رفتن به مطلب

پلی استیشن 4 نئو پایان سپتامبر وارد بازار می شود

Recommended Posts

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games

تو پر فروش ترین های PC هم Half Life نصف Minecraft فروخته

تو ۵۰۰ تا بازی برتر ۲۰ سال اخیر هم یه دونه از همین بازی هایی که شما گفتی نبود

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/all/filtered

بنده اون صدرنشین ها در متاکریتیک و غیره رو برای لیست شما عرض کردم...لیست بنده بازی های تاثییرگذار صنعت گیمینگ بودن

مورد بعدی اینکه خوب بودن ربطی به پرفروشتر بودن نداره...نمیدونم شما از این اصل اطلاع دارید یا خیر !!!

نمونه بلک اپس 3...در دنیای سینما اونجرز....اما ارزش واقعی صفر...ملاک بنده فروش نیست...تاثییر گذاری در صنعت گیمه

اضافه میکنم هالف لایف 2 در رده 19 حضور داره و طبق اکثر نظرات برترین بازی دهه هستش...هالف لایف در رتبه 32 هستش....orange box یا همون پورتال معروف که یک بازی ماد شده از هالف لایف 2 هستش در رتبه 25 و 52 قرار داره

quake بازی ماد شده از دووم 3 در رتبه 79 قرار داره...اینها همون مدرک برای اون صحبتم(اکثر بازی های بالا نتیجه تکامل بازیهایی مثل دووم 3 و هالف لایف 2 بوده اند) هستن که خود نام هالف لایف و تاثیرش در دنیای گیم فقط 4 عنوان در بین 100 بازی برتر داره

ماینکرفت شما در رتبه 122 قرار داره....همونی که با هالف لایف قیاسش کردید.....32 در مقابل 122....بنده در نظر میگیرم که شما لیست رو چک نکردید

http://ca.ign.com/wikis/best-of-the-decade/Overall_-_Games

مشابه لیست بالا فراوانه اما چیزی که در همشون مشترکه صدرنشینی بازی هالف لایف 2 هستش

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

بازم لازم به ذکر است سونی هر دستگاه بازی PS3 رو اوایل با ۱۰۰ دلار ضرر و هر دستگاه PS4 رو با ۵۰ دلار ضرر خدمت شما عرضه میکرده که داخل سطل آشغالتون بندازید

در واقع قیمت تمام شده ی همون کنسول آشغال برای سازنده بیشتر از چیزی بوده که به دست شما میرسیده و راه درآمد کنسول ها از فروش بازی هاشون هستش نه فروش خود کنسول

بدنیست یه سری به استور سونی بزنید وقیمت فضاییه بازیارا ببینید بازی بماند تم وووووببینید فقط تیغ کشیدن وجیب خالیی کردنه تمام

لینک به دیدگاه

البته این رو هم اضافه میکنم که رتبه های متاکریتیک معیار مقایسه صحیح نیستن...مثلا نسخه ps3 بازی gtav از نسخه ps4 اون امتیاز بیشتری داره !! و یکسری رتبه های نامعقول دیگه....اما مشخصه که کمتر گیمری هست که چیزی درباره هالف لایف ندونه

باز هم میگم ملاک مقایسه بنده متاکریتیک و یا فروش نیست بلکه عملکرد و تاثیرش بر پیشرفت صنعت گیمه

تاپیک دیگه منحرف نشه از اصلش...ممنون از همه دوستان  @};-

لینک به دیدگاه

سونی حادثه آفرید ......

ولی اشکال نداره تا وقتی AMD براش APU میزنه بزار هرچی میخواد بفروشه .

من که نمیگیرم بزار سونی فن ها یه بارم به درد AMD بخورن !

راستی اون دوستانی که میگفتن کنسول میگیری 7 تا 8 سال بازی میکنی الان دقیقا کجا هستند ؟؟؟

اتفاقا اصلا حادثه نیست چون شرکتی که داره خودش رو با تکنولوژی جلو میبره بدنام نمیشه، درضمن از سال 2014 تا به الان صنعت گیم کلی پیشرفت داشته قرار نمیشه که روی همون سخت افزار قبلیش اونم با حماقت و تعصبی بودن مثل بعضیا بمونه

حادثه مال شرکت انویدیاست که با هر بار سری جدید گراف هاش وقتی اپدیت میزنه سری قبلی خاش رو به لجن میشکه ولی انگار نه انگار، مردمم مثل ندیده ها میرن میخرن

درثانی من از 10 سال یعنی اینکه تا 10 سال پیشتبانی نرم افزاری داره و هر بازی جدیدی که لانچ بشه روی این کنسول هم میاد، همونطور که تو سری های ps1 تا ps3 شاهد بودیم و بعضا هم بیشتر از 10 سال ساپورت داشتن :)

لینک به دیدگاه

عزیزان شما همه ارتقا و ارزش یک کنسول رو فقط به قدرت گرافیکیش میدونید اما این قضیه فقط زاده ی ذهن ما ایرانی هاست

کنسول های بازی دستگاه های متفاوتی هستند که بازی های انحصاری و سبک کنترل متفاوت و شبکه های بازی آنلاین منحصر به فرد دارند و قرار نیست ۳ تا کارت گرافیک GTX 1080 که SLI شده باشند

شما در تاریخ بازی ها نگاه کنید در دنیا پر مخاطب ترین بازی های دنیا بازی های کنسول هستند علی الخصوص بازی های بی گرافیکی مثل Super Mario

پر مخاطب ترین بازی ها در حال حاضر بازی های PCهست که حتی برای کنسول هم منتشر نشده

کافیه عبارت های Most played all the timesیاbest selling games all timesرو سرچ کنید و سایت هایی مثل استاتیستا که یک سایت آمار گیر جهانی است یا IGNیک سایت خبری معتبر و قدیمی رو به عنوان منبع قرار بدیم

League of Legends the world's 'most played video game

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZy5aJsNvMAhWBiSwKHbdyDhI4ChAWCBswAA&url=http%3A%2F%2Fwww.cnet.com%2Fnews%2Fleague-of-legends-the-worlds-most-played-video-game%2F&usg=AFQjCNH2ct5Pmvi8LKHAMrwY_2mR26bThA&bvm=bv.122129774,d.bGg

اون سوپر ماریو که شما عرض کردی طبق امار موثق IGNکه بنده ویدئوش رو دارم و میتونم آپارت آپلود کنم در مقام وسط قرار داره!

در آمار های بالا پلتفرم خاصی مد نظر نیست بلکه تنها خود بازی مد نظر بوده

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

دوستان یه عنایتی داشته باشن ! ps4 انقدر ها هم بد نبوده و نیست ! هنوز هم بهترین بازار sony به حساب میاد و برای تداوم سود سرشارش که داره  ماشین پول سازشو بروز میکنه !

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86_%DA%A9%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

http://digiato.com/article/2015/05/14/%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-4-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D8%B1/

http://digiato.com/article/2015/09/17/%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4/

http://www.gooyait.com/1392/11/27/playstation-4-best-selling-next-gen-console-us-last-month.html

http://zoomg.ir/2016/04/16/120952/ps4-best-selling-us-march-2016/

http://www.parsine.com/fa/news/106351/%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-

http://gamefa.com/300707/%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%DB%B4-%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84/

http://tnews.ir/news/c88e60932299.html

@};-

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

من نمیدونم این جنگ بین کنسول ها و پی سی ها چیه!!!!

چون اصلا تو یه میدان جنگ نیستن این دو تا...کنسول 300 دلاره...نمیدونم درکش اینقدر برای دوستان سخته با افتخار میان میگن کنسول به درد سطل آشغال میخوره!!!خو با 300 دلار چی کار میخوای بکنه؟به نظر من راضی کننده س...منی که الان پول ندارم پیسی 6 سال پیشم رو ارتقاع بدم و برای اینکه بخوام درست بازی کنم فقط پول گرافیکش میشه 1.5 میلیون تومن خوب چه کاریه اگه این پول رو داشتم کنسول خوب میخریدم...غیر از اینه که بهترین نتیجه رو با پولم میگرفتم؟؟؟

حالا غیر از ضعیف بودن کنسول اوضاع پیسی باز ها مگه خوبه؟بد ترین دوران گیم هست...هیچ بازی پولیش شده ای نداریم بیشتر بازی ها به گند ترین حالت ممکن عرضه میشن فریم دهی افتضاح نا سازگاری اجرا نشدن ساپورت نکردن sli چی میمونه دیگه...

اصلا برام قابل درک نیست که کسی که پول پیسی رو داره میاد کنسول رو خورد میکنه...داداش آفرین شما پولدار...پیسی بهتره...کسی منکرش هم نیست...ولی مطمئنن دوستان کنسول باز با پول کمتر تجربه بهتر و پولیش شده تری رو خواهند داشت...همین اواخر آنچارتد 4...پیسی باز ها الان باید با بازی فوق العاده بهینه doom برای پیسی سر و کله بزنن...

لینک به دیدگاه

مشکل ما اینجاس که زیادی داریم سطحی فکر می کنیم!

به نظرتون چرا قبلا عمر کنسول بیشتر بود؟

چون شرکتی مثل سونی میومد از تکنولوژی‌های جدید و نو آوری‌هایی استفاده می کرد که مشابهش در پی‌سی نبود!

مثلا توی ps3 اومد تراشه سل رو با همکاری IBM معرفی کرد که در زمان خودش شاهکار معماری بود! ps1 و ps2 هم به همین ترتیب بودن!

بنابراین کنسولش عمر بیشتری داشت!

اما الان اومدن توی ps4 از قطعاتی استفاده کردن که نه تنها توی بازار هست، بلکه میان رده بازار هم محسوب میشه! خب داداشه من معلومه همچین کنسولی خیلی زود تاریخ مصرفش می گذره!

الان شرکت ها فقط به فکر سودشونن! پلی۴ در زمان عرضه ارزون بود ولی نسبت به نسل قبلی سود بسیار بیشتری رو به جیب سونی واریزمی کرد!

توی گوشی ها و قطعات کامپیوتر هم همینه! برند های معروف گوشی! ۵ رو نزده ۶ رو میزنن، ۶ نیومده ۷ رو لانچ می کنن!

شرکای نرم افزاریشونم خوب هماهنگ شدن! مایکروسافت فرت و فرت دایرکت ایکس میده تا مثلا انویدیا و ای ام دی مجبور شن سری جدید بدن! ۴کی و ۲ کی حرف مفته! مطمئن باشین انویدیا الان تکنولوژی کارت گرافیک ۵ سال بعد رو هم داره ولی چرا نمی ده بیرون؟ چون می خواد بفروشه! 

همه شرکت ها چششون به زدن جیب ماست و سیلیکون والی هم شهر دزدهاست

لینک به دیدگاه

مشکل ما اینجاس که زیادی داریم سطحی فکر می کنیم!

به نظرتون چرا قبلا عمر کنسول بیشتر بود؟

چون شرکتی مثل سونی میومد از تکنولوژی‌های جدید و نو آوری‌هایی استفاده می کرد که مشابهش در پی‌سی نبود!

مثلا توی ps3 اومد تراشه سل رو با همکاری IBM معرفی کرد که در زمان خودش شاهکار معماری بود! ps1 و ps2 هم به همین ترتیب بودن!

بنابراین کنسولش عمر بیشتری داشت!

اما الان اومدن توی ps4 از قطعاتی استفاده کردن که نه تنها توی بازار هست، بلکه میان رده بازار هم محسوب میشه! خب داداشه من معلومه همچین کنسولی خیلی زود تاریخ مصرفش می گذره!

الان شرکت ها فقط به فکر سودشونن! پلی۴ در زمان عرضه ارزون بود ولی نسبت به نسل قبلی سود بسیار بیشتری رو به جیب سونی واریزمی کرد!

توی گوشی ها و قطعات کامپیوتر هم همینه! برند های معروف گوشی! ۵ رو نزده ۶ رو میزنن، ۶ نیومده ۷ رو لانچ می کنن!

شرکای نرم افزاریشونم خوب هماهنگ شدن! مایکروسافت فرت و فرت دایرکت ایکس میده تا مثلا انویدیا و ای ام دی مجبور شن سری جدید بدن! ۴کی و ۲ کی حرف مفته! مطمئن باشین انویدیا الان تکنولوژی کارت گرافیک ۵ سال بعد رو هم داره ولی چرا نمی ده بیرون؟ چون می خواد بفروشه! 

همه شرکت ها چششون به زدن جیب ماست و سیلیکون والی هم شهر دزدهاست

بله..تا حدودی موافق هستم

پیشرفت گیمینگ و قطعات بازی این اواخر به واسطه معماری های جدید و API های جدید خیلی زیاد بوده

من خودم لپ تاپ داشتم با گرافیک 7670 که اکثر بازی ها رو با گرافیک نزدیک به اخر اجرا میکرد روی رزولوشن 1360..مثل تامب رایدر و اویل 6...بعد یهو سری جدید بازی ها همزمان با کنسول های جدید اومد و دیگه کارتم در کمال تعجب روی low هم جواب نداد !!!

این اتفاق مقطعی نبود یکدفعه بود !!....از این بازی به اون بازی یهو جهش زد سیستم بازی ها..منم لپ تاپ رو فروختم و pc خریدم

با توجه به اینکه تراشه کنسول هم چیزی مثل 7870 هست میتونم بگم که دیگه مشخصه کنسول های جدید توانایی اجرای بازی های جدید با کیفیت قابل قبول رو ندارن و این مشکل این اواخر حتی به گرافیک خیلی از بازی های مولتی پلتفرم ضربه زد..مثل ویچر و دیویژن ...چون بلاخره نباید نزدیک 1 نسل بینشون اختلاف بیفته وگرنه دیگه کسی کنسول نمیخره...حالا اضافه میکنم که کنسول ها دستگاه های خوبی هستن و خیلی از ما پی سی گیمرها در ابتدا کنسولی بودیم ....مشکل اصلا به کنسول برنمیگرده...مشکل عدم ارتقای سخت افزاری کنسول هاست که با توجه به اینکه کارت های گرافیکی سال به سال به نسل بعدی منتقل میشن کاملا طبیعیه که فاصله عظیمی ایجاد میشه به لحاظ کیفیت تصویر..مشکل بعدی سر قیمت کنسول هاست که باید ارزان باشن برای مصرف کننده اگر که قراره رقابت شکل بگیره...بنابراین عملا امکان استفاده تراشه های گرانقیمت در کنسول وجود نداره

جدای از همه این موارد بحث کل کل بین بازی های 2 دستگاه هم یک بحث خیلی بی معنیه و خود بنده اصلا قبولش ندارم...منتها این حقیقته که بازی های انحصاری تنها چیزیه که یک کنسول دار میتونه روش مانور بده و به همین خاطر اکثرا تو همین فروم هم همش این موضوع از طرف کنسول بازها عنوان میشه

با این حال این غیر قابل انکاره که پیشرفت کنسول چه سخت افزاری و چه نرم افزاری در گرو پیشرفت PC هستش و خیلی از بازیهای بزرگ تاریخ که نقش انکارناپذیری در صنعت گیم داشتن در ابتدا روی pc متولد شدن که یک مثال ساده اش بازی محبوب GTA هستش

ما همگی حق این رو داریم که از هر چیزی که خودمان دوست داریم استفاده کنیم و ازش لذت ببریم و واقعا درک نمیکنم چرا بعضی ها یکجانبه درباره این موضوع نظر میدن

جدای از این رتبه بندی های سایت ها و غیره PC هم بازیهای انحصاری خوبی داره که واقعا مانندی ندارن و ارزش بالایی در صنعت گیمینگ دارن که در زیر چندتاشون رو نام میبرم

Civilization - Total War - Half-Life - Arma 3 - Counter-Strike - XCOM 2 - StarCraft - Company of Heroes - Unreal Tournament - World of Warcraft - Battlefield 2 - Dota

خیلی ها هم مثل gta و فارکرای و فالوت و مکس پین و الباقی اولین بار روی pc ساخته شدن...خلاصه کلام اینه که بنده اصلا قصد مقایسه و رو کم کنی و این چیزا رو ندارم اما بلاخره باید منطقی بود

کنسول هم عناوین بسیار بزرگ و خاصی داره که از شاخص هاش میشه god of war و gears of war و halo رو نام برد...بلاخره برخی رو سگا بعضی رو پلی استیشن بعد ها ایکس باکس و همینطور رسید به امروز

خلاصه همه و همه به پیشرفت صنعت گیم کمک کردن خصوصا که کنسول ها با قیمت خوبشون باعث شدن پای گیم ها به خونه مردم عادی باز بشه چون اون اوایل کسی رایانه نداشت و در دسترس همه نبود ( دهه های قبل از 2 هزار منظورمه) و اولین بار کنسول ها صنعت گیم رو به مردم معرفی کردن (یاد اتاری و میکرو بخیر  :x )

خلاصه امیدوارم واقعا بیطرفانه توضیح داده باشم..ممنون از همگی دوستان گیمر  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این جنگ بین کنسول ها و پی سی ها چیه!!!!

چون اصلا تو یه میدان جنگ نیستن این دو تا...کنسول 300 دلاره...نمیدونم درکش اینقدر برای دوستان سخته با افتخار میان میگن کنسول به درد سطل آشغال میخوره!!!خو با 300 دلار چی کار میخوای بکنه؟به نظر من راضی کننده س...منی که الان پول ندارم پیسی 6 سال پیشم رو ارتقاع بدم و برای اینکه بخوام درست بازی کنم فقط پول گرافیکش میشه 1.5 میلیون تومن خوب چه کاریه اگه این پول رو داشتم کنسول خوب میخریدم...غیر از اینه که بهترین نتیجه رو با پولم میگرفتم؟؟؟

حالا غیر از ضعیف بودن کنسول اوضاع پیسی باز ها مگه خوبه؟بد ترین دوران گیم هست...هیچ بازی پولیش شده ای نداریم بیشتر بازی ها به گند ترین حالت ممکن عرضه میشن فریم دهی افتضاح نا سازگاری اجرا نشدن ساپورت نکردن sli چی میمونه دیگه...

اصلا برام قابل درک نیست که کسی که پول پیسی رو داره میاد کنسول رو خورد میکنه...داداش آفرین شما پولدار...پیسی بهتره...کسی منکرش هم نیست...ولی مطمئنن دوستان کنسول باز با پول کمتر تجربه بهتر و پولیش شده تری رو خواهند داشت...همین اواخر آنچارتد 4...پیسی باز ها الان باید با بازی فوق العاده بهینه doom برای پیسی سر و کله بزنن...

منظورتون از درست بازی کردن 720p در 30 فریم و تنظیمات مدیوم هست ؟؟؟

یا این که تعداد از آپشن ها رو غیر فعال میکنن .

کاش حداقل فریم ثابت بود .

لینک به دیدگاه

خواستم چند تا موضوع رو بگم ولی وقت ندارم همینو میگم خیلی جالبه.

رفتم بنچمارک ES oblivion رو دیدم که یکی از سنگین ترین بازی های زمانش بوده عملا ۹۰ درصد کارت ها عملکرد خوبی نداشتند و یک نفر کامنت گذاشته بود به خاطر همین موضوع xbox گرفته و خیلی عالی اجرا میشه !

ولی کنسول های فعلی معماری یکسان با pc دارند و زمان عرضه هم خیلی ضعیف بودند (xbox=7790 ps4=7850)

الان دیگه پیشرفت گرافیک ها خیلی بهتر شده و سازوکار قبلی برای کنسول ها جواب نمیده.

بهترین گزینه cloud computing هست که در حال حاضر مشکلاتی داره.

لینک به دیدگاه

منظورتون از درست بازی کردن 720p در 30 فریم و تنظیمات مدیوم هست ؟؟؟

یا این که تعداد از آپشن ها رو غیر فعال میکنن .

کاش حداقل فریم ثابت بود .

الان بگم بازی های 720 و 30 فریم در ps4 نام ببرید تعدادی که نام میبرید به تعداد انگشت های 1 دست هم نمیرسه...

این اواخر بازی های devision , star wars , tomb rider مگه چه قدر تفاوت بین کنسول و پیسی داشتن که ارزش داشته باشه هزار دلار بیشتر خرج کنی؟

حتی doom روی 1080 و 60 فریم اجرا میشه یا بد تر ازون که بتمن که نسخه پیسی حرفی در مقابل نسخه کنسولی نداشت...

این که بیای کل مشکلات پلتفرم پیسی از قبیل قیمت سر سام آور و مشکلات بازی ها روی پیسی و ... رو به جون بخری فقط برای گرافیک بیشتر...دیگه تصمیم عجیبیه...

من ترجیح میدم پول کمتری بدم و راحت تر بازی هامو بکنم...تا اینکه با پیسی بازی رو بخرم همون اول به مشکلاتی بخورم برم تو اینترنت برای رفع مشکلات وقتمو هدر بدم...

لینک به دیدگاه

الان بگم بازی های 720 و 30 فریم در ps4 نام ببرید تعدادی که نام میبرید به تعداد انگشت های 1 دست هم نمیرسه...

این اواخر بازی های devision , star wars , tomb rider مگه چه قدر تفاوت بین کنسول و پیسی داشتن که ارزش داشته باشه هزار دلار بیشتر خرج کنی؟

حتی doom روی 1080 و 60 فریم اجرا میشه یا بد تر ازون که بتمن که نسخه پیسی حرفی در مقابل نسخه کنسولی نداشت...

این که بیای کل مشکلات پلتفرم پیسی از قبیل قیمت سر سام آور و مشکلات بازی ها روی پیسی و ... رو به جون بخری فقط برای گرافیک بیشتر...دیگه تصمیم عجیبیه...

من ترجیح میدم پول کمتری بدم و راحت تر بازی هامو بکنم...تا اینکه با پیسی بازی رو بخرم همون اول به مشکلاتی بخورم برم تو اینترنت برای رفع مشکلات وقتمو هدر بدم...

این وقت هدر دادن ها در اکثر اوقات باعث کسب تجربه میشه که بعد ها تو خیلی مشکلات دیگه تاثیر گذاره...به همین علت هم هست که اکثر کنسول بازها اطلاعات چندان جامع ای در کارکردن با رایانه ندارن

برای یک کاربر pc وقت هدر دادن به جستجو و کنکاش در اینترنت نمیگن وگرنه همین شبکه های اجتماعی هم خودش نوعی هدر دادن وقت تلقی میشه

گرافیک بیشتر هم خود یک تفاوت نسله وگرنه نسل از پلی استیشن 3 به 4 نمیرفت با توجه به اینکه اکثرا تفاوت بازیهای 3 با 4 به تفاوت 4 با pc هستش...و باز هم اگر گرافیک مهمتر نبود الان هم بحث کنسول جدید در میان نبود که من و شما اینجا همدیگه رو ملاقات کنیم  @};-

همین الان هم بنده میتونم بازی های اولیه pc رو روی رایانه اجرا کنم برای تجدید خاطرات...چنین چیزی در کنسول وجود نداره (حداقل مثل رایانه)

کنسول هم چیز خوبیست منتها این چیزهایی که شما عنوان میکنید مردود هستن و تنها بهانه ای برای توجیح کنسول در مقابل رایانه (البته از دید شما)

مشکل اینه شما و اکثر دوستان کنسولی دید وسیعی در این مورد ندارید و فقط گیم رو مد نظر قرار میدید چون این تنها کاریه که یک کنسول انجام میده...حالا پخش مالتی مدیا و اینها بماند که داره ولی حتی ذره ای هم با رایانه قابل قیاس نیست

الان بنده که فیلم زیاد میبینم و تبدیل فرمت و کانورت زیاد انجام میدم برام نیازه که یک pc قوی داشته باشم برای کار با موتوری های رندر ویدیویی Madvr و پخش فرمت های با کدک x265 hevc خصوصا با بیتریت بالای 50 هزار

خوب همین کاربردهای فوق یک گرافیک حداقل مثل 960 میخواد که انکودر hevc دارن...پس منی که این سیستم رو تهیه میکنم میتونم به راحتی بازی های مورد نظر و روز رو هم انجام بدم..پس دیگه توجیحی وجود نداره بابت هزینه اضافی کنسول برای بنده وقتی میتونم همون رو صرف رایانه ام بکنم و مدت زمان بسیار بیشتری به نسبت کنسول با کیفیت عالی استفاده کنم..خصوصا که هزاران کاربرد بیشتر هم داره به نسبت کنسول با توجه به اینکه کسانی که کارت هایی مثل 680 یا 560 و غیره داشتن هنوز هم دارن بازی های روز رو با کیفیت قابل قبول انجام میدن

لذتی که انتخاب قطعات و شخصی سازی رایانه داره به هیچ عنوان کنسول ها نداشته و ندارند و نخواهند داشت...بنابراین من درک نمیکنم که چطور نظر و خواسته خودتون رو به عنوان ضعف رایانه در برابر کنسول تحمیل میکنید ! بیشتر ماها تاجر یا رییس جمهور نیستیم که وقت کم داشته باشیم برای رفع مشکلات....مشکلات در همه ی شرایط زندگی و همیشه وجود داره و قابل فرار کردن نیست !...نمیخوایم وقتمون رو برای رفع مشکلات هدر بدیم ولی برای بازی کردن بله !!!...این تفکر از پایه اشتباست چون وبگردی و سروکله زدن با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری جزو لاینفک دنیای تکنولوژی و رایانه است و در اصل همین وجود مشکلات و حل کردنشونه که جایگاه و میزان سواد هر فرد رو در دنیای الکترونیک و دیجیتال مشخص میکنه و الا هرکس روشن و خاموش کردن رایانه رو بلده !!!

خیلی از کاربرهای این انجمن رو ازشون سوال کنید استفاده دیگه ای هم از رایانه اشون به جز گیم دارن و پس براشون منطقی هم هست که با رایانه اشون بازی کنن....حداقل که امروزه کسی پیدا نمیشه که با رایانه کار نکنه و انجام خیلی از کارهای رایانه به سخت افزار خوبی احتیاج داره

مثل تبدیل فرمت..فتوشاپ...ویرایش و تدوین..طراحی...و غیره که بسیار زیادن...پس اگر از بنده بپرسید مشکلی که شما در گیم با رایانه دارید سلیقه ای هستش و نه مشکل جدی و حتی قابل بحث و عنوان کردن

بنده واقعا منطقی به بحث نگاه میکنم و دقت کنید بحث من اصلا سر اینکه کنسول بده و این چیزا نیست...فقط میگم که هزینه بیشتر برای بازی روی رایانه به هیچ عنوان عیب نیست و امروزه کاملا ضروریه که یک رایانه پیشرفته تو هر خانه ای موجود باشه

لینک به دیدگاه

نمیدونم کسی اشاره کرد چرا ابن نسخه 4.5 یا نئو با هرچی اسمشه داره میاد ؟ وسط این کل کل PC بازا با کنسول بازا گم شدیم :

دلیل اصلی ارتقا پشتیبانی بهتر از PS VR (واقعیت مجازی)هست که خود کنسول PS4  خوب از عهدش بر نمیاد. توانایی پشتیبانی از 4K هم از صدقه سری همین بوده. 

لینک به دیدگاه

به یه روز میرسیم که کنسول ها هم مثل پی سی قابل ارتقا باشن =))

شایدم همین نسل! یا نهایت نسل بعد ! یه بوایی بردم تا حالا .... ^_^ 

@};- 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...