رفتن به مطلب

خنک کننده Cooler Master V6GT

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من یک Cooler Master V6GT خریدم و دیشب روی سیستم نصب کردم خمیر سیلیکون را زدم و فن را روی cpu گذاشتم و پیچهای فن را محکم بستم.

یک مشکلی که وجود داشت این بود که با اینکه پیچها کاملا محکم شده بود ولی فن یک مقداری روی cpu لیز می خورد (با دست فن را تکون می دادم جابجا میشد)

آیا این طبیعی هست؟

زمانی که سیستم را بالا آوردم دمای cpu روی 42 تا 48 بود (با فن خود cpu روی 52 تا 58 بود) در حالت لود کامل حداکثر به دمای 68 (با فن خود cpu به 90 تا 95 هم رسیده بودم)

آیا این دما خوب هست؟؟ سیستم over نشده. اگر over کنم با این شرایط فکر کنم دمای خوبی نداشته باشم. توی بررسی های این فن دیده بودم در حالت over دمای cpu به 65 درجه هم نرسیده بود.

کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه؟

یک نکته هم بگم چون خیلی از بررسی ها و نظرات را که دیدم اکثرا به خاطز بزرگ بودن این فن و برخورد آن با RAM هایی که هیت سینک بزرگ دارند گلایه داشتن ولی مادربرد بنده

(ASUS SABERTHOOTH X58) به قدری فاصله جای RAM ها زیاد بود که حتی روی اسلات اول هم می شه به راحتی RAM پایه گذاشت.

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه هم هست

جهت فن های به دو طرف راست و چپ هست که یکی به سمت بیرون هست ولی یکی دیگه به سمت RAM ها هست!!! این موضوع باعث می شه گرمای خارج شده مستقیما به RAM ها انتقال پیدا کنه. این موضوع باعث مشکل در سیستم نمی شه؟

لینک به دیدگاه

قاعدتا فن باید به نحوی روی cpu قرار بگیره که امکان لیز خوردن و حرکت وجود نداشته باشه. به نظرم شما باید 4 تا واشر بین پیچ ها قرار بدید تا فن و سوکت اون کاملا محکم بشه. حرارتی که در حال حاضر از طریق فن دفع میشه به واسطه خمیر سیلیکون هستش و اگر یک gap بزرگ موجود داشته باشه، بعد از مدت کوتاهی خمیر خشک میشه و اون موقع.......:o

لینک به دیدگاه

Cooler Master V6 GT

فن نسبتا جديد كولر مستر كه داراي طراحي زيباي هم ميباشد .

side2.sized.jpg

accessories.thumb.jpg

low.jpg

low.jpg

SilverWrench.jpg

لینک به دیدگاه

Cooler Master V6 GT

فن نسبتا جديد كولر مستر كه داراي طراحي زيباي هم ميباشد .

جای زدن چنین پست هایی و گذاشتن 2 تا عکس که بی ربط با مشکل دوستمون هست .. بهتر نیست به این دوستمون کمک کنیم تا مشکلش حل بشه ؟

با سلام

من یک Cooler Master V6GT خریدم و دیشب روی سیستم نصب کردم خمیر سیلیکون را زدم و فن را روی cpu گذاشتم و پیچهای فن را محکم بستم.

یک مشکلی که وجود داشت این بود که با اینکه پیچها کاملا محکم شده بود ولی فن یک مقداری روی cpu لیز می خورد (با دست فن را تکون می دادم جابجا میشد)

آیا این طبیعی هست؟

زمانی که سیستم را بالا آوردم دمای cpu روی 42 تا 48 بود (با فن خود cpu روی 52 تا 58 بود) در حالت لود کامل حداکثر به دمای 68 (با فن خود cpu به 90 تا 95 هم رسیده بودم)

آیا این دما خوب هست؟؟ سیستم over نشده. اگر over کنم با این شرایط فکر کنم دمای خوبی نداشته باشم. توی بررسی های این فن دیده بودم در حالت over دمای cpu به 65 درجه هم نرسیده بود.

کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه؟

یک نکته هم بگم چون خیلی از بررسی ها و نظرات را که دیدم اکثرا به خاطز بزرگ بودن این فن و برخورد آن با RAM هایی که هیت سینک بزرگ دارند گلایه داشتن ولی مادربرد بنده

(ASUS SABERTHOOTH X58) به قدری فاصله جای RAM ها زیاد بود که حتی روی اسلات اول هم می شه به راحتی RAM پایه گذاشت.

سلام ..

دوست عزیز کاملا مشخص هست که کولر درست بسته نشده .. یا ممکنه پیچها شل باشن پس حتما این موارد رو چک کنید .. این کولر بعد از نصب کوچکترین حرکتی نباید کنه و کاملا محکم بسته میشه ( تجربه نصب این کولر رو قبلا داشتم )

پس دومرتبه کولر رو باز کنید و مجددا از روز دفترچه راهنمای نصب , کولرتون رو نصب کنید ..

این تصاویر هم ممکنه به دردتون بخوره :

180xmpvcyvjfo7twfrlw.jpg

y2lkhy35ysudlnfw1yv.jpg

7ba74ou329ss5brp373a.jpg

1rvkuvcioh67h3k49qb6.jpg

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

متاسفانه بر خوردتون مناسب نيست . فكر كردم تاپيك بحث بر سر اين كولر مستر ميباشد گفتم از اين لينك بررسي استفاده كنم . رعايت سن و سال و احترام تو هر جائي لازمه. از فروم ليون انتظار چنين برخوردي نداشتم .

لینک به دیدگاه

حالا انتظار داشته باشید .

تبلیغات جای مخصوص به خودشو داره مثلاً بنر توی بازار ایران یا جای دیگه نه توی هر فرومی ، کم مونده روی دیوار خونه مردم بنویسید دریا کامپیوتر .

لینک به دیدگاه

تعريف تبليغ رو شما بگيد تا من هم مثل شما بفهم.تبليغ با ارائه بررسي از يك سايت معتبر چه فرقي داره ؟ البته شما معني درست تبليغ رو بفرمائيد

امضاي شما احتمالا تبليغ نيست :o

اين يعني شما تبليغ ميكنيد ولي با معرفي يك لينك مرتبط با يك محصول مشكل داريد!

يعني شما كلا با دموكراسي مخالفيد ؟

ویرایش شده توسط AMD>INTEL
لینک به دیدگاه

قاعدتا فن باید به نحوی روی cpu قرار بگیره که امکان لیز خوردن و حرکت وجود نداشته باشه. به نظرم شما باید 4 تا واشر بین پیچ ها قرار بدید تا فن و سوکت اون کاملا محکم بشه. حرارتی که در حال حاضر از طریق فن دفع میشه به واسطه خمیر سیلیکون هستش و اگر یک gap بزرگ موجود داشته باشه، بعد از مدت کوتاهی خمیر خشک میشه و اون موقع.......:o

راستی این واشرها به چه دردی می خوره چون توی دفترچه فقط برای پایه CPU های AMD کاربرد داشت فکر کنم چیزی برای اینتل نزده بود.

منظورتون این هست که اگر خمیر خشک بشه سیستم مرخص میشه؟

دوست عزیز کاملا مشخص هست که کولر درست بسته نشده .. یا ممکنه پیچها شل باشن پس حتما این موارد رو چک کنید .. این کولر بعد از نصب کوچکترین حرکتی نباید کنه و کاملا محکم بسته میشه ( تجربه نصب این کولر رو قبلا داشتم )

پس دومرتبه کولر رو باز کنید و مجددا از روز دفترچه راهنمای نصب , کولرتون رو نصب کنید ..

منظورتون از شل بودن پیچها چی هست؟؟ چون همه پیچها کاملا محکم شده.

انگاری فن روی خمیر لیز می خوره

لینک به دیدگاه

تعريف تبليغ رو شما بگيد تا من هم مثل شما بفهم.تبليغ با ارائه بررسي از يك سايت معتبر چه فرقي داره ؟ البته شما معني درست تبليغ رو بفرمائيد

امضاي شما احتمالا تبليغ نيست :o

اين يعني شما تبليغ ميكنيد ولي با معرفي يك لينك مرتبط با يك محصول مشكل داريد!

يعني شما كلا با دموكراسي مخالفيد ؟

درود اميد جان

اول اينكه من دوستت دارم كه اينها رو دارم ميگم و ناراحت نشو لطفا . اين فروم متعلق به دوستاني مثل شماست .

اميد جان تبليغات نحوه هاي مختلفي داره . ميدونيد مشكل تيليغات شما چيه ؟

شما به تبليغ مستقيم خيلي تكيه ميكني ولي تبليغ غير مستقيم خيلي بهت كمك ميكنه كه كالاتو بهتر معرفي كني .

مثلا من اگر بجاي شما بودم ميومدم به دوستمون در مورد اين فن كمك ميكردم و عكسهاي از نحوه بستن اين فن ميگذاشتم و چون شما امكاناتش رو داريد با گرفتن عكس به راحتي ميتونستيد بهش كمك كنيد . اين مسئله خيلي بهتر جواب ميده تا يهو بگيد اين فنه خوبيه . اين جمله نه تنها تبليغ مثبتي نيستش بلكه به ضرر برند و شركت شماست .

دليل ناراحتي دوستان هم همينه عزيز .

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

راستی این واشرها به چه دردی می خوره چون توی دفترچه فقط برای پایه CPU های AMD کاربرد داشت فکر کنم چیزی برای اینتل نزده بود.

منظورتون این هست که اگر خمیر خشک بشه سیستم مرخص میشه؟

اون واشر ها در نصب کولر روی مادربردهای x58 کاربردی نداره .. و همونطور که خودتون اشاره کردید در پلتفرم های amd قابل استفاده هست .

و طبیعتا خمیر بعد از مدتی کمی سفت میشه که کامل طبیعی هست .. ولی خشک نمیشه .. ( مگر در استفاده های خیلی طولانی )

منظورتون از شل بودن پیچها چی هست؟؟ چون همه پیچها کاملا محکم شده.

انگاری فن روی خمیر لیز می خوره

خوب این لیز خوردن کولر خودش نشونه درست نصب نشدن کولر هست عزیز .. براکت کولر که در پشت مادربردتون نصب کردید رو هم چک کنید ..

لینک به دیدگاه

جناب حسيني عزيز تبليغ مستقيم بردن اسم شركته من تا حالا نشده بگم اين جنس گارانتي فلان شركته به به چهچه . به هر حال به نظر من دزد هم داراي حقوق شهرونديست چنين برخوردهايي من كه نه ببخشيد خر هم بود جفتكي پرت ميكرد . ولي بايد آزادي رو از خودمون شروع كنيم تا توع داشته باشيم

ممنون كه توجه كرديد :o

لینک به دیدگاه

جناب حسيني عزيز تبليغ مستقيم بردن اسم شركته من تا حالا نشده بگم اين جنس گارانتي فلان شركته به به چهچه . به هر حال به نظر من دزد هم داراي حقوق شهرونديست چنين برخوردهايي من كه نه ببخشيد خر هم بود جفتكي پرت ميكرد . ولي بايد آزادي رو از خودمون شروع كنيم تا توع داشته باشيم

ممنون كه توجه كرديد :o

لینک شما

لینک به دیدگاه

حواله دادين من رو به فروم ديگه . اين چه ربطي به الان داشت :o . خيلي وقت و حوصله براي يك آدم گذاشتيد اينقدر ارزشمند شدم . احساس خوبي بهم داديد همينطور تفكرات خوبي بهم القا كرديد . ممنون ;)

گذشته آنچه بايد ميگذشت . سپيده رو ببين ما را به غروب چكار.انگشت نماي خلق صوفي بهتر از بت شدن است .

لینک به دیدگاه

:o حواله دادين من رو به فروم ديگه . اين چه ربطي به الان داشت ;)

خود شما مگه نگفتید :

جناب حسيني عزيز تبليغ مستقيم بردن اسم شركته من تا حالا نشده بگم اين جنس گارانتي فلان شركته به به چهچه

؟؟؟

لینک به دیدگاه

خيلي جاها من اسم شركت آينده سيما و گرين آوردم پس اين يعني من براي دو شركت رقيب كار ميكنم . عزيز من مرك موجوده ارائه كنم :o

لینک به دیدگاه

خيلي جاها من اسم شركت آينده سيما و گرين آوردم پس اين يعني من براي دو شركت رقيب كار ميكنم . عزيز من مرك موجوده ارائه كنم :o

اميد جان چرا اينقدر خودتون رو خسته ميكنيد ؟ من كه اصلا بابت هيچ كدوم از پستهات ناراحت نشدم . چون ميدونم كه روشتون اينطوريه . و من دوستانه شما رو راهنمايي كردم حالا شما ميخوايد به ضرر دريا كار كنيد ديگه دست خودتونه عزيز .

در ضمن با ازادي كاملا موافقم ولي هر جايي قوانيني داره (البته من نديدم كه قوانين رو زير پا بگذاريد ) تا وقتي كه قوانين رعايت بشه شما ازاديد مثل خيلي از كاربراي ديگه به كارتون ادامه بديد .

لینک به دیدگاه

خوب این لیز خوردن کولر خودش نشونه درست نصب نشدن کولر هست عزیز .. براکت کولر که در پشت مادربردتون نصب کردید رو هم چک کنید ..

چه چیز اون براکت را چک کنم؟ 4 تا پیچ از پشت به دو تا پایه های فن که روی مادربرد قرار گرفته وصل شده و محکم هست.

شما خودتون روی چه سیستمی بستید؟ دمای تولیدی CPU چقدر بود؟

لینک به دیدگاه

چه چیز اون براکت را چک کنم؟ 4 تا پیچ از پشت به دو تا پایه های فن که روی مادربرد قرار گرفته وصل شده و محکم هست.

شما اگر بتونی چند تا عکس از فن و نحوه قرار گیری بندازی ، دقیقتر میشه نظر داد:o

لینک به دیدگاه

بنده روی ASUS RAMPAGE III EXTREME بستم این کولر رو ..

مجددا کولر رو با دقت ببندید ( طبق دفترچه راهنمای نصب )

به این تصویر دقت کنید :

qio0t3slm5sm8mlfc0u2.jpg

هموطور که مشاهده میکنید این کولر طوری نصب میشه که اجازه کوچکترین لغزشی رو روی سطح پردازنده نمیده .. خیلی عجیب هست که میگید لیز میخوره .. پس دوباره و با دقت نصب کنید .

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

در پاسخ

باز امد موسم بهاران

يار با ما بگويد شادان و خرامان

اين عالم شما هست

جاي نشاط و احساس

حيف است عمر ما با

اين ناله ها سر ايد

ديوانگي شايد

مستي و عاشقي هم

روزي بكار ايد

اميد هست و اميد

دلتنگي هاي ما هم

روزي به سر بيايد

-------------

اگر مشكلت حل نشد يكسري به ساپورت كولر مستر بزن . تو دفترچه راهنماش كه كامل زده . البته دوستاني كه نصب كردند ميتونند كمك كنند . من V10 نصب كردم ولي اين رو وقت نكردم هنوز ولي اصولش يكيه . مشكل باقي بود خبر بده بگم چيكار كنيد .

لینک به دیدگاه

اینطور نیست که خودش لیز بخوره حتی کیس را الان در حالت طبیعی گذاشتم مشکلی نیست ولی بادست که تکون می دمش کمی جابه جا میشه

لینک به دیدگاه

كلا خنك كننده هاي تاور كمي شل هستند ولي ممكنه پيچ ها رو همه رو درست نبسته باشيد به اندازه محكم نكرده باشيد .

لینک به دیدگاه

دمایی که باید داشته باشم با توجه به سیستمی که در امضام اومده حدود چقدر باشه طبیعی هست؟ در حالت معمولی و لود؟

ویرایش شده توسط sysman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...