رفتن به مطلب

راهنمایی برای ارتقای جزئی پی سی

Recommended Posts

با سلام.

یکی از دوستام میخواد سیستمش رو ارتقا بده. تا حداکثر هم 1.000 تا 1.200 هزینه کنه

سیستم فعلی اینه: (چون از نزدیک ندیدم یه سری از مشخصات رو کامل نمیدونم)
mainboard: p8h61

cpu: intel core i3 2100t

ram 2x2 ddr3
gpu radeon 5450

power: 480 memonex

مانیتور هم 768p ه.

-----------------------------------------------------------------------

پیشنهادم بهش:

مادربورد و cpu  رو نگر داره.

واسه گرافیک asus strix r9 380 4gb

رم  Gskill AEGIS 8GB 1600Mhz (یا مشابه)

--

با توجه به رزولوشن مانیتورش 2gb گرافیک هم کافی بود ولی شاید بعدا مانیتور رو عوض کنه.

میشه گفت بعد از ارتقا هماهنگی زیادی نداره ولی خب بعدا میشه با تعویض cpu مشکل رو حل کرد.

-------------------------------------------------------------------------------------------

حالا سوالام:
1- کمبود زیادی از جانب i3 2100 احساس میشه؟
2-پاورش رو کسی آشنایی داره باهاش؟همینو نگر داره؟راندمانش چطوره؟ (با psu calculator پاور 410 پیشنهاد داد.)

3-مادربوردش pcie 2.0 داره. ولی فک نمی کنم افت خیلی محسوسی وجود داشته باشه(با توجه به میان رده بودن کارت گرافیک). نظرتون چیه؟

4- از سوکت 1155 cpu نو پیدا میشه الان؟ اگه اره پیشنهاد چی دارید؟{فعلا قصد خرید cpu نداره)

5-مد نظرتون مورد هست بگید.

ممنون @};-  @};-  :x 

ویرایش شده توسط m12421k
لینک به دیدگاه

i3 2100 واسش گلوگاه میشه ولی نظرم اینه که فعلا صبر کنه تا پول بیاد دستش و حد اقل یه 2500 یا 3470 بخره. نوشون شاید توی بعضی سایتا باشه ولی اصلا ارزش نداره نو بخری چون موقع فروش کلی باید ضرر بدی.

پاور اصلا کافی نیست و حد اقل یه 500 لازمه.

pcie 2.0 تاثیرش ناجیزه در حد 1 درصد.

لینک به دیدگاه

چندتا نکته رو فراموش نکنید .

گلوگاه شدن cpu برای کارت گرافیک ارتباط مستقیمی با خود بازی و تنظیمات بازی ( از جمله مهم ترینش رزولیشن هست ) داره .

i3 2100 برای 380 اون هم توی رزولیشن شما چندان مناسب نیست چون در اکثر بازی ها میتونید 60 فریم بگیرید . البته اگر تنظیمات گرافیکی رو تا ته ببرید بالا گلوگاه cpu کمتر میشه اما کاملا برطرف نمیشه و امکان  داره با افت فریم روبه رو بشید .

رم رو حداقل 8 گیگ کنید . ( بالاتر از این ها متلا 16 گیگ رو هم برای گیم پیشتهاد میکنن اما چون cpu شما یک i3 هست فعلا نیازی نیست )

pcie 2 در کارتهای قدرت مندی مثلا 980 به اندازه 1 فریم تاثیر میزاره برای شما عملا 0 فریمه

در مورد پاور ، گرچه بعید میدونم مشکل جدی برای سیستم به وجود بیاره اما بهتر عوض کنید . یادتون نره پاور قلب سیستمه و بسیار مهمه . اگر آسیب ببینه میتونه کل سیستم رو نابود کنه . بهتر به فکر ارتقا باشه .

..............................................

پیشنهاد من اینه که فعلا با خرید گرافیک ارزان تر مثلا 270 یا همین حدود اون هم دسته دو بگیرید  در هزینه ها صرفه جویی کنید . با چنین کارتی اصلا نیازی به عوض کردن پاور و cpu ندارید و فقط رم رو به 8 گیگ ارتقا بدید . تا زمانی که نسل کارتها بیاد و قیمت ها اصلاح بشه و مهمتر از اون تکلیف مانیتور مشخص بشه . الان کارت 7850 و یا 750ti یا کارتهایی در این حد و حدود برای شما مناسب هستند .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

i3 2100 واسش گلوگاه میشه ولی نظرم اینه که فعلا صبر کنه تا پول بیاد دستش و حد اقل یه 2500 یا 3470 بخره. نوشون شاید توی بعضی سایتا باشه ولی اصلا ارزش نداره نو بخری چون موقع فروش کلی باید ضرر بدی. پاور اصلا کافی نیست و حد اقل یه 500 لازمه. pcie 2.0 تاثیرش ناجیزه در حد 1 درصد.

مشکل منم با cpu شه. بعد اینکه گیر داده نو میخوام. دست دو تمیز به مراتب بهتره با توجه به بودجش.

چندتا نکته رو فراموش نکنید .

گلوگاه شدن cpu برای کارت گرافیک ارتباط مستقیمی با خود بازی و تنظیمات بازی ( از جمله مهم ترینش رزولیشن هست ) داره .

i3 2100 برای 380 اون هم توی رزولیشن شما چندان مناسب نیست چون در اکثر بازی ها میتونید 60 فریم بگیرید . البته اگر تنظیمات گرافیکی رو تا ته ببرید بالا گلوگاه cpu کمتر میشه اما کاملا برطرف نمیشه و امکان  داره با افت فریم روبه رو بشید .

رم رو حداقل 8 گیگ کنید . ( بالاتر از این ها متلا 16 گیگ رو هم برای گیم پیشتهاد میکنن اما چون cpu شما یک i3 هست فعلا نیازی نیست )

pcie 2 در کارتهای قدرت مندی مثلا 980 به اندازه 1 فریم تاثیر میزاره برای شما عملا 0 فریمه

در مورد پاور ، گرچه بعید میدونم مشکل جدی برای سیستم به وجود بیاره اما بهتر عوض کنید . یادتون نره پاور قلب سیستمه و بسیار مهمه . اگر آسیب ببینه میتونه کل سیستم رو نابود کنه . بهتر به فکر ارتقا باشه .

..............................................

پیشنهاد من اینه که فعلا با خرید گرافیک ارزان تر مثلا 270 یا همین حدود اون هم دسته دو بگیرید  در هزینه ها صرفه جویی کنید . با چنین کارتی اصلا نیازی به عوض کردن پاور و cpu ندارید و فقط رم رو به 8 گیگ ارتقا بدید . تا زمانی که نسل کارتها بیاد و قیمت ها اصلاح بشه و مهمتر از اون تکلیف مانیتور مشخص بشه . الان کارت 7850 و یا 750ti یا کارتهایی در این حد و حدود برای شما مناسب هستند .

gpu هایی که گفتید پیشنهاد دادم بهش ببینم چی میگه.

از خر نو خریدن پیاده شه حل :D

---------------------------------------------

بازم ممنون @};-

((یه سوال من چرا نمی تونم + بدم؟

میزنه مجوز این عمل را ندارید!))

@};-

آپدیت:

---------------------

رفت r7 370 بخره    :mad:

50 تومن گرون تر از 960

انتخاب معقولانه ای نبود که به خاظر مموری بیشتر اینو ورداره. gtx 970 رو فول اچ دی اون 3.5gb  پر نمیشه خیلی اوقات. حالا واسه این... :eek:  :wacko:

ولی خب من فقط پیشنهاد میدم   :D   دیگه نمیتونم جای کسی انتخاب کنم.

با رم 8gb gskill +پاور 500 bitfenix

ایشالله کار کنه براش

از دوستان ممنون   @};-  

------------------------

ختم تاپیک

ویرایش شده توسط m12421k
لینک به دیدگاه

مشکل منم با cpu شه. بعد اینکه گیر داده نو میخوام. دست دو تمیز به مراتب بهتره با توجه به بودجش.

gpu هایی که گفتید پیشنهاد دادم بهش ببینم چی میگه.

از خر نو خریدن پیاده شه حل :D

---------------------------------------------

بازم ممنون @};-

((یه سوال من چرا نمی تونم + بدم؟

میزنه مجوز این عمل را ندارید!))

@};-

آپدیت:

---------------------

رفت r7 370 بخره    :mad:

50 تومن گرون تر از 960

انتخاب معقولانه ای نبود که به خاظر مموری بیشتر اینو ورداره. gtx 970 رو فول اچ دی اون 3.5gb  پر نمیشه خیلی اوقات. حالا واسه این... :eek:  :wacko:

ولی خب من فقط پیشنهاد میدم   :D   دیگه نمیتونم جای کسی انتخاب کنم.

با رم 8gb gskill +پاور 500 bitfenix

ایشالله کار کنه براش

از دوستان ممنون   @};-  

------------------------

ختم تاپیک

برای مثبت دادن باید تعداد پست های شما به حد نساب برسه ( گمونم 50 پست )

جدا از این که چه خریدی کرده دیگه بهش نگید اشتباه کرده یا کار درست رو انجام داده بزارید از سیستمش لذت ببره .

960 و 370 اونقدری تفاوت ندارن که ارزش بحث داشته باشه الان که خریده باید استفاده کنه .

کار خوبی کرد که رم رو 8 گیگ کرده پاور هم مناسبه !!!

لینک به دیدگاه

برای مثبت دادن باید تعداد پست های شما به حد نساب برسه ( گمونم 50 پست )

جدا از این که چه خریدی کرده دیگه بهش نگید اشتباه کرده یا کار درست رو انجام داده بزارید از سیستمش لذت ببره .

960 و 370 اونقدری تفاوت ندارن که ارزش بحث داشته باشه الان که خریده باید استفاده کنه .

کار خوبی کرد که رم رو 8 گیگ کرده پاور هم مناسبه !!!

+1

بله

وقتی دیدم زیاد رو مموری حساسه اصراری نکردم بهش.

انشالله

بازم تشکر @};-

لینک به دیدگاه

950 خریدش به صرفه هست و فکر کنم پاورش بکشه.

cpu هم نو و کار کرده فرقی نداره چون اصتحلاک نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...