رفتن به مطلب

سیستم گیم و رندر ( 5000 تا 5800 تومن )

Recommended Posts

سیستم میخام برای گیم و رندر ک با این شرایطی ک میگم سازگار باشه :
۱. حتما پردازنده 5820k باشه
۲.مینبورد ارزونه ایکس۹۹ تا 930 تومن هم پیدا کردم . اگه باشه مشکلی نیست
۳.رم حداکثر ۸ گیگ فرکانس 3گیگا به بالا (اصرار به ۱۶ گیگ نکنید لطفا .یک ماژول ۸ گیگ یا 2 تا 4گیگ کافیه)
۴. هارد ۱ترا ۳۲ مگ بافر دارم و فقط اس اس دی حداکثر ۱۲۰گیگ میخام ک ویندوز و نرم افزارهای سه بعدی و پروژه هارو روش اجرا کنم
۵.گرافیگ ۹۷۰ گیگا دیدم با فرکانس پایه ۱۱۹۰و بوست ۱۳۴۲ ک قوی به نظر میومد
۶.موس و کیبورد و Odd رو هم با ۱۰۰تومن جورش میکنم
۷.کولر رو یه چیز ارزون تا 150 تومن بگید کافیه چون فعلا اورکلاکی درکار نیست. در حدی که از پس 5820k در موقع رندر و گیم بربیاد
۸. مانیتور هم میخام تا 700ت. خودم یه مدل 24 اینج سامسونگ دیدم 650 تومن .از ۲۴ اینج به بالا باشه

9. برای پاور هم خیلی تحقیق کردم تا اونجایی که تو یوتیوب و ... دیدم برای این سیستم یه پاور 750 وات کافیه که با 400 تومن راه میوفته التبه مدلهای 800 و 850 با همین قیمت دیدم که اگر میشه بهم خوبشو پیشنهاد بدید . فاکتور مهم برای فقط بی صدا بودنه 

از پیشنهادای 6700k هم استقبال میکنم ولی خیلی بیشتر تو فکر پردازنده 5820k هستم .

کارتی که خودم تو ذهنمه اینه 

n14w_20160516_144447.jpg

ویرایش شده توسط mahyarSAMSUNG
لینک به دیدگاه

کاربر گرامی شما که همه چیز رو دیدی و انتخاب کردی

دیگه کدام قطعه رو پیشنهاد بدن دوستان؟

لینک به دیدگاه

درست میگید شاید بهتر بود سوالاتی که تو ذهنمه رو پیرسم فقط : 

سوالاتم اینه :

مثلا برند رم ها با قیمتشون که با مادربوردی که پیشنهاد میدید سازگاری داشته باشه و اینکه آیا 2 تا 4 گیگ باشه بهتره یا یه 8 گیگ ؟

پاور 750 کافیه یا 800 یا 850 بگیرم ؟

واسه کولر هم نمیدونم چی بگیرم ! 

لینک به دیدگاه

درست میگید شاید بهتر بود سوالاتی که تو ذهنمه رو پیرسم فقط : 

سوالاتم اینه :

مثلا برند رم ها با قیمتشون که با مادربوردی که پیشنهاد میدید سازگاری داشته باشه و اینکه آیا 2 تا 4 گیگ باشه بهتره یا یه 8 گیگ ؟

پاور 750 کافیه یا 800 یا 850 بگیرم ؟

واسه کولر هم نمیدونم چی بگیرم ! 

رم رو که یا میرید سایت مین بورد موردنظر چک میکنید که چه رم هایی رو ساپورت میکنه یا اینکه سایت سازنده رم میروید در قسمت QVL رو چک میکنید ببینید اون رم روی چه مین هایی تست شده و جواب داده

مورد بعد اینکه دو کاناله از تک کاناله بهتر هست در رم یعنی 2 تا 4 از یک 8 بهتر عمل میکنه

در مورد پاور نهایتا" 700 وات

در مورد کولر هم من نظرم روی واتر هست تا ایر

لینک به دیدگاه

داداش به نظر من دو تا ماژول 8 بگیر و اگه نمیگیری الان یه ماژول 8 بزار بعد یه 8 دیگه بگیر بزار کنارش.

لینک به دیدگاه

داداش به نظر من دو تا ماژول 8 بگیر و اگه نمیگیری الان یه ماژول 8 بزار بعد یه 8 دیگه بگیر بزار کنارش.

تشکر از پیشنهاد ولی مین بوردی که انتخاب کردم 8 تا جای رم داره . یعنی از لحاظ ارتقاع آینده مشکلی نداره . 16 گیگ هم زیاده همین الانش 3 گیگ ddr2 دارم که 4 تا نرم افزار سنگین سه بعدی باز میکنم تازه از 3 گیگ 2.6 گیگش پر میشه ک بعید میدونم 8 گیگ ddr4 بخواد کم بیاره . 

یه سوال دیگه ای که دارم اینه . چرا اسلات رم ها از دو رنگ تشکیل شده ؟ حتی توی یه اسمبلی که دیدم طرف 4 تا رم 4 گیگ رو توی اسلاتهای یک رنگ گذاشت نه کنار هم . یعنی یکی در میون . آیا باید اینکارو کرد یا کنار هم بزنمو کاری به رنگها نداشته باشم . چیز عجیب اینه که تو کامپیوتر فعلیم هم همینطوره یعنی تو اسلات هم رنگ میزنم فقط سیستم بالا میاد 

رم رو که یا میرید سایت مین بورد موردنظر چک میکنید که چه رم هایی رو ساپورت میکنه یا اینکه سایت سازنده رم میروید در قسمت QVL رو چک میکنید ببینید اون رم روی چه مین هایی تست شده و جواب داده

مورد بعد اینکه دو کاناله از تک کاناله بهتر هست در رم یعنی 2 تا 4 از یک 8 بهتر عمل میکنه

در مورد پاور نهایتا" 700 وات

در مورد کولر هم من نظرم روی واتر هست تا ایر

تو سایت مینبورده برای فروش که میرم مثلا مدل  MSI X99A GAMING 7 رو گذاشته که رمهای  ( 2133 / 2200 / 2400 / 2600 / 2666 / 2750 / 3000 / 3110 / 3333 مگاهرتز ) رو میخوره . آیا یعنی این مادربورد با این عظمت رم کلاک 3200 نمیخوره ؟!!! چون من بیشتر تو فکر 3200 بودم

حتی مدل MotherBoard MSI X99S SLI PLUS رو هم چک میکنم نوشته :  DDR4 2133/2200*/ 2400*/2600*/2666*/2750*/3000*/3110*/3333 . کلاک 3200 چرا نمیخوره ؟

لینک به دیدگاه

تشکر از پیشنهاد ولی مین بوردی که انتخاب کردم 8 تا جای رم داره . یعنی از لحاظ ارتقاع آینده مشکلی نداره . 16 گیگ هم زیاده همین الانش 3 گیگ ddr2 دارم که 4 تا نرم افزار سنگین سه بعدی باز میکنم تازه از 3 گیگ 2.6 گیگش پر میشه ک بعید میدونم 8 گیگ ddr4 بخواد کم بیاره . 

یه سوال دیگه ای که دارم اینه . چرا اسلات رم ها از دو رنگ تشکیل شده ؟ حتی توی یه اسمبلی که دیدم طرف 4 تا رم 4 گیگ رو توی اسلاتهای یک رنگ گذاشت نه کنار هم . یعنی یکی در میون . آیا باید اینکارو کرد یا کنار هم بزنمو کاری به رنگها نداشته باشم . چیز عجیب اینه که تو کامپیوتر فعلیم هم همینطوره یعنی تو اسلات هم رنگ میزنم فقط سیستم بالا میاد 

تو سایت مینبورده برای فروش که میرم مثلا مدل  MSI X99A GAMING 7 رو گذاشته که رمهای  ( 2133 / 2200 / 2400 / 2600 / 2666 / 2750 / 3000 / 3110 / 3333 مگاهرتز ) رو میخوره . آیا یعنی این مادربورد با این عظمت رم کلاک 3200 نمیخوره ؟!!! چون من بیشتر تو فکر 3200 بودم

حتی مدل MotherBoard MSI X99S SLI PLUS رو هم چک میکنم نوشته :  DDR4 2133/2200*/ 2400*/2600*/2666*/2750*/3000*/3110*/3333 . کلاک 3200 چرا نمیخوره ؟

کاربر گرامی شما رفتی در سایت یک فروشنده داخلی که خوب اشتباه هست داخلشون

ملاک سایت گلوبال هست

بعد هم وقتی میزنه تا 3333

یعنی از فرکانس 2133 تا 3333 هر فرکانسی بگی روی این مین جواب داده

مگه میشه 3200 نباشه آخه برادر

رنگ ماژول ها هم به پیکر بندی حافظه مربوط میشه

Dual - Tripple - Quad

لینک به دیدگاه

کاربر گرامی شما رفتی در سایت یک فروشنده داخلی که خوب اشتباه هست داخلشون

ملاک سایت گلوبال هست

بعد هم وقتی میزنه تا 3333

یعنی از فرکانس 2133 تا 3333 هر فرکانسی بگی روی این مین جواب داده

مگه میشه 3200 نباشه آخه برادر

رنگ ماژول ها هم به پیکر بندی حافظه مربوط میشه

Dual - Tripple - Quad

تشکر . ولی اینو نگفتید که مثلا msi x99a sli plus خریدم که رنگ اسلات رم هاش خاکستری و مشکیست . بهتره 2عدد 4 گیگ رو داخل دوتا خاکستری یا دوتا مشکی بزنم یا اینکه اصلا ربطی به رنگها نداره ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ فرقی به حال شما ندارد که 2 عدد توی مشکی بندازید یا 2 عدد توی خاکستری

چیپ X99 هشت ماژول رم دارد متشکل از 2 دسته ماژول 4 کاناله که در مجموع 128 گیگ رم رو ساپورت میکنه.

لینک به دیدگاه

چون شما برای رندر می خوایی استفاده کنی حتما air coolerبگیر اگه رم های شانه بلند استفاده می کنی به سایز کولرت هم توجه کن

لینک به دیدگاه

سیستم پیشنهادی خودتون مشکل نبود SSD رو داره ...مادربرد هم با کمی هزینه میتونید مدل بهتر وبروز تری رو بردارید

در کل پیشنهاد من این هست

GIGABYTE X99P-SLI LGA2011-3 X99 Mainboard

Intel® Core i7-5820K Haswell-E Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Samsung 750 EVO 120GB SATA3 SSD

DeepCool DQ750ST 80Plus Gold PSU

DeepCool Gamer Storm Maelstrom 120T AiO Liquid CPU Cooler

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 Ram

مجموع قیمت 5200

به همراه 700تومن مانیتور انتخابی شما

5800

پ.ن پیشنهاد میشه در صورت تهیه گرافیک چه 970 و یا 980 اون رو به صورت دست دوم تهیه کنید (با توجه به افت قیمت اک که هم اکنون داره و وجود گرافیک های دست دوم خوب در بازارچه )پیشنهاد میشه دست دوم تهیه کنید و هزینه صرفه جویی شده رو بروی رم هزینه کنید

در کل اگر رندرگیری و کار های گرافیکی شما انچنان سنگین و حرفه ایی نیست بروی سیستم های 1151 هم میتونید فکرکنید اگرچه دیگر همچون سیستم های 2011 اینده دار و قدرت ارتقا نخواهد داشت

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

سیستم پیشنهادی خودتون مشکل نبود SSD رو داره ...مادربرد هم با کمی هزینه میتونید مدل بهتر وبروز تری رو بردارید

در کل پیشنهاد من این هست

GIGABYTE X99P-SLI LGA2011-3 X99 Mainboard

Intel® Core i7-5820K Haswell-E Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Samsung 750 EVO 120GB SATA3 SSD

DeepCool DQ750ST 80Plus Gold PSU

DeepCool Gamer Storm Maelstrom 120T AiO Liquid CPU Cooler

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 Ram

مجموع قیمت 5200

به همراه 700تومن مانیتور انتخابی شما

5800

پ.ن پیشنهاد میشه در صورت تهیه گرافیک چه 970 و یا 980 اون رو به صورت دست دوم تهیه کنید (با توجه به افت قیمت اک که هم اکنون داره و وجود گرافیک های دست دوم خوب در بازارچه )پیشنهاد میشه دست دوم تهیه کنید و هزینه صرفه جویی شده رو بروی رم هزینه کنید

در کل اگر رندرگیری و کار های گرافیکی شما انچنان سنگین و حرفه ایی نیست بروی سیستم های 1151 هم میتونید فکرکنید اگرچه دیگر همچون سیستم های 2011 اینده دار و قدرت ارتقا نخواهد داشت

البته نوشته بودم که هاردم خودم دارم و فقط اس اس دی میخام . سوال اینجاست که این اس اس دی که شما پیشنهاد دادید از سری 750 سامسونگه که مشخصاتشو نگاه کردم با 850 فرقی نداره که برام غجیب بود . جفتشون سرعت خوندن و نوشتن 550 و 520 رو دارن پس 850 به چه دردی میخوره ؟

این کارتی که گفتید با اینکه 980 هست چرا پس فرکانس بوست و پایه ای که داره از این 970 که دیدم کمتره حتی فرکانس هسته هم کمتر از این 970 رابطه جفتشونم که 256بیته .980ای ک شما معرفی کردی 2تا 6 پین میخوره ولی این 970که من میگم یک 8 پین و یک 6 پین. قیمت 970 حدود 1400 ولی قیمت 980 شما 1600 تومن. آیا دلیل خاصی دیگه ای هست که باعث میشه این 980 از 970 قوی تر باشه ؟ ( عکس زیر )

un8y_20160516_144447.jpg

اگر رم 8 گیگ رو بخواید تا 300 تومن یه چیزی پیشنهاد بدید میشه3300مگاهرتز با سی ال 16 برداشت یا گرونتر میشه ؟

البته سیستم های 1151 هم تا اونجایی که مطالعه کردم قابلیت ارتقا به kobyLake نسل هفتم رو هم دارن ولی ترجیح میدم هسته های بیشتر داشته باشم چون این پردازنده ( 5820k ) تا اونجایی که میدونم با اورکلاکی ساده تا 4 گیگاهرتز هم فرکانس میشه ازش گرفت و در حد همون 6700k میشه 

مادربردی که پیشنهاد دادید چه برتری نسبت به msi x99s sli plus داره ؟که نزدیک 200 هزار تومنم گرونتره

لینک به دیدگاه

چون شما برای رندر می خوایی استفاده کنی حتما air coolerبگیر اگه رم های شانه بلند استفاده می کنی به سایز کولرت هم توجه کن

اگه از ایرکول یه چیزی تو مایه های همین عکس زیر هست به نظرت جواب میده ؟ مگه liquid بهتر از air نیست ؟

klf_evercool-buffalo_100_cpu_cooler-meghdadit[dot]com.jpg

لینک به دیدگاه

اگه از ایرکول یه چیزی تو مایه های همین عکس زیر هست به نظرت جواب میده ؟ مگه liquid بهتر از air نیست ؟

دوست عزیز اگه واسه رندر می خواین ایر کولر اگه واسه صرفا گیم می خواین لیکویید کولر چون بهترین لکویید کولر های سیکل بسته زیر رندر سنگین ولی طولانی عمر مفیدشون بسیار کاهش پیدا می کنه 

ولی ایر کولر ها به خاطر اینکه جز فن قطعه متحرک دیگه ای ندارن بسیار کم استهلاک هستند ومناسب رندرینگ هستند اگه بودجه دارین من سری Thermalright وNoctuaوهمچنین بعضی از کولر های Deepcoolمی پسندم شما بگین از رم های شانه بلند استفاده می کنین یا شانه کوتاه؟

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه واسه رندر می خواین ایر کولر اگه واسه صرفا گیم می خواین لیکویید کولر چون بهترین لکویید کولر های سیکل بسته زیر رندر سنگین ولی طولانی عمر مفیدشون بسیار کاهش پیدا می کنه 

ولی ایر کولر ها به خاطر اینکه جز فن قطعه متحرک دیگه ای ندارن بسیار کم استهلاک هستند ومناسب رندرینگ هستند اگه بودجه دارین من سری Thermalright وNoctuaوهمچنین بعضی از کولر های Deepcoolمی پسندم شما بگین از رم های شانه بلند استفاده می کنین یا شانه کوتاه؟

مشکل اینجاست ک من هم گیم کار میکنم هم رندر . اصلا مگه چه فرقی داره گیم و رندر . ممکنه من یک ساعت گیم بازی کنم یا یک ساعت رندر بگیرم تو جفتش پردازنده داغ میشه . من هنوز رم نخریدم ولی با توجه به قیمتی که الان تو این سایت دیدم فکر کنم همینایی که لینکشو این زیر گذاشتم رو بخرم .

GLWR48GB3200C16DC

اگه بشه این سوال من رو هم جواب بدید : این خنک کننده های مایع برقشنو از کجا میارن ؟ اصلا چی باعث میشه این مایع درون شلنگ به راه بیوفته آیا برقش رو باید از پاور بگیریم یا از مینبورد . مایع درون خنک کننده چه نوع مایعی هست ؟ آّبه یا چیز دیگه ای  ؟ آیا احتمال نشت کردن داره ؟ آیا از میزان مایع بعد از مدت طولانی کم میشه ؟ نیاز به تعویض مایع هست ؟

لینک به دیدگاه

مشکل اینجاست ک من هم گیم کار میکنم هم رندر . اصلا مگه چه فرقی داره گیم و رندر . ممکنه من یک ساعت گیم بازی کنم یا یک ساعت رندر بگیرم تو جفتش پردازنده داغ میشه . من هنوز رم نخریدم ولی با توجه به قیمتی که الان تو این سایت دیدم فکر کنم همینایی که لینکشو این زیر گذاشتم رو بخرم .

GLWR48GB3200C16DC

اگه بشه این سوال من رو هم جواب بدید : این خنک کننده های مایع برقشنو از کجا میارن ؟ اصلا چی باعث میشه این مایع درون شلنگ به راه بیوفته آیا برقش رو باید از پاور بگیریم یا از مینبورد . مایع درون خنک کننده چه نوع مایعی هست ؟ آّبه یا چیز دیگه ای  ؟ آیا احتمال نشت کردن داره ؟ آیا از میزان مایع بعد از مدت طولانی کم میشه ؟ نیاز به تعویض مایع هست ؟

اگه اصرار روی  لیکوید داری می تونی لکویید کولر بگیری

به طور خلاصه و کلی بگم 

دونوع لکویید کولر داریم سیکل بسته سیکل باز با سیکل باز کاری نداریم 

سیکل بسته اگه به خوایم کلی در نظر بگیریم سه قسمت داره

رادیاتور وشلنگ وپمپ

پمپ اب درون  درون شلنگ ورادیاتور به حرکت درمی یاره 

سیستمش به صورت خلاصه اینجوری اب در مجاورت با پردازنده گرم میشه وتوسط پمپ به رادیاتور فرستاده میشه ودر رادیالتور به گردش درمیاد وتوسط فن ها خنک میشه ودوباره اب سرد (در علم چیزی به اسم اب سرد نداریم )میشه ودوباره واتر پمپ اب سرد رو در مجاورت پردازنده قرار میده وهمین چرخه ادامه پیدا می کنه ودمای پردازنده کاهش می یابد

پمپ با برق کار میکنه وبرقش از مادر برد گرفته میشه انشالا اگه گرفتین طریقه نصبشو به صورت ویدیو براتون می زارم  بعضی کولر ها یه چنتا سیم اضافه هم دارن اونم بماند برای بعد :D این مایع یا اب که دارم میگم بهش کولانت می گن که مثل اب رادیاتور برای اینکه بهینه کار کنه ویه سری مزایا داره که اینم بماند :D کولانت درون سیکل بسته در 90 درصد اوقات نشتی نداره ونشتی داشتن کولر سیکل بسته تقریبا محاله اگه از سازنده خوبی بگیری این مشکل پیش نمی یاد.کولانت سیکل بسته نیاز به تعوبض نداره ودر کارخونه یه بار پر میشه وبعد پلمپ میشه وامکان تعویض مایع درون سیکل وجود نداره به همبن دلیل بهش سیکل بسته می گن. از میزان مایع کم نمیشه .نیاز به تعویض نداره نمی تونی هم تعویضش کنی عمر میفیدشون هم بسته به شرایط 2تا 3 هست البته بیشتر هم شاید بشه 

دیگه ازاین ساده تر نمی شد بگم

لینک به دیدگاه

البته نوشته بودم که هاردم خودم دارم و فقط اس اس دی میخام . سوال اینجاست که این اس اس دی که شما پیشنهاد دادید از سری 750 سامسونگه که مشخصاتشو نگاه کردم با 850 فرقی نداره که برام غجیب بود . جفتشون سرعت خوندن و نوشتن 550 و 520 رو دارن پس 850 به چه دردی میخوره ؟

این کارتی که گفتید با اینکه 980 هست چرا پس فرکانس بوست و پایه ای که داره از این 970 که دیدم کمتره حتی فرکانس هسته هم کمتر از این 970 رابطه جفتشونم که 256بیته .980ای ک شما معرفی کردی 2تا 6 پین میخوره ولی این 970که من میگم یک 8 پین و یک 6 پین. قیمت 970 حدود 1400 ولی قیمت 980 شما 1600 تومن. آیا دلیل خاصی دیگه ای هست که باعث میشه این 980 از 970 قوی تر باشه ؟ ( عکس زیر )

un8y_20160516_144447.jpg

اگر رم 8 گیگ رو بخواید تا 300 تومن یه چیزی پیشنهاد بدید میشه3300مگاهرتز با سی ال 16 برداشت یا گرونتر میشه ؟

البته سیستم های 1151 هم تا اونجایی که مطالعه کردم قابلیت ارتقا به kobyLake نسل هفتم رو هم دارن ولی ترجیح میدم هسته های بیشتر داشته باشم چون این پردازنده ( 5820k ) تا اونجایی که میدونم با اورکلاکی ساده تا 4 گیگاهرتز هم فرکانس میشه ازش گرفت و در حد همون 6700k میشه 

مادربردی که پیشنهاد دادید چه برتری نسبت به msi x99s sli plus داره ؟که نزدیک 200 هزار تومنم گرونتره

در خصوص سیستم سوکت 1151 توجه داشته باشید که بله در اینده این سری پردازنده ها می ایند اما به احتمال زیاد در حقیقت نمونه های Refresh پردازنده های Skylake هستند که انچنان شاهد افزایش قدرت اون ها در سری Core i7 نخاهیم بود

اما در سری های 2011 میتونید پردازنده های بمراتب قدرتمند تر رو در جلو ببینید حتی به جز سری  Broadwell-e

شرمنده من به اون قسمت که هارد رو دارید دقت نکرده بود

تفاوت سری 850 با 750 SSD بروی کاغذ شاید یکی باشه اما سری 850 در عمل هم تا حدی بهتر عمل کرده اگرچه اختلاف قیمتشون هم بیشتر به دلیل جدیدتر بودن سری 850 هست

در خصوص رم هم اگر نظر بنده رو بخواید رم هایی با این حجم در این رنج قیمت موجود هستند اما ارزش خرید ندارند به نسبت رم های پیشنهادی با رم هایی که خودتون از سری Cl16 پیشنهاد کردن

اگرچه پیشنهاد میشه اگر بودجه رم تا 300تومن هست با کمی هزینه بیشتر میزان رم رو به 16 گیگ افزایش بدید

مادربرد پیشنهادی بنده از USB3.1 پشتیبانی میکنه و کمی جدیدتر هست به نسبت MSI پیشنهادی شما

در خصوص گرافیک هم باید ذکر کنم سری 970 انتخابی شما روی کاغذ گویا قدرت بیشتری دارند اما دقت کنید که این گرافیک اورشده تا به این میزان برسه

و از نظر چیپ داخلی 980 قوی تر هست

به عنوان مثال با کمی دست کاری در بایوس و کنترل دما  میتونید قدرت Core i5 6600k در حد Core i7 بالا ببرید اما دقت داشته باشید این باعث نمیشه پردازنده تون از Core i7 قوی تر باشه!

اگرچه و به راحتی با چند کلیک ساده نیز شماهم در برنامه ایی مثل MSI AFterburn میتونید980  رو نیز اورکنید

در خصوص تفاوت گیم با رندر هم شایان ذکر هست

در گیم امکان نداره شما یک روز کامل (یعنی 24 ساعت کامل) پشت سیستم باشید و بازی کنید اما در رندرگیری مطمنن شاهد این خواهید بود یک روز کامل پردازنده مشغول کار باشه

پ.ن باتوجه به قیمت های گرافیک های سری High-end در بازارچه پیشنهاد میشه به صورت دست دوم تهیه کنید چه 970 یا 980

اگرچه شاید بد هم نباشه بروی سری های R9 هم یک نگاهی بندازید با توجه به ساپورت خوب AMD از نظر درایو

لینک به دیدگاه

مطمننا این سیستم رو من بگیرم تا ۷ تا۸ سال دیگه ارتقاع نخواهم داد چون اصلا ارزش نداره ک بخوام مقلا ۶۷۰۰ رو به ۷۷۰۰ یا ۸۸۰۰ تغییر بدم ک مثلا ۲۰ درصد قوی تر بشه . مثل اینکه میمونه ک یکی الان ۴۷۹۰ رو بده ۶۷۰۰ بگیره!!!!

پس شما میگید حتما این ۹۸۰ رو بگیرم قوی تر از اون ۹۷۰. اگه قرار به دست دوم باشه ک همرو میشه دست ۲ خرید ولی نمیتونم اعتماد کنم به دست دو.

مین بوردی ک شما پیشنهاد دادید فقط با داشتن یو اس بی تایپ سی سر تره . میشه بگید این USB_C به چه درد مبخوره ؟ چون مینی ک خودم پیشنهاد دادم USB 3.1 داره . یعنی روی جعبش کلمه USB 3.1 رو بزرگ نوشته

اینکه میگید ممکنه برای بازی ۱روز پای سیستم نباشید و برای سه بعدی ۱ روز باشیم درسته ولی موقعی ک پای نرم افزار سه بعدی درحال مدلینگ کردن هستیم ک فشاری به سیستم نمیاد و نرمال داره کار میکنه . فقط موقع رندره ک ۱۰۰درصد پردازنده درگیر میشه ک اونم فوقش ۲ ۳ساعت طول بکشه . اگه واقعا خنک کننده های ساده ک با هوا کار میکنن جواب میده الکی ۱۸۰ تومن پول ندیدم و با ۵۰ تومت حلش کنم :)

یه عمر با گرافیک AMD ۴۸۵۰ سرکردم و چیزی برام کم نذاشت و عالی بود . حالا ترجیح میدم یه عمرم با ۹۸۰ سر کنم . البته تو بنچ مارکها ک نگاه میکنم واقعا AMD ضعیف کار کرده طوری ک کارتهای ۲ میلیونیش مثل ۳۸۰ و ۳۹۰ هم از ۹۷۰ پایین تره

لینک به دیدگاه

از بین این سیستم ها هم میتونی انتخاب کنی ولی اگه کیس تنها می خوایی یه شماره از بودجه موردنظرت بالاتر انتخاب کن

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/buyer-guide/872-best-pc-and-hardwares-to-buy

یادت باشه سری جدید کارت گرافیک ها در راه هستند

next gen is coming

لینک به دیدگاه

آقای Eisenberg ممنون از توضیحات .پس تازه فهمیدم ک مادربوردهایی ک قطعات حرارتیش احتیاج به خنک شدن داره از همین سیکل باز ها استفاده میکنه و سیکل بسته برای پردازنده .

این برق خنک کننده ای ک دوستمون معرفی کردن از شرکت دیپ کول رو من ندیدم کجاشه . تو عکساشم اصلا معلوم نیست . اگه بشه فیلمی بزارید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

آقای Eisenberg ممنون از توضیحات .پس تازه فهمیدم ک مادربوردهایی ک قطعات حرارتیش احتیاج به خنک شدن داره از همین سیکل باز ها استفاده میکنه و سیکل بسته برای پردازنده .

این برق خنک کننده ای ک دوستمون معرفی کردن از شرکت دیپ کول رو من ندیدم کجاشه . تو عکساشم اصلا معلوم نیست . اگه بشه فیلمی بزارید ممنون میشم

چند دقیقه دیگه طریقه نصب کورسیر تو تاپیک خودم می زارم همه واتر کولینگ های سیکل بسته  نصبشون تقریبا شبیه همدیگه هستن

لینک به دیدگاه

ویدیویی که می خواستین در تاپیک خودم اپلود کردم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=37391&page=4

لینک به دیدگاه

پردازنده حتما سوكت 2011 بردار واقعا تو رندر فرق داره بنچمارك هاش هست و سعي كنيد كه چهار تا رم 4 برداريد و به صورت 4 كاناله استفاده كنيد كه بازم تاثير زيادي داره گرافيك هم از نظر من 390x چون تو dx 12 خيلي پرفورمنسش بالاست و تو dx 11 از 970 قويتره و انوديا كلا چون پاسكال داده بيرون مكسول رو ول ميكنه ولي اي ام دي با اينكه كلا ضعيف تره ولي ادم تره مثه انوديا پلشت نيست الان 290x خيلي به نسبت قيمت خوبه و اگه خيلي انويديا رو قبول داريد از مدل 980 كه تو ليون تخفيف داره استفاده كنيد اگرم تخفيفش تموم شده و 970 ميخايد پولتون رو خرج اون مدلي كه عكسشو گذاشتيد نكنيد خيلي با كارتاي 1400 تفاوت نداره. و حتي از amp extreme zotac ضعيف تره كولر هم اگه رندر هاي طولاني ميكنيد از اير كولر استفاده كنيد مثلا hyper 212 evo

لینک به دیدگاه

پردازنده حتما سوكت 2011 بردار واقعا تو رندر فرق داره بنچمارك هاش هست و سعي كنيد كه چهار تا رم 4 برداريد و به صورت 4 كاناله استفاده كنيد كه بازم تاثير زيادي داره گرافيك هم از نظر من 390x چون تو dx 12 خيلي پرفورمنسش بالاست و تو dx 11 از 970 قويتره و انوديا كلا چون پاسكال داده بيرون مكسول رو ول ميكنه ولي اي ام دي با اينكه كلا ضعيف تره ولي ادم تره مثه انوديا پلشت نيست الان 290x خيلي به نسبت قيمت خوبه و اگه خيلي انويديا رو قبول داريد از مدل 980 كه تو ليون تخفيف داره استفاده كنيد اگرم تخفيفش تموم شده و 970 ميخايد پولتون رو خرج اون مدلي كه عكسشو گذاشتيد نكنيد خيلي با كارتاي 1400 تفاوت نداره. و حتي از amp extreme zotac ضعيف تره كولر هم اگه رندر هاي طولاني ميكنيد از اير كولر استفاده كنيد مثلا hyper 212 evo

تشکر از راهنمایی . ولی تو بنچمارکهایی که تو بیشتر سایت ها دیدم همیشه amd ضعیف تر بوده البته مشخصاتش بالاتره ولی نمیدونم چرا ایتقدر فریمش پایینه .مثلا یه 8 گیگش با 512 بیتش از یه 4 گیگ 256بیت جی فورس ضعیف تره !!!! . به هرحال من امروز خریدمو کردم و تمام شد و رفت و از حرفهای شما قسمت air coolش رو انجام دادم و همونی که شما گفتی رو خریدم و از راهنمایی شما هم تشکر میکنم .

سیستمی که من امروز به کمک بچه های اینجا خریدم اینه :

giga x99p sli 1070t

5820k 1345t

16gig quad 3000 cl15  g.skill  400t

samsung evo120gig850  235t

liteon internal dvdRw 49t

samsung 24d595p  670t

case kendoman 170t

power 700w cooler  master  284t

cooler master hyper 212 evo 145t

gtx980 amp zotac 4gig  1599t

xo38_20160521_173902.jpg

تشکر از همه 

لینک به دیدگاه

تشکر از راهنمایی . ولی تو بنچمارکهایی که تو بیشتر سایت ها دیدم همیشه amd ضعیف تر بوده البته مشخصاتش بالاتره ولی نمیدونم چرا ایتقدر فریمش پایینه .مثلا یه 8 گیگش با 512 بیتش از یه 4 گیگ 256بیت جی فورس ضعیف تره !!!! . به هرحال من امروز خریدمو کردم و تمام شد و رفت و از حرفهای شما قسمت air coolش رو انجام دادم و همونی که شما گفتی رو خریدم و از راهنمایی شما هم تشکر میکنم .

سیستمی که من امروز به کمک بچه های اینجا خریدم اینه :

giga x99p sli 1070t

5820k 1345t

16gig quad 3000 cl15  g.skill  400t

samsung evo120gig850  235t

liteon internal dvdRw 49t

samsung 24d595p  670t

case kendoman 170t

power 700w cooler  master  284t

cooler master hyper 212 evo 145t

gtx980 amp zotac 4gig  1599t

xo38_20160521_173902.jpg

تشکر از همه 

درتکمیل صحبت ها لازم به ذکر میزان Vram و همینطور سرعت انتقال داده های گرافیک نشان دهنه قدرت گرافیک و یا مشخص کننده میزان فریم دهی در بازی نیست

در هر صورت انشالله سیستم به خوشی استفاده بشه @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...