رفتن به مطلب

BENQ یا ASUS؟

Recommended Posts

دوستان بنده چند روزی هست که قصد خرید مانیتور داشتم . باتوجه به بودجه که تا 850 تومن دارم چندین مانیتور رو زیر نظر دارم اما با کلی تحقیق فراوان در نت و جاهای مختلف چیزی دستگیرم نشده خیلی ها میگن مدل BENQ RL2455HM و خیلی ها هم میگن مدل ASUS VX248H با توجه به اینکه کاربرد من بیشتر برای گیم هست و برام خیلی کیفیت تصویر و زنده بودن رنگ ها و طبیعی بودن اون ها برام مهمه میخواستم بدونم که به نظر شما کدوم کیفیت تصویر بهتری از هر نظر دارند؟ممنون میشم منو تو این زمینه راهنمایی بکنید واقعا گیج شدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

هر دو مانیتور های خوبی هستن و هر کدوم برتری هایی تقریبی نسبت به اونیکی داره

بنظرم برای گیم بنکیو بهتر باشه ولی خب اسوس هم بنظرم کیفیت بسیار خوب  و رقابتی داره

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

با سلام

هر دو مانیتور های خوبی هستن و هر کدوم برتری هایی تقریبی نسبت به اونیکی داره

بنظرم برای گیم بنکیو بهتر باشه ولی خب اسوس هم بنظرم کیفیت بسیار خوب  و رقابتی داره

داداش من تو چند تا ویدیو مقایسه ای که دیدم فکر کنم رنگ ها توی ایسوس خیلی طبیعی تر و زنده تر هستن نمیدونم حالا اونایی که دارن باید نظر بدن

لینک به دیدگاه

من بنکیو ۲۲۴۰ دارم.از لحاظ کیفیت تصویر و رنگ خیلی برتری خاصی به سامسونگ قبلیم نداره.ایسوس به نظرم بهتر باشه.البته با قیمت یکسان

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان یک مدل 27 اینچ benq کنار این ایسوز داشت

از benq راضی تر بود

باید مدل به مدل مقایسه بشه نه برند به برند

لینک به دیدگاه

سلام،

این حالت برای من هم رخ داده بود که در آخر از یک فروشگاه اینترنتی Benq RL2455HM را خریدم. قیمت محصولات Asus بی جهت گران است. در حالی که کمترین قیمت هر دو نمایشگر با هم 10 دلار آمریکا اختلاف دارد ،بنکیو گرانتر است، با این حال قیمت نمایشگر ایسوس حدود 60 هزار تومان گرانتر است!؟ اگر مدل Benq RL2460HT در بازار موجود بود، در خریدنش شک نکنید.

به غیر از این دو محصول، در نمایشگرهایی با نرخ نو سازی تصویر 144Hz، نمایشگرهای Benq بر نمونه های هم قیمت ایسوسی خود، مزایای فراوانی دارند.

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان یک مدل 27 اینچ benq کنار این ایسوز داشت

از benq راضی تر بود

باید مدل به مدل مقایسه بشه نه برند به برند

البته منم مدل هارو ذکر کردم

خواهشا دوستانی که این مدل از مانیتور هارو دارند راهنمایی کنند مرسی

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/8230/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A8%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%88+27+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+GL2760HM/

http://lioncomputer.ir/product/5571/BenQ+RL2455HM+24ich+1ms+Gaming+Monitor/

یکی از این دو رو بخر

review هاشو سرچ کن بین کدوم بهتر به نظر میاد .... البته تو همین ریویو ها بعضی هاشون بهونه الکی میگیرن

این مدل ایسوز رو ولش کن beqn بگیر

بعد من عنونا تاپیک رو دیدم  کلی گفتم مدل به مدل مقایسه بشه

یوتیوب ریویو این دو مانیتور ک لینک دادم رو ببین هر کدوم پسندیدی

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/8230/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A8%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%88+27+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+GL2760HM/

http://lioncomputer.ir/product/5571/BenQ+RL2455HM+24ich+1ms+Gaming+Monitor/

یکی از این دو رو بخر

review هاشو سرچ کن بین کدوم بهتر به نظر میاد .... البته تو همین ریویو ها بعضی هاشون بهونه الکی میگیرن

این مدل ایسوز رو ولش کن beqn بگیر

بعد من عنونا تاپیک رو دیدم  کلی گفتم مدل به مدل مقایسه بشه

یوتیوب ریویو این دو مانیتور ک لینک دادم رو ببین هر کدوم پسندیدی

سعید جان مدل اولی که خب یه مزیتی که داره 27 اینچه و کنتراستش بیشتر از اون یکی هستش ولی زمان پاخ دهیش 4 میلی ثانیه هستش که در مقایسه با مدل 2455hm که 1 ثانیه هست حالا به نظرت 4 میلی ثانیه با 1 میلی ثانیه فرق زیادی داره و به چشم میاد؟

ویرایش شده توسط amir ja
لینک به دیدگاه

سعید جان مدل اولی که خب یه مزیتی که داره 27 اینچه و کنتراستش بیشتر از اون یکی بیشتر هستش ولی زمان پاخ دهیش 4 میلی ثانیه هستش که در مقایسه با مدل 2455hm که 1 ثانیه هست حالا به نظرت 4 میلی ثانیه با 1 میلی ثانیه فرق زیادی داره و به چشم میاد؟

نه فرق خاصی نداره به چشم نمیاد برای 90%  گیمرها

یوتیوب ریویو دیدی؟ کمک میکنه

لینک به دیدگاه

نه فرق خاصی نداره به چشم نمیاد برای 90%  گیمرها

یوتیوب ریویو دیدی؟ کمک میکنه

بله دیدم مدل GW کنتراستش و کیفیت تصویرش از مدل قبلی به نظر بهتر میاد البته زیاد ویدیو تو یوتیوب نبود

1.12MILION و 1.20MILION فرقشون در کنتراست هست به نظرت مدل GW رو بگیرم؟

لینک به دیدگاه

بله دیدم مدل GW کنتراستش و کیفیت تصویرش از مدل قبلی به نظر بهتر میاد البته زیاد ویدیو تو یوتیوب نبود

1.12MILION و 1.20MILION فرقشون در کنتراست هست به نظرت مدل GW رو بگیرم؟

زیاد دقیق نیست اینا!

GW ک میگی رو یکی از دوستان با اون مدل ایسوز گفتی داره ، از این benq راضی تره

بخر مبارکه

لینک به دیدگاه

زیاد دقیق نیست اینا!

GW ک میگی رو یکی از دوستان با اون مدل ایسوز گفتی داره ، از این benq راضی تره

بخر مبارکه

ممنون از راهنماییت ولی فقط یه چیزی من سایت بنیکو رو که چک کردم نوشته زمان پاسخ دهی 6 میلی ثانیه هستش بازم فرقی نداره که؟بعد پنل VA با پنل TN فرقشون چی هست؟

لینک به دیدگاه

درود

من زمانی که میخواستم مانیتور بخرم یکی از دوستان مدل ASUS VX248H داشت اما من در نهایت مدل BENQ RL2455HM رو انتخاب کردم الان از این انتخاب راضی هستم (چون هم روی کنسول و هم رو پی سی خیلی خوب عمل کرده)

لینک به دیدگاه

درود

من زمانی که میخواستم مانیتور بخرم یکی از دوستان مدل ASUS VX248H داشت اما من در نهایت مدل BENQ RL2455HM رو انتخاب کردم الان از این انتخاب راضی هستم (چون هم روی کنسول و هم رو پی سی خیلی خوب عمل کرده)

درسته ولی من بین این مدل و مدل GW یکی رو میخوام انتخاب کنم

لینک به دیدگاه

به نظرم این مورد کاملا بستگی به سلیقه شما داره

من با توجه به مدلی که دارم (BENQ RL2455HM)

همین مدل رو به شما پیشنهاد میدم.

ویرایش شده توسط kingfish
لینک به دیدگاه

الان طوری شده که متاسفانه وارد کننده ها دارن از نام ایسوس سوء استفاده میکنن تو ایران، اینم به این خاطره که اکثر فروشنده ها که خیلی هم اطلاعات ندارن

محصولات ایسوس رو یه سر و گردن بالاتر از سایر برندها توصیف میکنن، محصولات ایسوس اصلا یک سر و گردنم بالاتر!!! اما قیمت دلاری قطعات

لپ تاپ ، مانیتور و... ایسوس رو با سایر برندها در فروشگاههای اینترنتی خارجی نگاه کنین میبینین که از لحاظ قیمت تفاوت قیمت خیلی زیادی ندارن.

نمونش برند گرافیک سافایر، که کارتهای بسیار با کیفتی تولید میکنه، سیاست قیمتگذاری وارد کنندش خیلی خوبه به نسبت ایسوس

ناگفته نمونه من خودم مانیتور ایسوس خریدم 6 ماه هم کار نکرد خراب شد.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

الان طوری شده که متاسفانه وارد کننده ها دارن از نام ایسوس سوئ استفاده میکنن تو ایران، اینم به این خاطره که اکثر فروشنده ها که خیلی هم اطلاعات ندارن

محصولات ایسوس رو یه سر و گردن بالاتر از سایر برندها توصیف میکنن، محصولات ایسوس اصلا یک سر و گردنم بالاتر!!! اما قیمت دلاری قطعات

لپ تاپ ، مانیتور و... ایسوس رو با سایر برندها در فروشگاههای اینترنتی خارجی نگاه کنین میبینین که از لحاظ قیمت تفاوت قیمت خیلی زیادی ندارن.

نمونش برند گرافیک سافایر، که کارتهای بسیار با کیفتی تولید میکنه، سیسایتهای قیمتگذاری وارد کنندش خیلی خوبه به نسبت ایسوس و یا زوتک و...

ناگفته نمونه من خودم مانیتور ایسوس خریدم 6 ماه هم کار نکرد خراب شد.

بله خب صد در صد همین موضوع هستش که میان با چند برابر قیمت به من و شما این جنس هارو میدن

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی.

اگر دنبال تصاویر با رنگ طبیعی تر و کیفیت بهتر هستید مانیتور با پنل IPS مدل VN248H بگیرید.

مانیتورهای گیمینگ حرفه ای با پنل TN بیشتر برای گیمرهای حرفه ای توصیه می شود. منظور از گیمر های حرفه ای کسی است که برایش زیبایی تصویر در اولویت نیست بلکه تشخیص آیتم های متحرک داخل بازی مهمتر است. بنابراین مانیتوری با پنل TN با زمان پاسخ پایین و گوستینگ بسیار کم  و ترجیحاً فرکانس بالاتر برای چنین افرادی ضروری است. و باعث بهبود عملکرد بازیکن در نتیجه بازی های رقابتی آنلاین می شود.

اما برای گیمرهای عادی کیفیت رنگ ها و تصاویر عموماً اولویت دارد. در ضمن برای بسیاری از افراد (مثل من :D ) شیفت رنگ زیاد مانیتورهای با پنل TN در حرکت عمودی بسیار ناراحت کننده است. خصوصاً اگر بخواهید فیلم هم تماشا کنید. 

در مورد تفاوت مانیتورهای بنکیو و ایسوس تفاوت قیمت دلاری و ریالی را حتماً در نظر بگیرید. اگر قصد خرید مانیتور TN دارید. در بسیاری از مدل ها مانیتورهای بنکیو قیمت مناسب تری در ایران دارند در حالی که متاسفانه مانیتورهای ایسوس قیمت ناعادلانه ای (در تبدیل دلار به ریال) دارند. جا دارد خسته نباشید ویژه خدمت نماینده رسمی ایسوس در ایران عرض کنیم که یک مانیتور 160 دلاری را باید با قیمت حدوداً 870 هزارتومان در ایران خریداری کنیم.  :x

موفق باشید.  @};-

ویرایش شده توسط Madrigal
لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی.
اگر دنبال تصاویر با رنگ طبیعی تر و کیفیت بهتر هستید مانیتور با پنل IPS مدل VN248H بگیرید.
مانیتورهای گیمینگ حرفه ای با پنل TN بیشتر برای گیمرهای حرفه ای توصیه می شود. منظور از گیمر های حرفه ای کسی است که برایش زیبایی تصویر در اولویت نیست بلکه تشخیص آیتم های متحرک داخل بازی مهمتر است. بنابراین مانیتوری با پنل TN با زمان پاسخ پایین و گوستینگ بسیار کم  و ترجیحاً فرکانس بالاتر برای چنین افرادی ضروری است. و باعث بهبود عملکرد بازیکن در نتیجه بازی های رقابتی آنلاین می شود.
اما برای گیمرهای عادی کیفیت رنگ ها و تصاویر عموماً اولویت دارد. در ضمن برای بسیاری از افراد (مثل من :D ) شیفت رنگ زیاد مانیتورهای با پنل TN در حرکت عمودی بسیار ناراحت کننده است. خصوصاً اگر بخواهید فیلم هم تماشا کنید. 

در مورد تفاوت مانیتورهای بنکیو و ایسوس تفاوت قیمت دلاری و ریالی را حتماً در نظر بگیرید. اگر قصد خرید مانیتور TN دارید. در بسیاری از مدل ها مانیتورهای بنکیو قیمت مناسب تری در ایران دارند در حالی که متاسفانه مانیتورهای ایسوس قیمت ناعادلانه ای (در تبدیل دلار به ریال) دارند. جا دارد خسته نباشید ویژه خدمت نماینده رسمی ایسوس در ایران عرض کنیم که یک مانیتور 160 دلاری را باید با قیمت حدوداً 870 هزارتومان در ایران خریداری کنیم.  :x

موفق باشید.  @};-

خیلی ممنون از نظر خوبت ولی داداش من گیمر حرفه ای نیستم و ان چیزایی هم گفتی زیاد برام تاثیر نداره یعنی به نظرت پنل ips بگیرم بهتره؟

البته بگم بازی های شوتر هم بازی میکنم مثل بتل و کد ولی کیفیت تصاویر و رنگ ها برام مهم تره

دوستان بین این دو مدل LG 23MP67HQ و S24D595 Plus کدوم رو پیشنهاد می دید؟چند جا شنیدم کیفیت تصویر ال جی خیلی بهتره و زنده تره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...