رفتن به مطلب

فلش مموریهای خراب را خودتان بازیابی کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

احتمالا کامپیوترتون ویروسیه

چیپ فلشتون باید phison باشه برید اینجا

http://flashboot.ru/files/public/Phison/

برنامه Phison_GetInfo_APExample_v3.2.9.2.rar را دانلود کنید و مدل دقیق چیپ را بدست بیارید. هر چند احتیاجی به آپدیت فریمور ندارید.

برای فرمت هم این را دانلود کنید

Phison_PS22xx_Formatter_v2.10.0.2.rar

سيستم ويروسي نيست

جاهاي ديگه هم گاهي اينطوري ميشه

نرم افزار apexample كه گذاشتيد رو دانلود كردم اين نتيجش :

v7ttiv6iiw2cqxxqksj7.jpg

اون نرم افزار فرمت هم دانلود كردم اين دفعه اگه دوباره اينطوري شد با اون هم format ميكنم

گرچه ظاهرش شبيه به همون نرم افزار Recovery بود كه خودم از سايت apacer گرفتم

ویرایش شده توسط pedram_shirdel
لینک به دیدگاه

• ارسال 740
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سيستم ويروسي نيست

جاهاي ديگه هم گاهي اينطوري ميشه

نرم افزار apexample كه گذاشتيد رو دانلود كردم اين نتيجش :

اون نرم افزار فرمت هم دانلود كردم اين دفعه اگه دوباره اينطوري شد با اون هم format ميكنم

گرچه ظاهرش شبيه به همون نرم افزار Recovery بود كه خودم از سايت apacer گرفتم

ic version فلش شما از نوع ps2251-32 اگر خواستید فریمور را آپدیت کنید از این برنامه که آخرین ورژنه ( توی سایتی که معرفی کردم هم هنوز نزاشته) استفاده کنید.

طرز کارش هم اینطوریه

شما اول فایل MPParamEdit_F1 را اجرا میکنید ok را کلیک میکنید نوع controller را ps2251-32 و FC1 - FC2 را 01 انتخاب میکنید.No. of Partition را 1 و Mode را 3 انتخاب کنید. save و از برنامه خارج بشید.

بعد فایل MPALL_F1 را اجرا میکنید (فلش را حتما از پورتهای پشت کیس به مادربورد وصل کنید) دکمه update را کلیک کنید بعد دکمه start . بعد از چند ثانیه که preformatting تموم شد ممکنه ازتون بخواد یک بار فلش را پشت کیس خارج کنید و دوباره اون را وصل کنید و ok را کلیک کنید. چند ثانیه دیگه صبر میکنید تا پیغام finish .

برنامه را ببندید و یکبار فلش را خارج و دوباره وصل کنید.

اگر در حین preformatting یا test read & write ارور داد فلشتون مشکل سخت افزاری داره.

MPALL v3.20.00.zip

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان گلم

20 امتيازه به جمع امتيازات صاحب تاپيك به دليل ايجاد يك تاپيك بسيار مفيد و كاربردي اضافه شد . اميدوارم كه چنين تاپيكهايي باز داشته باشيم كه بسيار كاربردي هستش .

با تشكر @};-

لینک به دیدگاه

امروز یه تجربه جدید داشتم گفتم شاید بدرد شما هم بخوره .

این چند روز چندتا فلش مرده از دوستام گرفتم تا زندشون کنم @};- که دو موردش جالب بود.

یکی فلش transcend jf v30/2g بود با کنترلر au6986 و مموری samsung k9gag08u0m که توی برنامه alcormp ارور bad flash id میداد و نه فرمت میشد و نه فریمور را میشد آپدیت کرد با کمی جستجو معلوم شد که در این مواقع باید مموری را با شک زنده کرد @};-

روش کار هم به اینصورته که باید دو پین شماره 29 و 30 (در بعضی ها باید 30-31, 31-32, 41-42, 42-43, 43-44 باشه) را با هم اتصال بدید و به پورت usb وصل کنید تا کنترلر مموری را بشناسه اونوقت میتونید فریمور را آپدیت کنید. البته دوتا فلش همین مدل هم بود که این مشکل را نداشتند و توی برنامه شناسایی میشدند.

mem.png

دومی را هم بعد مینویسم.

نرم افزارهای مورد نیازتون را میتونید از این دو تا سایت هم دانلود کنید

http://www.upan.cc/tools/mass/

http://www.mydigit.cn/

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

یک موضوع را یادم رفت.همیشه وقتی خواستید فلش مموری خرابتون را تعمیر کنید اول با برنامه های فرمتر مثل HP USB Disk Storage Format یا RMPrepUSB و ... واگر فرمتر مخصوص اون فلش یا چیپ را توی سایت یا سایت شرکت سازنده پیدا کردید مثلا Online recovery برای Transcend یا ps22xx برای چیپ های Phison و ... اول با اینها امتحان کنید 50 درصد فلشها با فرمت مشکلشون حل میشه. اگر با فرمت درست نشد اونوقت برید سراغ آپدیت فریمور . در ضمن هنگام آپدیت فریمور میتونید بجای اسم شرکت سازنده یا لیبل پیشفرض هر چی خواستید بنویسید و برای خودتون فلش برای تبلیغات درست کنید. @};-

این برنامه HP هم که مثل خود فرمتر ویندوزه، هیچ فرقی نداره که ... چه فرقی داره ؟

این هم میگه disk is write-protected

لینک به دیدگاه

امروز یه تجربه جدید داشتم گفتم شاید بدرد شما هم بخوره .

این چند روز چندتا فلش مرده از دوستام گرفتم تا زندشون کنم @};- که دو موردش جالب بود.

یکی فلش transcend jf v30/2g بود با کنترلر au6986 و مموری samsung k9gag08u0m که توی برنامه alcormp ارور bad flash id میداد و نه فرمت میشد و نه فریمور را میشد آپدیت کرد با کمی جستجو معلوم شد که در این مواقع باید مموری را با شک زنده کرد :)

روش کار هم به اینصورته که باید دو پین شماره 29 و 30 (در بعضی ها باید 30-31, 31-32, 41-42, 42-43, 43-44 باشه) را با هم اتصال بدید و به پورت usb وصل کنید تا کنترلر مموری را بشناسه اونوقت میتونید فریمور را آپدیت کنید. البته دوتا فلش همین مدل هم بود که این مشکل را نداشتند و توی برنامه شناسایی میشدند.

mem.png

دومی را هم بعد مینویسم.

نرم افزارهای مورد نیازتون را میتونید از این دو تا سایت هم دانلود کنید

http://www.upan.cc/tools/mass/

http://www.mydigit.cn/

جالبه! من هم یکی از فلش هام رو که باهاش ور رفته بودم نشده بود رو گذاشته بودمش کنار که با دستگاه شوکرم بهش شوک بدم ، (که وقت نشده بود !) الان این پست رو دیدم به خودم امید وار شدم @};-

لینک به دیدگاه

سلام

من یه فلش

Patriot xt 8g

دارم

و طبق نتیجه جستو جو خواستم با برنامه

Phison PS2232 Formatter v2.9.0.6

فرمت کنم که ارور زیر را داد چه کار باید بکنم

ِ.device info block is corrupted, please return via RAM

با تشکر

ویرایش شده توسط moh1366
لینک به دیدگاه

سلام

من یه فلش

Patriot xt 8g

دارم

و طبق نتیجه جستو جو خواستم با برنامه

Phison PS2232 Formatter v2.9.0.6

فرمت کنم که ارور زیر را داد چه کار باید بکنم

ِ.device info block is corrupted, please return via RAM

با تشکر

شما یک بار با این هم امتحان کنید

http://www.flashboot.ru/files/public/Phison/Phison_PS22xx_Formatter_v2.10.0.2.rar

اگر درست نشد با برنامه ای که در پست 27 گزاشتم فریمور را آپدیت کنید..توی اون پوشه ای که دانلود میکنید یه فایل اجرایی هست به نام GetInfo.exe که مدل دقیق کنترلر را به شما میده بقیه مراحل را هم که توضیح دادم.اگر کمکی از دستم بربیاد در خدمتم.

لینک به دیدگاه

من 2 تا فلش (فکر کنم از این چینی ها) که روشون نوشته سونی و وایو، 4 گیگ دارم

یکیشون

vid , pid

1043 , 8012

میده

اون یکی اما که دقیقا مقل همونه (فکر کنم مشکل اساسی پیدا کرده) اینا رو میده

80ee, cafe

!!!

که همونطور که حدس میزدم تو اون سایت هم سرچ کردم چیزی نیافت

باید چیکارش کرد ؟ راهی هست ؟

این قضیه شوک رو چجوری میشه اعمال کرد ؟! (به عنوان آخرین راه ؟!!)

لینک به دیدگاه

من 2 تا فلش (فکر کنم از این چینی ها) که روشون نوشته سونی و وایو، 4 گیگ دارم

یکیشون

vid , pid

1043 , 8012

میده

اون یکی اما که دقیقا مقل همونه (فکر کنم مشکل اساسی پیدا کرده) اینا رو میده

80ee, cafe

!!!

که همونطور که حدس میزدم تو اون سایت هم سرچ کردم چیزی نیافت

باید چیکارش کرد ؟ راهی هست ؟

این قضیه شوک رو چجوری میشه اعمال کرد ؟! (به عنوان آخرین راه ؟!!)

به احتمال زیاد چیپ کنترلر فلش شما icreat 5128 باید باشه از این برنامه استفاده کنید.

http://www.upan.cc/t...D_V1.08_B4.html

اگر میخوائید از مدل چیپ مطمئن بشید باید فلش را باز کنید برای بعضی مدلها ChipGenius و FlashGenius هم مدل چیپ را میتونه بهتون بده.

http://www.flashboot.ru/files/public/usb_tools/

همه مموری ها به اتصال بین اون دو تا پایه احتیاجی ندارند.اون مال موقعیه که کنترلر نتونه چیپ حافظه را بشناسه معمولا این جور مواقع vid , pid را ویندوز 0000 نشون میده.

device manager > universal serial bus controllers >your usb flash>propertice >details tab>device instance id

یا اینکه فلش را برنامه هایی که Vid , pid را شناسایی میکنن میتونن بخونن اما هیچ درایوی به my computer اضافه نمیشه و ....

خلاصه این کار به عنوان آخرین تیر ترکشه و تا همه راهها را نرفتید این کار را نکنید.

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

سلام

با نرم انزار بالایی داخل درایو فلش میشه رفت ولی پیام

write protected

میده

با این مشکل چه کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

با نرم انزار بالایی داخل درایو فلش میشه رفت ولی پیام

write protected

میده

با این مشکل چه کنم

ممنون

سلام

یعنی با فرمتر فرمت نمیشه. یا با نرم افزار پست 27 نمیتونید فریمور را آپدیت کنید؟

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد چیپ کنترلر فلش شما icreat 5128 باید باشه از این برنامه استفاده کنید.

http://www.upan.cc/t...D_V1.08_B4.html

اگر میخوائید از مدل چیپ مطمئن بشید باید فلش را باز کنید برای بعضی مدلها ChipGenius و FlashGenius هم مدل چیپ را میتونه بهتون بده.

http://www.flashboot...blic/usb_tools/

همه مموری ها به اتصال بین اون دو تا پایه احتیاجی ندارند.اون مال موقعیه که کنترلر نتونه چیپ حافظه را بشناسه معمولا این جور مواقع vid , pid را ویندوز 0000 نشون میده.

device manager > universal serial bus controllers >your usb flash>propertice >details tab>device instance id

یا اینکه فلش را برنامه هایی که Vid , pid را شناسایی میکنن میتونن بخونن اما هیچ درایوی به my computer اضافه نمیشه و ....

خلاصه این کار به عنوان آخرین تیر ترکشه و تا همه راهها را نرفتید این کار را نکنید.

ممنون از پاسخ.

مدل چیپ رو این برنامه های میدن و مثل لون یکی فلش سالمه هست.

اما برنامه ای که اون سالمه رو میشناسه، و تو قسمت device میاردش، این یکی رو نمیشناسه ! عجیبه

راستی این رو شما میتونید دانلود کنید ؟ (عضویت سایتش مثل این که پولیه ؟!)

http://bbs.mydigit.c...?tid-18762.html

این برنامه رو هم گرفتم اما تو وین 7 64 بیتی، با ز میشه و فوری بسته میشه

iFormat2_v119-i5122-i5128-i5129

این برنامه هم:

iCreate_i5188_AllNewChinaPD_v.1.5 0309

تو قسمت options

vid , pid رو میاره،

اما تو صفحه اصلی، هیچی نیست و دکنه run PD هم خاموشه !

میبخشی سوالا خیلی تخصصی و عجیب قریب شد crazy.gif

ادیت: راستی برنامه ای که لینک دادید رو هم گرفتم

روی دکمه app choice کلیک کردمم و جلوی دیوایس ها نوشت wait

اما بعد مدت طولانی هم چیزی نجست (یعنی این فلش رو نشناخت)، با وجود این که در ویندوز به عنوان درایو اضافه شده.

ویرایش شده توسط The.One
لینک به دیدگاه

سلام

یعنی با فرمتر فرمت نمیشه. یا با نرم افزار پست 27 نمیتونید فریمور را آپدیت کنید؟

با نرم افزار پست 27 آپدیت شد و داخل درایو فلش رفتم ولی موقع انتقال فایل میگه

write protected

و فایل منتقل نمیشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ.

مدل چیپ رو این برنامه های میدن و مثل لون یکی فلش سالمه هست.

اما برنامه ای که اون سالمه رو میشناسه، و تو قسمت device میاردش، این یکی رو نمیشناسه ! عجیبه

راستی این رو شما میتونید دانلود کنید ؟ (عضویت سایتش مثل این که پولیه ؟!)

http://bbs.mydigit.c...?tid-18762.html

این برنامه رو هم گرفتم اما تو وین 7 64 بیتی، با ز میشه و فوری بسته میشه

iFormat2_v119-i5122-i5128-i5129

این برنامه هم:

iCreate_i5188_AllNewChinaPD_v.1.5 0309

تو قسمت options

vid , pid رو میاره،

اما تو صفحه اصلی، هیچی نیست و دکنه run PD هم خاموشه !

میبخشی سوالا خیلی تخصصی و عجیب قریب شد crazy.gif

ادیت: راستی برنامه ای که لینک دادید رو هم گرفتم

روی دکمه app choice کلیک کردمم و جلوی دیوایس ها نوشت wait

اما بعد مدت طولانی هم چیزی نجست (یعنی این فلش رو نشناخت)، با وجود این که در ویندوز به عنوان درایو اضافه شده.

بهتره هردوتا را باز کنید و از روی کنترلر مدلش را بخونید.اگر همون مدل i5128 بود و برنامه اونا نشناخته باید با اتصال کوتاه بین دوتا پین درستش کنید.

در ضمن اون سایت برای عضویتش باید کد دعوتنامه داشته باشید که نمیدونم از کجا باید گرفت ولی هر برنامه ای که خواستید توی upan.cc هم پیدا میشه.

در ضمن چون اکثر این برنامه ها 32bit هستند بهتره برای اطمینان توی xp 32bit اجراشون کنید.

لینک به دیدگاه

با نرم افزار پست 27 آپدیت شد و داخل درایو فلش رفتم ولی موقع انتقال فایل میگه

write protected

و فایل منتقل نمیشه.

اگر فریمور آپدیت شده که نباید مشکلی داشته باشه چون بعد از مرحله preformatting اگر مشکل سخت افزاری داشته باشه توی مرحله test write and read ارور میده.

روی یه سیستم دیگه امتحان کنید.اگر جواب نگرفتید با اتصال کوتاه پین 29 و 30 امتحان کنید.

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

ما هنوز اندر خم اوليم...

يه فلش transcend jf v30 64

اينو نه فرمت ميشه...نه فايل روش ميريزي وقتي مشکشي بيرون دوباره جا ميزني ميخونه...هر وقت هم خواشتم با خوده ويندوز فرمت کنم تنها فرمت ntfs رو برام مياره

چه کنم؟

لینک به دیدگاه

ما هنوز اندر خم اوليم...

يه فلش transcend jf v30 64

اينو نه فرمت ميشه...نه فايل روش ميريزي وقتي مشکشي بيرون دوباره جا ميزني ميخونه...هر وقت هم خواشتم با خوده ويندوز فرمت کنم تنها فرمت ntfs رو برام مياره

چه کنم؟

همون که از بانه براتون آوردن ؟ تو پست 6 گفتم برای اینکه بفهمید حجمش درسته یا نه چکار باید بکنید.

فلش را باز کنید و مدل کنترلر و مموری را بزارید تا راهنماییتون کنم.

لینک به دیدگاه

فلش هایی که وقتی به رایانه میزنیم هیچ درایوی نمیاد رو هم میشه کاری کرد ؟ چه کاری ؟!

لینک به دیدگاه

فلش هایی که وقتی به رایانه میزنیم هیچ درایوی نمیاد رو هم میشه کاری کرد ؟ چه کاری ؟!

اگر توی device manager > universal serial bus controllers شناسایی شده باشه یا مثلا وقتی به کامپیوتر وصل میشن چراغشون روشن میشه اکثرشون را میشه با آپدیت فریمور درست کرد.

خیلی از فلشها هم که به اصطلاح سوختن و هیچ واکنشی هم موقع اتصال به پورت usb نشون نمیدند اگر کمی الکترونیک و لحیم کاری بلد باشید با تعویض مثلا یه مقاومت 50 تومنی درست میشند. خودم در این مورد نه لوازمش را دارم نه علمش ولی دیدم که این جور فلشها را هم درست میکنند.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز این فلش رو توی اون سایت اطلاعاتش رو زدم اما چیزی ازش نداشت.

یه جستجویی هم خودم کردم اما چیزی نجستم.

ممنون میشم اگر بتونید کمکی بکنید:

kingston dtiu3 1gb

vid

8086

pid

3a3a

ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز این فلش رو توی اون سایت اطلاعاتش رو زدم اما چیزی ازش نداشت.

یه جستجویی هم خودم کردم اما چیزی نجستم.

ممنون میشم اگر بتونید کمکی بکنید:

kingston dtiu3 1gb

vid

8086

pid

3a3a

ممنون.

با مشخصات فلش شما فقط همین مورد بود.

Kingston DataTravel U3 DTIU3/1GB 1 Gb 08EC 2038 S2-001-ACC-OE-0633 SAMSUNG K9G8G08UOM

البته vid ,pid این متفاوته ولی ممکنه با مال شما یکی باشه. کنترلرش را هر چی گشتم نفهمیدم مال کدوم شرکته.

شما بهتره فلش را باز کنید و ببینید کنترلرش چیه.

لینک به دیدگاه

با مشخصات فلش شما فقط همین مورد بود.

Kingston DataTravel U3 DTIU3/1GB 1 Gb 08EC 2038 S2-001-ACC-OE-0633 SAMSUNG K9G8G08UOM

البته vid ,pid این متفاوته ولی ممکنه با مال شما یکی باشه. کنترلرش را هر چی گشتم نفهمیدم مال کدوم شرکته.

شما بهتره فلش را باز کنید و ببینید کنترلرش چیه.

ممنون

اولین بارم بود فلش رو باز میکردم!

یه چیپه روش نوشته:

toshiba xu 1973

taiwan 06 12 9

که احتمالا این خط دوم تاریخ تولیده!

tc58nvg 3d4ctg00

ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون

اولین بارم بود فلش رو باز میکردم!

یه چیپه روش نوشته:

toshiba xu 1973

taiwan 06 12 9

که احتمالا این خط دوم تاریخ تولیده!

tc58nvg 3d4ctg00

ممنون

این را از رو چیپ مموری توشیبا خوندید tc58nvg3d4ctg00 که درسته ولی این toshiba xu 1973 را از چیپ کنترلر احتمالا اشتباه خوندید با گوگل هم چیزی پیدا نکردم. شما یکبار دیگه ببینید روی چیپ کوچیکه چی نوشته.

اگر کنترلر هم توشیبا باشه میتونید با اتصال کوتاه پایه ها از فریمور چیپهای phison برای این مدل TC58NC2233

و از فریمور چیپهای sss برای این مدل TC58NC6688 استفاده کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...