رفتن به مطلب

مشاوره خرید کارت صدا 8 کانال

vandelin
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

قصد خرید کارت صدای 8 کانال برای هدست تیامت 7.1 رو دارم. 

گزینه هایی که فکر میکنم موجود باشه :

1. creative audigy RX

2.creative titanium fatality professional/champion (دست دوم)

3. creative titanium (دست دوم)

4.asus strix soar

5.asus xonar dx

گزینه اول تنها ویژگی که فکر میکنم داشته باشه آکبند بودن هست، و اگه اشتباه نکنم همون audigy 2 قدیم هست که دستی به سر و روش کشیدن.

گزینه دوم (حالا با پنل یا بی پنل) فرق زیادی با گزینه سوم فکر نمیکنم داشته باهش، و خب هر دو گزینه هم آکبند موجود نیست و میمونه بحث تهیه کردن و تمیز بون.

گزینه 4ام سایت pcmaxhw اگر موجود داشته باشه قیمت 460 تومن فکر میکنم ارزش خرید داره ؟ (ضمن اینکه گزینه دوم رو حدود 250 میشه پیدا کرد به در نظر گرفتن دست دوم بودن)

در حال حاضر هم از ساند آنبرد giga z97x gaming 3 استفاده میشه. 

انتخاب خودم dx هست که به تایتانیوم ترجیحش میدم ولی خب بعید میدونم گیر بیاد. از طرفی خریدار (یکی از دوستان بنده) زیاد تمایلی به خرید کارت دست دوم ندارن و به همین دلیل RX تبدیل شده به گزینه ایی برای خرید.

میمونه بحث اینکه soar ارزش خرید داره یا نه ...

مصرف اصلی گیمینگ هست، والبته فیلم. زیاد مصرف حرفه ایی موسیقی ندارن و خب استفاده از هدفن های استریو با کیفیت هم در برنامه نیست(حتی احمال استفاده از اسپیکر چند کانال هم زیاد نیست).

فعلاً 7.1 کانال بودن مهمترین ویژگی هست ...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من با توجه به تجربه ی چند ساله ام در زمینه ی برند کریتیو بهت مورد سوم رو پیشنهاد میکنم

چون گزینه ی اول طبق نظر خودت فقط پنل داره و به کارت نمیاد

ایسوز هم که قیمتاش فضایی هستن

بهترین مورد همون سومی هست

در مورد دست دوم خریدن هم باید بگم در مورد کارت صدا این منطق اصلا درست نیست پس اصلا در خرید دست دومشم شک نکن و تا همون 240 می ارزه اگر پیدا کنی

این شمارمه : 09379959519

خواستی تماس بگیر بیشتر صحبت کنیم

موفق باشی... :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود @};-

یک مسئله ای همین اول به ذهنم خطور کرده . تیامت واقعاً می تونه تفاوت ها رو نشون بده؟ من که فکر نمی کنم! من می گم هر کدوم ارزون تره تهیه کنید

اما به طور کلی بین این کارت ها نمی تونم به گزینه ای به جز STRIX SOAR فکر کنم. پردازنده CM6632AX صدا رو پردازش می کنه خروجی دیجیتال پردازنده رو دک sabre 9006a شرکت ess تبدیل می کنه به خروجی آنالوگ و امپ 6120A2 خروجی رو تقویت می کنه. این کارت از لحاظ سخت افزاری در رنج قیمت خودش رقیب نداره(قیمت اونور منظورمه البته) ولیکن همه کارت صداهای ایسوس از ضعف نرم افزاری و درایور رنج می برن. هر سه کارت سری STRIX هم از این قاعده مستثنی نیستن به علاوه این که صدای هیس دارن. منظورم بک گراند نویزی نیستش حتی موقع پخش هم نویز دارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

من با توجه به تجربه ی چند ساله ام در زمینه ی برند کریتیو بهت مورد سوم رو پیشنهاد میکنم

چون گزینه ی اول طبق نظر خودت فقط پنل داره و به کارت نمیاد

ایسوز هم که قیمتاش فضایی هستن

بهترین مورد همون سومی هست

در مورد دست دوم خریدن هم باید بگم در مورد کارت صدا این منطق اصلا درست نیست پس اصلا در خرید دست دومشم شک نکن و تا همون 240 می ارزه اگر پیدا کنی

این شمارمه : 09379959519

خواستی تماس بگیر بیشتر صحبت کنیم

موفق باشی... :)

با سلام 

پیرو صحبتهای  آقای غفاری  که  دقیقا نظر بنده هم همینه 

کلا سری x-fi  کریتیو که 7.1 هم هستن بهترین انتخابه  هم قیمت مناسبی دارن هم امتحانشونو  بخوبی پس دادند 

ایسوس هم سریهای ردخه بالاش  خوب هستن  بنده داشتم که خب خیلی گرونن  و شاید برای  خروجی مدنظر هزینه کردن منطقی نباشه و فرق محسوسی هم  به همین علت متوجه نشید!

لینک به دیدگاه

درود @};-

یک مسئله ای همین اول به ذهنم خطور کرده . تیامت واقعاً می تونه تفاوت ها رو نشون بده؟ من که فکر نمی کنم! من می گم هر کدوم ارزون تره تهیه کنید

اما به طور کلی بین این کارت ها نمی تونم به گزینه ای به جز STRIX SOAR فکر کنم. پردازنده CM6632AX صدا رو پردازش می کنه خروجی دیجیتال پردازنده رو دک sabre 9006a شرکت ess تبدیل می کنه به خروجی آنالوگ و امپ 6120A2 خروجی رو تقویت می کنه. این کارت از لحاظ سخت افزاری در رنج قیمت خودش رقیب نداره(قیمت اونور منظورمه البته) ولیکن همه کارت صداهای ایسوس از ضعف نرم افزاری و درایور رنج می برن. هر سه کارت سری STRIX هم از این قاعده مستثنی نیستن به علاوه این که صدای هیس دارن. منظورم بک گراند نویزی نیستش حتی موقع پخش هم نویز دارن

درود @};-

حقیقت خرید برای خودم نیست، من کلاً استریو رو در هر زمینه ایی ترجیح میدم، و خب تیامت هم با آنبرد چندان پرفورمنس جالبی نداره، به همین خاطر دنبال غیر آنبرد هستند.

اون صدای هیس رو جالبه روی dx هم دارم، هرچند بیشتر با فعال بودن SVN قابل تشخیص هست. ولی خب از نطر تفکیک صدا هیچ حرفی توش نیست.

با ایسوس من یه سری مشکلات دارم، مثل قطع شدن (یا کم شدن)گه گاه یکی از چنل های صدا زمانی که سمپل ریت بالاتر از 44.1 تنظیم شده باشه، و تنها راه درست شدنش ریست سیستم یا disable/enable کردن از Device manager هست. هرچند از وقتی که از وین10 استفاده میکنم یک بارهم پیش نیومده، ولی نمیدونم مشکل این کارت هست یا چیز دیگه ...

تنها دلیلی هم فعلاً soar خریداری نشده اینه که چرا باید یه کارت صدای 100 دلاری 460 تومن قیمت داشته باشه، وگرنه خودم تاحالا جایگزین DX کرده بودمش.

در هر صورت اگه دست دو Xfi گیرم نیاد احتمال زیاد همین کارت خریداری خواهد شد ...

با سلام 

پیرو صحبتهای  آقای غفاری  که  دقیقا نظر بنده هم همینه 

کلا سری x-fi  کریتیو که 7.1 هم هستن بهترین انتخابه  هم قیمت مناسبی دارن هم امتحانشونو  بخوبی پس دادند 

ایسوس هم سریهای ردخه بالاش  خوب هستن  بنده داشتم که خب خیلی گرونن  و شاید برای  خروجی مدنظر هزینه کردن منطقی نباشه و فرق محسوسی هم  به همین علت متوجه نشید!

سلام آقای فردوسی عزیز @};-

درست می فرمایید مخصوصاً رو تیامت فکر نکنم هیچ فرقی بین این دو کارت احساس شه.

ممنون میشم اگر xfi fatality pciex یا حتی تایتانیوم موجود داشتید خبرم کنید  @};-  :x

---------------------

از باقی دوستان هم که نظر دادن ممنونم  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقای فردوسی عزیز @};-

درست می فرمایید مخصوصاً رو تیامت فکر نکنم هیچ فرقی بین این دو کارت احساس شه.

ممنون میشم اگر xfi fatality pciex یا حتی تایتانیوم موجود داشتید خبرم کنید  @};-  :x

---------------------

از باقی دوستان هم که نظر دادن ممنونم  :x

سلام  وعرض ادب  @};-

خواهش میکنم 

والا فتالیتی که چند مورد داشتم خب همش تقدیم دوستان شد! :)

الان مورد 7.1 فقط همون پلاتینیوم هست  که خب ظاهرا بکار شما نمیاد 

ولی یه مورد یکی از دوستان گذاشتن برا فروش

X-FI TITANIUM 7.1

اینم مورد خوبیه و فرقش با فتالیتی زیاد نیست  حداقل  تو امکانات  و رابط کاربریشون یکی هستن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود @};-

حقیقت خرید برای خودم نیست، من کلاً استریو رو در هر زمینه ایی ترجیح میدم، و خب تیامت هم با آنبرد چندان پرفورمنس جالبی نداره، به همین خاطر دنبال غیر آنبرد هستند.

اون صدای هیس رو جالبه روی dx هم دارم، هرچند بیشتر با فعال بودن SVN قابل تشخیص هست. ولی خب از نطر تفکیک صدا هیچ حرفی توش نیست.

با ایسوس من یه سری مشکلات دارم، مثل قطع شدن (یا کم شدن)گه گاه یکی از چنل های صدا زمانی که سمپل ریت بالاتر از 44.1 تنظیم شده باشه، و تنها راه درست شدنش ریست سیستم یا disable/enable کردن از Device manager هست. هرچند از وقتی که از وین10 استفاده میکنم یک بارهم پیش نیومده، ولی نمیدونم مشکل این کارت هست یا چیز دیگه ...

تنها دلیلی هم فعلاً soar خریداری نشده اینه که چرا باید یه کارت صدای 100 دلاری 460 تومن قیمت داشته باشه، وگرنه خودم تاحالا جایگزین DX کرده بودمش.

در هر صورت اگه دست دو Xfi گیرم نیاد احتمال زیاد همین کارت خریداری خواهد شد ...

قسمتی رو که قرمز و بُلد کردم رو خیلی دوست دارم. احساس می کنم دیگه تنها نیستم:دی

هیس در سری استریکس سخت افزاریه شنیدم به خاطر حذف شیلد مسی ایجاد شده(مطمئن نیستم. چون ایسوس هنوز روی درایور بتا داره در جا می زنه امیدوارم نرم افزاری باشه هر چند بعیده) 

مشکلات نرم افزاری ایسوس زیاده . یاد مادربردهای z77 ام اس آی میوفتم که قطعات خیلی خوبی داشتن اما بایوس و درایور و یوتیلیتی فاجعه بود...

قبول دارم قیمت soar خوب نیست اما از طرفی به قیمت بحث برانگیز ساندبلستر Z که نگاه می کنم با خودم می گم قیمت soar مفته! ترکیب صدای خطی و دقیق دک های ess با 6120a2 کجا ساند بلستر زی کجا؟ (این ترکیب خیلی خوب اصالت صدا رو حفظ می کنه اصولاً ess بر خلاف ولفسن موزیکال , یا بر خلاف تی آی رنگ شده نیستش و خیلی خوب با امپ 6120 جواب می ده)

----------

شاید من دارم تعصبی نظر میدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...