رفتن به مطلب

R9 390X یا GTX 980 ؟؟

اشتراک گذاری

113 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. R9 390X یا GTX 980

• R9 390X
      73
    • GTX 980
      40

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز , قصد خرید داشتم گرافیک رو داشتم و بین دو گزینه R9 390X و GTX 980 قصد انتخاب داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید که انتخاب خودمو انجام بدم

میدونم قرار هست معماری جدید بیاد ولی من سال دیگه میرم سربازی و تابستون و بعد اون پائیز تنها فرصت من برای بازی هستش یعنی کلا یک سال بعد اون سیستم به دردم نمیخوره که وایسم کارت های جدید بیان و قیمتشون معقول بشه پس الان میخوام بخرم

روی هیچ برندی هم نظر ندارم از نظر پاور هم 750w به بالا خواهم گرفت , ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام عزیز

شما اگه بخواهید کارت نو بگیرید باید بالای 1800 هزینه کنید

390X....1700~1900

980....1600~2300

من بهت پیشنهاد میکنم یه GTX980ti دست دو برداری که تو بازارچه دو سه تا هست

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

شما اگه بخواهید کارت نو بگیرید باید بالای 1800 هزینه کنید

390X....1700~1900

980....1600~2300

من بهت پیشنهاد میکنم یه GTX980ti دست دو برداری که تو بازارچه دو سه تا هست

ممنون از شما ولی میخوام دو مدل بالا رو دست دوم بگیرم , چیزی حدود 1400 تا 1600 @};-

390x  ^_^

دلیلتون رو میشه بفرمائید @};-

لینک به دیدگاه

خب پس پیشنهاد من 390X

اولین دلیلم vram کارت هست که بازی های جدید نیازمند vram بالایی هستند

دومین دلیلم هم درایور های جدید amd که داره پرفرمنس کارت میره بالا مخصوصا مخصوصا تو DX12 که میاد نزدیکا 980ti

ولی بازم پیشنهاد میکنم 980ti دست دو بگیری ارزششو داره بعدم میتونی خوب بفروشی الان G1 رو با یه ذره تخفیف میتونی 1800 برداری

لینک به دیدگاه

خب پس پیشنهاد من 390X

اولین دلیلم vram کارت هست که بازی های جدید نیازمند vram بالایی هستند

دومین دلیلم هم درایور های جدید amd که داره پرفرمنس کارت میره بالا مخصوصا مخصوصا تو DX12 که میاد نزدیکا 980ti

ولی بازم پیشنهاد میکنم 980ti دست دو بگیری ارزششو داره بعدم میتونی خوب بفروشی الان G1 رو با یه ذره تخفیف میتونی 1800 برداری

بله حرف شما کاملا درسته ولی به یک دلیل قصد ندارم زیاد هزینه کنم اونم که گفتم چون مطمئن هستم تا یک سال این دوتا کارت به راحتی پاسخگو هستن , رزولوشن اجرایی من هم 900*1600 هستش و در اینده خدا بخداد Fhd پس نگران موضوع قدرت نیستم 

راستش زیاد بخاطر اینکه انویدیا دیگه سری 900 رو ول میکنه دارم دو گزینه رو بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در یه حد هستن هر کدوم که ترجیح می دید بخرید. به نظر من هر کدوم که ارزون تره ارزش خرید بیشتری داره. .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در یه حد هستن هر کدوم که ترجیح می دید بخرید. به نظر من هر کدوم که ارزون تره ارزش خرید بیشتری داره. .

ممنون از شما دوست عزیز , قطعا حرف شما منطقیه @};-

لینک به دیدگاه

پول دادن بابت 390X کار درستی نیست به نظر من...390 بخر نزدیک 300 تا 400 تومن اختلاف قیمت با 390X داره ولی از لحاظ کارایی هیییییییییییچ تفاوتی با هم ندارن.نهایت تو بهترین حالت 7-8 فریم تفاوت دارن که به نظر من اصلا منطقی نیست اون مبلغ اضافه رو پرداخت کنی.تو تمام سایت های خوب خارجی هم اکثرا همین حرف رو میزنن خرید 390 کاره بهتری هست.با اون 300-400 تومن میشه کارای دیگه کرد مثلا SSD خرید....

لینک به دیدگاه

پول دادن بابت 390X کار درستی نیست به نظر من...390 بخر نزدیک 300 تا 400 تومن اختلاف قیمت با 390X داره ولی از لحاظ کارایی هیییییییییییچ تفاوتی با هم ندارن.نهایت تو بهترین حالت 7-8 فریم تفاوت دارن که به نظر من اصلا منطقی نیست اون مبلغ اضافه رو پرداخت کنی.تو تمام سایت های خوب خارجی هم اکثرا همین حرف رو میزنن خرید 390 کاره بهتری هست.با اون 300-400 تومن میشه کارای دیگه کرد مثلا SSD خرید....

متوجهم ولی درصد زیاد ی از دلیلم برای انتخاب r9 390x داشتن قدرت بالاتر هستش وگرنه به جای انتخاب r9 390 میتونم gtx 970 بگیرم که الان قیمت عالی داره (800-900 تومن) با مصرف کمتر ولی رده انتخابی من یخورده بالاتره و دلیلشم گرفتن فریم بالاتر , همین 8-7 فریم توی بعضی از بازیها بیشتر هم میشه و فکر میکنم r9 390x آینده بهتری داره نسبت به r9 390 

بازم اگه اشتباه میکنم , ممنون میشم راهنمایی کنید @};-

لینک به دیدگاه

بدون هیچ تردیدی 390x فعلا که عملکرد بهتری در dx12 داشته و امیدی هم نیست که 980 بتونه بهش برسه و هر نسل جدیدی که nVIDIA معرفی میکنه نسل قدیم یادش میره و شاهد هیچ افزایش قدرتی با درایور های آینده برای سری ۹ نیستیم

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من 390 یا 390x رو به شما پیشنهاد میکنم چون هم از dx12 پشتیبانی میکنه و هم اینکه vram بالایی داره و بازی های امروزی vram بالایی میخوان...

AMD توی dx12 سنگ تموم گذاشته الان با اومدن بازی های dx12 شما حالا 4k جای خود دارد که راحت جواب میده میتونید توی رزولوشن 900*1600 بالای 60 فریم بگیرید....

ولی اگه برید کارت های سری 900 بگیرید الان انویدیا دیگه سری 900 رو پشتیبانی نمیکنه بنابراین اگه قدرتش رو هم داشته باشند ولی توی بازی های آینده کم میارند مثل کارت 780ti که زمانی 3 میلیون قیمتش بود و کارت پر قدرتی بود الان داره اندازه 960 فریم میده و هم اینکه dx12 رو بطور کامل پشتیبانی نمیکنند و آینده ای ندارند و هم اینکه از نظر من کلی ضرر میکنید....

پس بهتره الان همون 390 رو بگیرید و ازش لذت ببرید...

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

بدون هیچ تردیدی 390x فعلا که عملکرد بهتری در dx12 داشته و امیدی هم نیست که 980 بتونه بهش برسه و هر نسل جدیدی که nVIDIA معرفی میکنه نسل قدیم یادش میره و شاهد هیچ افزایش قدرتی با درایور های آینده برای سری ۹ نیستیم

دقیقا دلایلتون منطقی و درست هستن , شما کدوم مدل از 390x رو پیشنهاد میدید؟؟

دوست عزیز من 390 یا 390x رو به شما پیشنهاد میکنم چون هم از dx12 پشتیبانی میکنه و هم اینکه vram بالایی داره و بازی های امروزی vram بالایی میخوان...

AMD توی dx12 سنگ تموم گذاشته الان با اومدن بازی های dx12 شما حالا 4k جای خود دارد که راحت جواب میده میتونید توی رزولوشن 900*1600 بالای 60 فریم بگیرید....

ولی اگه برید کارت های سری 900 بگیرید الان انویدیا دیگه سری 900 رو پشتیبانی نمیکنه بنابراین اگه قدرتش رو هم داشته باشند ولی توی بازی های آینده کم میارند مثل کارت 780ti که زمانی 3 میلیون قیمتش بود و کارت پر قدرتی بود الان داره اندازه 960 فریم میده و هم اینکه dx12 رو بطور کامل پشتیبانی نمیکنند و آینده ای ندارند و هم اینکه از نظر من کلی ضرر میکنید....

پس بهتره الان همون 390 رو بگیرید و ازش لذت ببرید...

ممنون از راهنمایی شما ,کاملا حق با شماست , به نظر شما کدوم مدل از 390x بهترینشون هست ؟!!

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

دقیقا دلایلتون منطقی و درست هستن , شما کدوم مدل از 390x رو پیشنهاد میدید؟؟

ممنون از راهنمایی شما ,کاملا حق با شماست , به نظر شما کدوم مدل از 390x بهترینشون هست ؟!!

دوست عزیز من این کارت رو به شما پیشنهاد میکنم:

http://lioncomputer.ir/product/5623/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1+R9+390X+TRI-X/

توی AMD برند Sapphire یکی از بهتریناست

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من این کارت رو به شما پیشنهاد میکنم:

http://lioncomputer.ir/product/5623/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1+R9+390X+TRI-X/

توی AMD برند Sapphire یکی از بهتریناست

بله , ولی گارانتی درستی داره ایا؟ البته تا هیچ شرکت گارانتی برخورد نکردم ولی گارانتی الماس چطور هستش ؟؟

نظرتون در مورد msi و gagabyte g1 چیه ؟؟ msi گارانتی "ماتریکس" داره و گیگا "آواژنگ"

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

بله , ولی گارانتی درستی نداره , البته تا هیچ شکرت گارانتی برخورد نکردم ولی گارانتی الماس چطور هستش ؟؟

نظرتون در مورد msi و gagabyte g1 چیه ؟؟ msi گارانتی "ماتریکس" داره و گیگا "آواژنگ"

الماس رو نمیدونم والا

ولی مطمئن باش ماتریکس عالیه من برد خودم که msi هست گارانتی ماتریکس داره  5 ماه پیش سوخت وقتی باهاشون تماس گرفتم خیلی خوب باهام رفتار کردند من برد رو براشون ارسال کردم بعدش برام در عوض یک نوشو فرستادند....

آواژنگ هم که گارانتی اصلی هست....

لینک به دیدگاه

الماس رو نمیدونم والا

ولی مطمئن باش ماتریکس عالیه من برد خودم که msi هست گارانتی ماتریکس داره  5 ماه پیش سوخت وقتی باهاشون تماس گرفتم خیلی خوب باهام رفتار کردند من برد رو براشون ارسال کردم بعدش برام در عوض یک نوشو فرستادند....

آواژنگ هم که گارانتی اصلی هست....

پس بین g1 و msi کدوم رو ترجیح میدید ؟؟ از نظر کولینگ ؟؟ اصلا یه سوال دمای کارت چطوریه ؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

390x به دلیل مموری بالاتر پشتیبانی بهتر از نسل قبل، عملکرد بهتر تو دایرکس 12

برند گیگا و ایسوس سه فنه اصلا پیشنهاد نمیکنم چون یکیش نویز زیادی داره و یکی هم داغ میکنه

بهتره msi یا سافایر و his ، پاور کالر و ایسوس دو فنه در نظر بگیرید

در کل به نظر من 390 بگیرید واسه فول اچ دی کافیه و تو 2k سنگ تموم گذاشته

پس بین g1 و msi کدوم رو ترجیح میدید ؟؟ از نظر کولینگ ؟؟ اصلا یه سوال دمای کارت چطوریه ؟!

msi بهتره ، کولینگ خوبی داره

جی 1 ، چون طول کارت کمه و نویز زیادی ایجاد میکنه ، طبق نظرات خریداران

لینک به دیدگاه

390x به دلیل مموری بالاتر پشتیبانی بهتر از نسل قبل، عملکرد بهتر تو دایرکس 12

برند گیگا و ایسوس سه فنه اصلا پیشنهاد نمیکنم چون یکیش نویز زیادی داره و یکی هم داغ میکنه

بهتره msi یا سافایر و his ، پاور کالر و ایسوس دو فنه در نظر بگیرید

در کل به نظر من 390 بگیرید واسه فول اچ دی کافیه و تو 2k سنگ تموم گذاشته

msi بهتره ، کولینگ خوبی داره

جی 1 ، چون طول کارت کمه و نویز زیادی ایجاد میکنه ، طبق نظرات خریداران

ممنون @};- خدارو چه دیدی شاید ماهم پول اومد دستمون مانیتور رده بالا گرفتیم , بخاطر همین نظرم روی 390x هستش

به نظرم msi بهتر هستش , فقط  این جریان پشتیبانی از Dx12.1 چیه ؟

لینک به دیدگاه

بله , ولی گارانتی درستی داره ایا؟ البته تا هیچ شرکت گارانتی برخورد نکردم ولی گارانتی الماس چطور هستش ؟؟

Sapphire 390x tri-x بسیار عالیه و گارانتی الماس هم بد نبود طبق تجربه خودم و دوستان

بعد از اون بین گیگا و msi کارت msi بهتر هست البته اگر xfx هم بتونید گیر بیارین خوبه

لینک به دیدگاه

بهترین 390x، سری نیترو از برند سافایره.

بعد ایسوس مدل استریکس ۳ فنه.

بعد MSI.

به نظرم کمتر از دوماه صبر کنید و یک ۱۰۷۰ رفرنس بردارید.

لینک به دیدگاه

Sapphire 390x tri-x بسیار عالیه و گارانتی الماس هم بد نبود طبق تجربه خودم و دوستان

بعد از اون بین گیگا و msi کارت msi بهتر هست البته اگر xfx هم بتونید گیر بیارین خوبه

توی سایت هایی که گشتم کلا xfx ندیدم , خیلی تعریفشو شنیدم توی amd ولی ندیدم چیزی

بهترین 390x، سری نیترو از برند سافایره.

بعد ایسوس مدل استریکس ۳ فنه.

بعد MSI.

به نظرم کمتر از دوماه صبر کنید و یک ۱۰۷۰ رفرنس بردارید.

از نظر کولینگ میفرمائید دیگه ؟ درسته ؟؟

شرایطم رو گفتم و اینکه هم بودجه 1070 رو ندارم , داشتم هم صبر نمیکردم چون وقتشو ندارم 

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

توی سایت هایی که گشتم کلا xfx ندیدم , خیلی تعریفشو شنیدم توی amd ولی ندیدم چیزی

از نظر کولینگ میفرمائید دیگه ؟ درسته ؟؟

شرایطم رو گفتم و اینکه هم بودجه 1070 رو ندارم , داشتم هم صبر نمیکردم چون وقتشو ندارم 

his هم خوبه ، گارانتی 2ساله عقیق  و فازبندی و کولینگ خوبی داره

قبلا میخواستم 380 بگیرم که راجب his تحقیق کردم خوب بود

بازم تاکید میکنم ایسوس 3 فنه مشکل خنک کنندگی داره و راحت دما تا 85 میره

اینا رو ببین

تو سری 300 مشکل دما کنترل شده اما با این کولر داغون ایسوس دما با نسخه رفرنس فرقی نداره

post-18285-0-46228300-1463730329_thumb.pngpost-18285-0-94272900-1463730336_thumb.png

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

his هم خوبه ، گارانتی 2ساله عقیق  و فازبندی و کولینگ خوبی داره

قبلا میخواستم 380 بگیرم که راجب his تحقیق کردم خوب بود

بازم تاکید میکنم ایسوس 3 فنه مشکل خنک کنندگی داره و راحت دما تا 85 میره

اینا رو ببین

attachicon.gif5.pngattachicon.gif6.png

منم شنیدم کلا کولینگ ایسوس بدرد نمیخوره البته صحتشو نمیدونم چون باهاش کار نکردم , گیگابایت هم که میگید نویز داره

نتایج msi رو 11 درجه فرق دارن , نویزشم کمتره

untitled_5.pnguntitled_3.png

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...