رفتن به مطلب

سوال در مورد نحوه آپدیت بازیها و نصب DLC

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

یه سوال در مورد نحوه اپدیت بازیها و نحوه نصب DLC بازیها دارم

اول میخواستم خیلی مختصر بگین کاربرد هرکدوم از این موارد چیه ؟

Update

DLC

Patch

کدومشون باگهای بازیو برطرف میکنه کدوم به سناریو بازی اضافه میکنه

سوال اولم اینه که من میخوام بازی ویچر 3 رو نصب کنم و نسخه FTL رو هم دانلود کردم

لطفا بهم بگین از این لینک کدام اپدیتها و کدام DLC ها و کدام پچهارو باید نصب کنم

http://bia2game.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-1-12-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-the-witcher-3-wild-hunt/

البته سوالم کلی هستش ولی به صورت تخصصی برای این بازی هم جواب بدین ؟

آیا برای یک بازی باید همه اپدیتهارو دانلود و دونه دونه از اول نصب کرد یا فقط آخری ؟

همین سوالو برای DLC و Patch هم دارم

یه سوال مهم هم در مورد DLC دارم

بازی evil within رو که میشناسید همه

خود بازی بیست سی گیگه و اگر اشتباه نکنم دو یا سه تا هم DLC حدودا ده پونزده گیگ داره

آیا من باید اول بایو بدون DLC برم و بعد از اتمام بازی DLC هارو نصب کنم یا همون اول همه DLC هارو نصب کنم ؟

الان این ویچر 3 که هفتا DLC داره آیا باید هر دفعه که بازیو تا اخرش میرم یه DLC نصب کنم تا یه چیزی به سناریو بازی اضافه بشه و دوباره بازیو از اول برم ؟

متشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه سوال در مورد نحوه اپدیت بازیها و نحوه نصب DLC بازیها دارم

اول میخواستم خیلی مختصر بگین کاربرد هرکدوم از این موارد چیه ؟

Update

DLC

Patch

کدومشون باگهای بازیو برطرف میکنه کدوم به سناریو بازی اضافه میکنه

سوال اولم اینه که من میخوام بازی ویچر 3 رو نصب کنم و نسخه FTL رو هم دانلود کردم

لطفا بهم بگین از این لینک کدام اپدیتها و کدام DLC ها و کدام پچهارو باید نصب کنم

http://bia2game.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-1-12-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-the-witcher-3-wild-hunt/

البته سوالم کلی هستش ولی به صورت تخصصی برای این بازی هم جواب بدین ؟

آیا برای یک بازی باید همه اپدیتهارو دانلود و دونه دونه از اول نصب کرد یا فقط آخری ؟

همین سوالو برای DLC و Patch هم دارم

یه سوال مهم هم در مورد DLC دارم

بازی evil within رو که میشناسید همه

خود بازی بیست سی گیگه و اگر اشتباه نکنم دو یا سه تا هم DLC حدودا ده پونزده گیگ داره

آیا من باید اول بایو بدون DLC برم و بعد از اتمام بازی DLC هارو نصب کنم یا همون اول همه DLC هارو نصب کنم ؟

الان این ویچر 3 که هفتا DLC داره آیا باید هر دفعه که بازیو تا اخرش میرم یه DLC نصب کنم تا یه چیزی به سناریو بازی اضافه بشه و دوباره بازیو از اول برم ؟

متشکر

آپدیت و پچ تغریبان یکین ولی آپدیت کمی رسمی تره. کارشون از بین بردن اشکالات و فراهم کردن امکان نصب DLC هست و نسخه ابزی رو ارتقا میدن (منظور از نسخه ریورشن بازی هست). کم پیش میاد ولی آپدیت ممکنه به پیشرت یا سیو بازی شما آسیب بزنه. مثلا شما با نسخه 1.1 بازیو شروع کردی و الان تا 1.5 آپدیت اومده، نصب میکنی و مشکلی نیست. اما فرداش که 1.6 میاد سیو قبلیو پاک میکنه و مثلا دوباره تا 1.9 سیو جدید سرجاش میمونه. از طرفی سیو آپدیت 1.6 به بعد با نسخه 1.5 به قبل سازگاری نداره. رو این حساب همیشه کامنتراو مطالعه کنید ببینید کسی گفته سیو من بعد از فلان آپدیت پاک شده یا نه.

DLC محتوای قابل دانلودی هست که امکاناتی رو به بازی اضافه میکنه از لباس و لوازم جدید برای کاراکتر بگیر تا مراحل یا حتی خط داستانی جدید. یه وقتی های هم هست چیز خواصی اضافه نمیکنه مثلا برای بازی هایی مثل COD و BF فقط مپ مولتی پلیر اضافه میشه.

هرچند لینکی که دادید شلوغ پولوغ گذاشته ولی شما همرو باید نصب کنید. اول همه آپدیت هارو همراه با ک×ر×ک از عدد کوچیک تر مثلا از 1.01 بعد 1.02 تا 1.12.1 نصب میکنید بعد DLC هارو از قدیم به جدید نصب میکنید.

یه وقتایی بگیر نگیر داره. که ک×ر×ک آخرین آپدیت برای اجرای بازی لازمه یا آخرین DLC ، معمولا مال آپدیته که باید ریخته بشه. یعنی DLC ها که تموم شدن و ک×ر×ک شونو هم دونه به دونه ریختی، باز برمیگردی آخرین آپدیتی که ریختی ک×ر×کشو هم میریزی تا بیاد رو فایل ها بشینه. نت هم قطع باشه در طول نصب.

پیشنهاد میشه از اول همه ریخته بشه مگر جایی تو نکات ذکر بشه که مثلا آپدیت 1.5 شامل 1.1تا1.4 هم میشه.

خیر میتونید بازی رو نصب کنید و DLC رو بریزید و بدون شروع کردن بخش اصلی فقط داستان DLC رو پیش ببرید.

ویچر چون اپن ولد هست و خطی نیست میتونید بازیو که تموم کردید برگردید اون مراحلیو که تو بازی باز شده رو انجام بدید.

یه نکته بگم اونم اینکه من خودم خیلی دنبال این اضافی جات بودم تا اینکه دیدم نسخه های GOTY یا Complate Edition یا Prophet میاد که همرو با خودش داره و با یه نصب همه چی نصب میشه. خب طبیعتا هم حجمشون بیشتره هم یکم دیر تر عرضه میشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دوستمون تاپیک خوبی زده

من دیروز مد مکس رو تموم کردم یک سری دی ال سی هم دارم ولی نمیدونم چطور نصبشون کنم

در واقعه باید کپی بشن یکجا چونکه بازی نصبی نیست

حالا نمیدونم تو کدوم پوشه باید کپی بشن که بازی خراب نشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

ویچر 3 ، اپدیتهاش زیاده فکر کنم حدود 20 گیگ باشه شایدم بیشتر

این نسخه رو بگیر حجمش 20 گیگه ، کل آپدیت و dlc داره

توضیحات سایت بلک باکس :

Includes all updates, DLCs and Hearts of Stone expansion pack

The Witcher 3: Wild Hunt With Expansion

از اینجا :http://www.freedvdgame.ir/post/6

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

این دوستمون تاپیک خوبی زده

من دیروز مد مکس رو تموم کردم یک سری دی ال سی هم دارم ولی نمیدونم چطور نصبشون کنم

در واقعه باید کپی بشن یکجا چونکه بازی نصبی نیست

حالا نمیدونم تو کدوم پوشه باید کپی بشن که بازی خراب نشه

شما یه کار کن .

اول از بازی یک بک آپ بگیر بعد اولین دی ال سی رو به همون آدرس بازی نصب کن .

بعد وارد بازی شو اگر مشکلی نبود باقی رو هم نصب کن .

لینک به دیدگاه

آپدیت و پچ تغریبان یکین ولی آپدیت کمی رسمی تره. کارشون از بین بردن اشکالات و فراهم کردن امکان نصب DLC هست و نسخه ابزی رو ارتقا میدن (منظور از نسخه ریورشن بازی هست). کم پیش میاد ولی آپدیت ممکنه به پیشرت یا سیو بازی شما آسیب بزنه. مثلا شما با نسخه 1.1 بازیو شروع کردی و الان تا 1.5 آپدیت اومده، نصب میکنی و مشکلی نیست. اما فرداش که 1.6 میاد سیو قبلیو پاک میکنه و مثلا دوباره تا 1.9 سیو جدید سرجاش میمونه. از طرفی سیو آپدیت 1.6 به بعد با نسخه 1.5 به قبل سازگاری نداره. رو این حساب همیشه کامنتراو مطالعه کنید ببینید کسی گفته سیو من بعد از فلان آپدیت پاک شده یا نه.

DLC محتوای قابل دانلودی هست که امکاناتی رو به بازی اضافه میکنه از لباس و لوازم جدید برای کاراکتر بگیر تا مراحل یا حتی خط داستانی جدید. یه وقتی های هم هست چیز خواصی اضافه نمیکنه مثلا برای بازی هایی مثل COD و BF فقط مپ مولتی پلیر اضافه میشه.

هرچند لینکی که دادید شلوغ پولوغ گذاشته ولی شما همرو باید نصب کنید. اول همه آپدیت هارو همراه با ک×ر×ک از عدد کوچیک تر مثلا از 1.01 بعد 1.02 تا 1.12.1 نصب میکنید بعد DLC هارو از قدیم به جدید نصب میکنید.

یه وقتایی بگیر نگیر داره. که ک×ر×ک آخرین آپدیت برای اجرای بازی لازمه یا آخرین DLC ، معمولا مال آپدیته که باید ریخته بشه. یعنی DLC ها که تموم شدن و ک×ر×ک شونو هم دونه به دونه ریختی، باز برمیگردی آخرین آپدیتی که ریختی ک×ر×کشو هم میریزی تا بیاد رو فایل ها بشینه. نت هم قطع باشه در طول نصب.

پیشنهاد میشه از اول همه ریخته بشه مگر جایی تو نکات ذکر بشه که مثلا آپدیت 1.5 شامل 1.1تا1.4 هم میشه.

خیر میتونید بازی رو نصب کنید و DLC رو بریزید و بدون شروع کردن بخش اصلی فقط داستان DLC رو پیش ببرید.

ویچر چون اپن ولد هست و خطی نیست میتونید بازیو که تموم کردید برگردید اون مراحلیو که تو بازی باز شده رو انجام بدید.

یه نکته بگم اونم اینکه من خودم خیلی دنبال این اضافی جات بودم تا اینکه دیدم نسخه های GOTY یا Complate Edition یا Prophet میاد که همرو با خودش داره و با یه نصب همه چی نصب میشه. خب طبیعتا هم حجمشون بیشتره هم یکم دیر تر عرضه میشن.

خیلی ممنون از پاسختون

حالا چنتا سوال دیگه برام پیش اومد

ویچر 3 کلی اپدیت داره حدود ده پونزده گیگ

اگر من فقط اپدیت اخر بازیو نصب کنم بازی اصلا اجرا نمیشه یا اگر اجرا میشه فقط اون بهینه سازی های اپدیت آخر اعمال میشه ؟

الا و بلا باید همه اپدیتا نصب بشه برای اینکه بخواهیم اپدیت اخر اعمال بشه ؟

در مورد DLC هم یه نکته خیلی خوبی گفتین اونم تفاوت بین DLC بازی های جهان باز و بقیه بازیها بود

پس نحوه درست استفاده از DLC اینه که من اول خود بازیو یک بار تا اخرش برم بعد از اون DLC نصب کنم و اون اضافاتو برم ولی الپپدیتهارو همون لحظه بعد از نصب بازی بریزم تا تغییرات انجام بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میتونید آپدیت هارو نصب نکنید، میتونید نصفشونو نصب کنید یا میتونید همرو نصب کنید. پیشنهاد میکنم یکی دوتای اول رو حتما نصب کنید.

گفتم ژانر اپن ولرد خیلی متفاوته مثلا اسکایریم به محض نصب DLC داونگارد هر جای بازی که باشید دو نفر میاین خودشونو بهت میرسونن و بهت ماموریت جدید رو میدن. و DLC عملا از همون جا شروع میشه. یا مثلا به خاطر سطح سختی که ممکنه مراحل یک DLC داشته باشه تا 20 درصدی یه بازی RPG حتی با وجود نصبشم در دسترس نباشه.

لینک به دیدگاه

میتونید آپدیت هارو نصب نکنید، میتونید نصفشونو نصب کنید یا میتونید همرو نصب کنید. پیشنهاد میکنم یکی دوتای اول رو حتما نصب کنید.

گفتم ژانر اپن ولرد خیلی متفاوته مثلا اسکایریم به محض نصب DLC داونگارد هر جای بازی که باشید دو نفر میاین خودشونو بهت میرسونن و بهت ماموریت جدید رو میدن. و DLC عملا از همون جا شروع میشه. یا مثلا به خاطر سطح سختی که ممکنه مراحل یک DLC داشته باشه تا 20 درصدی یه بازی RPG حتی با وجود نصبشم در دسترس نباشه.

یه سوال دیگه

امروز اومدم اپدیت بازی مافیا 2 رو نصب کنم با یه همچین پیغامی روبرو شدم

آیا داخل همه اپدیتا همچین پیغامایی نمایش داده میشه ؟

متشکر

txcbo7peqh88wfm0ewm5.jpg

لینک به دیدگاه

من تومب رو که استفاده کردم و از آقای رییسی کمک گرفتم آپدیت 6 ام رو فقط نصب کردن بقیه اش نیاز نبود (ظاهراً) و خود استیم تقریبا 98 درصد دیتا موجود را قبول کرد

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه

امروز اومدم اپدیت بازی مافیا 2 رو نصب کنم با یه همچین پیغامی روبرو شدم

آیا داخل همه اپدیتا همچین پیغامایی نمایش داده میشه ؟

متشکر

txcbo7peqh88wfm0ewm5.jpg

در حقیقت داره به شما توضیح میده در خصوص اپدیت و نحوه نصبش که اگر خود نرم افزار به طور خودکار فایل های بازی پیدا نکرد شما میتونید به صورت دستی ادرسش بهش بدید و یا توضیح میده که اگر علامت اول رو نشان داد یعنی نیازی به نصب اپدیت های قبلی ندارید تا این اپدیت کار بکنه

اگر هم علامت دوم نشان داد یعنی نیاز به نصب اپدیت های قبلی دارید.

بنابراین برمیگرده به کسی که اپدیت هارو انتشار میکنه... بعضی از عزیزان این موارد رو در مراحل نصب قرار میدن بعضی از عزیزان خیر

لینک به دیدگاه

من تومب رو که استفاده کردم و از آقای رییسی کمک گرفتم آپدیت 6 ام رو فقط نصب کردن بقیه اش نیاز نبود (ظاهراً) و خود استیم تقریبا 98 درصد دیتا موجود را قبول کرد

ممنون

پس به یه جمع بندی رسیدیم در مورد اپدیت که برای بعضی از بازیها نیازی نیست که مثلا کل ده بیست گیگ اپدیت نصب بشه و یکی از نسخه ها میتونه شامل مزایای نسخه های قبلی باشه

ولی چجوری باید اینو متوجه شد که کدوم نسخه اپدیت کافیه و نیازی به بقیه نیست ؟

آقای رئیسی چجوری اینو متوجه شدن ؟

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

من میخوام بازی کرافت ورلد رو از استیم بروز کنم ...چجوری باید انجام بدم ..نسخه pc هست و ازاین سایت های ایرانی دانلود بازی گرفتم craftworld

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
در در 18 اردیبهشت 1395 در 16:14، big VULTURE گفته است :

شما یه کار کن .

اول از بازی یک بک آپ بگیر بعد اولین دی ال سی رو به همون آدرس بازی نصب کن .

بعد وارد بازی شو اگر مشکلی نبود باقی رو هم نصب کن .

سلام من بازی مترو اگزودوس نسخه فیت گرل رو دارم نصب میکنم یه پوشه هست به نام MD5 که تو خیلی از بازی های فیتگرل دیدمش اون مربوط به بسته های الحاقی هست؟ چطور ام دی فایو هارو نصب کنم؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

سلام من بازی مترو اگزودوس نسخه فیت گرل رو دارم نصب میکنم یه پوشه هست به نام MD5 که تو خیلی از بازی های فیتگرل دیدمش اون مربوط به بسته های الحاقی هست؟ چطور ام دی فایو هارو نصب کنم؟

از این مورد اطلاعی ندارم .

من خیلی کم بازی آبدیت می کنم و عموما نسخه فشرده رو نمی گیرم .

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام و خسته نباشید خدمت شما

سواله من اینه که چجوری یک بازیه کرکی رو آپدیت کنیم،مثلا تو سایتا فایله اپدیت بازیو میزارن،من وقتی اون فایلارو دانلود کردم،چجوری به بازی یا فایلاش اضافه کنم و اجرا بشه

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

داداش من میخوام DLC بازی (مرد عنکبوتی ابعاد شکسته) رو نصب کنم. چطوری؟

البته DLC این از اون فایل نصبی ها نیست

باید در محل نصب بازی کپی بشه ولی دقیقا نمیدونم در کدوم پوشه بازی کپی کنم

بازی رو هم تا مرحله آخرش رفتم و تموم کردم

لطفاً یه راهنمایی بکنید

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام. یک سوال داشتم. آیا برای دانلود یک دی ال سی نیازه که بازی اصلی هم نصب باشه؟منظورم اینکه اگه بازی اصلی رو پاک کنیم میتونیم دی ال سی رو دانلود کنیم؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهیار نصیری گفته است:

سلام. یک سوال داشتم. آیا برای دانلود یک دی ال سی نیازه که بازی اصلی هم نصب باشه؟منظورم اینکه اگه بازی اصلی رو پاک کنیم میتونیم دی ال سی رو دانلود کنیم؟

خیر، باید بازی اصلی باشه که DLC رو دانلود کنید.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...