رفتن به مطلب

سرور مجازی یا vps چیست ؟

M4t1n
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

امروز یکی از دوستان داخل همین فروم ازم درخواست کردن مطالبی در باره vps ( سرور مجازی ) بزارم

خوب من هم در خدمت دوستان هستم ...

امید وارم مفید باشه 

لینک به دیدگاه

درود

یه جستجو کوچیک تو نت همه چیز رو متوجه میشه.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

درود

درود

من هر چی جستجو کردم چیز مفیدی پیدا نشد فقط سایت های فروش رو پیدا کردم ! بلدم با cpanel کار کنم ! اما بنظرم vps یکسری دستورات داره ( البته تا الان vps نداشتم اما از چیزهایی که تو نت خوندم حدس میزنم )  ! مثلا برای انتقال فایل از یک سرور به سرور vps یا راه اندازی گردوشکن شخصی روی vps ! و این ها  

لینک به دیدگاه

خوب شروع از اینجاست :

سرور مجازی یا vps چیه ؟

سرور مجازی به زبون ساده بخوام بگم : یه کامپیوتر مجازی که از طریق اینترنت بهش متصل میشیم 

حالا این از سرور از کجا میاد ؟

سرور مجازی یه تیکه از یه ابر سروره که داخل دیتاسنتر ها نگه داری میشه 

برای مثال 

CPU Intel Xeon E5-2699 v4 @ 2.20GHz

Ram 128 GB DDR4 2133 Mgh

و خلاصه یه همچین سیستم هایی 

چطور این ابر سیستم رو تیکه تیکه می کنن

جواب خیلی سادس !
از مجازی ساز استفاده می کنن 

مجازی سازی که خیلی استفاده میشه بین کاربران ایرانی اسمش وی ام ویره ( Vmware )

اگر با نرم افزار های VMware Workstation کار کرده باشید منظور منو خیلی راحت درک می کنید ! 

حتما براتون سوال پیش اومده این سرور مجازی یا VPS که سر مارو درد اورده به چه دردی میخوره 

در جواب باید بگم که : 

خیلی کارا باهاش میشه انجام داد

برای مثال اگر Vps نبود خیلی از سایت هایی که الان وجود دارن و ما ازش استفاده می کنیم وجود نداشتن 

چرا ؟! ؟!؟! 

چون باید یه فایل های های سایت ( پلاگین ها - اسکریپت ها و .. ) یه جا نگه داری بشن

انتظار ندارید که مدیر سایت روی سیستم شخصی سایت رو میزبانی کنه :D

دفعه بعد کاربرد های دیگ سرورمجازی و محیط سرور مجازی رو بهتون کامل نشون میدم و همین طور آموزش وصل شدن و استفاده 

درود

چه قدر مفنی باف زیاده 

کار بدی می کنم زحمت میکشم 

تایپ می کنم 

تا دوستانی که اطلاع ندارن با زبون ساده نه تخصصی یاد بگیرن ؟

لینک به دیدگاه

درود

من هر چی جستجو کردم چیز مفیدی پیدا نشد فقط سایت های فروش رو پیدا کردم ! بلدم با cpanel کار کنم ! اما بنظرم vps یکسری دستورات داره ( البته تا الان vps نداشتم اما از چیزهایی که تو نت خوندم حدس میزنم )  ! مثلا برای انتقال فایل از یک سرور به سرور vps یا راه اندازی گردوشکن شخصی روی vps ! و این ها  

این مواردی که گفتین تماما از اونجایی که سرور مجازی میخواین بخرین براتون توضیح میدن و برنامه های مورد نیاز رو براتون نصب میکنند.

لینک به دیدگاه

خیلی ها هستن اصلا نمیدونن سرور مجازی چیه و شاید لازم داشته باشن و ندونن !

همه که مثل شما نیستن 

این مواردی که گفتین تماما از اونجایی که سرور مجازی میخواین بخرین براتون توضیح میدن و برنامه های مورد نیاز رو براتون نصب میکنند.

لینک به دیدگاه

درود

سلام

اگر سوالی در این باره داشتید بنده در خدمتتون هستم.

فروشنده سرور مجازی و اختصاصی هستیم.

لینک به دیدگاه

سلام درباره سرویس vps مجانی کسی شنیده؟؟؟؟

ویرایش شده توسط hassanseo
لینک به دیدگاه

سلام درباره سرویس vps مجانی کسی شنیده؟؟؟؟

قالب وبلاگ

بله

با هزار شرایط و

دعوت کردن بیست نفر فعال 

بهتون وی پی اس رایگان میدن

قبلا گرفته بودم

سرعت جالبی نداره :D

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

بله

با هزار شرایط و

دعوت کردن بیست نفر فعال 

بهتون وی پی اس رایگان میدن

قبلا گرفته بودم

سرعت جالبی نداره  :D

البته اینقدر هم سخت نیس....

میشه با کرک و داشتن تجربه آشنا بودن با تعدادی از دیتا سنتر های اختصاصی و پسورد لیست مناسب سرور های خیلی خوبی کرک کرد.....حتی در دیتاسنتر های اختصاصی رم 256 گیگ ... 4 پردازنده قوی xeon....گرافیک های مخصوص رندر...هارد های بالای 50 ترابایت.....سرعت دانلود 1300 مگ!!!!!    گیرمیاد....

البته این روش شرعا درست نیس.... :D  :D  ولی خب کی اهمیت میده......

خیلی ها برای کار هاشون از این سرور هایی که یکی دیگه پولش رو داده استفاده میکنن......

البته این سرور ها پایدار نیستن و هر لحظه امکان داره از دسترس شما خارج بشه...اما با یه بک دور همه چی حله.... :(  :( بازم دسترسی پیدا میکنین به سرور....

جالب تر از همه خودم چند وقت پیش یه سرور با 4 تا 980 دیدم....پردازنده 6950X و 32 گیگ رم 2400...........

حال میداد واسه رندر و 4K :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

چیزی که خیلی جالبه برام اینه که بازار داغ و خوبی هم داره.......طراحانی که تازه وارد عرصه کار شدن و سیستم درست حسابی ندارن با 100 200 تومن صاحب یه سرور خیلی خوب برای کارشون میشن!!!!در حالی که ماهی چند میلیون ممکنه هزینه اجاره اون سرور باشه :-?

ویرایش شده توسط kiarash2000
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...