رفتن به مطلب

بستن سیستم برای کارهای گرافیکی

Recommended Posts

سلام ، من میخواستم یه سیستم جدید ببندم که قطعاتش برای کار میکس و فتوشاپ خوب باشه

پاور و هارد رو قبلا از لیون کامپیوتر گرفتم الان مادربرد و کارت گرافیک و سی پی یو و رم رو میخواستم

قیمت هم دو تومن باشه

ممنون میشم راهنماییم کنید چه قطعاتی بهتره

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

M.D:Asus Z170 Pro....615000T

CPU:Intel i5 6600K....790000T

VGA:Asus GTX 950 OC 2GB....650000T

حدود 2 میلیون تومان میشه!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام ، من میخواستم یه سیستم جدید ببندم که قطعاتش برای کار میکس و فتوشاپ خوب باشهپاور و هارد رو قبلا از لیون کامپیوتر گرفتم الان مادربرد و کارت گرافیک و سی پی یو و رم رو میخواستمقیمت هم دو تومن باشهممنون میشم راهنماییم کنید چه قطعاتی بهتره

البته فتوشاپ همون intel hd 530 که روی cpu های اسکایلیک هست واسش کافیه و میکس هم فکر میکنم همین طور. نظر من اینه که بجای گرفتن گرافیک یه ssd خوب ترجیحا کورسیر یا ocz یا سامسونگ تهیه کنین که از نون شب واجب تره. مین z170 لازم نیست واسه کار شما. h170 و رم ddr4 و 8 گیگ رم باس 2133 و حتما یه ssd واسه کار شما کافیه.

cpu هم i3 6100 کافیه

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Intel® Core™ i5-6600 Skylake Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

EVGA 500W Power Supply

در مجموع قیمت 1780 تومان وجه رایج مملکت

پ.ن پیشنهاد میشه در اینده یک کارت از سری های R9 به صورت دست دوم تهیه کنید تا دیگر مشکلی نداشته باشید.

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

سلام ، من میخواستم یه سیستم جدید ببندم که قطعاتش برای کار میکس و فتوشاپ خوب باشه

پاور و هارد رو قبلا از لیون کامپیوتر گرفتم الان مادربرد و کارت گرافیک و سی پی یو و رم رو میخواستم

قیمت هم دو تومن باشه

ممنون میشم راهنماییم کنید چه قطعاتی بهتره

MB: GIGABYTE B150M D3H = 378.000

CPU: Intel I5 6300 = 530.000

VGA: GIGABYTE GTX 950 OC 2GB = 660.000

Cooler: Cooler Master X Dream i117 = 80.000

RAM: GSkill Ripjaws 4 2x8GB DDR4 2133MHz = 340.000

SSD: Samsung 850 Evo 120GB = 214.000

SUM: 2.202.000

لینک به دیدگاه

برای کار با فوتو شاپ روی کارت گرافیک لازم نیست سرمایه گزاری کنید . همون گرافیک مجتمع cpu کافیه . البته روی هسته های کودا nvidia میشه برای فوتوشاپ مانوور داد اما با بودجه محود تاثیر چندانی نداره .  در مورد میکس هم باید ببینید با چی کار می کنید و آیا برای استفاده از پردازنده گرافیکی بهینه شده یا نه . در کل برای استفاده های معمولی یک مادر بورد 1151 سری h به علاوه یک  i56500-6600 ترکیب خوبی میشه . در صورتی استفاده از حجم حافظه بالا (2*8gb ) در فوتوشاپ نیازی به ssd ندارید . اما در صورتی که میکس های حجیم انجام میدید 100% به یک ssd پر سرعت نیاز دارید . با توجه به بودجه دو میلیونی می توانید از هارد دیسک  wd black استفاده کنید . 

در صوتی هم که به کارت گرافیک برای کارهای دیگه احتیاج دارید nvidia برای شما پیشنهاد میشه به دلیل اینکه نرم افزار های طراحی با واحد های سایه زنی cuda nvidia سازگاری یبشتری دارند تا streem های amd . با توجه به بودجه gtx750ti  یا gtx950 گزینه مناسبی است .

ویرایش شده توسط pcwizard.ir
لینک به دیدگاه

در صوتی هم که به کارت گرافیک برای کارهای دیگه احتیاج دارید nvidia برای شما پیشنهاد میشه به دلیل اینکه نرم افزار های طراحی با واحد های سایه زنی cuda nvidia سازگاری یبشتری دارند تا streem های amd . با توجه به بودجه gtx750ti  یا gtx950 گزینه مناسبی است .

درود

Cuda در برنامه های تدوین برتری خاصی نداره، شاید در گذشته داشته، که من نظیر به نظیر مقایسه نکرده ام. اما با توجه به کارتها و برنامه های فعلی که استفاده بیشتر از توابع open cl رو در دستور کار گذاشته اند می شه گفت تفاوتی خاصی بین دو برند نیست. اگر به تجربه ی خودم استناد کنم، کارتهای سری r3 amd کارایی به قیمت بهتری دارند.

در زمینه ی کارتهای ws اپل در سری جدید مک پرو کوادرو رو کنار گذاشت و از اون زمان فایرپرو که مال amd هست رو جایگزین کرده و کلا داره توی بقیه محصولهاش از کارتهای amd استفاده می کنه. Hp هم که از تولید کنندگان مطرح ورکستیشن هست بسته به سفارش مشتری از کوادرو یا فایرپرو استفاده می کنه.

با احترام

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات همگی ، فعلا دست نگه داشتم تا بتونم بودجه رو ببرم بالا و بتونم یه سیستم بهتر ببندم که تا چندسال اینده ازش زده نشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...