رفتن به مطلب

پاور برای سیسنم مناسب است؟ فوری!!!!!!!

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید

من پاور 530 وات گرین رو دارم

اینم لینکش:http://lioncomputer.ir/product/166/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+530+%D9%88%D8%A7%D8%AA+GP530A-EU/

مشخصات سیستم فعلی:

6600k(اور نشده و نخواهد شد)

Z170-x Gaming 3

2*WD 1TB Blue

با توجه به اینا می خواستم بدونم ایا برای گرافیک 380 یا 380x و 970 دچار مشکل میشم یا نه؟

لطفا جواب بدید 

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید

من پاور 530 وات گرین رو دارم

اینم لینکش:http://lioncomputer.ir/product/166/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+530+%D9%88%D8%A7%D8%AA+GP530A-EU/

مشخصات سیستم فعلی:

6600k(اور نشده و نخواهد شد)

Z170-x Gaming 3

2*WD 1TB Blue

با توجه به اینا می خواستم بدونم ایا برای گرافیک 380 یا 380x و 970 دچار مشکل میشم یا نه؟

لطفا جواب بدید 

ممنونم

کار که میکنه ولی با توجه به هزینه ای که برای سایر قطعات کردید بهتره که پاور با قدرت مناسب هم برای سیستمون بگیرید ، پاور شما 450 وات از شاخه 12 ولت داره که چندان مناسب قطعات شما نیست و درصورت فعالیت شدید سیستم در برق رسانی کامل یه قطعات ناتوان میمونه

لینک به دیدگاه

کار که میکنه ولی با توجه به هزینه ای که برای سایر قطعات کردید بهتره که پاور با قدرت مناسب هم برای سیستمون بگیرید ، پاور شما 450 وات از شاخه 12 ولت داره که چندان مناسب قطعات شما نیست و درصورت فعالیت شدید سیستم در برق رسانی کامل یه قطعات ناتوان میمونه

ممنونم 

متشکر

دوستان دیگه نظری دارن بگن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون طور که دوستمون گفتن کارت رو راه میندازه ولی توی بازی پاور تقریبا تو لود بالا کار میکنه که زیاد خوب نیست

بهتره یک پاور حدود 600 وات تهیه کنید

لینک به دیدگاه

با سلام داداش به نظر من مشکلی نخواهی داشت و میتونی کارت رو راه بندازی ولی یکم بیشتر هزینه کنی و یدونه 600w گرین بگیری هم در اینده دچار مشکل نمیشی و هم الان در کل به نظر ن 600 گرین بگیری بهتره موفق باشی  @};-

لینک به دیدگاه

سلام. سری eu قدیمی شده و امار خرابی یکم بالاست. اگه بودجت محدوده و به 600 نمیرسه یه evga 500 بگیر تو لیون هم فکر کنم موجود باشه. حد اقلش بهتر از این گرینه هست. اگه هم موجود نبود این سری های جدید گرین هم خوبن. یه 700 hp اقای m.shabani داشتن فکر کنم قیمت مناسب میدن اکبندم هست.

لینک به دیدگاه

اگر بخوام پردازنده رو اور کنم جریان چی میشه؟

به چه پاوری با چه مشخصاتی نیاز دارم؟

لینک به دیدگاه

پردازنده حتی اگه اور هم بشه خیلی مصرف برقش بالا نمیره ، مثلا اگه در حالت عادی 90 وات باشه با اورکلاک شاید جدود 120 وات بشه 

چند حالت انتخاب دارید :

1- پاور 600 وات که برای سیستم فعلی تون کافی باشه

2- پاور 750 یا 800 وات که خیالتون رو کاملا از نظر برق رسانی حتی در صورت استفاده از 390x راحت کنه

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

برای کراس فایر در چه حد در نظر بگیرم پاور؟

لطفا یه برند هم بگید

مثلا گرین یا کرسیر یا ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

اقا چنتا سوال

پس چرا گرین نمیاد توان خروجی واقعیو بزنه رو پاور

فقط گرین اینجوریه یا کولر مسترو اینرمکسم اینجوری هستن و 85 وات کمتر میزنن توان خروجیو ؟

یه پاور کورس ایر VS550 چند وات خروجی واقعی میده ؟

آیا پاوری داریم که خروجی واقعی بزنه ؟

اینکه مثلا تو سایت گرافیک 970 میزنه پاور 500 وات کافیه منظورش 500 وات واقعی هستش یا از این 500 واتهای گرین ؟

لینک به دیدگاه

واسه کراس فایر دو تا 390 یا 390ایکس چطور؟

لینک به دیدگاه

اقا چنتا سوال

پس چرا گرین نمیاد توان خروجی واقعیو بزنه رو پاور

فقط گرین اینجوریه یا کولر مسترو اینرمکسم اینجوری هستن و 85 وات کمتر میزنن توان خروجیو ؟

یه پاور کورس ایر VS550 چند وات خروجی واقعی میده ؟

آیا پاوری داریم که خروجی واقعی بزنه ؟

اینکه مثلا تو سایت گرافیک 970 میزنه پاور 500 وات کافیه منظورش 500 وات واقعی هستش یا از این 500 واتهای گرین ؟

توان اسمی که روی پاور میزارن چندان قانون مشخصی نداره ولی در حالت استاندارد باید برابر با توان خروجی واقعی باشه ، شرکت گرین هم پاورهایی داره که توان اسمی و واقعی یکی هستن و گاهی حتی توان واقعی از اسمی بیشتر هم میشه .

بقیه برندها هم تقریبا کما بیش این شکلی هستن 

خروجی واقعی رو باید دید از چه شاخه ای میخواد اندازه بگیرید ، یکم پیچیده هست و خود من هم چندان اطلاعاتی در این مورد ندارم ، آسون ترین کار اینه که ولتاژ اون شاخه مورد نظر رو در مقدار آمپر اون شاخه ضرب کنید که میزان توان اون شاخه به دست میاد .

خیلی از پاور ها همونطور که گفتم توان واقعی و اسمیشون برابر هست و حتی برخی مدل ها بیشتر از توان اسمی خروجی دارن .

برای اون مثالی که زدید قطعا منظورش 500 وات واقعی بوده ولی گاهی برخی سایت ها در کنار توان واقعی مورد نیاز کارت یک مدل پاور با توان اسمی هم نام میبرن ولی در کل منظور توان واقعی هست .

کارت 390x میانگین مصرف حدود 300 یا یکم بالاتر یا یکم پایینتر داره ولی حداکثر مصرفی حدود 400 یا حتی بیشتر داره که یعنی در صورت استفاده از دو 390x امکان داره لحظه ای به مصرف حدود 850 وات یا بالاتر هم برسه ، برای کراس دو عدد 390x فکر کنم پاوری حدود 900 یا 1000 وات لازم باشه .

اگه بودجه زیادی ندارین از فکر کراس بیان بیرون چون کلا خرج زیادی میزاره روی دست مصرف کننده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تک کارت بهتره در کل

حداقل 850 وات ، 1000 باشه بهتره ، خیالتون راحت میشه

لینک به دیدگاه

پردازنده حتی اگه اور هم بشه خیلی مصرف برقش بالا نمیره ، مثلا اگه در حالت عادی 90 وات باشه با اورکلاک شاید جدود 120 وات بشه 

چند حالت انتخاب دارید :

1- پاور 600 وات که برای سیستم فعلی تون کافی باشه

2- پاور 750 یا 800 وات که خیالتون رو کاملا از نظر برق رسانی حتی در صورت استفاده از 390x راحت کنه

پس داستان سری اورکلاکینگ گرین چیه؟

یه توضیحی بدید

لینک به دیدگاه

پس داستان سری اورکلاکینگ گرین چیه؟

یه توضیحی بدید

منظورتون رو واضح تر بیان میکنید ؟

البته من یه کاربر کاملا عادی هستم و اطلاعات زیادی در مورد این حوضه ندارم ، فقط در حد اطلاعاتی که دارم سعی میکنم به دوستان کمک کنم .

لینک به دیدگاه

توان اسمی که روی پاور میزارن چندان قانون مشخصی نداره ولی در حالت استاندارد باید برابر با توان خروجی واقعی باشه ، شرکت گرین هم پاورهایی داره که توان اسمی و واقعی یکی هستن و گاهی حتی توان واقعی از اسمی بیشتر هم میشه .

بقیه برندها هم تقریبا کما بیش این شکلی هستن 

خروجی واقعی رو باید دید از چه شاخه ای میخواد اندازه بگیرید ، یکم پیچیده هست و خود من هم چندان اطلاعاتی در این مورد ندارم ، آسون ترین کار اینه که ولتاژ اون شاخه مورد نظر رو در مقدار آمپر اون شاخه ضرب کنید که میزان توان اون شاخه به دست میاد .

خیلی از پاور ها همونطور که گفتم توان واقعی و اسمیشون برابر هست و حتی برخی مدل ها بیشتر از توان اسمی خروجی دارن .

برای اون مثالی که زدید قطعا منظورش 500 وات واقعی بوده ولی گاهی برخی سایت ها در کنار توان واقعی مورد نیاز کارت یک مدل پاور با توان اسمی هم نام میبرن ولی در کل منظور توان واقعی هست .

یعنی با استفاده از این فرمول که با رنگ سبز مشخص کردم میشه متوجه شد که پاور 535 گرین توان واقعیش 450 واته ؟ از اون برچسبی که گرین کنار پاور زده میشه توان واقعی پاور گرینو تشخیص داد و فهمید که پاور 535 گرین 450 وات خروجی واقعی میده ؟

آیا گرین پاوری هم داره که  که بیشتر از توان اسمیش خروجی بده ؟ منظورم حالت پیک لود نیست حالت استیبل هستش

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

یعنی با استفاده از این فرمول که با رنگ سبز مشخص کردم میشه متوجه شد که پاور 535 گرین توان واقعیش 450 واته ؟ از اون برچسبی که گرین کنار پاور زده میشه توان واقعی پاور گرینو تشخیص داد و فهمید که پاور 535 گرین 450 وات خروجی واقعی میده ؟

آیا گرین پاوری هم داره که  که بیشتر از توان اسمیش خروجی بده ؟ منظورم حالت پیک لود نیست حالت استیبل هستش

بله آقا مصطفی ، اگه ولتاژ و شدت جریان رو نوشته باشه میشه با ضربش مقدار توان رو محاسبه کرد ( البته خود شما از بنده هم بهتر میدونین این موضع رو )، البته معمولا خودشون در این برچسب مقدار توان رو هم مینویسن

سوال دوم هم فکر نکنم پاوری در حالت استیبل توانی بیشتر از توان اسمیش ارائه بده و منظور من هم در حالت پیک بود

لینک به دیدگاه

دوست عزیز روی پاور ها وات واقعی هستش منتها مقدار توان مصرفی پاور رو میزنن که مقداری از این توان تلفات میده (بحثش طولانیه)و با توجه به راندمان پاور میزان تلفات کم یا زیاد میشه برای همین هست استاندارد 80 پلاس رو رده بندی کردن 

هر چه جنس قطعات پاور بهتر و یا روکش رسانا تری داشته باشه (بعضا ابکاری طلا میشه)مقداری کمتری تلفات میده 

الا ایهالحال شما میتونید  شدت جریانی که روی پاور زده در شاخه 12 ولت رو در فرمول  قدرت  = جريان × ولتاژ      P = I × V    

وارد کنید و توان واقعی(خروجی) پاور رو اندازه گیری کنید 

دقت کنید که پاورهای با توان مصرفی یکسان با توجه به توضیحات بالا ممکنه توان تولیدی یکسان نداشته باشند 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...