حافظه گرافیکی )

برای کارت های ای ام دی در حالت پایه :
970 مگاهرتز ( فرکانس پایه ) ، 5.7 گیگاهرتز ( فرکانس حافظه گرافیکی )

برای کارت های ای ام دی در حالت اورکلاک :

1035 مگاهرتز ( فرکانس اورکلاک ) ، 6.1 گیگاهرتز ( فرکانس حافظه گرافیکی در حالت اورکلاک )

برای اورکلاک از نرم افزار محبوب MSI Afterburner استفاده شده است .

در قسمت زیر می توانید شات هایی از تنظیمات این نرم افزار را مشاهده کنید . 

post-18367-0-44430500-1462300273_thumb.jpg

post-18367-0-69452500-1462300317_thumb.jpg

در عکس بالا شاهد فرکانس پایه کارت های AMD هستیم .

post-18367-0-76212600-1462300599_thumb.jpg

post-18367-0-10998000-1462300612_thumb.jpg

در عکس بالا شاهد افزایش فرکانس هسته و فرکانس حافظه گرافیکی هستیم . به دلیل استفاده از حالت کراسفایر کنترل ولتاژ به صورت خودکار فعال شده و امکان افزایش به صورت دستی نیست . همچنین بهترین حالت اورکلاک  بدون کرش و مشکل در بازی می باشد در عکس زیر نشان داده شده است :

post-18367-0-00235600-1462301261_thumb.gif

در عکس زیر شاهد فرکانس پایه کارت های انویدیا هستیم :

z2rx_pic11_thumb.jpg

tqms_pic12_thumb.jpg

در شات های زیر هم شاهد افزایش ولتاژ ، فرکانس هسته و فرکانس حافظه گرافیکی هستیم .

xvq0_pic_13_thumb.jpg

yc0m_pic_14_thumb.jpg

x7t_pic15_thumb.gif

بنچمارک بازی Tom Clancy's The Division 

بازی شاخص یوبی سافت که از موتر قدرتمند Snowdrop استفاده می کند . تمرکز این موتر بر ایجاد جلوه های گرافیکی ویژه ، تخریب پذیری در محیط بازی و جزئیات بسیار بالا است .  به لطف استفاده از میان افزار GameWorks انویدیا از جمله گزینه های NVIDIA PCSS ، HBAO+ و SMAA زیبایی قابل توجهی به بازی می بخشد . ( خدا به خیر کنه از دست طرفداران دو آتیشه ای ام دی ، ترور نشم صلوات بفرست !  :D  )

در عکس های زیر شاهد منوی تنظیمات بازی هستیم :

eqpl_16_thumb.jpg

exm_17_thumb.jpg

wkww_18_thumb.jpg

همانطور که مشاهده می کنید ، طیف گسترده ای از تنظیمات گرافیکی سایه ها ،نور پردازی ، مه ،  توابع آب و هوا ، میزان عمق دید و جزئیات اشیاء در تظیمات بازی وجود دارد .

منطقه مورد انتخاب برای بازی ، منطقه عظیم Precinct Siege می باشد که شامل تعداد دشمنان زیاد و انفک ها و آبجک های بسیاری از جمله موانع ، آتش و ساختمان های بسیاری است .

cjus_19_thumb.gif

d20v_20_thumb.jpg

v015_21_thumb.jpg

jq6d_22_thumb.jpg

qxcc_23_thumb.jpg

در تنظیمات بازی سعی شده فیلتر های تصویری به صورت  حساب شده و دقیق انتخاب شود تا نه نتایج غیر قابل قبول باشد و نه به تست لطمه ای وارد شود. بیشتر فیلتر های تصویری بر روی high قرار داده شده است همچنین گزینه های 16X AF و SMAA 1X فوق العاده برای aliasing ست شده است . 

کارت R9 380X در حالت کراسفایر به صورت متوسط در بهترین شرایط 50 فریم در ثانیه این بازی را اجرا می کند .  عملکرد این دو کارت در حالت پایه تقریباً نزدیک به هم بود اما در بعضی مناطق بازی پرش تصویر و سو سو شدن نور وجود دارد و برای هر دو کارت یکسان است .

زمانی که AMD R9 380X CF اورکلاک میشود عملکردش حدود 10% افزایش پیدا می کند و میزان فریم دریافتی به 56 فریم می رسد .  گیم پلی بازی در این نرخ فریم بسیار نرم و صاف می باشد . 

با اورکلاک کارت NVIDIA GTX 960 SLI عملکرد این کارت حدود 8.5% افزایش میابد و میزان فریم دریافتی به 54.9 می رسد .

اینطور که پیداست اورکلاک این دو کارت در پیکر بندی SLI و CF تأثیر زیادی در بهبود میزان فریم دریافتی و کیفیت بازی ندارد اما همین قدر هم جای تشکر دارد .

mqdi_24_thumb.jpg

همانطور که از شات پیداست ، میانگین فریم دریافتی در 380X به صورت کراسفایر تنها 29 فریم در ثانیه است که با اورکلاک بهبود 6.9 درصدی یافته و به 31 فریم می رسد . کارت GTX960 کمی بهتر عمل می کند ، میانگین فریم دریافتی در این کارت به 33.3 فریم در ثانیه میرسد که با اورکلاک 14.4 درصد بهبود پیدا کرده و به 38.1 فریم بر ثانیه می رسد .

تست بازی Rise of the Tomb Raider

بازی خیزش توم ریدریکی از عناوین شاخص سال 2015 میلادی به حساب می آید . موتر اختصاصی Foundation Engine ( موتر بنیاد ) از ویژگی های خارق العاده ای در رندر فیزیکی ،HDR ، نقشه برداری تطبیقی، روشنایی جهانی ، رعد و برق حجمی و رعد و برق به تعویق افتاده و همچنین سیستم شبیه سازی مو برخوردار است .

4a1n_25_thumb.gif

j1ca_26_thumb.jpg

برای anti-aliasing در رزولوشن 1440P از گزینه SMAA استفاده شده است . 

کارت AMD R9 380X در حالت کراس فایر در بهترین شرایط به طور متوسط 51.6فریم بر ثانیه دریافت کرده است .

در همین تنظیمات اما کارت NVIDIA GeForce GTX 960 SLI در بهترین شرایط و به طور متوسط حدود 50.1 فریم بر ثانیه دریافت کرده است و در عمل کند تر از 380X ظاهر شده است .

پس از انجام اورکلاک  کارت AMD R9 380X با بهبود عملکرد 4.8% به طور متوسط 54.1 فریم برثانیه دریافت کرده است .

اما کارت GTX 960 SLI با وجود افزایش عملکرد 7.6 % به طور متوسط 53.9 فریم بر ثانیه دریافت کرده است و نشان داد که نمیتواند در این بازی حریف سرخ پوش را شکست دهد .

اورکلاک این کارت ها تغییر چشمگیری در گرافیک بازی ایجاد نمی کند اما باعث می شود تصاویر صاف تر و نرم تر رندر گرفته شده و اجرا شود .

t024_27_thumb.jpg

به طور میانگین کارت 380X این بازی را با 53.6 فریم بر ثانیه اجرا می کند که پس از اورکلاک به 56.3 می رسد یعنی بهبود 2 درصدی . کارت GTX 960 هر به طور میانگین 53.1 فریم بر ثانیه اجرا کرده است که با اورکلاک این مقدار به 57.1 می رسد یعنی افزایش 7.5 درصدی .

بررسی بازی Fallout 4

VSYNC در بازی غیر فعال شده و همچنین از فیلتر HBAO+ استفاده شده است . بیشتر تنظیمات کیفی بازی بر روی HIGH ست شده است .

kocb_28_thumb.gif

700_29_thumb.jpg

با غیر فعال سازیHBAO + و تعدادی از تنظیماتی که با کارت های AMD سازگار نیست .  کارت 380X در حالت کراسفایر 71.3 فریم بر ثانیه دریافت کرده است که با اورکلاک کردن این کارت میزان فریم دریافتی به 73.9 فریم برثانیه افزایش می یابد یعنی بهبود 3.6 درصدی .

در طرف مقابل یعنی کارت GTX 960 اس ال آی با فعال سازی HBAO + کیفیت بازی به شدت افزایش می یابد . میزان فریم دریافتی به طور متوسط 52.1 فریم بر ثانیه می باشد که با اورکلاک کردن کارت به 55.8 فریم بر ثانیه می رسد یعنی بهبود  7.1 درصدی .

در این بازی با استفاده از تنظیماتی نظیر HBAO + کارت GTX 960 برنده اصلی این رقابت در این بازی می باشد .

4gzm_30_thumb.jpg

با فعال کردن گزینه های مذبور و انتخاب حداکثر جزئیات گرافیکی کارت R9 380X در حالت کراسفایر 35.5 فریم بر ثانیه دریافت می کند که با اورکلاک به 36.6 فریم بر ثانیه خواهد رسید .

تست در بازی The Witcher 3: Wild Hunt

6ri5_31_thumb.gif

x92k_32_thumb.jpg

در این بازی کارت r9 380x کراسفایر توان اجرای بازی با تنظیمات Ultra را ندارد ، به همین دلیل تنظیمات گرافیکی به high کاهش یافته و فیلتر HBAO +  فعال شده است . در این وضعیت کارت 380x به طور متوسط 53.8 فریم بر ثانیه دریافت کرده است .

بعد از اورکلاک کارت تنظیمات بازی را بر روی ultra قرار داده شده است و فیلتر  HBAO + غیر فعال و فیلتر  SSAO فعال شده است .

در این حالت به طور متسط 50.5 فریم بر ثانیه دریافت کرده است .

کارت   NVIDIA GeForce GTX 960 SLI در حالت معمول با استفاده از تنظیمات گرافیکی ultra و فیلتر SSAO

50.7 فریم بر ثانیه دریافت کرده است . البته تعدادی از تنظیمات مربوط به HairWorks نیز فعال بوده است .

این کارت با اورکلاک افزایش عملکرد 6.9 درصدی را از خود نشان می دهد و میزان فریم دریافتی به 54.2 فریم بر ثانیه می رسد . 

برتری کارت انویدیا با استفاده از فیلتر های تصویری HBAO + و  HairWorks  کاملاً مشهود بود .

gxhu_33_thumb.jpg

در تست بالا که در رزولوشن 2560x1440 انجام شده است ، از فیلتر انسداد محیط SSAO  ، تکنیک Hairworks و 2X MSAA استفاده شده است . کارایی هر دو رقیب در این تست کاهش یافته است به طوری که کارت R9 380X در حالت کراسفایر تنها 41.6 فریم بر ثانیه دریافت کرده است و با اورکلاک این میزان به  42.1 فریم بر ثانیه رسیده است . در طرف مقابل نیز کارت NVIDIA GeForce GTX 960 SLI تنها 37.9 فریم برثانیه دریافت کرده است و با اورکلاک با 6.6 درصد افزایش به 40.4 فریم بر ثانیه افزایش داشته است .

تست در بازی Dying Light

91lz_34_thumb.gif

evf4_35_thumb.jpg

این تست در رزولوشن 1440p تهیه شده است . طبق معمول گزینه HBAO + ، GameWorks و PCSS فعال شده است تا جلوه های بصری بازی را هرچهع بهتر به نمایش بگذارد .

با وجود فعال بودن میان افزار های انویدیا ، کارت AMD R9 380X در حالت کراسفایر خوش درخشیده و کارایی قابل قبولی را از خود نشان می دهد .

در حالت معمول 54.7 فریم بر ثانیه بازی را اجرا کرده و در حالت اورکلاک این میزان به 56.5 فریم در ثانیه افزایش می یابد .

اما حریف سبز پوش در حالت معمول 47.5 فریم برثانیه دریافت کرده است و در حالت اورکلاک این میزان به 52.1 فریم برثانیه افزایش یافته است .

9d9j_36_thumb.jpg

در تست آخر که عکسش را در بالا مشاهده می فرمایید ؛ بازی در رزولوشن 2560x1440 انجام گرفته است و فیلترهای FXAA، 16X AF اعمال شده است . به دلیل سنگین بودن میان افزار GameWorks و سه تا از تنظیمات آن یعنی HBAO + ، Depth of Field و PCSS خاموش شده است تا فشار کمتری به کارت بیارد و همچنین نتایج کارت های دو طرف به هم نزدیک تر شود .

کارت  AMD R9 380X در حالت کراسفایر اینبار هم از حریف سبز پوش خود سریع تر ظاهر شده و با میانگین 72.8 فریم دریافتی در حالت معمول و 77.4  در حالت اورکلاک نشان داد که حریف سبز پوش نمی تواند شکستش دهد.

از طرفی کارت انویدیا در حالت معمولی به طور متوسط 62.3 فریم دریافت کرده و این میزان در حالت اور کلاک به 66.4 فریم در ثانیه می رسد .

تست بازی Battlefield 4

این بازی نیازی به توضیح نداره و معرف همه ی دوستان هست . موتور فراسبایت هم که آخرت موتر های گرافیکی هستش .  :D  :)

jwpn_37_thumb.gif

در تست بالا که در وضوح 1440p انجام شده است ، و AA بر روی 4X MSAA ست شده است .کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 960 SLI به طور متوسط 76.3 فریم بر ثانیه دریافت کرده است  که کمی سریعتر ازAMD 380X در حالت کراسفایر عمل کرده است . کارت ای ام دی در حالت معمولی 74.9 فریم بر ثانیه این بازی را اجرا کرده است . اما در اورکلاک ورق به نفع رقیب سرخ پوش بر می گردد و میزان فریم به 82.1 افزایش می یابد و این در حالی است که کارت انویدیا تنها 80.2 فریم در ثانیه دریافت می کند .

3ifn_38_thumb.gif

در تست بالا همانطور که مشاهده می کنید میزان AA کاهش یافته و به 2X MSAA رسیده است . همچنین گزینه های انسداد محیط HBAO  و Motion Blur ( تاری در حرکت ) فعال شده اند .

همانطور که انتظار میرفت کاهش تنظیمات مربوط به antialiasing باعث افزایش فریم و روان و نرم شدن گیم پلی بازی می شود .

کارت  AMD R9 380X در حالت کراسفایر بدون اور کلاک بازی را تا  93.6 فریم در ثانیه اجرا می کند . با اورکلاک کردن این کارت نیز میزان فریم دریافتی به 98.9 فریم در ثانیه افزایش می یابد .

اما رقیب سبز پول به طور متوسط 85.2 فریم درثانیه و در حالت اورکلاک حدود 87.7 فریم در ثانیه بازی را اجرا می کند و نشان می دهد که نمیتواند کارت 380X را در این بازی شکست دهد .

میزان مصرف ، دما و نویز 

در این تست از پاور ANTEC 1200W استفاده شده است .

xb38_39_thumb.gif

در حالت عادی و بدون هیچ پردازشی کارت R9 380X در حالت کراسفایر و کل سیستم در مجموع 97 وات برق مصرف می کند . این مقدار برای کارت انویدیا 96 وات هست .

هنگامی که سیستم زیر لود کامل می رود ، هنگام استفاده از کانفیگ R9 380X CF مصرف سیستم به 467 وات می رسد و این میزان 125 وات بیشتر از زمانی هستش که از کارت GTX 960 به صورت اس ال آی استفاده می کنیم. مصرف کارت انویدیا و کل سیستم در این حالت برابر 342 وات است .

پس از اورکلاک AMD R9 380X CF، کل  توان سیستم را به 498 وات افزایش می یابد. این مقدار 114 وات بالاتر از حداکثر توان سیستم در حالت استفاده از  NVIDIA GTX 960 SLI به صورت اورکلاک شده می باشد که تنها  384 وات مصرف دارد .

7s9s_40_thumb.gif

از نظر دمایی هر دو کارت تقریباً ذر یک رنج قرار می گیرند .

میزان نویز فن هم فقط در زمان او کلاک افزایش پیدا می کند و در حالت عادی مشکلی ندارد .

نتیجه گیری :

دوستان عزیز بنده نتیجه گیری را به شما محول می کنم . امیدوارم با دقت تصمیم بگیرید ، همچنین پیشنهاد می کنم در نظر سنجی نیز شرکت کنید . 

بحث و تبادل نظر در این تاپیک آزاده دوستان با حفظ احترام می توانید با یک دیگر به گفتگو بپردازید .

اگر غلط املایی داشت به بزرگی خودتون ببخشید و تذکر دهید تا اصلاح کنم . تاپیک ویرایش خواهد شد .

پ.ن : خدا بهم رحم کنه از دست طرفداران دو آتیشه دو طرف  :D

تهیه و ترجمه : Mohammad Ali X

منبع :  Hardocp 

post-18367-0-88181900-1462301875_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

سلام

خیلی بررسی خوبی بود

کاش زودتر این بررسی انجام میشد. . . . .

امیدوارم بعد از رونمایی از سری جدید هر دو کمپانی این بررسی ها بیشتر بشه تا کاربرا راحت تر انتخاب کنن

توی فروم های ایرانی بررسی های این چنینی خیلی کم هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ممنون از زحمت استارتر ولی اینسری توصیه می کنم از سایت های زیر بررسی ترجمه کنید و قرار بدید:

www.tomshardware.com/
/www.ocaholic.ch/

http://www.guru3d.com/

http://www.hardwarecanucks.com/

http://www.kitguru.net/

http://hexus.net/

http://www.hardwareasylum.com/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

ممنون از مقایستون اما بهتر نبود از عناوین جدیدتر هم یکی دوتا تو تست استفاده میکردید یا حداقل ذکر میکردین ... این بازها دیگه دارن کم کم عمرشون رو میدن به من و شما بازیهای دایرکتس12 هم مد نظر قرار میدادین بد نبود... البته نمیگم از روی فن بازی نیاوردید تو مقایستون اما لازم بذکر که در اون تست ها 960 جایگاه خوبی نداشته تو نمودارهاش و اگه یه تست واقعی میگذاشتین خیلی خوب میشه چون بالاخره اون نمودارها مال خارجی هاس و من تو ایران ندیدم مقایسه ای ازش و بهتر بود خودمون هم یه تستی میداشتیم...  ^_^

................

پ.ن : انگار ترجمست، من فکر کردم خودتون تست گرفتین... پس هیچی دیگه کاری نمیشه کرد انگاری تست اونوریاست بازم !  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

با تشکر از استارتر عزیز و زحمتی که کشیدن @};- @};- @};- (تا ساعت 04:05 صبح داشته ترجمه می کرده الان نیست فکر کنم رفته یه خواب باشکوهی بزنه بر بدن  :D )

دو تا سوال:

1. چرا تو شات GPU-Z اینترفیس کارت 380X رو 32 بیت درج کرده؟

2. چرا در بنچمارک های Fallout 4 و The Witcher III از تنظیمات برابر استفاده نکرده؟

لینک به دیدگاه

درود

ممنون از زحمت استارتر ولی اینسری توصیه می کنم از سایت های زیر بررسی ترجمه کنید و قرار بدید:

www.tomshardware.com/

/www.ocaholic.ch/

http://www.guru3d.com/

http://www.hardwarecanucks.com/

http://www.kitguru.net/

http://hexus.net/

http://www.hardwareasylum.com/

درود .   @};-

چشم حتمآً معین عزیز . این هم از Techpower up ترجمه کردم . 

سعی می کنم تا اونجایی که بتونم بررسی های اینچنین را قرار دهم برای تمام قطعات سخت افزاری ، اعم از پردازنده ، اس اس دی ، کارت گرافیک ، مادربورد و ...

درود

ممنون از مقایستون اما بهتر نبود از عناوین جدیدتر هم یکی دوتا تو تست استفاده میکردید یا حداقل ذکر میکردین ... این بازها دیگه دارن کم کم عمرشون رو میدن به من و شما بازیهای دایرکتس12 هم مد نظر قرار میدادین بد نبود... البته نمیگم از روی فن بازی نیاوردید تو مقایستون اما لازم بذکر که در اون تست ها 960 جایگاه خوبی نداشته تو نمودارهاش و اگه یه تست واقعی میگذاشتین خیلی خوب میشه چون بالاخره اون نمودارها مال خارجی هاس و من تو ایران ندیدم مقایسه ای ازش و بهتر بود خودمون هم یه تستی میداشتیم...  ^_^

درود دوست گرامی .

بررسی توسط یک سایت دیگر انجام شده و من فقط مترجم بود ، 100 تستی که خودمون انجام بدیم بهتره تا اجنبی ها ولی کو پول ؟!! 

سعی کردم کمتر در نوشته ی اصلی دخل و تصرف کنم اما نویسنده هم فن انویدیا بود و هم فن ای ام دی .

با تشکر از استارتر عزیز و زحمتی که کشیدن @};- @};- @};- (تا ساعت 04:05 صبح داشته ترجمه می کرده الان نیست فکر کنم رفته یه خواب باشکوهی بزنه بر بدن  :D )

دو تا سوال:

1. چرا تو شات GPU-Z اینترفیس کارت 380X رو 32 بیت درج کرده؟

2. چرا در بنچمارک های Fallout 4 و The Witcher III از تنظیمات برابر استفاده نکرده؟

درود . بله ساعت پنج صبح مثل جنازه خوابم برد . تا 11 خواب بودم ، بلند که شدم انگار صد تا سوزن کرده بودن تو چشمام .  :D  :laughing:  =))

1- مورد اول را زیاد مطمئن نیستم .

2- این مورد هم فکر کنم منظورتون میان افزار game works باشه ، اگر از این استفاده نشه خوب صد در صد نتایج خیلی به نفع ای ام دی نزدیک میشه ، اما به دلیل سیاست های کثیف انویدیا  :D  :laughing:  این گزینه فعال شده تا شاهد افزایش کارایی کارت GTX 960 باشیم .

اگر هم منظورتون تنظیمات خود بازیه ، خوب موتور این دو بازی فرق داره ، موتور WHITCHER خیلی قوی تر و سریع تره . موتر فالوت مال سه سال پیشه و فقط بهینه سازی شده .

لینک به دیدگاه

این هم از Techpower up ترجمه کردم . 

فکر کنم اشتباه می کنید!!! عکس هایی که گذاشتین کنارش لوگوی سایت Hardocp خورده و به نظر میاد متن هم از همون سایت باشه!

این مورد هم فکر کنم منظورتون میان افزار game works باشه ، اگر از این استفاده نشه خوب صد در صد نتایج خیلی به نفع ای ام دی نزدیک میشه ، اما به دلیل سیاست های کثیف انویدیا  :D  :laughing:  این گزینه فعال شده تا شاهد افزایش کارایی کارت GTX 960 باشیم .

اگر هم منظورتون تنظیمات خود بازیه ، خوب موتور این دو بازی فرق داره ، موتور WHITCHER خیلی قوی تر و سریع تره . موتر فالوت مال سه سال پیشه و فقط بهینه سازی شده .

نه داداش، منظورمو اشتباه برداشت کردی. منظورم این بود در هر کدام از این بازی ها تنظیماتی که برای 380X و 960 اعمال کرده با هم فرق دارن. در واقع به ضرر 960 هم هست! مثلاً در بازی Fallout 4 برای 380X تنظیمات High انجام داده ولی برای 960 تنظیمات Ultra اعمال کرده!

البته بیشتر برام اینترفیس 380X جالب بود!

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

فکر کنم اشتباه می کنید!!! عکس هایی که گذاشتین کنارش لوگوی سایت Hardocp خورده و به نظر میاد متن هم از همون سایت باشه!

نه داداش، منظورمو اشتباه برداشت کردی. منظورم این بود در هر کدام از این بازی ها تنظیماتی که برای 380X و 960 اعمال کرده با هم فرق دارن. در واقع به ضرر 960 هم هست! مثلاً در بازی Fallout 4 برای 380X تنظیمات High انجام داده ولی برای 960 تنظیمات Ultra اعمال کرده!

البته بیشتر برام اینترفیس 380X جالب بود!

بله ، البته منظورم این بود که لینک این سایت در TECHPOWER UP قرار داشت الان تصحیح میشه و در مورد بنچمارک ها هم فقط در حالت استاندارد برای 380X بر روی HIGH انجام داده و بقیه روی ULTRA است و البته چون HBAO هم برای انویدیا فعاله فکر نکنم زیاد به ضرر انویدیا باشه . البته در کل ثابت شده که 380X در حالت اورکلاک بهتره و ارزش خرید بالاتری داره .

لینک به دیدگاه

با سلام

عالی بود @};-

ممنون دوست گرامی .  @};-  @};-  @};-  @};-

سلام

خیلی بررسی خوبی بود

کاش زودتر این بررسی انجام میشد. . . . .

امیدوارم بعد از رونمایی از سری جدید هر دو کمپانی این بررسی ها بیشتر بشه تا کاربرا راحت تر انتخاب کنن

توی فروم های ایرانی بررسی های این چنینی خیلی کم هست

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

پس در نتیجه gtx 960 بهتره .

چون باتوجه به انویدیا گیم ورک و مصرف کمتر قیافه بهتر در نتیجه gtx 960 بهتره

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطم

پس در نتیجه gtx 960 بهتره .

چون باتوجه به انویدیا گیم ورک و مصرف کمتر قیافه بهتر در نتیجه gtx 960 بهتره

خیر دوست من به تنهایی یقینا R9 380X بهتر از 960 در فریم ریت اکثر بازی ها

لینک به دیدگاه

مطم

خیر دوست من به تنهایی یقینا R9 380X بهتر از 960 در فریم ریت اکثر بازی ها

درست.

اما ارزش داره به خاطر یکم اختلاف اون همه ویژگیه خوب رو کنار زد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درست.

اما ارزش داره به خاطر یکم اختلاف اون همه ویژگیه خوب رو کنار زد؟

دوست من این یکم اختلاف در رزولوشن های مختلف از 20-30 درصد هست!

perfrel_1920_1080.png

perfrel_2560_1440.png

perfrel_3840_2160.png

380X دارای 4 گیگ حافظه هست.

GCN برای DX12 آینده نگرانه تر هست.

از لحاظ دما که تقریبا شبیه هم هستند.

در زمینه مصرف هم 380X کاملا زیر 200 وات لیمیت شده در تمام نمونه هایی که من در بررسی ها دیدم.

منظورتون رو هم از قیافه بهتر رو هم نفهمیدم که به عنوان قابلیتی برای 960 میدونید!

لینک به دیدگاه

پ.ن : خدا بهم رحم کنه از دست طرفداران دو آتیشه دو طرف   :D

تهیه و ترجمه : Mohammad Ali X

منبع : TECHPOWERUP

با تشک @};- ر 

صد البته که ترجمه ی با ارزشی هست ولی فرمودین که از TECHPOWERUPولی از HARDOCP 

http://www.hardocp.com/article/2016/05/02/amd_radeon_r9_380x_crossfire_video_card_review/4#.Vyr3S0x97IU

- بیشتر تعجبم از این هست که با اون برچسب تابلو کنار تصاویر ، از دوستان اشاره ای نکردن  :huh:  :eek:

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

با تشک @};- ر 

صد البته که ترجمه ی با ارزشی هست ولی فرمودین که از TECHPOWERUPولی از HARDOCP 

http://www.hardocp.com/article/2016/05/02/amd_radeon_r9_380x_crossfire_video_card_review/4#.Vyr3S0x97IU

- بیشتر تعجبم از این هست که با اون برچسب تابلو کنار تصاویر ، از دوستان اشاره ای نکردن  :huh:  :eek:

درود .  @};-

توضیح دادم که اشتباهاً نتوشته شده . چون لینک مطلف داخل  وبسایت Techpowerup بود به همین دلیل نوشتم techpowerup .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

ببینید روال تکپاور آپ به این صورت هست که بررسی سایت های دیگه رو بصورت روزانه و به تفکیک قطعه لیست می کنه و وقتی روش کلیک کنی به اون سایت وصلتون می کنه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...