رفتن به مطلب

مانیتورین دقیق Vcore.

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید.
بنده Vcore 1.085 به سی پی یو دادم برای فرکانس 4.4.
ولی توی برنامه GPU-Z وقتی سی پی یو توی لود هست میزنه 1.104
توی برنامه XTU میزنه 1.083 تا 1.087
من الان گیج شدم 22.gif
اگر میشه یه برنامه معرفی کنید که دقیق Vcore رو نشون بده یا بفرمایید بین این دو برنامه GPU-Z داره دقیق تر نشون میده یا XTU.

لینک به دیدگاه

منم مشابه همین مشکل رو داشتم.. نمیدونم طبیعیه یا نه.. اگه سنسوری مداری چیزی رو برد این اطلاعاتو داره میده که نباید متفاوت باشن... :wacko:

لینک به دیدگاه

درود

ATER عزیز cpu z باگ های زیادی داره نمیشه زیاد بهش اطمینان کرد بهترین کار اینه که ولتاژ رو از پنل مانیتورینگ بردتون چک کنید؛ XTU هم ولتاژ درستی رو نشون میده نگران نباشید. این مقدار تغییر طبیعیه.

ویرایش شده توسط MOSTAFA_ABBASI
لینک به دیدگاه

دوستان شما نظری ندارید؟

ایشون میگن XTU

یکی دیگه بود میگفت CPU-Z

آخر سر کدوم دقیق تر هست؟ :(

لینک به دیدگاه

داداشم cpu z چرت و \رت میگه از همون xtu نگاه کنی دقیق بهت ولتاژ رو میده

در ضمن دو نرم افزار هم هست یکی speccy و یکی aida 64 exterme خیلی خوبن این دوتا

تفاوت ولتاژو ببین 

xry6zcpzz77ckgcxa1o1_s.png

لینک به دیدگاه

مادربرد با گارانتی شرکتی ( کارخانه های درجه دو و سه ) این مشکلات رو دارن 

بنده قبلا یه H81-Plus با گارانتی شرکتی زوبین داشتم 

همین مشکل رو داشت ××

لینک به دیدگاه

مادربرد با گارانتی شرکتی ( کارخانه های درجه دو و سه ) این مشکلات رو دارن 

بنده قبلا یه H81-Plus با گارانتی شرکتی زوبین داشتم 

همین مشکل رو داشت ××

عزیز منمادربورد بنده از ماتریکس هست و مادربورد خیلی خوبی هم هست موضوع مادربورد نیست موضوع برنامه هست که من نمیدونم کدومشون دارن دقیق تر ولتاژ رو نشون میدن.

لینک به دیدگاه

ما که دل خوشی از ماترس نداریم 

xD

هر نرم افزاری که توی فول لود ولتاژی رو که داخل بایوس اعمال کردی رو نشون بده همونه

اگه نبود نزدیک ترینش :/

لینک به دیدگاه

مثل این که دقیق ترین AIDA64 Extreme و XTU هستن هرد دو دقیق یه ولتاژ رو نشون میدن.

فقط یه سوال اون آبی  که برای ولتاژ 12 هست چرا روی 7.7 هست ؟؟؟ مگه نباید 12 باشه؟ :-?

البته گرافیکی رو سیستم نصب نیست و دارم از گرافیک سی پی یو استفاده میکنم.

مشکلی نیست ؟ سالم و دقیق هست؟

ezie_vv.jpg

لینک به دیدگاه

مثل این که دقیق ترین AIDA64 Extreme و XTU هستن هرد دو دقیق یه ولتاژ رو نشون میدن.

فقط یه سوال اون آبی  که برای ولتاژ 12 هست چرا روی 7.7 هست ؟؟؟ مگه نباید 12 باشه؟ :-?

البته گرافیکی رو سیستم نصب نیست و دارم از گرافیک سی پی یو استفاده میکنم.

مشکلی نیست ؟ سالم و دقیق هست؟

ezie_vv.jpg

تکرار میکنم :D

12v مشکلی نداره ؟ :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

Vcore کاملا داینامیکه و قرار نیست همیشه ثابت باشه(مخصوصا در 1150 به این طرف)! با مولتی متر درست حسابی هم که مانیتور کنید Vcore رو همیشه ثابت نشون نمیده چون داینامیکه... (همیشه هم متخصصین میگن که اگه قراره دقیق ولتاژ رو بسنجی باید از مولتی متر استفاده کنی و نه از نرم افزارهایی که از سنسورهای روی مادربورد ولتاژ رو می خونن_که کالیبره بودن یا نبودنه اون سنسورها هم تاثیر گذار میشه_این دست از نرم افزارها صرفا برای اطلاع از ولتاژ حدودی هستن که فقط بفهمی ولتاژ تو دیوار نرفته باشه یا زیادی پایین نباشه و قرار نیست همیشه درست، دقیق و واقعی باشن  و قطعیت داشته باشن )

تغییرات ولتاژی که توی XTU می بینید دلیلش اینه که این نرم افزار تغییرات رو هم نشون میده در مقابل برنامه هایی که ممکنه فقط یه ولتاژ ثابت رو نشون بدن....به زبان خیلی ساده شما تنظیمات ولتاژی رو کاملا manual هم کنید و مثلا بذارید روی 1.2 قرار نیست که همیشه 1.2 بمونه و تا حدی تغییر می کنه که این تغییر رو به پایین میتونه از پایین بودن Load Line calibration و بالا تر رفتن ولتاژ هم به دلیل کالیبره تر بودن load line calibration باشه. 

پ.ن

معمولا وقتی ولتاژ پردازنده شما، روی یک فرکانس خاص در حین پاس کردن یک تست خاص ، مثلا از 1.15 که ست کرده بودین به 1.12 کاهش پیدا میکنه ممکنه نشان دهنده این باشه که پردازنده شما با همون 1.12 هم می تونه پایدار باشه و نیازی به 1.15 نباشه البته همیشه هم اینطور نیست

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام

Vcore کاملا داینامیکه و قرار نیست همیشه ثابت باشه(مخصوصا در 1150 به این طرف)! با مولتی متر درست حسابی هم که مانیتور کنید Vcore رو همیشه ثابت نشون نمیده چون داینامیکه... (همیشه هم متخصصین میگن که اگه قراره دقیق ولتاژ رو بسنجی باید از مولتی متر استفاده کنی و نه از نرم افزارهایی که از سنسورهای روی مادربورد ولتاژ رو می خونن_که کالیبره بودن یا نبودنه اون سنسورها هم تاثیر گذار میشه_این دست از نرم افزارها صرفا برای اطلاع از ولتاژ حدودی هستن که فقط بفهمی ولتاژ تو دیوار نرفته باشه یا زیادی پایین نباشه و قرار نیست همیشه درست، دقیق و واقعی باشن  و قطعیت داشته باشن )

تغییرات ولتاژی که توی XTU می بینید دلیلش اینه که این نرم افزار تغییرات رو هم نشون میده در مقابل برنامه هایی که ممکنه فقط یه ولتاژ ثابت رو نشون بدن....به زبان خیلی ساده شما تنظیمات ولتاژی رو کاملا manual هم کنید و مثلا بذارید روی 1.2 قرار نیست که همیشه 1.2 بمونه و تا حدی تغییر می کنه که این تغییر رو به پایین میتونه از پایین بودن Load Line calibration و بالا تر رفتن ولتاژ هم به دلیل کالیبره تر بودن load line calibration باشه. 

پ.ن

معمولا وقتی ولتاژ پردازنده شما، روی یک فرکانس خاص در حین پاس کردن یک تست خاص ، مثلا از 1.15 که ست کرده بودین به 1.12 کاهش پیدا میکنه ممکنه نشان دهنده این باشه که پردازنده شما با همون 1.12 هم می تونه پایدار باشه و نیازی به 1.15 نباشه البته همیشه هم اینطور نیست

مرسی عزیز برای سی پی یو متوجه شدم

توی عکس بالا  ولتاژ شاخه 12V مشکلی نداره ؟ زده 7.7  مگه نباید 12 ولت باشه ؟

البته من گرافیک روی سیستم ندارم و دارم از گرافیک سی پی یو استفاده میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی عزیز برای سی پی یو متوجه شدم

توی عکس بالا  ولتاژ شاخه 12V مشکلی نداره ؟ زده 7.7  مگه نباید 12 ولت باشه ؟

البته من گرافیک روی سیستم ندارم و دارم از گرافیک سی پی یو استفاده میکنم.

احتمال زیاد مشکل نرم افزار هست یا مشکلش در خوندن سنسور و یا مشکل از خود سنسور . چون اگه واقعا 7.7 بود فکر نکنم که می تونستین آنلاین باشین الان  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...