رفتن به مطلب

پيش فرض مشکل خیلی عجیب با کارت صدا آنبورد..

hesampersian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان داشتم جای فیش های پشت اسپیکر رو عوض می کردم که یکدفعه در ویندوز پیغام Unplug ... داده شد ! (یعنی کابلی که از اسپیکر به پشت کیس وصل هست دراومده!) اما اصلا من پشت کیس رو کاری نداشتم ولی فیش هنوز داخل کارت صداست و من فقط جای فیش باند چپ و راست رو در پشت ساب رو داشتم عوض می کردم...

حالا دیگه هر کار می کنم و به هر کدام از 6 تا ورودی های کارت صدا فیش رو می زنم انگار نه انگار..

65ezv0usqa1n21zj3mm.jpg

علاوه بر فیش اسپیکر، هدفون و میکروفن هم تست گرفتم و فیش رو وصل می کنم باز انگار نه انگار مثل عکس گزینه ها خاموشه!

درایور رو پاک کرددم و نصبیدم فایده نداشت! و حتی ویندوز جدید هم ریختم اما

البته وقتی ویندوز جدید ریختم کارت صدا رو شناخت و گفت درایورشو نصب کن این یعنی کارت نسوخته فکر کنم.

کارت صدا آنبورد هست -

مادربورد BioStar 8200

لینک به دیدگاه

دوستان داشتم جای فیش های پشت اسپیکر رو عوض می کردم که یکدفعه در ویندوز پیغام Unplug ... داده شد ! (یعنی کابلی که از اسپیکر به پشت کیس وصل هست دراومده!) اما اصلا من پشت کیس رو کاری نداشتم ولی فیش هنوز داخل کارت صداست و من فقط جای فیش باند چپ و راست رو در پشت ساب رو داشتم عوض می کردم...

حالا دیگه هر کار می کنم و به هر کدام از 6 تا ورودی های کارت صدا فیش رو می زنم انگار نه انگار..

65ezv0usqa1n21zj3mm.jpg

علاوه بر فیش اسپیکر، هدفون و میکروفن هم تست گرفتم و فیش رو وصل می کنم باز انگار نه انگار مثل عکس گزینه ها خاموشه!

البته وقتی ویندوز جدید ریختم کارت صدا رو شناخت و گفت درایورشو نصب کن این یعنی کارت نسوخته فکر کنم.

کارت صدا آنبورد هست -

مادربورد BioStar 8200

درود .

دوست من هیچ مشکلی وجود نداره . در این نسخه از Realtek شما بایستی بعد از نصب برنامه و اتصال فیش استریو و ... دقیقاً روی همون ورودی که وصل کردید داخل برنامه کلیک کنید و به عنوان خروجی صداتون معرفیش کنید .

داخل عکس مشخص کردم ، بعد از اتصال فیش اینجا کلید کنید ، البته دقیقاً یادم نیست همین سربرگ بود یا خیر ولی به احتمال زیاد همین هستش . اصلاً نگران نباشید احتمال وجود مشکل سخت افزاری بسیار پایین هستش .

post-1711-036376900 1295257213_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از پاسخ های سریعتون.

اما وقتی من روی هر کدام از اونها کلیک می کنم اتفاقی نمیفته و اون پنجره که باید باز شه من از توش نوع اش رو انتخاب کنم باز نمیشه اصلا!

درایور هم به آخرین نسخه آپدیت کردم باز درست نشد @};-

لینک به دیدگاه

درستش اينه ويندوز رو عوض كنيد درايور جديد رو نصب كنيد

لینک به دیدگاه

ورژن جدید 2.56 هست و اونی که تون موقع برای من کار میکرد 2.36 بود یعنی می تونه به آپدیت باشه؟

آخه مشکل اینجاست که صدا وصل بود و داشت می خوند که من فیش های پشت ساب اسپیکر رو جاشو عوض کردم یکدفعه ویندوز پیغام داد unplug jak!

حالا میرم ویندوز رو میریزم ..

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

@};- والا راستش بايد با اسكوپ چك بشه چون ساند آنبرد و شبكه آنبرد زود ميپوكه

لینک به دیدگاه

ویندوز جدید هم ریختم باز درست نشد!!

یعنی باید مادربوردو کلا ببرم ؟ ارزش داره ؟ یا یه کارت صدا بگیرم ؟! ولی خودش خوب بود @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من احتمالا تو جاب جائی سیم ها یه اتصال کوتاه کوچیک رخ داده و چیپ مرخص شده

بعضی وقت ها چیپ شناخته میشه ولی عملا کاری نمیکنه

تعویض یه چیپ صدا کاری نداره ولی برات بالای 15 آب میخوره ؟؟

روی چیپ رو بخون ببین چی نوشته؟؟

یه کارت صدای معمولی هم حدود 7 تومنه تا به بالا.....

لینک به دیدگاه

روی چیپ ؟

اصلا جیزی آخه معلوم نی

آنبورد هست و داخل یه محافظ کوچیکه فلزیه

لینک به دیدگاه

مادربردت گارانتي داره ؟ اگر نه يك كارت صدا بگير

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام.

ایا شما از سلامت فیش مطمئن هستید. ؟ در کنار مواردی که دوستان گفتند و تست می کنید، این مورد رو هم بررسی کنید.

لینک به دیدگاه

يك هدفون به جكش وصل كن ببين باز هم صدا نداري

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

65ezv0usqa1n21zj3mm.jpg

کارت صدا آنبورد هست -

مادربورد BioStar 8200

با درود:

دوست عزیز ، کاری که آقای AMD>INTEL فرمودند انجام دهید اگر به نتیجه نرسیدید ، متن زیر را انجام دهید.

دوست عزیز ، شما کارهای مختلفی انجام دادید و نشد ، حالا این کار را نیز انجام دهید ، ضرری ندارد.

قبل از هر چیز کل فیشها را از پشت کیس بیرون بکشید و بعد درایور صدا را پاک کنید. حالا سیستم را ریست کنید و دوباره وارد ویندوز شوید و حالا درایور قدیمی که داخل CD مادربرد می باشد را نصب کنید . یک بار سیستم را ریست کنید ، ( البته منظور از ریست ریست نرم افزاری است نه سخت افزاری ) وارد ویندوز که شدید ، حالا برنامه را اجرا کنید و در مرحله آخر فیشها را بگذارید.

اگر جواب نداد ، جای فیشها را عوض کنید.

این مشکل یکبار برام پیش آمد و درستش کردم ، به رنگ فیشها توجه نکنید در بعضی از موارد رنگها جابجا می شود.

امتحان کنید ...

اگر باز نشد ؛ ( گارانتی )

با تشکر...

آیا دربارۀ SSD سوال دارید ؟

به لینک زیر تشریف ببرید .

http://lioncomputer....s-d/#entry58868

مسابقۀ ( رمز را پیدا کن ، جایزه را بگیر .) ( جایزه FLASH 8GB )

برای شرکت در مسابقه از لینک زیر استفاده کنید.

http://lioncomputer....9586#entry59586

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

بله فیش اسپیکر سالمه و هدفون هم زدم باز نشناخت و اصلا جک ها از کار افتادن!

دوست عزیز Lee اون کارم کردم فایده نکرد..

همون باید ببرم تعمیر و تست.

ممنون از همه دوستان

یک سوال خودش آنبورد Realtek ALC888S 7.1 HD Audio بود حالا کارت صدای Sound Blaster Audigy Value Creative شاید بگیرم .. می خواستم ببینم این جدید قوی تر از آنبورده یا ضعیف تر ؟ این کارت صدا هم hd هست ؟

ویرایش شده توسط hesampersian
لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

سلام من تازه نرم افزار آهنگسازی studio one رو به لب تابم نصب کردم.صدای لب تاب که ضعیفه و اسپیکرمم که به لب تاب وصل میکنم صدا خیلی خوب نیست یه نسخه ازrealtekرو هم تو لب تاب نصب کردم که اصلا نفهیدم کاربردش تو سیستمم چیه.میخواستم راهنمایی کنید که برا افزایش صدا چه راهکار هایی وجود داره با کمترین هزینه چی کار میتونم بکنم هزینه هاهم حدودی بگین مرسی

لینک به دیدگاه

درستش اينه ويندوز رو عوض كنيد درايور جديد رو نصب كنيد

آی حالم به هم میخوره از این راه حل دادن

تا تقی به توقی می خوره ویندوز عوض کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...