رفتن به مطلب

کمک فوری می خوام

Recommended Posts

سلام دوستان می خواستم از شماها اساتید یه راهنمایی بگیرم خواهش می کنم اگر کسی می تونه کمکم کنه :(

راستش من  طبق Benchmark دیدم که پردازنده Intel Core i5 2400 امتیاز 5800 داره و اما  Intel Core I3 4170 و

Intel Core i3 6100 به ترتیب امتیاز 5093 و 5500 هست 

حالا می خواستم سیستممو ارتقاع بدم

مادربردم 1155 هست و 8 گیگ رم DD3 باس 1600 پردازنده سیستممم 1620 هست نمی دونم اون  Intel Core i5 بخرم یا پردازنده I3 6100 و I3 4170

البته برای خرید 4170 باید مادربرد رو فقط عوض کنم و برای 6100 هم مادربرد باید عوض کنم هم رم

به نظر شما برم سراغ 6100 خوبه یا 4170 یا همون پردازنده نسل خودمو بخرم خوبه :(

برام هم فقط سرغت مهمه   شما پیشنهاد چی می کنید ؟ کدوم به صرفه تره ؟ هر سه راه هم یه رنج قیمت میشه تقریبا

اگر برم 6100 بگیرم Ram هم میشه باس 2100 خیلی تاثیر داره ؟

سری 1155 قدیمی نشده ؟ ^_^

و اینکه لیون کامپیوتر متسفانه پردازنده 1155 نداره می خوام از مقداد ای تی خرید کنم نماد تجارت هم داره  به نظر شما سایت مقداد ای تی قابل اعتماد هست ؟

ممنون از پاسخ شما

ویرایش شده توسط crysis warhead
لینک به دیدگاه

i5 بگیر .

هرچی هم بشه باز چهار هسته واقعی داره ولی i3 دو تاش مجازیه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان می خواستم از شماها اساتید یه راهنمایی بگیرم خواهش می کنم اگر کسی می تونه کمکم کنه :(

راستش من  طبق Benchmark دیدم که پردازنده Intel Core i5 2400 امتیاز 5800 داره و اما  Intel Core I3 4170 و

Intel Core i3 6100 به ترتیب امتیاز 5093 و 5500 هست 

حالا می خواستم سیستممو ارتقاع بدم

مادربردم 1155 هست و 8 گیگ رم DD3 باس 1600 پردازنده سیستممم 1620 هست نمی دونم اون  Intel Core i5 بخرم یا پردازنده I3 6100 و I3 4170

البته برای خرید 4170 باید مادربرد رو فقط عوض کنم و برای 6100 هم مادربرد باید عوض کنم هم رم

به نظر شما برم سراغ 6100 خوبه یا 4170 یا همون پردازنده نسل خودمو بخرم خوبه :(

برام هم فقط سرغت مهمه   شما پیشنهاد چی می کنید ؟ کدوم به صرفه تره ؟ هر سه راه هم یه رنج قیمت میشه تقریبا

اگر برم 6100 بگیرم Ram هم میشه باس 2100 خیلی تاثیر داره ؟

سری 1155 قدیمی نشده ؟ ^_^

و اینکه لیون کامپیوتر متسفانه پردازنده 1155 نداره می خوام از مقداد ای تی خرید کنم نماد تجارت هم داره  به نظر شما سایت مقداد ای تی قابل اعتماد هست ؟

ممنون از پاسخ شما

اگرچه مودل مادربردتون رو ذکر نکردید اما میشه با یک اپدیت بایوس سری های جدید 1155 رو نیز رو سری های قدیمی این سوکت نصب کرد

عموما Core i5 قدرت بیشتری داره به نسبت Core i3 اگرچه در صورت ارتقا دادن خارج از بحث اینده دار بودن در سوکت های 1151 و یا قدیمی بودن در سری سوکت های 1155 چه برای 4170 و چه برای 6100 تنها میتونید گرافیک مجمع پردازنده بهتری رو تجربه کنید

در صورت امکان ممنون میشم استفاده تون رو از سیستم بگید!

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم داداشم مرسی جواب دادید واقعا :: H61M S2P هست مدل مادربردم ضمن اینکه کارم راستش رندر هست اما بودجم 5 6 میلیون نیست ضمن اینکه کار منم خیلی سنگین نیست بیشتر هم با

MAYA UNITI و UNREAL کار می کنم

واقعا جالب جواب دادید من دو دلم به خاطر اینکه  I5 سرعتش بالاتر هست اما مادربردم قدیمیه تقریبا و نمی دونم چقدر دیگه می تونم با این سیستم فعالیت کنم یا مثلا برای چقدر وقت برام کار می کنه

فکر کنم برای گیم هم مناسب باشه من با پردازنده 1620 و 8 گیگ رم و گرافیک 1 گیگ 128 بیت DDR5 تونستم خیلی بازی های سنگینو بازی کنم مثل پس 2016 یا DEAD RISNIG 3 خیلی راحت

ولی برا گیم نمی خوام فقط برای کار خودم می خوام ممنون از راهنماییت

ویرایش شده توسط crysis warhead
لینک به دیدگاه

سلام. i3 رو کلا بیخیال. نظرم روی سوکت 1150 هست با 4670 یا 4770

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم داداشم مرسی جواب دادید واقعا :: H61M S2P هست مدل مادربردم ضمن اینکه کارم راستش رندر هست اما بودجم 5 6 میلیون نیست ضمن اینکه کار منم خیلی سنگین نیست بیشتر هم با

MAYA UNITI و UNREAL کار می کنم

واقعا جالب جواب دادید من دو دلم به خاطر اینکه  I5 سرعتش بالاتر هست اما مادربردم قدیمیه تقریبا و نمی دونم چقدر دیگه می تونم با این سیستم فعالیت کنم یا مثلا برای چقدر وقت برام کار می کنه

فکر کنم برای گیم هم مناسب باشه من با پردازنده 1620 و 8 گیگ رم و گرافیک 1 گیگ 128 بیت DDR5 تونستم خیلی بازی های سنگینو بازی کنم مثل پس 2016 یا DEAD RISNIG 3 خیلی راحت

ولی برا گیم نمی خوام فقط برای کار خودم می خوام ممنون از راهنماییت

عموما برای رندرگیری سیستم های با سوکت 2011 پیشنهاد میشه و یا حداقل برای پردازنده های سری Core i7

اما از اونجایی که بودجه محدوده کاری نمیشه کرد

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4293

در این لینک لیست اخرین پردازنده های ساپورت شوده مادربردتون میتونید ببینید البته بعد از ارتقا بایوس به اخرین ورژن

پیشنهاد میشه حداقل مادربردتون رو یک سری ارتقا بدید به سوکت 1155 که هم اکنون با قیمت های مناسبی هستند تا بتونید رم با سرعت های بالا رو نیز در سیسیتم وصل کنید

اگرچه در کل پیشنهاد میشه از این سوکت به سوکت های 1151 یا حداقل 1150 کوچ کنید

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میکنم که اول یه مادربرد خوب سری 1150 مثل z87  یا h 97  و اگه بودجه داری z97-pro wifi ایسوس رو بگیر ...در اصل برای خرید یک سیستم باید اول مینبرد خوبی بگیری چون پردازنده رو براحتی میشه تغییر داد ولی مینبرد دردسر و مکافات داره ...

یه ASUS Z97-PRO  ... I5 4460 ... 16 G .بگیری حالا حالا ها نیازی به تعویض سیستم پیدا نمیکنی ... بعدا که بودجه دستت اومد 4770K بگیر

حیف پول نداری وگرنه سری X79  خیلی عالیه مخصوصا X79-DELUXE  و RAMPAGE IV BLACK

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از بابت پیشنهادتون مرسی وقت گذاشتید جواب دادید

پول دارم می خواستم بزارم برای مانیتور 24 اینچ و هارد SSD  :D که فکر کنم طبق گفته شما برم سراغ همون پردازنده و مادربرد بهتره

لینک به دیدگاه

در خصوص مانیتور که خب حق دارید اما از الان به فکر یک SSD هم باشید *dry#

برای سرعت سیستم نیاز میشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مدلی که شما فرمودید از 6100 بالاتر هست

اگر نمیخواهید رو عوض کنید یک مین Z87 با 4690 بردارید

اگر میخواهید هزینه کنید و رم رو هم عوض کنید یک مین B150 با 6500 بردارید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مدلی که شما فرمودید از 6100 بالاتر هست

اگر نمیخواهید رو عوض کنید یک مین Z87 با 4690 بردارید

اگر میخواهید هزینه کنید و رم رو هم عوض کنید یک مین B150 با 6500 بردارید

Z87-Z97  فرق چندانی به جز M.2 و SATA EXPRESS  و USB 3.1  و چندتا آپدیت ندارن ... حالا خود دانی ولی سری B نسبت به سری H و Z ضعیف تره ... اگه سوکت 1151 میخوای بگیری سری

رو پیشنهاد میکنم که فروش بالایی هم داشته  ASUS Z170-PRO GAMING

لینک به دیدگاه

Z87-Z97  فرق چندانی به جز M.2 و SATA EXPRESS  و USB 3.1  و چندتا آپدیت ندارن ... حالا خود دانی ولی سری B نسبت به سری H و Z ضعیف تره ... اگه سوکت 1151 میخوای بگیری سری

رو پیشنهاد میکنم که فروش بالایی هم داشته  ASUS Z170-PRO GAMING

دوست عزیز درخواست ایشون رو خوب نخوندینو

ایشون داره میگه نمیخوام هزینه کنم(همون رم های DDR3 رو نگه دارم)

بعد شما یهو از B150 میپری به Z170?

این خودش 200 هزینه بیشتر میخواد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز درخواست ایشون رو خوب نخوندینو

ایشون داره میگه نمیخوام هزینه کنم(همون رم های DDR3 رو نگه دارم)

بعد شما یهو از B150 میپری به Z170?

این خودش 200 هزینه بیشتر میخواد

جیگر خوبه خودتم میگی ... B150-PRO  از رم های DDR4 پشتیبانی میکنه نه DDR3 ... :D

لینک به دیدگاه

جیگر خوبه خودتم میگی ... B150-PRO  از رم های DDR4 پشتیبانی میکنه نه DDR3 ... :D

برادر باز هم اگر دقت کنی گفته اگر بخواهم رم رو هم عوض کنم و سوکت 1151 بگیرم

من برای هر 2 سوکت سعی کردم چیپی رو بگم که قیمت خوبی در مقابل کارایی داشته باشه :)

لینک به دیدگاه

برادر باز هم اگر دقت کنی گفته اگر بخواهم رم رو هم عوض کنم و سوکت 1151 بگیرم

من برای هر 2 سوکت سعی کردم چیپی رو بگم که قیمت خوبی در مقابل کارایی داشته باشه :)

من هم گفتم که چیپ B150  عملکرد پایینتری نسبت به H170  داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...