رفتن به مطلب

R9 390X یا GTX 980 ؟؟

اشتراک گذاری

113 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. R9 390X یا GTX 980

• R9 390X
      73
    • GTX 980
      40

Recommended Posts

بنده هم نظرم روی R9-390x هستش

8 گیگ وی رم

درایور Crimson 

دایرکت ایکس دوازده 

انویدیا هم با نسل قبل کلا خداحافظی می کنه

بنده 760 دارم اورکلاک کردم برای یه مدت کوتاه ( 30 دقیقه ) بنچمارکش از 960 رفرنس بیشتر شد ولی از 950 هم کمتر فریم میگرفت تو بازی 

سر 980 هم یه همچین بلایی میاد !

لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بنده هم نظرم روی R9-390x هستش

8 گیگ وی رم

درایور Crimson 

دایرکت ایکس دوازده 

انویدیا هم با نسل قبل کلا خداحافظی می کنه

بنده 760 دارم اورکلاک کردم برای یه مدت کوتاه ( 30 دقیقه ) بنچمارکش از 960 رفرنس بیشتر شد ولی از 950 هم کمتر فریم میگرفت تو بازی 

سر 980 هم یه همچین بلایی میاد !

ممنون از نظرتون , بله دقیقا همینطور هستش @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما 290 نگاه کن ، انودیا بعدش 2تا نسل خفن بیرون داده (مکسول و پاسکال)

اما هنوز تو اوجه چون به خوبی ساپورت میشه ، اما شما وضعیت 780 نگاه کن که رقیب 290x بود !

داره با 960 رقابت میکنه ، کارت همرده 960 هم 380 هستش!

لینک به دیدگاه

در ضمن هر برندی و مدلی میخری بخر ولی Asus Strix DC3 به هیچ عنوان نخر مشکل کولینگ داره...خودم خیلی از قیافه 390X Strix خوشم میاد میخواستم همونم بخرم ولی دیدم مشکل داره.در حال حاضر هم 390 nitro backplate دارم فوق العاده خنک هست.idle 30 و load در حالت گیم بیشتر از 62 نرفته تا حالا حتی بعد از 3-4 ساعت گیمینگ با فن 60%

لینک به دیدگاه

به نظر من GTX 980 ti دست دو بخر تفاوت زیادی با r9 390x داره

درمورد نویز و پاور تقریبا برابرند هرچند حدود 10 درصد بهتره

نزدیک 45 درصد پیکس ریت بیشتری داره 96 گیگاپیکس در برابر 67 گیگاپیکسل !

حدود 15 درصد مموری کلاک بیشتری داره 7012 مگاهرتز در برابر 6000 مگاهرتز

تو بازی بتل فیلد هم فریم بیشتری میده  160 اف پی اس در برابر 90 اف پی اس !

حتی قدرت رندر بیشتری داره !

اینا دلایل روی کاغذ هست ولی تجربه میگه واقعا بیخیال amd تا همین چند وقت پیش کل سیستم من amd بود باید این حقیقت رو قبول کنیم که تا الان amd از انویدیا و اینتل شکست خورده و واقعا کارایی انویدیا قابل مقایسه با amd نیست برند گیگابایت عملکرد کلی بهتری نسبت به سایر برند ها داره . مسلما دوستان نظرات و تجربه هاشونو در اختیارت میزارن تا بتونی بهترین انتخاب رو داشته باشی . موفق و پیروز باشی

لینک به دیدگاه

بنده 390X رو پیشنهاد میدم. ولی قیمتاشون اختلافش زیاده مگر این که برند خاصی افت کرده باشه.

لینک به دیدگاه

شما 290 نگاه کن ، انودیا بعدش 2تا نسل خفن بیرون داده (مکسول و پاسکال)

اما هنوز تو اوجه چون به خوبی ساپورت میشه ، اما شما وضعیت 780 نگاه کن که رقیب 290x بود !

داره با 960 رقابت میکنه ، کارت همرده 960 هم 380 هستش!

یعنی تمام شک و تردید من برای خرید 980 فقط به همین خاطر هستش

در ضمن هر برندی و مدلی میخری بخر ولی Asus Strix DC3 به هیچ عنوان نخر مشکل کولینگ داره...خودم خیلی از قیافه 390X Strix خوشم میاد میخواستم همونم بخرم ولی دیدم مشکل داره.در حال حاضر هم 390 nitro backplate دارم فوق العاده خنک هست.idle 30 و load در حالت گیم بیشتر از 62 نرفته تا حالا حتی بعد از 3-4 ساعت گیمینگ با فن 60%

بله دوستان عزیز راهنمایی کردن و دیدم که asus توی خنک کنندگی واقعا ضعیف عمل کرده , ممنون از شما بخاطر در اختیاز گذاشتن تجربیاتتون @};-

به نظر من GTX 980 ti دست دو بخر تفاوت زیادی با r9 390x داره

درمورد نویز و پاور تقریبا برابرند هرچند حدود 10 درصد بهتره

نزدیک 45 درصد پیکس ریت بیشتری داره 96 گیگاپیکس در برابر 67 گیگاپیکسل !

حدود 15 درصد مموری کلاک بیشتری داره 7012 مگاهرتز در برابر 6000 مگاهرتز

تو بازی بتل فیلد هم فریم بیشتری میده  160 اف پی اس در برابر 90 اف پی اس !

حتی قدرت رندر بیشتری داره !

اینا دلایل روی کاغذ هست ولی تجربه میگه واقعا بیخیال amd تا همین چند وقت پیش کل سیستم من amd بود باید این حقیقت رو قبول کنیم که تا الان amd از انویدیا و اینتل شکست خورده و واقعا کارایی انویدیا قابل مقایسه با amd نیست برند گیگابایت عملکرد کلی بهتری نسبت به سایر برند ها داره . مسلما دوستان نظرات و تجربه هاشونو در اختیارت میزارن تا بتونی بهترین انتخاب رو داشته باشی . موفق و پیروز باشی

بنده هم سعی میکنم طبق تجربیات دوستان انتخابم رو انجام بدم , ممنون از شما @};-

بنده 390X رو پیشنهاد میدم. ولی قیمتاشون اختلافش زیاده مگر این که برند خاصی افت کرده باشه.

منظورتون رو نفهمیدم , یعنی 390x از 980 گرونتر هستش ؟

صد درصد 390X بهتره . مخصوصا 2K

ممنون از شما , ولی ما کجا 2k کجا , به Fhd هم راضی هستیم :(  @};-

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

واسه رزولوشن شما 970 هم زیاده.حالا شما میخوای در اینده مانیتور fhd هم بگیری همون 390x رو بخر.چون 4 گیگ vram این روزا کمه

لینک به دیدگاه

واسه رزولوشن شما 970 هم زیاده.حالا شما میخوای در اینده مانیتور fhd هم بگیری همون 390x رو بخر.چون 4 گیگ vram این روزا کمه

خدا رو چه دیدی شاید مانیتور 2k گرفتیم البته من زیاد روی این مورد حساس نیستم چون مانیتورم کیفیت خیلی خوبی داره به احتمال زیاد ارتقا ندادم

لینک به دیدگاه

بنده 390x و مانیتور 2K دارم و تمامی بازی ها را با لذت در بالاترین کیفیت انجام می دهم. زیاد روی 980 و 390x بودن حساس نباشید. هرکدام را که تمایل دارید بخرید :)

لینک به دیدگاه

سلام،

نظرم خارج از محدوده ی سوال شماست، با این حال فکر می کنم گزینه ی بهتری است.

پیشنهادم خریدن 2 عدد از کارت های گرافیک GTX970 یا GTX960 است. هر کدام که با بودجه ی شما متناسب است، آن را خریداری کنید.

عملکرد GTX960 SLI بهتر از GTX980 و عملکرد GTX970 SLI بهتر از عملکرد GTX980TI است. علاو بر این، در صورت نیاز به قدرت پردازشی کم، یکی از کارت ها از کار افتاده و انرژی کمتری مصرف کرده و گرمای کمتری نیز تولید می کند. به موارد قبلی کم بودن صدای خنک کننده را نیز اضافه کنید.

با اینکه ترکیب بندی SLI دو کارت مورد نظر، فواید گفته شده را دارد، علیرغم این موضوع، در کیفیت FHD افزایش کارایی کمتر قابل توجه است(%60) ولی در کیفیت های بالاتر، افزایش کارایی بیشتری(%70) از خود نشان می دهند.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز , قصد خرید داشتم گرافیک رو داشتم و بین دو گزینه R9 390X و GTX 980 قصد انتخاب داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید که انتخاب خودمو انجام بدم

میدونم قرار هست معماری جدید بیاد ولی من سال دیگه میرم سربازی و تابستون و بعد اون پائیز تنها فرصت من برای بازی هستش یعنی کلا یک سال بعد اون سیستم به دردم نمیخوره که وایسم کارت های جدید بیان و قیمتشون معقول بشه پس الان میخوام بخرم

روی هیچ برندی هم نظر ندارم از نظر پاور هم 750w به بالا خواهم گرفت , ممنون

سلام دوست عزیز

این دو کارت اصلا با هم قابل مقایسه نیستن

GTX 980 به مراتب قدرتمند تره و در مقایسه سایت PassMark در شرایط یکسان با اینکه حافظه گرافیکی GTX 980 کمتره و 4 گیگ هست ولی به دلیل فرکانس بالاتر و بهینه تر هسته و حافظه 3147 امتیاز بیشتر کسب کرده

همچنین مصرف انرژی GTX 980 با 110 وات کمتره و همچنین گرمای تولید شده توسط کارت که مسئله خیلی مهمیه

لینک مقایسه این دو کارت گرافیک در سایت معتبر PassMark

GTX 980 VS R9 390X

ویرایش شده توسط EhsanCPU
لینک به دیدگاه

اصلا سمت جند کارته نرو که منقرض میشه. همین الان انویدیا SLI رو تا 2 کارت محدود کرده...

لینک به دیدگاه

بنده 390x و مانیتور 2K دارم و تمامی بازی ها را با لذت در بالاترین کیفیت انجام می دهم. زیاد روی 980 و 390x بودن حساس نباشید. هرکدام را که تمایل دارید بخرید :)

ممنون از نظرتون , حتما همین کار رو خواهم کرد @};-

سلام،

نظرم خارج از محدوده ی سوال شماست، با این حال فکر می کنم گزینه ی بهتری است.

پیشنهادم خریدن 2 عدد از کارت های گرافیک GTX970 یا GTX960 است. هر کدام که با بودجه ی شما متناسب است، آن را خریداری کنید.

عملکرد GTX960 SLI بهتر از GTX980 و عملکرد GTX970 SLI بهتر از عملکرد GTX980TI است. علاو بر این، در صورت نیاز به قدرت پردازشی کم، یکی از کارت ها از کار افتاده و انرژی کمتری مصرف کرده و گرمای کمتری نیز تولید می کند. به موارد قبلی کم بودن صدای خنک کننده را نیز اضافه کنید.

با اینکه ترکیب بندی SLI دو کارت مورد نظر، فواید گفته شده را دارد، علیرغم این موضوع، در کیفیت FHD افزایش کارایی کمتر قابل توجه است(%60) ولی در کیفیت های بالاتر، افزایش کارایی بیشتری(%70) از خود نشان می دهند.

ممنون از شما ولی بازیهای کمی هستن که از این قابلیت پشتیبانی کنن , قدرت sli کارت رو کسی منکرش نمیشه ولی مصرفشون رو هم در نظر بگیرید و اینکه به لطف و تلاش های انویدیا سری 900 چند وقت دیگه به سرنوشت سری 700 دچار خواهد شد @};-

سلام دوست عزیز

این دو کارت اصلا با هم قابل مقایسه نیستن

GTX 980 به مراتب قدرتمند تره و در مقایسه سایت PassMark در شرایط یکسان با اینکه حافظه گرافیکی GTX 980 کمتره و 4 گیگ هست ولی به دلیل فرکانس بالاتر و بهینه تر هسته و حافظه 3147 امتیاز بیشتر کسب کرده

همچنین مصرف انرژی GTX 980 با 110 وات کمتره و همچنین گرمای تولید شده توسط کارت که مسئله خیلی مهمیه

لینک مقایسه این دو کارت گرافیک در سایت معتبر PassMark

GTX 980 VS R9 390X

در قدرتمند بودن 980 شکی نیست (اختلاف حداکثر 10 فریمی در بعضی بازیها) همچنین مصرف کتر ولی گرمای تولید شده مدل msi r9 390x کمتر از مدل رفرنس gtx 980 هستش ولی بازم جای بحث داره ولی از نظر مصرف انرژی کاملا حق با شماست و انویدیا عالی عمل کرده ولی یه چیزی که واقعا عذاب میده و خرید 980 رو بای من غیرقابل توجیح میکنه , پشتیبانی نکردن انویدیا از این سری هستش (منظورم کم کردن قدرت اون نیست بلکه منظورم بهینه نکردن برای بازیهای جدیدتر هستش) که باعث میشه کم کم به سرنوشت 780ti دچار بشه , خب باعث میشه منی که به زحمت پول درآوردم و میخوام هزینه کنم یکمم به فکر آینده باشم @};-

اصلا سمت جند کارته نرو که منقرض میشه. همین الان انویدیا SLI رو تا 2 کارت محدود کرده...

ممنون از نظرتون , بله کاملا حق با شماست @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز من يه گرافيك ٩٨٠ زوتاك رفرنس كولر دارم خدمتتون ١٠٥٠٠٠٠ تقديم ميكنم اگر خواستيد پيغام بديد.

Sent from my iPad using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اگه مشکلی با مصرف برق 390x نداری همون رو بگیر 

به نظر من مشکل اصلی 390x مصرف برق بالاش هست وگرنه هیچ ضعف دیگه ای نداره ، 8 گیگ vram ، و نتایج بهتر در بازی های جدید از برتری های این کارت هست 

لینک به دیدگاه

در پاسخ به شما باید بگم دوست عزیز شما خودتون پاسخ صحبت اشتباهتون رو در صحبت های خودتون دادید

فرمودید 1 سال فرصت استفاده دارید بعد میرید سربازی پس زیاد نگران این مورد نباید باشید الان کارت های سری 5 انویدیا دارند بازی میکنند حالا با فریم پایین تر سری 7 هنوز به خوبی داره جواب میده چه برسه سری 9

اگر کارایی رو هم بگیرید 980 بهتر عمل میکنه در بازی ها تا 390

این قضیه ساپورت نکردن انویدیا رو هم من نمیدونم چه فردی همچین نظری رو انداخته تو وجود کاربران که افت فریم شدید میده(آقا شدید اصلا" مورد داریم در آینده 970 در حد R7 370 فریم میده چون درایور های AMD ساپورت شده ولی انویدیا سری 9 رو ول کرده)

دوست عزیز اگر AMD تا 5 سال هم یک کارت رو ساپورت کنه همچنان در گیم انویدیا بهتر عمل میکنه چون اکثر بازی ها بر اساس موتور Physis انویدیا طراحی شدند.

اینو از کجا در اوردین که 970 در اینده در حد 370 فریم میده؟از کجا معلوم 950 نیومد در حد 390 فریم نداد؟ چرا رو هوا حرف میزنی دوست من .. استارتر اگه میخای 390 بگیری به نظرم 970 بهتره به قول دوستان در بعضی بازی ها game works رو پشتیبانی میکنه و درایور های جدید 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز من يه گرافيك ٩٨٠ زوتاك رفرنس كولر دارم خدمتتون ١٠٥٠٠٠٠ تقديم ميكنم اگر خواستيد پيغام بديد.

Sent from my iPad using Tapatalk

با سلام , ممنون ولی مدل رفرنس فکر کنم از نظر کولینگ کم بیاره @};-

GTX 980 بگیر

دلیلتون رو میفرمودید بهتر بود @};-

اگه مشکلی با مصرف برق 390x نداری همون رو بگیر 

به نظر من مشکل اصلی 390x مصرف برق بالاش هست وگرنه هیچ ضعف دیگه ای نداره ، 8 گیگ vram ، و نتایج بهتر در بازی های جدید از برتری های این کارت هست 

ممنون از نظرتون ,در این مورد مشکلی ندارم , بله همین vram بالا یکی از نکات مثبت r9 390x هستش @};-

اینو از کجا در اوردین که 970 در اینده در حد 370 فریم میده؟از کجا معلوم 950 نیومد در حد 390 فریم نداد؟ چرا رو هوا حرف میزنی دوست من .. استارتر اگه میخای 390 بگیری به نظرم 970 بهتره به قول دوستان در بعضی بازی ها game works رو پشتیبانی میکنه و درایور های جدید 

دوست عزیز فکر کنم اشتبای متوجه شدید , هدف دوستمون نقل قول بود فکر کنم و حرف اصلیشون بهتر بودن انویدیا در بازها بود 

و اینکه هدفم یه رده بالاتر از 390 هستش و بله درسته اگه بخوام 390 بگیرم صد در صد بجاش 970 میگیرم , ممنون از نرتون @};-

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من وقتی میخواهید دو تا کارت رو مقایسه کنید از دو جبهه روبروی هم سعی کنید تا اونجا که میشه نظرات کاربران رو در اولویت توجه قرار ندید.(به دلیل جهت گیری های شخصی) اولویت رو بررسی سایت های معتبر بذارید.

در بررسی ها در وهله اول  دوتا چیز رو ملاک بگیرید اول سیستم تست و درایور های استفاده شده و بازیهای روز ( یه صفحه ای دارن معمولا به نام تست ست اپ یا تست متدولوژی) و دوم سایت هایی که مینیمم فریم و میانگین فریم رو به شما نشون میدن.

بعد از تست بازی ها به ترتیب بررسی دما، نویز، اورکلاک پذیری و نهایتا مصرف(که تو ایران حساسیتی روش نیست) اولویت بیشتری دارند. یه سری سایت ها با دوربین های سنجش دما، دماهای قسمت های مختلف یک کارت رو میسنجن که خیلی خوبه. مثلا گرم ترین نقاط رو میتونید ببینید که آیا دمای مدار تغذیه کارت یا قسمتی از کارت خیلی بالا نباشه.

نهایتا بنده توصیه می کنم جایگاه دو کارت رو در بررسی زیر مقایسه کنید:
http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/nvidia-gtx-1080-graphics-card-review/

البته بررسی مذکور برای کارت 1080 هست ولی کارتهای مورد نظر شما هم در اون تست شده.

قیمت هم فاکتور خیلی مهمی هست که کارتهایی که شما انتخاب کردید میشه گفت در یک رنج قیمتی مشابه قابل تهیه هستند.

لینک به دیدگاه

سلام

390x یه کارت 512 بیتی هست + اینکه دو برابر 980 VRAM داره(نمونه ی بارز Vram بالاتر Quantum Break و Division و.. هستند) تازه با درایور های جدید مطمئنا از 980 بهتر خواهد بود

کارت های انویدیا(به استثنای سری پاسکال البته) به غیر از فریم دهی تو بازی ها به اونصورت قدرت پردازشی بالایی نداند برای استفاده تو نرم افزار ها 

ویرایش شده توسط Lord asghar
لینک به دیدگاه

درود

دوست من وقتی میخواهید دو تا کارت رو مقایسه کنید از دو جبهه روبروی هم سعی کنید تا اونجا که میشه نظرات کاربران رو در اولویت توجه قرار ندید.(به دلیل جهت گیری های شخصی) اولویت رو بررسی سایت های معتبر بذارید.

در بررسی ها در وهله اول  دوتا چیز رو ملاک بگیرید اول سیستم تست و درایور های استفاده شده و بازیهای روز ( یه صفحه ای دارن معمولا به نام تست ست اپ یا تست متدولوژی) و دوم سایت هایی که مینیمم فریم و میانگین فریم رو به شما نشون میدن.

بعد از تست بازی ها به ترتیب بررسی دما، نویز، اورکلاک پذیری و نهایتا مصرف(که تو ایران حساسیتی روش نیست) اولویت بیشتری دارند. یه سری سایت ها با دوربین های سنجش دما، دماهای قسمت های مختلف یک کارت رو میسنجن که خیلی خوبه. مثلا گرم ترین نقاط رو میتونید ببینید که آیا دمای مدار تغذیه کارت یا قسمتی از کارت خیلی بالا نباشه.

نهایتا بنده توصیه می کنم جایگاه دو کارت رو در بررسی زیر مقایسه کنید:

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/nvidia-gtx-1080-graphics-card-review/

البته بررسی مذکور برای کارت 1080 هست ولی کارتهای مورد نظر شما هم در اون تست شده.

قیمت هم فاکتور خیلی مهمی هست که کارتهایی که شما انتخاب کردید میشه گفت در یک رنج قیمتی مشابه قابل تهیه هستند.

سلام , ممنون از توجهتون , یا توجه به صحبت های شما و راهنمایی های دوستان و صرف نظر از مصرف کارتها , طبق بررسی هایی که من کردم 

در قسمت فریم دهی , فریم دهی gtx 980 بالاتر هستش , در رزولوشن Fhd اختلاف تا 10 فریم هم میرسه ولی با بالا رفتن رزولوشن مثلا 2k اختلاف به حداقل میرسه و بعضی جاها r9 390x جلوتر هم می افته بخاطر داشتن 8gb vram

در مورد دمای کارت ها , من ابتدا دو مدل r9 390x رو بررسی کردم , مدل های msi gaming و مدل asus strix که قویترین r9 390x موجود هستن , که شاهد قدرت بیشتر asus strix بودیم ولی تقریبا از نظر نویز و دما افتضاح بود

در بررسی هایی که با استفاده از دوربین های مشخص کننده حرارت دیدم , asus strix دمای بسیار بیشتر مخصوصا زیر GPU رو داشت که تقریبا به 85 درجه رسیده بود ولی مدل msi gaming دمای زیر GPU کمتر از 70 درجه و مابین 65-66 درجه رو داشت که از نظر کولینگ خیلی بهتر عمل کرده بود , در مورد نویز هم همینوطر بود و نویز asus strix بالاتر بود چه در حالت idle و چه در حالت load

ولی بعد اون من دو مدل msi r9 390x gaming و gygabyte 980 g1 بررسی کردم که تقریبا بهتری مدل های دو کارت به نظر میرسن , از نظر دما در دو حالت gygabyte g1 چند درجه 1-2 درجه خنک تر بود , در مورد نویز کارتها , کارت msi r9 390x در حالت idle نویز کمتری داشت و در حالت load هر دو نویز یکسانی رو داشتن

با توجه به شرایط بالا من تنها شک و تردیدم نسبت به خرید gtx 980 همون داستان سری 700 هستش که به احتمال قوی سر این سری هم بیاد البته به طور 100% نمیگم چون هنوز مشخص نیست و داشتن vram کمتر که تقریبا بازیهای در حال حاضر 4gb رو میخوان

و تنها شک من برای خرید r9 390x فریم دهی پائین تر اون نسبت به کارت دیگه هستش و درایورهای amd که هیچ اطلاعاتی از اون ندارم و باید بررسی بیشتری انجام بدم در مورد اون

سلام

390x یه کارت 512 بیتی هست + اینکه دو برابر 980 VRAM داره(نمونه ی بارز Vram بالاتر Quantum Break و Division و.. هستند) تازه با درایور های جدید مطمئنا از 980 بهتر خواهد بود

کارت های انویدیا(به استثنای سری پاسکال البته) به غیر از فریم دهی تو بازی ها به اونصورت قدرت پردازشی بالایی نداند برای استفاده تو نرم افزار ها 

ممنون از نظر شما , البته فکر نمیکنم 512 بیتی بودن خیلی مهم باشه چون الان 1080 بصورت 256 بیتی هستش و داریم میبینیم چه قدرتی داره , درمورد vram بله صد در صد حرف شما درسته , درمورد قدرت پردازشی هم نظری ندارم چون اطلاعاتی ندارم در این مورد

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...