رفتن به مطلب

نچرخیدن فن کارت گرافیک نو مدل gtx960 geforce

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیز باز هم بنده ومشکلی دیگر واذیت شما  :wacko: 
کارت گرافیک من نو بوده همونطور که میدونید سیستم تازه خریدم... ولی فن کارت گرافیک (مدل gtx960 geforce ) نمی چرخه .. خواستم بدونم اتوماتیک هست یا کلا باید بچرخه .. سیمی چیزی داره باید وصل بشه شاید نشده باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

اول از همه مدل دقیق گرافیکتون رو بگید.

اگر نمیدونید چه مدلی هست از جعبش عکس بگیرید و بفرستید این جا

چون از gtx960 geforce حدود 20 مدل  وجود داره.

بعضی از مدل ها وقتی خنکهستن  فنشون خاموش میشه تا صدای اضافه تولید نکن و عمر فن کم نشه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز باز هم بنده ومشکلی دیگر واذیت شما  :wacko: 

کارت گرافیک من نو بوده همونطور که میدونید سیستم تازه خریدم... ولی فن کارت گرافیک (مدل gtx960 geforce ) نمی چرخه .. خواستم بدونم اتوماتیک هست یا کلا باید بچرخه .. سیمی چیزی داره باید وصل بشه شاید نشده باشه؟

سلام.

عزیز مدل دقیق کارت چیه؟

در حال گیم یا تحت پردازش سنگین گذاشتی؟ چون اگه اتوماتیک باشه وقتی پردازش سنگین انجام بشه دما بالا میره و فن ها شروع به کار میکنه.

لینک به دیدگاه

سلام

اول از همه مدل دقیق گرافیکتون رو بگید.

اگر نمیدونید چه مدلی هست از جعبش عکس بگیرید و بفرستید این جا

چون از gtx960 geforce حدود 20 مدل  وجود داره.

بعضی از مدل ها وقتی خنکهستن  فنشون خاموش میشه تا صدای اضافه تولید نکن و عمر فن کم نشه.

مدل g1 gaming

jqxt_photo_2016-05-06_12-20-38.jpg

لینک به دیدگاه

مدل g1 gaming

jqxt_photo_2016-05-06_12-20-38.jpg

اتوماتیک هست عزیز نگران نباشید. مال من هم از همینه.

البته گفتم اگه گیم بزنی و بعد مدتی کار نکنه یعنی مشکل داره.

ویرایش شده توسط Adel Urmia
لینک به دیدگاه

خوب الان چجور میتونم چک کنم ببینم سالمه یا نه ؟

لینک به دیدگاه

برو 10 15  دقیقه گیمی چیزی بازی کن ببین میچرخه یا نه.

لینک به دیدگاه

خیر جناب ربطی به بازی کردن نداره...همه ی بازی ها از همه ی توان گرافیک استفاده نمی کنن مثلا اگه باهاش PES بازی کنید اصلا فنش روشن نمی شه.گرافیک G1 طبق بایوسش تا حدود 52 درجه رو بدون فن کار می کنه از اونجا به بعد با 35% شروع به چرخش می کنه..

شما هم برای اینکه ببینی فن کارت سالمه یا نه می تونید برنامه ی OC Guru II رو که نصب کردید توی قسمت FAN بزنید روی SETTINGS و بعد گزینه ی MANUAL رو انتخاب کنید و Apply بزنید...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

خیر جناب ربطی به بازی کردن نداره...همه ی بازی ها از همه ی توان گرافیک استفاده نمی کنن مثلا اگه باهاش PES بازی کنید اصلا فنش روشن نمی شه.گرافیک G1 طبق بایوسش تا حدود 52 درجه رو بدون فن کار می کنه از اونجا به بعد با 35% شروع به چرخش می کنه..

شما هم برای اینکه ببینی فن کارت سالمه یا نه می تونید برنامه ی OC Guru II رو که نصب کردید توی قسمت FAN بزنید روی SETTINGS و بعد گزینه ی MANUAL رو انتخاب کنید.

:D

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان هم گفتن کارکرد فن این گرافیک هوشمند هست و در صورت بالا رفتن دما روشن میشه که این مورد تا حد زیادی استهلاک فن راهم پائین میاره

لینک به دیدگاه

--------------------------------

بیزحمت پست پاک بشه .

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارتهای جدید اتومات هستند

اولش که برق بیاد داخل مدارشون یکبار فنشون روشن میشه بلافاصله خاموش میشه

تا وقتی که دمای هسته از یک حدی بالاتر بره که شروع به کار کنند

مثل فن رادیاتور خودرو تا زمانی که نیاز نباشه روشن نخواهد شد.

لینک به دیدگاه

شما هم برای اینکه ببینی فن کارت سالمه یا نه می تونید برنامه ی OC Guru II رو که نصب کردید توی قسمت FAN بزنید روی SETTINGS و بعد گزینه ی MANUAL رو انتخاب کنید و Apply بزنید...

چنین برنامه ای در نت پیدا نکردم میشه لطف کنید یا لینک دانلودش رو بدید یا اسم دقیقش رو بگین بگردم ممنونم

لینک به دیدگاه

چنین برنامه ای در نت پیدا نکردم میشه لطف کنید یا لینک دانلودش رو بدید یا اسم دقیقش رو بگین بگردم ممنونم

خدمت شما :

http://download.gigabyte.asia/FileList/Utility/vga_utility_oc_guruii_v2.00.exe

لینک به دیدگاه

روی CD که همراه گرافیک میاد موجوده.

لینک به دیدگاه

وقتی سیستم رو روشن میکنید تا زمانی که وارد ویندوز نشید فن کارت باید کار کنه چون کار نکردن فن نیازمند درایور  Nvidia هست .

اگر قبل اینکه وارد ویندوز بشید هم فن کار نکرد مشکل از کارت هست .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا خواهشا کمکم کنید اینجا چجوری باید تایپک زد؟؟؟؟ویه سوال دیگه کیس کامپیوتر تا 400 هزار تومن چی پیشنهاد میکنین

انجمن مربوطه پیدا میکنی و ارسال موضوع جدید کلیک میکنی

عنوان تاپیک مشخص میکنی و چه چیزی میخوای

واسه کیس هم اینجا بپرسین بهتره http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=9835&page=1851

لینک به دیدگاه

درود
من همین کارت رو داشتم .

گرافیک شما تا به دمای 60 درجه نرسه فن ها خاموشند.

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز ولی متاسفانه نمیدونم چرا برنامه نصب نمیشه و مشکل داره کمی پبش میره ولی خبری از نصب برنامه نیست...ویندوزم ۸.۱ هستش

در کل پس از کمی بازی و کارهای گرافیکی فن ها همشون کار میکنن ممنونم

درود

من همین کارت رو داشتم .

گرافیک شما تا به دمای 60 درجه نرسه فن ها خاموشند.

بله ظاهرا همینطوره گرافیگ من ۴ گیگ هستش ‍پس از کمی بازی و کارهای گرافیکی همشون کار میکنن

ای کاش برنامه ای معرفی میکردین که میشد دقیق دمای کارت و سی پی یورو فهمید

ویرایش شده توسط nima419
لینک به دیدگاه

ممنون عزیز ولی متاسفانه نمیدونم چرا برنامه نصب نمیشه و مشکل داره کمی پبش میره ولی خبری از نصب برنامه نیست...ویندوزم ۸.۱ هستش

در کل پس از کمی بازی و کارهای گرافیکی فن ها همشون کار میکنن ممنونم

بله ظاهرا همینطوره گرافیگ من ۴ گیگ هستش ‍پس از کمی بازی و کارهای گرافیکی همشون کار میکنن

ای کاش برنامه ای معرفی میکردین که میشد دقیق دمای کارت و سی پی یورو فهمید

خدمت شما .بنظرم بهترین نرم افزار هست برای نشان دادن هر قطعه ای که سسنور دما داره در کامپیوتر

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

لینک به دیدگاه

در این ضورت اگه سنسور خراب باشه و تشخیص نده دمای کارت مثلا رو 80 هست چی؟

با این مشاوره ها گراف طرف پودر نشه صلوات

لینک به دیدگاه

منم gtx 970 asus strix دارم

چند روز سيستم رو خريدارى كردم

اونم فن هاش موقع فيلم و وبگردى خاموش

درسته كارت گرافيك من ؟!

لینک به دیدگاه

باید دمای کارت رو بررسی کنید

فن اتوماتیک به این صورت که وقتی دمای GPU به ۵۵ الی ۶۰ میرسه فن ها برای خنک کردن بیشتر به کار می افتند.

ابتدا شما بازی سنگینی رو اجرا کنید و کارت رو تحت فشار کاری قرار بدید اگه کدمای کارت از ۶۰ تجاوز کرد و فن ها همچنان بیکار بودند، مشکلی وجود داره.

من کارت r9 380 هست و در زمان بیکاری فن ها خاموش اند. وزمانی که دما از ۵۸ بیشتر میشه فن ها شروع به کار میکنند.

البته از اونجایی که دو عدد فن ۱۲ مستقیم هوا رو به سمت کار هدایت میکنه دمای کارت در زمان بیکاری ۲۹ ودر زمان فول لود دمای کار ۵۶ هست و در نهایت به هیچ وجه کارت نیازی به چرخش فنهاش پیدا نمی کنه.

در صورتی که بدون کار کردن فن ها دمای کارت در زمان بیکاری 43 و در حال فول لود 68 بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...