رفتن به مطلب

حدس بزنید این تصویر مربوط به کدام قطعه هست و جایزه بگیرید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان عزیزو کابران محترم فروم این تاپیک رو جهت افزایش میزان مطالعه و جستجوی سخت افزاری در فروم ها و سایت ها و اشنا شدن بیشتر با ریز قطعات به کار رفته در دیوایس های سخت افزاری ایجاد کردم که انشالله از این به بعد در این تاپیک جایزه هم خواهیم داشت .خوب از اونجایی که ممکنه تعداد زیادی از دوستان بتونند به جواب کامل برسند در این صورت برای تعین برنده هر دوره قرعه کشی خواهیم کرد

به عنوان اولین مرحله این دروه بفرمایید که تصویر زیر(چیپست) مربوطه به کدام ریز قطعه هست ؟ نقش این ریز قطعه چی هستش؟نوع قطعه ای که این ریز قطعه درش به کار رفته مدل و برند مذکور رو نیز ذکر بفرمایید

پاسخ مسابقه فقط به صورت پیغام خصوصی به بنده ارسال بشه.پایان زمان پاسخ دادن و اعلام نتایج دهم بهمن ماه

14239033954552737487.jpg

جایزه این دوره: یک عدد فلش مموری 4 گیگ

لینک به دیدگاه

من فقط میدونم روی مادربرد msi ه.مدل و برند چیپست هم که روش نوشته@};-در ضمن یه خسته نباشید هم به خودم می گم:)

لینک به دیدگاه

درود

ممنونم جناب خسروي تاپيك بسيار مفيدي خواهد شد . اين تاپيك باعث ميشه اطلاعاتمون در مورد قطعات ريز به كار رفته روي قطعات بيشتر بشه .

اگر اجازه بديد بنده جائزه رو از 2گيگ به 4 گيگ افزايش ميدم @};- :)

لینک به دیدگاه

درود

ممنونم جناب خسروي تاپيك بسيار مفيدي خواهد شد . اين تاپيك باعث ميشه اطلاعاتمون در مورد قطعات ريز به كار رفته روي قطعات بيشتر بشه .

اگر اجازه بديد بنده جائزه رو از 2گيگ به 4 گيگ افزايش ميدم @};- :)

درود

خواهش میکنم جناب حسینی.بنده هم موافقم و جایزه به یک فلش مموری 4 گیگ تغییر یافت

لینک به دیدگاه

از جناب خسروی بابت ابتکار عملشون تشکر میکنم ،به نوعی میشه گفت یک تیرو دونشان زدن:دی

علاوه بر مسابقه باعث بالارفتن اطلاعات عمومی کاربران عزیز میشه

@};-

لینک به دیدگاه

با سلام

فکر میکنم این قطعه عمل سئوچ بین سلات PCIE رو انجام میده

به عبارتی یک کنترلر I/O

رابط بین سلات های PCIE و پل شمالی

قابلیت ساپورت 3 پورت PCIE

برند هم فکر میکنم ASrock باشه

کار خیلی سختی هست که مدل دقیق رو ذکر کرد

اما با توجه به نرخ انتقال در این چیپست که 5.0 GT/s فکر میکنم اکثر مادربرد های سری جدید رو شامل بشه

البته انشعاب به صورت 4x 4x هست

دیاگرام زیر فکر کنم گویا تر باشه

توضیح کامل تر هم فکر کنم بعد از مطالعه یه 5-6 صفحه ی محصول

post-6700-052295100 1295520028_thumb.jpg

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

جواب سوال رو پ.خ زدم.

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

با سلام

ویرایش شد جواب کاملتر شد

همونطور که همه میدونیم در مادربرد های جدید مثلا x58 p55 به خاطر اینکه از انشعاب (Lane) کافی برای پشتیبانی از کارتها در حالت X16 برخوردار نیست (برای استفاده از SLI و Crossfire) بنابرایناین مادربرد هابااستفاده از

یک چیپ NF200 و PLX ExpressLane PEX 8613 (که یک چیپ PCI bridge محسوب میشه و عکس مربوطه است) پهنای باند کامل را برای همه کارتها در حالت CrossfireX و SLI (حتی در حالت Quad-GPU) فراهم میکنن.

=========================

چیپ PLX ExpressLane PEX 8613 جهت تامین پهنای باند مورد نیاز چیپست های Marvell SATA3.0 Controller و NEC USB3.0 Controller که بترتیب از دو پرت SATA 6Gb/s و دو درگاه USB3.0 پشتيبانی می کنند استفاده کرده است تا مادربرد خود را به تکنولوژی های روز مجهز کنند

و بعلاوه گفته های کاربر عزیز sepehrlp

ASUS P7P55D-E Premium مدل مادربرد هم این است

AsusP7p55depro_plx22.jpg

ویرایش شده توسط rezaeipes
لینک به دیدگاه

با سلام

همونطور که همه میدونیم در مادربرد های جدید مثلا x58 به خاطر اینکه از انشعاب (Lane) کافی برای پشتیبانی از کارتها در حالت X16 برخوردار نیست (برای استفاده از SLI و Crossfire) بنابرایناین مادربرد هابااستفاده از

یک چیپ NF200 و PLX ExpressLane PEX 8613 (که یک چیپ PCI bridge محسوب میشه و عکس مربوطه است) پهنای باند کامل را برای همه کارتها در حالت CrossfireX و SLI (حتی در حالت Quad-GPU) فراهم میکنن.

وعکسی که انداخته اید برای برد msi است

جوابشون کاملا صحیح هست... جایی برای رقابت نمونده بنظرم

ایکاش فقط پی ام میدادند

این چیپ یک پهنای باند 16X یا 4X رو به دو انشعاب تقسیم میکنه... الته با سرعت بسیار بالا و تنها با latecy 140 ns

البته کاربردهای دیگه در ساخت مادربرد ها هم داره. ازجمله انشعاب دادن یک Gigabit Lan به 2 عدد

تصاویر انواع پیکربندی در ضمیمه

Product_Brief_PEX_8613_v1.2_06Apr10.pdf

ویرایش شده توسط V!S!ON
لینک به دیدگاه

بازم سلام واقعا از اقای خسروی تشکر میکنم که باعٍث شدن اطلاعات بنده و دیگران بیشتر شود

و من از پازت نامبرش هم فهمیدم که اینا رو ساپورت میکنه

PEX8613-BA50BC G ====== =12 Lane, 3 Port PCI Express Gen 2 (5.0 GT/s) Switch, 324-ball PBGA 19x19mm pkg, Pb Free

با توجه به سایت http://www.plxtech.com/products/expresslane/partlisting

و به اقای V!S!ON هم میگم که این که من تو تاپیک گفتم اینه که شاید اطلاعات بنده کافی نباشه و دیگران با توجه به اطلاعاتی که بنده بدست اوردم اطلاعات من و خودشون رو کاملتر کنن

ویرایش شده توسط rezaeipes
لینک به دیدگاه

بهتر بود همه جوابشون رو پیغام خصوصی میدادن . البته جسارت نباشه ولی ممکنه بعضی از دوستان با استفاده از جوابهای دوستان دیگه جواب بدن . اگر هم کسی جواب درست رو بگه نفر بعدی ، حتی اگر کامل بدونه ، باز هم میگن از روی نفر قبلی برداشت کرده . این نظر شخصی منه .

لینک به دیدگاه

به نظر من جایزه زیاد مهم نیست اقای حسینی جایزه رو گذاشتن که دوستان برن بگردن و اطلاعاتشون رو بروز کنن(یعنی باعث انگیزه بشن) و من واقعا در مورد این قطعه چیزی نمیدونستم تا اینکه این تاپیک رو دیدم و رفتم

تحقیق کردم و بر اطلاعات خود و دیگران تا حدودی اضافه کردم @};- :) :o

لینک به دیدگاه

به نظر من جایزه زیاد مهم نیست اقای حسینی جایزه رو گذاشتن که دوستان برن بگردن و اطلاعاتشون رو بروز کنن(یعنی باعث انگیزه بشن) و من واقعا در مورد این قطعه چیزی نمیدونستم تا اینکه این تاپیک رو دیدم و رفتم

تحقیق کردم و بر اطلاعات خود و دیگران تا حدودی اضافه کردم @};- :) :o

دقیقا همینطوری هست که دوستمون فرمودن

در آخر هم این قرعه کشی هست که برنده رو معلوم میکنه

این کار باعث میشه دوستان به قطعات پیرامون خودشون بیشتر توجه کنند

و دقت بیشتری در خرید های حودشون داشته باشند

و متوجه بشند که چرا قیمت یک مدل از مادربرد در برند های متفاوت از زمین تا آسمون فرق داره

لینک به دیدگاه

درود

دوستان هر دوره از مسابقه شامل چند مرحله میشه{بین 3 تا 5 مرحله} که عکس اول مربوط به مرحله اول این دوره هست و ما فقط ذکر کردیم که زمان پاسخگویی تا دهم بهمن هستش

قصد بنده اول این بود که فقط دوستانی که به جواب های 100 درصد برسند در قرعه کشی قرار بگیرند ولی برای تشویق بیشتر کاربران افرادی که به قسمتی از پاسخ مراحل مختلف پاسخ صحیح داده باشند که به نحوی موید جستجوشون برای پیدا کردن جواب باشه شرکت داده میشند ، دوستانی که پاسخشون کاملا غلط باشه در قرعه کشی قرار نمیگیرند.دلیل اینکه پاسخ دادن به هر دو صورت ازاد گزاشته شده بود اینه که تاپیک هم فرش باشه و بیشتر بالا باشه و تعداد بیشتری از دوستان با مطالب و پاسخ دوستان اشنا بشند اما خوب طبق نظر اتی که در تاپیک اعلام شد تصمیم رو بر این داریم که از این به بعد پاسخ رو فقط به صورت پیغام خصوصی به بنده داشته باشیم و شرکت کننده در مسابقه بعد از ارسال پ.خ در تاپیک اعلام کنه که پاسخ رو فرستاده.این دوره شامل 4 مرحله هستش که عکس بعدی پس فردا قرار داده میشه.

لینک به دیدگاه

درود

خوب دوستان طبق وعده قبلی امروز مرحله دوم این دوره برگزار میشه.دوستان بفرمایید دو ریز قطعه زیر چیست ؟ کارشون چی هست و در چه نوع دیوایس استفاده شده؟مدل و برند رو نیز ذکر بفرمایید

پاسخ فقط به صورت پ.خ به بنده ارسال بفرمایید

40167662314884679742.jpg

لینک به دیدگاه

درود

دوستان مرحله سوم این دوره شامل تصویر زیر میشه، که بفرمایید چیپست مشخص شده در ذیل چیست ؟ کارایی اون؟ مدل و برند دیوایس به کار گرفته شده این ریز قطعه در اون رو نیز بفرمایید

ارسال پاسخ فقط از طریق پیغام خصوصی به بنده هستش

84889093400786982187.jpg

لینک به دیدگاه

درود

از دوستانی که تا این لحظه در مسابقه شرکت داشتند تشکر میکنم و انتظار داشتم دوستان بیشتری در این مراحل شرکت داشته باشند که انشالله با کمی تلاش بیشتر شما و ساده تر کردن تصاویر سعی میکنیم به این موضوع هم دسترسی پیدا کنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...