رفتن به مطلب

مشکل با خنک کننده 6700k

Recommended Posts

سلام دوستان

من یه سیستم از لیون گرفتم با خنک کننده Maelstrom 120T

ولی اصلا از خنک کننده راضی نیستم و من رو راهنمایی درستی نکردن تو انتخابم

با رندرهای بالای چند دقیقه که لود 100 درصد داره cpu دماش گاها به 80 درجه هم به طور ثابت میرسه و حتی ممکنه تا 85 هم بره

البته اینو بگم که پردازنده به طور اتوماتیک تا 4200 اور میشه موقع لود کامل و این دما در حالت لود کامل 4200 مگاهرتز پردازنده و xmp فعال رخ میده

من قصد داشتم cpu رو تا حدود 4600 یا حتی کمی بیشتر هم اور کنم. ولی با این خنک کننده فاتحش خونده میشه! جوش میاره قطعا!!!

به نظرتون چکار کنم؟ خنک کننده رو باید عوض کنم؟

مشخصات سیستمم

cpu 6700k

main asus z170a

vga gtx 970

ram 2*8 gskill ddr4 bass 3000

case raidmax narwhal

لینک به دیدگاه

ولتاژ زیاده

البته من اولش نمیدونستم که تا 1.4 ست میکنه تو بوست ولی دما از 70 بالاتر نرفت

الان که رو ادپتیو گذاشتم به ندرت به 60 میرسه ولی از اون ور آیدل خوبی ندارم و حول و حوش 35 ایناس . هسته سوم و چهارم کمی کمتر

لینک به دیدگاه

ولتاژ زیاده

البته من اولش نمیدونستم که تا 1.4 ست میکنه تو بوست ولی دما از 70 بالاتر نرفت

الان که رو ادپتیو گذاشتم به ندرت به 60 میرسه ولی از اون ور آیدل خوبی ندارم و حول و حوش 35 ایناس . هسته سوم و چهارم کمی کمتر

ولتاژ چی زیاده؟

دقیق متوجه نشدم. کامل توضیح بدین لطفا

سلام من 5820k دارم با Corsair H110i GTX Extreme Performance Liquid

تو 4500 تا 85-80 درجه میره.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

اینی که شما داری گرونه

تا این حد نمیتونم هزینه کنم

تو 200 تا 300 تومن میخوام چیزی پیشنهاد بدین نهایتا

لینک به دیدگاه

ولتاژ CPU

با برنامه CPUID تو تب اول نوشته چنده و بسته به سرعت تغییر میکنه ببینید تا چه عددی بالا میره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد اورکلاک اطلاعات دارید ؟ 

نحوه ولتاژ و .... 

http://lioncomputer.ir/product/7261/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+240+GLACIER+240+GLC240-A/

برای فرکانس شما حد اقل همچین چیزی پیشنهاد میشه 

تازه شما میخاید رندر های طولانی بگیرید که خنک کنندگی خوده کیس هم مهم میشه 

تازه واتر کولری که گرفتید تو فرکانس 4 تا 4.2 باید بتونه به خوبی دفع حرارت کنه 

مگر این که ولتاژ خیلی بالا ست کنید 

لینک به دیدگاه

این عکسایی هست که تو یه رندر سنگین از دوتا نرم افزار گرفتم

خودتون دما و ولتاژو چک کنین

من سر در نمیارم زیاد

در مورد اورکلاک هم در حد خیلی کمی سر رشته دارم!

post-24068-0-75230700-1462707481_thumb.jpg

post-24068-0-18763000-1462707489_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

کور ولتاژت زیاده واسه 4/2 دست کم با 1/118 پایداره ، ولتاژ رو دستی بیار پایین حل میشه

توربو کلا همیشه بیش از حد ولت میده و دما بالا میزنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

شما Core Voltage رو باید داخل بایوس از حالت Auto بزارید روی Default الان ولتاژ CPU شما 1.312v هستش که این مقدار زیادی هستش.دوم اینکه دمای اتاق گردش هوا داخل کیس اینا هم تاثیر در دمای CPU داره.سوم نصب صحیح کولر خودش یه عامل دیگس.ولی در کل مشکل شما بالا بودن Core voltage هستش. CPU شما توی اون فرکانس ها باید با ولتاژ اولیه خود CPU کار کنه.اگه داخل بایوس رفتید و ولتاژ رو Default کردید اما همچنان داخل Cpu-z ولتاژتون 1.312v بود باید ولتاژ رو خودتون دستی تنظیم کنید.

لینک به دیدگاه

ممنون از همگی

برم تست کنم بگم نتیجه رو

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

دقیقا کدوم قسمت تنظیمات بایوس باید ولتاژ پردازنده رو کم کنم؟

من از همه قسمتهای تنظیمات ai tweakerعکس میزارم که ببینید.

توی عکس سوم cpu core voltage داره که وقتی میزارمش روی حالت manual بازم چیز خاصی رو نمیشه تغییر داد

post-24068-0-19498800-1462728190_thumb.jpg

post-24068-0-24910800-1462728238_thumb.jpg

post-24068-0-09897300-1462728341_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز من با H90ـم دمای 100 درجه هم گرفتم (4770K) تو فرکانس 5.0 و ولتاژ 1.8 از بایوس. کلا AIO در اندازه 120 و 140 برای چیپ Z همینه مخصوصا اگه داخل کیس برای خروج هوا باشه. من خودم با H100i GTX روی 4690K دمای 90 درجه هم داشتم ولی روی X99 به 80 نمیرسید. تازه روی 5820K داخل کیس بسته شده بود در حالی که روی 4690K خارج از کیس بود.

شما تا دمای 85-90 امنین.

پایین آوردن ولتاژ بیخودی هم ناپایداری براتون به همراه داره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با H90ـم دمای 100 درجه هم گرفتم (4770K) تو فرکانس 5.0 و ولتاژ 1.8 از بایوس. کلا AIO در اندازه 120 و 140 برای چیپ Z همینه مخصوصا اگه داخل کیس برای خروج هوا باشه. من خودم با H100i GTX روی 4690K دمای 90 درجه هم داشتم ولی روی X99 به 80 نمیرسید. تازه روی 5820K داخل کیس بسته شده بود در حالی که روی 4690K خارج از کیس بود.

شما تا دمای 85-90 امنین.

پایین آوردن ولتاژ بیخودی هم ناپایداری براتون به همراه داره.

یعنی الان شما می فرمایین که دست به چیزی نزنم؟

همین ولتاژ و همین دما خوبه؟

پس بقیه دوستان که چیز دیگه ای میگن آخه

لینک به دیدگاه

یعنی الان شما می فرمایین که دست به چیزی نزنم؟

همین ولتاژ و همین دما خوبه؟

پس بقیه دوستان که چیز دیگه ای میگن آخه

این دوستمون منظورش این بود که کلن واتر های ۱۲۰ برای دفع حرارت چندان مناسب نیست همین.

شما توجه کنید که حتی اگه corsair h115 رو هم استفاده کنید در رفع حرارت به مشکل بر خواهید خورد.

زمانی که ولتاژ پردازنده بالا و فرکانسش کم باشه، در صورتی که پردازنده در فشار کاری قرار بگیره ، ولتاژ اضافی باعث میشه دمای CPU افزایش پیدا کنه.

در واقع، ولتاژ باید مناسب فرکانسی باشه که پردازنده در اون قرار داره.

ولتاژ پردازنده شما مناسب فرکانس کاریش نیست لازمه که ولتاژ رو پایین بیارید.

در مرحله اول به جای اون auto ولتاژ رو بنویسید.

در مرحله دوم ولتاژ رو رو به 1.3500 تغییر بدید

post-22433-0-64895200-1462733551_thumb.jpg

بار اول ولتاژ رو بین ۱.۲۵۰ تا ۱.۳۰۰ ست کنید. تا فعلا دمای پردازنده کمتر بشه.

در دفعات بعد سیستم رو تحت استرس قرار بدید سپس تا جایی که سیستم پایدار باقی بمونه ولتاژ رو کم کنید

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

استارتر عزیز یک ویدیو در رابطه با آموزش اورکلاک با کیفیت 720 و حجم 37mb آپلود کردم.

محیط بایاس شبیه به مادربورد خودتون هست.

امیدوارم مفید باشه.

http://uploadboy.me/deu0s9l3i9ib/Intel

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

جناب dmcmrk ممنون از راهنمایی شما. ولی این آموزش به کارم نیومد. از توی محیط ویندوز یه دستکاریهایی میکنه. اصلا تو بایوس نیست کارش

من الان core voltage رو که قبلا 1.312 نشون میداد توی cpuz رو گذاشتم روی حالت دستی و کردمش 1.12

الان که دوباره رندر میگیرم میبینم که اصلا cpu صد درصد کار نمیکنه. حدود 50 درصد کار میکنه. خب این چه فایده ای داره کلا؟!

بهتر نیست برم خنک کننده رو عوض کنم و خلاص؟؟!

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

جناب dmcmrk ممنون از راهنمایی شما. ولی این آموزش به کارم نیومد. از توی محیط ویندوز یه دستکاریهایی میکنه. اصلا تو بایوس نیست کارش

من الان core voltage رو که قبلا 1.312 نشون میداد توی cpuz رو گذاشتم روی حالت دستی و کردمش 1.12

الان که دوباره رندر میگیرم میبینم که اصلا cpu صد درصد کار نمیکنه. حدود 50 درصد کار میکنه. خب این چه فایده ای داره کلا؟!

درود دوست عزیز

نه دادا .... ولتاژ اگه بالا باشه با تعقیر این واتر کولر با یکی دیگه تفاوت خیلی محسوس نیست!

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز

دقت بفرمایید

توی محیط بایاس تغییراتی رو که برای اورکلاک لازم هست رو توضیح میده و اعمال میکنه

سپس وارد محیط دسکتاپ میشه شروع میکنه به تحت استر قرار دادن سیستم، تا از صحیح و مناسب بودن مقدار ولتاژو استیبل بودن سیستم اطمینان پیدا کنه.

اینکه در زمان تست CPU بیشتر از ۵۰ درصد درگیر نمیشه، برمیگرده به اینکه شاید تنظیمات اون نرم افزار به درستی ست نکردید.

میشه بفرمایید شما از طریق چه برنامه ایی سیستم رو تحت استرس قرار میدین؟

ولتاژ RAM رو هم تغییر دادین.

لینک به دیدگاه

اره من هم فیلم شما رو دیدم گنگه و اطلاعات خاصی نداره

استارتر هم تو اون عکسی که گذاشتید قسمتی که Manual ست کردید باید گزنیه adaptive  هم باشه اون رو بزنید و بعد گزنیه های آفست میاد. منفی انتخاب کنید و همون 0.250 رو که خودش میده رو ست کنید.

باید تو لود تا 1.24 اینا بیاد ولی به 1.3 نمیرسه احتمال زیاد. تو آیدل هم حدود 0.7 

براحتی تا 4.5 پاس میشه

دما هم واتر باید قطعا کمتر باشه 

یه تست بزنید

شایدم هم Cpuشما از اونهایی باشه ولتاژ زیاد هستند من ندیدم ولی یه دوستی هم بود مثل برای شما دما زیاد بالا میرفت

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز

دقت بفرمایید

توی محیط بایاس تغییراتی رو که برای اورکلاک لازم هست رو توضیح میده و اعمال میکنه

سپس وارد محیط دسکتاپ میشه شروع میکنه به تحت استر قرار دادن سیستم، تا از صحیح و مناسب بودن مقدار ولتاژو استیبل بودن سیستم اطمینان پیدا کنه.

اینکه در زمان تست CPU بیشتر از ۵۰ درصد درگیر نمیشه، برمیگرده به اینکه شاید تنظیمات اون نرم افزار به درستی ست نکردید.

میشه بفرمایید شما از طریق چه برنامه ایی سیستم رو تحت استرس قرار میدین؟

ولتاژ RAM رو هم تغییر دادین.

من با 3ds max فایل سنگینی رو رندر میکنم و بعد با hwmonitorpro دما رو میبینمو cpuz هم برای دیدن ولتاژ استفاده میکنم

اره من هم فیلم شما رو دیدم گنگه و اطلاعات خاصی نداره

استارتر هم تو اون عکسی که گذاشتید قسمتی که Manual ست کردید باید گزنیه adaptive  هم باشه اون رو بزنید و بعد گزنیه های آفست میاد. منفی انتخاب کنید و همون 0.250 رو که خودش میده رو ست کنید.

باید تو لود تا 1.24 اینا بیاد ولی به 1.3 نمیرسه احتمال زیاد. تو آیدل هم حدود 0.7 

براحتی تا 4.5 پاس میشه

دما هم واتر باید قطعا کمتر باشه 

یه تست بزنید

شایدم هم Cpuشما از اونهایی باشه ولتاژ زیاد هستند من ندیدم ولی یه دوستی هم بود مثل برای شما دما زیاد بالا میرفت

توی اون قسمت همه این گزینه ها رو داره، Auto. Adaptive، manual، Offset

دوستان یه سوال

یه تستی رو تو سایت شهر سخت افزار بین 4 تا خنک کننده 120 که دقیقا مال منم توشه انجام دادن با همین cpu

یه نگاه بندازین به این لینک

تو عکسهای cpuz اصلا ولتاژ رو تغییر ندادن و دقیقا دمایی مشابه من بدست آمده، پس قاعدتا Cpu من باید ایده آل باشه و حتی به نظر ولتاژ هم نیاز به تغییر نداره، چون تو این تست تغییر ندادن و مشکل از ضعف خنک کنندس!

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

گفتم احتمالا داره بزارید تو ادپتیو و آفست منفی و بعد اعلام نتیجه !

لینک به دیدگاه

با این چیزی که شما گفتین تقریبا همه چیز روبراه شد

دما کم شد تا حدود 70، ولتاژ هم کم شد تقریبا شبیه چیزی که شما گفتین

ولی بعد از این کار xmp غیر فعال شد خود بخود

cpuz تو قسمت  Dram frequency به جای 1500 نوشته 1069. قبل اینکه بزارم روی Adaptive مقدارش 1500 بود

اینم عکسا

post-24068-0-70817700-1462790782_thumb.jpg

post-24068-0-03482100-1462790806_thumb.jpg

post-24068-0-77053400-1462790814_thumb.jpg

post-24068-0-66033200-1462791530_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

من با 3ds max فایل سنگینی رو رندر میکنم و بعد با hwmonitorpro دما رو میبینمو cpuz هم برای دیدن ولتاژ استفاده میکنم

توی اون قسمت همه این گزینه ها رو داره، Auto. Adaptive، manual، Offset

دوستان یه سوال

یه تستی رو تو سایت شهر سخت افزار بین 4 تا خنک کننده 120 که دقیقا مال منم توشه انجام دادن با همین cpu

یه نگاه بندازین به این لینک

تو عکسهای cpuz اصلا ولتاژ رو تغییر ندادن و دقیقا دمایی مشابه من بدست آمده، پس قاعدتا Cpu من باید ایده آل باشه و حتی به نظر ولتاژ هم نیاز به تغییر نداره، چون تو این تست تغییر ندادن و مشکل از ضعف خنک کنندس!

لطفا اگه آشنایی دارید با نرم افزار aida64 تست بگیرید.

در کل امیدوارم مشکلتون حل بشه که هم من و هم دوستان‌ و خود شما، خوش حال بشیم، چون واقعا بدجور ذوق آدم رو کور میکنه.

و بدونید که این مشکل چیز خاصی نیست و قابل برطرف شدنه، پس نگران نباشید.

راستی چرا حضورا از خود لیون کمک نمیگیرید.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

دوباره رفتم xmp رو فعال کردم و تنظیمات Adaptive هم اینبار همزمان باهاش انجام دادم

ولی اینبار فرکانس پردازنده اصلا تا 4.2 نمیاد و تا 4 کار میده

حالا رفتم تو Ai suit و فرکانسو خودم گذاشتم روی 4.2

راحت رفت و دما یه ذره زیاد شد فقط. حدود 75 درجه

خب قاعدتا باید خودش 4.2 رو حفظ میکرده. چرا نکرده؟

در ضمن من یه فزولی کردم . بعد از این مراحل گذاشتم 4 تا هسته رو روی 4.4 و نکشید با این ولتاژ و هنگ کرد و مجبور شدم ریست کنم سیستمو!

post-24068-0-78044600-1462791935_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...