رفتن به مطلب

مشکل با خنک کننده 6700k

Recommended Posts

دوباره رفتم xmp رو فعال کردم و تنظیمات Adaptive هم اینبار همزمان باهاش انجام دادم

ولی اینبار فرکانس پردازنده اصلا تا 4.2 نمیاد و تا 4 کار میده

حالا رفتم تو Ai suit و فرکانسو خودم گذاشتم روی 4.2

راحت رفت و دما یه ذره زیاد شد فقط. حدود 75 درجه

خب قاعدتا باید خودش 4.2 رو حفظ میکرده. چرا نکرده؟

در ضمن من یه فزولی کردم . بعد از این مراحل گذاشتم 4 تا هسته رو روی 4.4 و نکشید با این ولتاژ و هنگ کرد و مجبور شدم ریست کنم سیستمو!

محسن جان توصیه میکنم سیستم حظوری ببرید لیون و مشکل باهاشون درمیون بگذاری. ( نا سلامتی تیم لیون چند صد تا پیراهن بیشتر از خیلی از من و بقیه دوستان پاره کردن :D‏ ‏)

در کل بازم دمای 75 درجه اونم بدون اور کمی زیاد هست!!!

پیشنهاد میکنم دیگه با سیستم کلنجار نری!

موفق باشی، یا علی

لینک به دیدگاه

منم با سیستم امضام مشکل شما رو دارم مطمءن باش از خنک کننده نیست و کاهش دما با تغییر ولتاژ انجام میشه نه با تغییر خنک کننده

لینک به دیدگاه

محسن جان توصیه میکنم سیستم حظوری ببرید لیون و مشکل باهاشون درمیون بگذاری. ( نا سلامتی تیم لیون چند صد تا پیراهن بیشتر از خیلی از من و بقیه دوستان پاره کردن :D‏ ‏)

در کل بازم دمای 75 درجه اونم بدون اور کمی زیاد هست!!!

پیشنهاد میکنم دیگه با سیستم کلنجار نری!

موفق باشی، یا علی

والا قبلا تماس گرفته بودم و مطرح کردم دقیقا این موضوعو

با آقا مهدی مسئول فنیشون صحبت کردم. ولی ایشون گفتش که طبیعیه کاملا این موضوع و نیاز به نگرانی نیست. حتی گفتش که دمای نزدیک به 80 برای رندر طولانی هم مسئله ای نداره!

به نظرتون باید بازم برم اونجا حضورا؟!

منم با سیستم امضام مشکل شما رو دارم مطمءن باش از خنک کننده نیست و کاهش دما با تغییر ولتاژ انجام میشه نه با تغییر خنک کننده

شما تغییرولتاژو با شیوه ای که دوستان به من گفتن انجام دادی؟

نتیجه گرفتی؟

لینک به دیدگاه

گفتم احتمالا داره بزارید تو ادپتیو و آفست منفی و بعد اعلام نتیجه !

دوست عزیز نتیجه تستهایی که گذاشتم رو دیدین؟

من الان مشکلم اینه که بعد از کم کردن ولتاژ پردازنده، چرا فرکانس میشه 4 و در سطح 4.2 نمیمونه و باید دستی تو Ai Suit این کارو انجام بدم

وگر نه به نظرم حرارت 10 درجه کم شده و قابل قبوله

حد اقل اینطوری میدونم که اگه خنک کننده 240 گرین بگیرم با اونم 10 درجه کم میشه و دما میاد حدود 65

راهی نیست که فرکانس روی همون حالت توربو یعنی 4.2 ثابت بمونه؟

لینک به دیدگاه

جای دیگرو دست نزدید

من هم تنظیماتم همینه و بوست تا 4.2 میکنه ولتاژ هم 1.24 نهایت (تا 4.5 همین ولتاژ جواب میده و ایرادری نگرفته)

لینک به دیدگاه

شما ولتاژ رو کم کردید اینکه چرا تا ۴.۲ نمیره رو نمی دونم.همینطور که دوستمون گفتند این ولتاژ برای فرکانس ۴.۲ تا ۴.۵ هم مناسبه.

تنظیمات مربوط به turbo boost رو تغییر ندادین؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

منظورتون از turbo boost داخل ستاپه یا داخل ai suit؟. نه چیزی رو دست نزدم به جز اونایی که باید میزدم. بزارید یه بار ریست کنم تنظیماتو و باز از نو انجام بدم. شاید بشه

لینک به دیدگاه

منظورتون از turbo boost داخل ستاپه یا داخل ai suit؟. نه چیزی رو دست نزدم به جز اونایی که باید میزدم. بزارید یه بار ریست کنم تنظیماتو و باز از نو انجام بدم. شاید بشه

نه منظورم داخله بایاسه.

به نظرم خیال خودتون رو راحت کنید و برای تنظیمات ولتاژ و بایاس ، به لیون مراجعه کنید.

در ضمن خوبه این نکته رو هم در مورد turbo boost پردازندتون بدونید.

post-22433-0-53012700-1463044722_thumb.jpg

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

نه منظورم داخله بایاسه.

به نظرم خیال خودتون رو راحت کنید و برای تنظیمات ولتاژ و بایاس ، به لیون مراجعه کنید.

در ضمن خوبه این نکته رو هم در مورد turbo boost پردازندتون بدونید.

attachicon.gifScreenshot_2016-05-12-13-43-00_com.android.chrome_1463044408809_1463044704480.jpg

منظور این عکس رو متوجه نشدم

یعنی رو فرکانس 4 هم اورکلاکه 4 تا هسته؟

به هر حال من رفتم بایوس رو آپدیت کردم و تنظیماتو مجدد انجام دادم.

به نظرم تا 4.2 میاد و حل شده موضوع

حالا تا 4.5 هم میشه انجام داد؟ میگین میشه راحت تا این فرکانسم بالا رفت. چطور باید انجام بدم؟

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

خودمم به شک افتادم:d

امیدوارم یکی از دوستان زحمت توضیح در مورد عکس رو بکشه.

الان که درست شده،حداکثر دما و مقدار ولتاژ رو بفرمایید.

اگه مشکل دما تون رو دارید اور جایز نیست(حرام است:d)

لینک به دیدگاه

الان حداکثر دمام فکر کنم تا 75 میره، البته بعد ازنیم ساعت رندر سنگین

تو اکثر رندرا به این دما نمیرسه، حتی اگه 100 درصد بشه لود

بعضی رندرهای خاص که پرجزئیاتن، دما رو به 75 میرسونه. در رندرهای معمولی دما نهایتا 65

ولتاژدر نهایت به 1.216 رسید

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

الان حداکثر دمام فکر کنم تا 75 میره، البته بعد ازنیم ساعت رندر سنگین

تو اکثر رندرا به این دما نمیرسه، حتی اگه 100 درصد بشه لود

بعضی رندرهای خاص که پرجزئیاتن، دما رو به 75 میرسونه. در رندرهای معمولی دما نهایتا 65

ولتاژدر نهایت به 1.216 رسید

اصلا دوست ندارم نگرانتون کنم ولی کسانی بودند که با gammaxx 400 حد اکثر دماشون زیر ۷۰ بوده.

ولی از اونجایی که فشار زیادی پردازنده و به مادر بوردشون میاورد (کلا مادربوردشون خم بود) تصمیم به استفاده از واتر کولر گرفتند.

راستی شما از کارت گرافیک مجزا استفاده دارید یا اینکه از گرافیک آنبورد استفاده می کنید؟

لینک به دیدگاه

اصلا دوست ندارم نگرانتون کنم ولی کسانی بودند که با gammaxx 400 حد اکثر دماشون زیر ۷۰ بوده.

ولی از اونجایی که فشار زیادی پردازنده و به مادر بوردشون میاورد (کلا مادربوردشون خم بود) تصمیم به استفاده از واتر کولر گرفتند.

راستی شما از کارت گرافیک مجزا استفاده دارید یا اینکه از گرافیک آنبورد استفاده می کنید؟

من گرافیکم XFX gtx970 هست

خب مال من واتر کولره دیگه، واسه چی خم بشه مادربوردم؟!

امروز مشکل عجیبی پیش اومد. همه چیز روبراه بود. به دلیلی سیستمو ریست کردم و بعدش اصلا بالا نیومد و مجبور شدم خاموش روشن کنم یه بار. اولین بار بود این شکلی میشد

نمی دونم ربطی به تنظیمات اخیری داشت که روی بایوس انجام داده بودم یا نه

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

امروز مشکل عجیبی پیش اومد. همه چیز روبراه بود. به دلیلی سیستمو ریست کردم و بعدش اصلا بالا نیومد و مجبور شدم خاموش روشن کنم یه بار. اولین بار بود این شکلی میشد

این مشکلات به ندرت و معمولا فقط یک بار بعد از اینکه تغییراتی رو در بایاس اعمال، سیو و خارج شدید ایجاد میشه، لازم نبود سیستم رو خاموش و ریست می کردید فقط باید کمی به سیستم فرصت میدادین یا ویندوز بوت میشد و یا سیستم به‌صورت خودکار ریست و یا شدآٱن میشد.برای من رو سیستم قبلیم که اینجوری بود.
لینک به دیدگاه

درود

xfx مدتهاست که با انویدیا همکار نیست. چطور کارت گرافیکت xfx gtx970 هست؟ سفارشی ساخته‌اند؟

لینک به دیدگاه

درود

xfx مدتهاست که با انویدیا همکار نیست. چطور کارت گرافیکت xfx gtx970 هست؟ سفارشی ساخته‌اند؟

برند رو اشتباه گفتم. Evga بود ^_^

شرمنده

در ضمن از همه دوستان به خاطر همکاریشون ممنونم، خیلی کمکم کردین

لینک به دیدگاه

سلام

بالاخره نفهمیدم برم سمت 6700k یا نه؟؟

این سری مشکل دارن؟؟ بنده الان با fx که معروف به بخاری هست دمای بیکارم زیر 20 و دمای فول لودم زیر 60هست. چه جوریه که اینتل با این همه تبلیغ و مصرف کمتر و سایز کوچکتر دماش این قد خوووفه؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

بالاخره نفهمیدم برم سمت 6700k یا نه؟؟

این سری مشکل دارن؟؟ بنده الان با fx که معروف به بخاری هست دمای بیکارم زیر 20 و دمای فول لودم زیر 60هست. چه جوریه که اینتل با این همه تبلیغ و مصرف کمتر و سایز کوچکتر دماش این قد خوووفه؟؟؟

منم موندم.

یکی میگه با کپتین ۱۲۰ دمای فول لودش با 6700k بالا تر از ۵۴ نمیره.

ایشون با لیون که صحبت کردن و لیون در پاسخ به ایشون دمای ۸۰ رو برای این پردازنده عادی و متعارف، اعلام کرده.

والا تهش ما سر در نیاوردم.

یعنی باید به اندازه پول پردازنده ، یعنی ۱۲۰۰ دور صلوات نذر کنی شاید یه چیزی شد!!

یعنی اینقدر تفاوت کیفیت در پردازنده های نسل شش زیاده.

لینک به دیدگاه

ظاهرا همین یا شانس یا اقباله

کیفیت بالاش هم گیرتون بیفته با ولتاژ بالاهم اینقدر دمایی که دوستان تجربه کردن هم دیده نمیشه.

لینک به دیدگاه

خب دوستان این مسئله که حل شد!

مشکل عمده از ولتاژ بالا بود

من دمام بسته به نوع رندرم الان بین 65 تا 75 شد. اونم بعد از نیم ساعت رندر با همون خنک کننده قبلی. البته فقط توی یک رندر خاص و پرجزئیات دمای بالاتر از 70 رو دیدم این چند روزه. نمیدونم رازش چیه این یه دونه فضای من!!

قطعا اگه یه خنک کننده بهتری بگیرم یه 10 درجه هم اون تاثیر داره

من که الان راضی شدم از اینتل: )

لینک به دیدگاه

سلام

منم با دمای بالا مشکل داشتم وقتی XMP رو فعال میکردم تو تست Aida64 دما تا 90 هم می رسید ولی فرکانس پردازنده هم 4 گیگ بود. تمام مشکل با مد ولتاژی هست که تو بایوس ست میکنید اگر تو حالت Auto  باشه خیلی ولتاژ زیادی میده من رفتم چک کردم دیدم تا 1.4 ولت بالا میره که واسه این فرکانس زیاده الان رفتم مقدار دستی 1.28 ولت ست کردم فرکانس هم تا 4.4 اور شده رم هم فرکانس 3000 داره دما هم تو تست Aida  به سختی به 80 رسید البته فکر کنم بازم جاداره فرکانس رو ببرم بالا یا ولتاژ رو بیارم پایین

post-21659-0-98803300-1463755047_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام

منم با دمای بالا مشکل داشتم وقتی XMP رو فعال میکردم تو تست Aida64 دما تا 90 هم می رسید ولی فرکانس پردازنده هم 4 گیگ بود. تمام مشکل با مد ولتاژی هست که تو بایوس ست میکنید اگر تو حالت Auto  باشه خیلی ولتاژ زیادی میده من رفتم چک کردم دیدم تا 1.4 ولت بالا میره که واسه این فرکانس زیاده الان رفتم مقدار دستی 1.28 ولت ست کردم فرکانس هم تا 4.4 اور شده رم هم فرکانس 3000 داره دما هم تو تست Aida  به سختی به 80 رسید البته فکر کنم بازم جاداره فرکانس رو ببرم بالا یا ولتاژ رو بیارم پایین

attachicon.gifset1.28.png

شما وقتی ولتاژو میاری پایین خودش اتوماتیک فرکانسو میبره بالا؟

یا اوم دستی باید برد؟

مال من بیشتر از 4.2 نمیشه خودش

لینک به دیدگاه

شما وقتی ولتاژو میاری پایین خودش اتوماتیک فرکانسو میبره بالا؟

یا اوم دستی باید برد؟

مال من بیشتر از 4.2 نمیشه خودش

خیلی دقیق متوجه سوالتون نشدم. نه ایتنطوری نیست که شما ولتاژ رو بیاری پایین خود به خود فرکانس بره بالا. شما به ازای هر فرکانسی که انتخاب میکنید باید تو حالت manual یک ولتاژی تعیین کنید که جوابگوی فرکانس شما باشه. اگر ولتاژ خیلی کم باشه سیستمتون ناپایدار میشه. یا اینطوری بگم اگر شما فرکانس رو روی 4.5 قرار بدین مثلا به ولتاژ 1.28 نیاز هستش و اگر بزارین روی 4.7 به ولتاژ 1.3 نیازه(این ارقام فقط به عنوان مثال گفتم) . مشکل مد manual اینه که ولتاژ شما همیشه ثابت میمونه و اگر پردازنده در حالت idle هم باشه ولتاژش با حالت load فرقی نمیکنه. به خاطر همین وقتی که تو حالت manual سیستمتون پایدار شد باید برین ولتاژ رو بزارین تو حالت adaptive .

لینک به دیدگاه

خیلی دقیق متوجه سوالتون نشدم. نه ایتنطوری نیست که شما ولتاژ رو بیاری پایین خود به خود فرکانس بره بالا. شما به ازای هر فرکانسی که انتخاب میکنید باید تو حالت manual یک ولتاژی تعیین کنید که جوابگوی فرکانس شما باشه. اگر ولتاژ خیلی کم باشه سیستمتون ناپایدار میشه. یا اینطوری بگم اگر شما فرکانس رو روی 4.5 قرار بدین مثلا به ولتاژ 1.28 نیاز هستش و اگر بزارین روی 4.7 به ولتاژ 1.3 نیازه(این ارقام فقط به عنوان مثال گفتم) . مشکل مد manual اینه که ولتاژ شما همیشه ثابت میمونه و اگر پردازنده در حالت idle هم باشه ولتاژش با حالت load فرقی نمیکنه. به خاطر همین وقتی که تو حالت manual سیستمتون پایدار شد باید برین ولتاژ رو بزارین تو حالت adaptive .

من نمیدونم از داخل تنظیمات بایوس کجا باید برم فرکانسو تغییر بدم

اگه میشه از تنظیماتتون عکس بزارین برام

من توی بایوس این دو قسمت رو فقط تغییر دادم

xmp رو تغییر دادم و ولتاژو گذاشتم روی Adaptive

الان که ولتاژ روی adaptive هست پایداره سیستم

لینک به دیدگاه

الان جایی نیستم که بتونم براتون عکس بگیرم ولی شما تنظیمات بایوستون رو بزارین رو دیفالت و ریستارت کنید بعد xmp رو فعال می کنید وقتی که این کار رو میکنید یک سوال ازتون میپرسه اون موقع NO رو بزنید اگر yes بزنید خودش سی پی بو رو اور کلاک میکنه. بعد برین تو قسمت Ai tweaker و در قسمت cpu core ratio حالت sync allcore رو انتخاب کنید و بعد یه ضریبی مثل 44 بهش بدین.

میگم چون الان نمیتونم براتون عکس بگیرم لینک چندتا فیلم زیر تو یو تیوب رو براتون میفرستم منم از همونا یاد گرفتم البته لینک نه اسم ویدیو هاست سرچ کنید تو یو تیوب میاره

i5 6600K 4.6Ghz Easy OverClock Tutorial MoBo Asus Z170 ProGaming Corsair H100i

Intel Skylake Core i7 6700K Overclocking Guide

i5 6600k Manual Voltage Settings Stable OC @4.6ghz 1.345V

منم موندم.
یکی میگه با کپتین ۱۲۰ دمای فول لودش با 6700k بالا تر از ۵۴ نمیره.
ایشون با لیون که صحبت کردن و لیون در پاسخ به ایشون دمای ۸۰ رو برای این پردازنده عادی و متعارف، اعلام کرده.
والا تهش ما سر در نیاوردم.
یعنی باید به اندازه پول پردازنده ، یعنی ۱۲۰۰ دور صلوات نذر کنی شاید یه چیزی شد!!
یعنی اینقدر تفاوت کیفیت در پردازنده های نسل شش زیاده.

سلام عامل مهم کنترل دمای پردازنده ولتاژ هستش و کولر سهم خیلی کوچیکی داره حتما تو مقایسه ها هم دیدین که تفاوت کولرهای هم رده همش 3 تا 4 درجه سانتیگراده. من یک سیستم x99 با پردازنده 5930k داشتم که دقیقا با همین واتر کولری که شما می فرمایید دمای بسیار بالایی داشت در حالت ایدل 45 درجه بود تو فول لود تا 85 به راحتی بالا میرفت من وقتی بایوسش رو اپدیت کردم تمام مسائل حل شد الان تو فول لود به 55 هم نمیرسه دلیلشم نگاه کردم تماما همون ولتاژ هسته بود که از 1.1 ولت بیشتر نمی شد و احتمال خیلی زیاد تو تنظیمات اولیه بایوس که من اون موقع بهش دقت نکرده بودم ولتاژ بیشتری داشته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...