رفتن به مطلب

اسمبل سیستم برای تدوین (درخواست راهنمایی)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باعرض سلام خدمت همه دوستان

همونطور که از عنوان مشخصه هدف اسمبل یه سیستم برای تدوین هست، البته به شرح زیر:

نرم افزار های مورد استفاده به ترتیب اولیت و کار:

اول Edius دوم PhotoShop سوم After Effect

بودجه در نظر گرفته شده فقط برای کیس :حدودا 2 میلیون تومان(نهایتا 2 میلیون)

-------------------------------------------------------------------------

اینن سیستم برای یکی از دوستان هست و من خودم یه چیزایی در نظر داشتم و گفتم قبل از اقدام از شما دوستان و اساتید محترم هم یه راهنمایی بگیرم تا ان شاءالله یه سیستم خوب که به هزینه اش بیارزد براش جمع کنم .

منتظر یاری سبزتان هستیم...

با تشکرات و سپاس فراوان از همه شما عزیزان @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

بنده فقط میتونم بگم که برای تدوین حتما باید از کارت کپچر استفاده کنید که صدالبته قیمت های بسیار بالا دارند

به عنوان مثال این کارت 

کارت تدوین CANOPUS HD STORM PLUS

قیمت: 6,150,000 تومان

قابليت ضبط و تدوين تصاویر در نرم افزار EDIUS به صورت Real Time

اینم لینک

البته بنده کلیت عرض کردم و چندان تجربه ای در این رابطه ندارم...کارت های بسیار ارزانتر هم هستن اما نظر بنده اینه که از کارت گرافیکی برای این موارد استفاده نشه

دوستان دیگه ای هستن که تجربیات زیادی در این موارد دارن  @};- 

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

درود

کارت کپچر برای وارد کردن تصویر از روی نوار هست و وجودش ضرور نیست. کارت تدوین هم برای پخش realtime هست و روی کیفیت تصویر خروجی اثری نداره.

سر قیمتها حضور ذهن ندارم، با این حدود بودجه یک پردازنده ی i3 با مادربورد h110 و ssd 120-128 gb و هارد دیسک یک ترا و پاور گرین 550uk پیشنهاد من هست. رم 16 گیگ، نیازی نیست پول برند و فرکانسهای بالا بدی. کیس بسته به سلیقه و هر چی اضافه آمد برای کارت گرافیک که برای شروع می شه ازش صرفنظر کرد.

اگر با کارکرده مشکلی نداری، می شه پردازنده ی رده بالاتر هازول برداری، مثل 4690

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود

کارت کپچر برای وارد کردن تصویر از روی نوار هست و وجودش ضرور نیست. کارت تدوین هم برای پخش realtime هست و روی کیفیت تصویر خروجی اثری نداره.

سر قیمتها حضور ذهن ندارم، با این حدود بودجه یک پردازنده ی i3 با مادربورد h110 و ssd 120-128 gb و هارد دیسک یک ترا و پاور گرین 550uk پیشنهاد من هست. کیس بسته به سلیقه و هر چی اضافه آمد برای کارت گرافیک که برای شروع می شه ازش صرفنظر کرد.

ممنون بله بنده زیاد اطلاع نداشتم در این مورد...اون کارت رو جدیدا دیده بودم که درباره ادیوس نوشته بود گفتم شاید کاربردی دارن  @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزيز بنده چندين سال هست كارهاي تدوين انجام ميدم متاسفانه متاسفانه با اين بودجه سيستمي كه مناسب كار تدوين باشه نميشه جمع كرد اما در حال حاظر با اين بودجه نظر من اين هست كه پولي كه بابت گرافيك قصد داريد پرداخت كنيد براي سي پي يو كنار بگذاريد چون كارهاي تدوين بيشتر از اونكه به گرافيك نياز داشته باشند به پردازنده قوي و رم هاي با فركانس بالا نياز دارند، فعلا از گرافيك انبورد استفاده كنيد بعدا كارت گرافيك جدا اون هم صد در صد از نوع GTX تهيه كنيد.پيشنها من اينه چون ميدونم سيستمي كه با اين بودجه ميخواهيد جمع كنيد تو سبك ترين رندر ها هم شما رو زجر ميده.

لینک به دیدگاه

دوست عزيز بنده چندين سال هست كارهاي تدوين انجام ميدم متاسفانه متاسفانه با اين بودجه سيستمي كه مناسب كار تدوين باشه نميشه جمع كرد اما در حال حاظر با اين بودجه نظر من اين هست كه پولي كه بابت گرافيك قصد داريد پرداخت كنيد براي سي پي يو كنار بگذاريد چون كارهاي تدوين بيشتر از اونكه به گرافيك نياز داشته باشند به پردازنده قوي و رم هاي با فركانس بالا نياز دارند، فعلا از گرافيك انبورد استفاده كنيد بعدا كارت گرافيك جدا اون هم صد در صد از نوع GTX تهيه كنيد.پيشنها من اينه چون ميدونم سيستمي كه با اين بودجه ميخواهيد جمع كنيد تو سبك ترين رندر ها هم شما رو زجر ميده.

درود دوست گرامی

بین کارتهای گرافیک radeon و همرده هاشون از gtx تفاوتی از نظر کارایی نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

جسارت میکنیم جناب بهمنیان استاد بنده هست ولی بنده 14 ساله تدوین انجام میدم از mx1 , بگیر تا کامپیوتر.

بنده بنا به تجربه در جمع اوری سیستم برای تدوین به مشکلات زیر فقط برخوردم

1- پردازش

2- حجم رم

3- حجم هارد

وسلام

پس شما سیستمی جمع کن که حداقل i5 باشه و نسل جدید 1150 این سوکت بخاطر (گرافیک داخلی بهترش)

هارد بالای 2ترابایت

رم بالای 8گیگ حداقل. و نرمال 16 گیگ

گرافیک آنبرد مادربرد یا کارت گرافیکت که اصلا تاثیرگذار نبوده تا حالا توی راندمان کارم فقط تنها اهمیتش اینه که دو یا سه مانیتور خروجی پشتیبانی کنه

ما به صورت حرفه ای کل تایم لاینها و پنجره های ادیوس رو داخل یک مانیتور و پنجره ی مانیتورینگش رو توی یک مانیتور دیگه و مثلا همزمان برای یک سری کارها افترافکت و فتوشاپ رو در یک مانیتور دیگه سینک میکنیم. برای همین شما به حداقل دو مانیتور نیاز داری . تمام

ویرایش شده توسط Hamid . SHahan
لینک به دیدگاه

اینن سیستم برای یکی از دوستان هست و من خودم یه چیزایی در نظر داشتم و گفتم قبل از اقدام از شما دوستان و اساتید محترم هم یه راهنمایی بگیرم تا ان شاءالله یه سیستم خوب که به هزینه اش بیارزد براش جمع کنم .

با تشکرات و سپاس فراوان از همه شما عزیزان @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

Cooler Master Elite V2 550W PSU

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Intel® Core™ i5-6500 Skylake Processor

WD Blue 2TB 64MB Buffer HDD

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 Ram

مجموع قیمت 1900

پ.ن پیشنهاد میشه در اینده یک گرافیک نیز تهیه کنید تا از نهایت قدرت سیستم به بهترین نحو ممکن استفاده کنید

لینک به دیدگاه

تا اینجا از راهنمایی های شما دوستان عزیز متشکرم

بازم اگه دوستان نظری دارن ارائه بدن تا یه جمع بندی کنیم.....

--------------------------------------------------------

صاحب سیستم گفت که این دو قطعه رو بهم پیشنهاد کردن به شرح زیر:

CPU Core i7 2600 + MB:Asus P8Z77

هردو کار کرده هستند و بهش 1 تومن قیمت دادن ، آیا نظری راجع به این قضیه دارید دوستان ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

هردو کار کرده هستند و بهش 1 تومن قیمت دادن ، آیا نظری راجع به این قضیه دارید دوستان ؟؟؟؟؟

به نظرم شما قطعات رو کارکرده از بازارچه همینجا تهیه کنید و با همون بودجه میشه سیستم بهتری گرفت

سعی کنید قطعات رو کم کار و از فروشنده های معتبر همینجا خریداری کنید

لینک به دیدگاه

مطمنن از نظر قدرت پردازشی i7 یک سرگردن از سری i5 بالاتر هست اما در عین حال از نظر گرافیک داخلی ضعیف تر هست

پ.ن 2600 i7  نیز از سری سوکت های 1155 هست در صورت تهیه این سیستم پیشنهاد میشه تنها پردازنده رو تهیه کنید و با توجه به قیمت های مادربرد های سری z77 در بازار کنونی این مورد رو تهیه کنید تا هم بتونید از رم های DDr3 با فرکانس کاری بالاتر و همینطور مادربردی بروز تر لذت ببرید

لینک به دیدگاه

دوستان این سی پی یو که گفتم به نظر شما چقدر میارزه؟

--------------------------------------------------

از دوستانی که پیشنهاد دادن و میدن ممنون و متشکرم..... @};- @};- @};-

هدف اصلی همچنان ثابته (در درجه اول اسمبل سیستم نو ) و دوستانی که پیشنهادی دارن لطفا ارائه بدن....

منتظر پیشنهادات سازنده شما دوستان هستیم...

بهترین کانفیگ با توجه به کاربرد و بودجه ذکر شده!

با تشکر...

لینک به دیدگاه

مدل دقیق مادربورد مشخص نیست، pro, deluxe یا...

پردازنده 600 می ارزه، منتها اگر قصد خرید کارکرده داری و می خوای فعلا بدون گرافیک سر کنی بهتره هازول بگیری، 4690 به بالا.

بهتره مشخص کنی که اسکای لیک می خوای بگیری یا هازول کارکرده.

لینک به دیدگاه

مدل دقیق مادربورد مشخص نیست، pro, deluxe یا...

پردازنده 600 می ارزه، منتها اگر قصد خرید کارکرده داری و می خوای فعلا بدون گرافیک سر کنی بهتره هازول بگیری، 4690 به بالا.

بهتره مشخص کنی که اسکای لیک می خوای بگیری یا هازول کارکرده.

مدل مین رو دقیق نگفته بهش و منم نمیدونم....

-----------------------------------------------

دوستان روی همون سی پی یو نو راهنمایی کنید...(اسکای لیک) البته اگه بعدا به مشکلاتی از قبیل بلو پیج و اینجور چیزا بر نخوره ... چون بعضا دوستان روی مچ شدن رم ها و ... مشکل داشتن؟؟؟ :-?

با تشکر که وقت میذارید.... @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

مدل مین رو دقیق نگفته بهش و منم نمیدونم....

-----------------------------------------------

دوستان روی همون سی پی یو نو راهنمایی کنید...(اسکای لیک) البته اگه بعدا به مشکلاتی از قبیل بلو پیج و اینجور چیزا بر نخوره ... چون بعضا دوستان روی مچ شدن رم ها و ... مشکل داشتن؟؟؟ :-?

با تشکر که وقت میذارید.... @};- @};- @};-

در خصوص مچ شدن رم ها هم راه حلش این هست به صورت پک خریداری بشه... تا احتمال این مشکل به کمترین حد خودش برسه

لینک به دیدگاه

راهنمایییییییییییی........؟؟؟؟؟

پیشنهاد.......

نظر مثبت.......

تجربه.........

خریدارییییییییییییییییییییییییییییم........ :big hug:

ملت بشتابید...... :big hug:

لینک به دیدگاه

درود

بودجه برای سیستم مخصوص تدوین  کم هست ولی بهترین سیستمی که توی این رنج قیمت میتونید تهیه کنید و بروز باشه و انشالله در آینده بتونید ارتقا بدید پشنهاد من اینها هست :

intel core i5 6600 = 712

asus B150M-A = 300

Ram Geil Pristine 8GB 2133Mhz x 2 16GB= 129x2

ssd samsung 120gb 850 evo = 214

HDD WD Blue 1tb = 160

Power Corsair VS 450 = 156

Case deepcool Dukse = 199

Cooler CPU Gammax 200T = 48

با توجه به کارکرد بالای 4 سال قیمت بالاست و زیاد توصیه نمیشه

Cooler Master Elite V2 550W PSU

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Intel® Core™ i5-6500 Skylake Processor

WD Blue 2TB 64MB Buffer HDD

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

مجموع قیمت 1900

پ.ن پیشنهاد میشه در اینده یک گرافیک نیز تهیه کنید تا از نهایت قدرت سیستم به بهترین نحو ممکن استفاده کنید

با توجه به مادربرد که از فرکانس بالای 2133 پشتیبانی نمیکنه خرید رم 3000 هزینه اضافه میشه و رم 2133 یا نهایت 2400 منطقی تر هست

لینک به دیدگاه

درود

بودجه برای سیستم مخصوص تدوین  کم هست ولی بهترین سیستمی که توی این رنج قیمت میتونید تهیه کنید و بروز باشه و انشالله در آینده بتونید ارتقا بدید پشنهاد من اینها هست :

intel core i5 6600 = 712

asus B150M-A = 300

HDD WD Blue 1tb = 160

با توجه به مادربرد که از فرکانس بالای 2133 پشتیبانی نمیکنه خرید رم 3000 هزینه اضافه میشه و رم 2133 یا نهایت 2400 منطقی تر هست

صحبت های شما متین هست اما تفاوت قیمت رم های پیشنهادی با رم های پیشنهادی شما تنها 100 تومان هست که  البته شایان ذکر هست اگر در نظرگرفته بشه در اینده دوستمون مادربرد رو بخواهند ارتقا بدن و یا بخوان رم هارو بفروشن به دلیل پک بودن و بالابودن باس فروش راحت تری خواهند داشت

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

دوستان پوزش بنده رو بپذیرید، چون جواب پست ها رو دادم ولی یادم رفته بود سند رو بزنم و الآن دیدم که ارسالشون نکردم و دوباره جواب میدم.... :-?

درود

intel core i5 6600 = 712

asus B150M-A = 300

HDD WD Blue 1tb = 160

درود بر شما

ممنون بابت راهنمایی شما دوست عزیز، من خودمم میشه گفت تقریبا کانفیگی مثل همین در نظر دارم البته با اندکی تفاوت و کم کم دارم تصمیم نهایی رو میگیرم و در دیگر موارد هم با شما اتفاق نظر دارم البته در مورد رم زیاد مطمئن نیستم!!

از شما بسیار سپاسگذار و ممنونم... @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

صحبت های شما متین هست اما تفاوت قیمت رم های پیشنهادی با رم های پیشنهادی شما تنها 100 تومان هست که  البته شایان ذکر هست اگر در نظرگرفته بشه در اینده دوستمون مادربرد رو بخواهند ارتقا بدن و یا بخوان رم هارو بفروشن به دلیل پک بودن و بالابودن باس فروش راحت تری خواهند داشت

با تشکر @};-

درود بر شما

آینده نگری شما دوست عزیز قابل توجه و تشکر هست و اگه شرایط مالی شخص مذکور جواب بده احتمالا باس بالاتر براش بر میدارم.....

البته یه گزینه دیگه رو هم باید در نظر گرفت که اگه جواب بده پس میارزه و اونم پروفایل XMP هست؟!!!

نظرتون چیه دوستان؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان کانفیگ مورد نظر پس از گفتگو با خریدار و آخرین حد بودجه ایشون، تقریبا این شده:

MB : http://lioncomputer.ir/product/7011/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+H170-PRO/

CPU :  http://lioncomputer.ir/product/6220/%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D9%84+i5+6600+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C+%D9%84%DB%8C%DA%A9/

SSD : http://lioncomputer.ir/product/4912/%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%D8%B3+%D8%AF%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF+850+EVO+120GB+SATA3/

HDD : http://lioncomputer.ir/product/1736/Seagate+Barracuda+1TB+7200Rpm+64MB+Buff+HDD/

PSU : http://lioncomputer.ir/product/5084/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+650+%D9%88%D8%A7%D8%AA+GP650A-UK/

Case : http://lioncomputer.ir/product/4827/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+X+Plus+Eagle/

RAM :?

دوستان قطعاتی که فیکس شدن رو گفتم و اما مونده رم که لطفا از لینک های زیر که ارائه شده بهترین رو با توجه به استفاده، قدرت و قیمت پیشنهاد بدید تا این رو هم مطمئن بشیم و ان شاءالله سفارش رو بدیم(محدودیت در انتخاب رم ها بدلیل خرید از لیون و موجودی لیونه عزیزه؟!!)

http://lioncomputer.ir/product/7167/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86+HyperX+SAVAGE+16GB+8GBx2+3000Mhz+CL15+DDR4/

http://lioncomputer.ir/product/7157/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86+HyperX+FURY+16GB+8GBx2+2666Mhz+CL15+DDR4/

http://lioncomputer.ir/product/6658/%D8%B1%D9%85+%D8%AC%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D9%84+Trident+Z+16GB+8GBx2+3000Mhz+CL15+DDR4/

http://lioncomputer.ir/product/6301/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7+XPG+Z1+16GB+8GBx2+2400Mhz+CL16+DDR4/

http://lioncomputer.ir/product/7917/%D8%B1%D9%85+%DA%AF%DB%8C%D9%84+%D8%B3%D9%88%D9%BE%D8%B1+%D9%84%D9%88%D8%B3%D9%87+GLWB416GB3000C15ADC/

با توجه به اینکه مادربرد از فرکانس 2133 پشتیبانی می کنه و پروفایل XMP رو هم ساپورت میکنه و همچنین ماژولی با این فرکانس موجود نبود، مدل های بالا با فرکانس های نزدیک و یا بالاتر در نظر گرفته شده است.

CPU Cooler : یکی از مدل های زیر ( با توجه به کمبود بودجه برای خرید مدلهای بالاتر، فعلا)

http://lioncomputer.ir/product/7511/%D8%AE%D9%86%DA%A9+%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+%D8%AF%DB%8C%D9%BE%DA%A9%D9%88%D9%84+%D9%85%D8%AF%D9%84+%DA%AF%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%B3+200+%D8%AA%DB%8C/

http://lioncomputer.ir/product/7319/%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B3+100++Notus100-PWM/

http://lioncomputer.ir/product/1574/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMAXX+300/

http://lioncomputer.ir/product/2699/%D8%AE%D9%86%DA%A9+%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+%D8%AF%DB%8C%D9%BE%DA%A9%D9%88%D9%84+%D9%85%D8%AF%D9%84+%DA%AF%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%B3+%D8%A7%D8%B3+40/

احتمال خرید مدل آخر(S40) کمه و به احتمال زیاد از سه مدل دیگه انتخاب بشه ، تا نظر شما دوستان چی باشه؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

با تشکر فراوان از شما که وقت گذاشتید و میزارید و نظر و پیشنهاد میدید دوستان عزیز.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

این دو سری رم پیشنهاد میشه

هرکدام با بودجه سازگارتر هستند ببندید

پ.ن

در خصوص فن هم هرسه مورد تقریبا در یک سطح هستند پس دگ به بودجه و این که کدام مورد مورد انتخابی شماست بستگی داره

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

این دو سری رم پیشنهاد میشه

هرکدام با بودجه سازگارتر هستند ببندید

پ.ن

در خصوص فن هم هرسه مورد تقریبا در یک سطح هستند پس دگ به بودجه و این که کدام مورد مورد انتخابی شماست بستگی داره

تشکر از راهنمایی شما،

فقط یه سوال؟

این رمهای Geil از پروفایل XMP پشتیبانی می کنند؟ تو سایتش رفتم چیزی دستگیرم نشد؟!!! :-?

دوستان نظرتون چیه 2 تا کیت دوال ببندم بدین صورت:

16GB =(8GB  2*4)2   با فرکانس 2400؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...