رفتن به مطلب
  • 0

به نظر شما کدوم برند موبایل صفحه نمایش بهتری بر روی پرچمدار خود قرار میده نظر بدین

amin-nvidia
 اشتراک گذاری

سوال

سلام دوستان.

چند وقتیه که رقابت بازار موبایل داغه داغه و مهم ترین بخش گوشی یعنی صفحه نمایش بخشیه که مانور زیادی روش میدن.

سونی اولین گوشی 4K رو میزنه الجی از کوانتوم دات و رزولوشن 2K استفاده میکنه سامسونگ از سوپر امولد و ...

اما چیزی که فغلا بیشتر باهاش برخورد میکنیم اعداد ارقام سایتای خارجیه که میزان روشنایی و کنتراست و گاما خطای رنگی و دمای رنگ رو جدول میکنن ولی همه اینا رو کاغذه مثلا سونی بعد از زد 2 به روشنایی بالا رو اورد و دمای رنگ سرد رو انتخاب کرد یا سامسونگ که بعد از صفحه نمایش بدی که تو s5 استفاده کرده بود(صفحه ای که کاملا تو نمایش رنگ ها و سفید مشکل داشت چیزی که خودم از نزدیک دیده بودم ولی سایت ها کاملا با تعریف و تمجید تاییدش میکردن)تو نوت 4 و5 و اس 6 از پنلی استفاده کرد که دقت بیشتر و روشنایی بیشتری استفاده کرد.

اما تجربه خودم از اس 6 مشکل تو نمایش رنگ پوست تو تمام حالتای تصویرش بود و تم سبزی که تو تصویر وجود داشت و زمانیکه کنار الجی جی 2 خودم قرار دادم تصویر اس 6 جذاب تر ولی رنگ پوست تو جی 2 فوق العاده طبیعی تر.

اما میخواستم از تجربیات شما استفاده کنم من کاری به اعداد ارقام اصلا ندارم.

مدلای مد نظر از سونی بعد از z2 یعنی z3 z3 plus , z5

سامسونگ s6.note 5

الجی G4 G5

هواوی P8 , mate 8

از این مدلا کدوم رو برترین میدونین از تجربه خودتون بگین

و مورد دیگه دمای رنگ سرد سونی رو میشه با تنظیم RGB کالیبره کرد و تاپیرش تو رنگ ها چجوریه.

موردی که خودم بهش رسیدم اینقدر که از سامسونگ تعریف میکنن اصلا درست نیس و اینقدر که از سونی بد میگن بده نیس.

یه چند تا عکس میزارم ببینین.سه تا تصویر اول مربوط به s6 و z3 plus و تصویرای اخری z5 با G5

post-17034-0-33964400-1463231830_thumb.jpg

post-17034-0-59586100-1463231865_thumb.jpg

post-17034-0-37297000-1463231895_thumb.jpg

post-17034-0-54211800-1463231928_thumb.jpg

post-17034-0-78467700-1463231981_thumb.jpg

نظر شما چیه؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

سلام دوستان.

چند وقتیه که رقابت بازار موبایل داغه داغه و مهم ترین بخش گوشی یعنی صفحه نمایش بخشیه که مانور زیادی روش میدن.

سونی اولین گوشی 4K رو میزنه الجی از کوانتوم دات و رزولوشن 2K استفاده میکنه سامسونگ از سوپر امولد و ...

اما چیزی که فغلا بیشتر باهاش برخورد میکنیم اعداد ارقام سایتای خارجیه که میزان روشنایی و کنتراست و گاما خطای رنگی و دمای رنگ رو جدول میکنن ولی همه اینا رو کاغذه مثلا سونی بعد از زد 2 به روشنایی بالا رو اورد و دمای رنگ سرد رو انتخاب کرد یا سامسونگ که بعد از صفحه نمایش بدی که تو s5 استفاده کرده بود(صفحه ای که کاملا تو نمایش رنگ ها و سفید مشکل داشت چیزی که خودم از نزدیک دیده بودم ولی سایت ها کاملا با تعریف و تمجید تاییدش میکردن)تو نوت 4 و5 و اس 6 از پنلی استفاده کرد که دقت بیشتر و روشنایی بیشتری استفاده کرد.

اما تجربه خودم از اس 6 مشکل تو نمایش رنگ پوست تو تمام حالتای تصویرش بود و تم سبزی که تو تصویر وجود داشت و زمانیکه کنار الجی جی 2 خودم قرار دادم تصویر اس 6 جذاب تر ولی رنگ پوست تو جی 2 فوق العاده طبیعی تر.

اما میخواستم از تجربیات شما استفاده کنم من کاری به اعداد ارقام اصلا ندارم.

مدلای مد نظر از سونی بعد از z2 یعنی z3 z3 plus , z5

سامسونگ s6.note 5

الجی G4 G5

هواوی P8 , mate 8

از این مدلا کدوم رو برترین میدونین از تجربه خودتون بگین

و مورد دیگه دمای رنگ سرد سونی رو میشه با تنظیم RGB کالیبره کرد و تاپیرش تو رنگ ها چجوریه.

موردی که خودم بهش رسیدم اینقدر که از سامسونگ تعریف میکنن اصلا درست نیس و اینقدر که از سونی بد میگن بده نیس.

یه چند تا عکس میزارم ببینین.سه تا تصویر اول مربوط به s6 و z3 plus و تصویرای اخری z5 با G5

attachicon.gifGalaxy-S6-edge-VS-Xperia-Z3-plus-DisplayComparison-Adaptive-mode-9.jpg

attachicon.gifGalaxy-S6-edge-VS-Xperia-Z3-plus-Display-comparison-Basic-mode-8.jpg

attachicon.gifGalaxy-S6-edge-VS-Xperia-Z3-plus-Display-Comparison-Cinema-Mode-3.jpg

attachicon.gif20160101_012120_HDR.jpg

attachicon.gif20160101_012145_HDR.jpg

نظر شما چیه؟؟؟؟

نظر من اینه که صفحه گوشی های پچمدار هیچ کدوم بد نیست ولی مثلا من اصلا نمی تونم با صفحه htc و آیفون کنار بیام...صفحه سری جی الجی و سری اس گلکسی خوبن ولی باز سلیقه من با oled ها سازگار تره و پتانسیل بیشتر و آینده بهتری رو درشون می بینم.اگه روی پردازش تصویر oled ها کار بشه میتونه به طبیعی بودن سایر صفحات و یا بهتر برسه ولی یه پنل ال ای دی بکلایت ال سی دی هیچ وقت نمی تونه کنتراست بی نهایت و مشکی خالص تولید کنه...

لینک به دیدگاه

• 0

نظر من اینه که صفحه گوشی های پچمدار هیچ کدوم بد نیست ولی مثلا من اصلا نمی تونم با صفحه htc و آیفون کنار بیام...صفحه سری جی الجی و سری اس گلکسی خوبن ولی باز سلیقه من با oled ها سازگار تره و پتانسیل بیشتر و آینده بهتری رو درشون می بینم.اگه روی پردازش تصویر oled ها کار بشه میتونه به طبیعی بودن سایر صفحات و یا بهتر برسه ولی یه پنل ال ای دی بکلایت ال سی دی هیچ وقت نمی تونه کنتراست بی نهایت و مشکی خالص تولید کنه...

حلا مشکی خالص یه طرفه روشن تر نشون دادن نقاط روشن یه طرف

کنتراست بر اساس عددی روشن ترین نقطه در بالای کسر و تاریک ترین در پایین وقتی مخرج کسر صفره عدد میشه بی نهایت ولی وقتی شما نقطه ی روشن تری نسبت به یه صفحه ال سی دی نداری اوضاع فرق میکنه یه صفحه سوپر امولد تاریک ترین رو تارک ترین و یه ال سی دی روشن تر رو روشن تر نشون میده واسه همینه من میگم واسه کنتراست فقط نمیشه به اعداد بسنده کرد منظورم متوجه شدین؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 0

همه چیز در مورد صفحه نمایش رو باید دید از نزدیک

من خودم IPS رو بیشتر میپسندم تا amoled

دلیل هم اینه که ips طیف رنگ گسترده تری داره و رقیبش amoled رنگ ها رو اغراق امیز جلوه میده

حرفه ای ها سمت ips میرن اما اکثرا کسایی که فکر میکنن کیفیت تصویر یعنی اغراق رنگ سمت amoled میرن

لینک به دیدگاه

• 0

حلا مشکی خالص یه طرفه روشن تر نشون دادن نقاط روشن یه طرف

کنتراست بر اساس عددی روشن ترین نقطه در بالای کسر و تاریک ترین در پایین وقتی مخرج کسر صفره عدد میشه بی نهایت ولی وقتی شما نقطه ی روشن تری نسبت به یه صفحه ال سی دی نداری اوضاع فرق میکنه یه صفحه سوپر امولد تاریک ترین رو تارک ترین و یه ال سی دی روشن تر رو روشن تر نشون میده واسه همینه من میگم واسه کنتراست فقط نمیشه به اعداد بسنده کرد منظورم متوجه شدین؟؟؟

بله متوجهم...یک عدد کنتراست به تنهایی نشان دهنده کیفیت تصویر نیست ولی اگه شما اعداد مختلفی رو کنار هم بگذارید اینا باهم معنی پیدا میکنه و بر اساس اون می تونید قضاوت کنید...الان به طور مثال اگه یک صفحه ips به طور متوسط 350 نیت روشنایی داشته باشه اگر یک صفحه oled حتی 300 نیت هم روشنایی داشته باشه به مراتب پتانسل بیشتری برای ایجاد تصاویر واقعی تر خواهد داشت.

این که هر پیکسل بتونه آزادانه خاموش یا روشن بشه دست تولید کننده رو برای تولید صفحات بهتر و بهبود بیشتر باز میگذاره ولی صفحات lcd در آخر خط هستن و بهبود عملکردشون برای میان مدت بسیار بعید به نظر می رسه چه برسه به بلند مدت.

لینک به دیدگاه

• 0

همه چیز در مورد صفحه نمایش رو باید دید از نزدیک

من خودم IPS رو بیشتر میپسندم تا amoled

دلیل هم اینه که ips طیف رنگ گسترده تری داره و رقیبش amoled رنگ ها رو اغراق امیز جلوه میده

حرفه ای ها سمت ips میرن اما اکثرا کسایی که فکر میکنن کیفیت تصویر یعنی اغراق رنگ سمت amoled میرن

دقیقا همینه باید از نزدیک دید واسه همین این تاپیک رو زدم تا نظرات بچه ها رو بدونم

بله متوجهم...یک عدد کنتراست به تنهایی نشان دهنده کیفیت تصویر نیست ولی اگه شما اعداد مختلفی رو کنار هم بگذارید اینا باهم معنی پیدا میکنه و بر اساس اون می تونید قضاوت کنید...الان به طور مثال اگه یک صفحه ips به طور متوسط 350 نیت روشنایی داشته باشه اگر یک صفحه oled حتی 300 نیت هم روشنایی داشته باشه به مراتب پتانسل بیشتری برای ایجاد تصاویر واقعی تر خواهد داشت.

این که هر پیکسل بتونه آزادانه خاموش یا روشن بشه دست تولید کننده رو برای تولید صفحات بهتر و بهبود بیشتر باز میگذاره ولی صفحات lcd در آخر خط هستن و بهبود عملکردشون برای میان مدت بسیار بعید به نظر می رسه چه برسه به بلند مدت.

اون سه تا تصویر اولی به نظرتون کدوم S6  و کیفیت کدوم رو بهتر میدونین.

البته از سایزش میشه فهمید ولی تو یه نیگا بگین

لینک به دیدگاه

• 0

دقیقا همینه باید از نزدیک دید واسه همین این تاپیک رو زدم تا نظرات بچه ها رو بدونم

اون سه تا تصویر اولی به نظرتون کدوم S6  و کیفیت کدوم رو بهتر میدونین.

البته از سایزش میشه فهمید ولی تو یه نیگا بگین

شما در عکس های دوم و سوم دقت کنید...

کاملا مشخصه که در قسمت داخل چتر ها و ابرها در عکس 3  تفکیک تصویر s6 به مراتب بهتره هرچند از لحاظ پردازش رنگ سفید ضعیف عمل کرده که میشه اینو با کالیبراسیون خیلیییی بهتر کرد.در مورد +z3 هم خیلی مشخصه که موتور پردازش براویا تصویر رو بهتر کرده...باید از صفحات اصلی گوشی ها با پوسته و تم یکسان استفاده میشد تا پتانسیل واقعی صفحات بهتر نمایان شه...

من خودم فعلا از ips استفاده میکنم ولی lcd ها دارن به پایان عمرشون نزدیک میشن...

لینک به دیدگاه

• 0

کاملا مشخصه که در قسمت داخل چتر ها و ابرها در عکس 3  تفکیک تصویر s6 به مراتب بهتره هرچند از لحاظ پردازش رنگ سفید ضعیف عمل کرده که میشه اینو با کالیبراسیون خیلیییی بهتر کرد.در مورد +z3 هم خیلی مشخصه که موتور پردازش براویا تصویر رو بهتر کرده...باید از صفحات اصلی گوشی ها با پوسته و تم یکسان استفاده میشد تا پتانسیل واقعی صفحات بهتر نمایان شه...

فکر کنم با تنظیم RGB سونی بشه سفیدی بیش از حد رفع کرد

یه لینک کامل از مقایسه Z3 PLUS با S6

http://toranji.ir/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-6-%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D8%A7/

من خودم شخصا تصویر سونی رو بیشتردوست و فکر کنم تو تنظیمات با زیاد کردن قرمز و سبز بهتر هم بشه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

• 0

فکر کنم با تنظیم RGB سونی بشه سفیدی بیش از حد رفع کرد

یه لینک کامل از مقایسه Z3 PLUS با S6

http://toranji.ir/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-6-%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D8%A7/

من خودم شخصا تصویر سونی رو بیشتردوست و فکر کنم تو تنظیمات با زیاد کردن قرمز و سبز بهتر هم بشه

دوستان من تحقیق کردم دیدم بابا این +z3 روشناییش 700 نیت هستش به خاطر همینه که وقتی با s6 که 350 نیت روشنایی داره (350 عدد کمی نیستا 700 خیلی زیاده)در یک صفحه قرار داده میشه iso و گشودگی دیفراگم دوربین باعث میشه تصاویر s6 خیلی بدون نور دیده بشه...اگه هر دو رو در روز در دست بگیریم اونوقت می تونیم درمورد صفحات قضاوت کنیم نه با عکس...

لینک به دیدگاه

• 0

یه موردی که به ذهنم رسید بگم تفاوت پنل های استفاده سونیه.من حدود 3 سال پیس یه xperia v خریدم با وجود نوع پنل که tft بود ولی از زوایا همه چی عالی بود شدت روشنایی عمق رنگ همه شبیه به یه پنل ips بود به همین خاطر حدود 8 ماه بعد واسه فامیل دوتا دیگه خریدم اصلا انگار یه صفحه دیگه فرق میکرد از زوایا افتضاح عمق رنگ مشکی کم تر و ...بعد تو اینترنت دیدم گویا سونی از پنلای محتلف استفاده میکنه  چیزی که تو xperia tx مشخص شده بود

شما هم تجربش رو داشتین

لینک به دیدگاه

• 0

آمولد ها چون

اولا 3 برابر کنتراست نسبت به ips

دوما عمق مشکی بی نهایت

سوما رفرش ریت حدود 4 برابر ips

چهارما مشکلات قبلی آمولد ها که عدم دقت رنگ و حد اکثر روشنایی بود دیگه برطرف شدن.

تنها ایرادش عمر مفیدشه مثه ssd ها کمه.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...