رفتن به مطلب

سیستم قوی برای رندرینگ

Recommended Posts

با سلام

یک سیستم قوی برای کار رندرینگ میخواستم دوستان پیشنهاددات خودشون رو لطفا ارائه بدن

پیشا پیش ممنون

بیشتر تمرکز بر روی کار بر روی 3D Max  - Revit - AutoCAD - VRay

لطفا سیستم  در رده حرفه ایی پیشنهاد بدید

فعلا بودجه قطعی برای خرید در نظر نگرفتم شاید بین 7 تا 10 میلیون

با شرایط زیر:

- مادربرد حتما از خانواده ایسوز یا گیگا باشه

- پردازنده حتما اینتل باشه

ممنون میشم دوستان برای هر قطعه  سه گزینه معرفی کنند

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

M.B:Asus X99 Deluxe....1600

CPU:Intel Core i7 5960X....3500

RAM:Gskill TridentZ 4*8 3200 Cl16 DDR4....1000

HDD:Western Digital Black 2TB....400

SSD:Samsung 850 Pro 512GB....800

PSU:Corsair HX1000i....850

Case:Corsair 600C....730

CPU Cooler:Corsair H110i...550

VGA:به نظرم صبر کنید تا نسل جدید معرفی شه و فعلا یه گرافیک میان رده بگیرید

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
M.B:Asus X99 Deluxe....1600
CPU:Intel Core i7 5960X....3500
RAM:Gskill TridentZ 4*8 3200 Cl16 DDR4....1000
HDD:Western Digital Black 2TB....400
SSD:Samsung 850 Pro 512GB....800
PSU:Corsair HX1000i....850
Case:Corsair 600C....730
CPU Cooler:Corsair H110i...550
VGA:به نظرم صبر کنید تا نسل جدید معرفی شه و فعلا یه گرافیک میان رده بگیرید

-------------------

ممنون سیستم خیلی خوبیه

کارت گرافیکی میان رده چی مد نظر دارید؟

راستش شنیدم کارتهای gtx  با پسوند ti  جنسهای خوبی هستند خصوصا 980 و 780 نظر شما چیه

ویرایش شده توسط شایان
لینک به دیدگاه

بله اون کارت ها عالیه ولی نرم افزار های که شما کار میکنید به غیر از اتوکد همه بر مبنای پردازنده هستند

اتوکد هم گرافیک انچنانی نمیخواد

راستی شما vray کار میکنید یا vray RT?

لینک به دیدگاه

بله اون کارت ها عالیه ولی نرم افزار های که شما کار میکنید به غیر از اتوکد همه بر مبنای پردازنده هستند

اتوکد هم گرافیک انچنانی نمیخواد

راستی شما vray کار میکنید یا vray RT?

راستش من فعلا اتوکد کار میکنم

رشته من عمران و میخوام از رویت برای ترسیم هم زمان معماری و سازه ساختمان استفاده کنم

و سه بعدیهای کارهای خودمون رو هم انجام بدم

بیشتر تخصص من محاسبات اسکلت ساختمان

سیستم فعلی من  کنده ولذا اطلاعاتی روی برنامه های رندرینگ ندارم و نمیتونم با این نرم افزارها کار کنم البته بجز اتوکد برای همین مجبورم سیستم جدید جمع کنم

اینم اضافه کنم چون به صورت تخصصی میخوام سه بعدی کار کنم میخوام یه سیستم قوی جمع کنم که حداقل تا 5 سال آینده جوابگوی نیازهام باشه

ویرایش شده توسط شایان
لینک به دیدگاه

با سلام

یک سیستم قوی برای کار رندرینگ میخواستم دوستان پیشنهاددات خودشون رو لطفا ارائه بدن

پیشا پیش ممنون

بیشتر تمرکز بر روی کار بر روی 3D Max  - Revit - AutoCAD - VRay

لطفا سیستم  در رده حرفه ایی پیشنهاد بدید

فعلا بودجه قطعی برای خرید در نظر نگرفتم شاید بین 7 تا 10 میلیون

با شرایط زیر:

- مادربرد حتما از خانواده ایسوز یا گیگا باشه

- پردازنده حتما اینتل باشه

ممنون میشم دوستان برای هر قطعه  سه گزینه معرفی کنند

Cooler Master V750 80Plus Gold Full Modular PSU

ASUS X99-PRO-USB 3.1 LGA2011-V3 X99 Mainboard

WD Blue 2TB 64MB Buffer HDD

Gskill Ripjaws V 32GB 8GBx4 3000Mhz CL15 DDR4

Samsung 850 EVO 250GB SATA3

PNY Quadro M4000 8GB GDDR5

BitFenix PANDORA ATX

DeepCool Gamer Storm Maelstrom 240T AiO Liquid CPU Cooler

Intel® Core i7-5820K Haswell-E Processor

مجموع

9.500

این سیستم برای کار های رندرینگ حرفه ایی 3D پیشنهاد میشه اگرچه از اونجایی که گفتید فعلا به صورت حرفه ایی نمیخاهید در مدل های 3d به صورت حرفه ایی کار کنید

پیشنهاد این موارد هستند

Intel® Core i7-5960X Haswell-E Processor

Green X6 Challenger Black Case

Zotac GTX 980 Ti AMP! Extreme Edition 6GB GDDR5

جمع کل

9.600

پ.ن بطور کلی اگر تمایل به خرید  سری های High-end گرافیک هارو دارید پیشنهاد میشه به صورت دست دوم خریداری کنید چه انویدیا چه AMD

هم اکنون در بازارچه کارت های مناسبی با قیمت های عالی برای فروش هست

البته در صورت تمایل این پردازنده هم نیاز های شمارو رفع میکنه برای اتوکد و طراحی های حرفه ایی

لینک به دیدگاه

PNY Quadro M4000 8GB GDDR5

BitFenix PANDORA ATX

مجموع

9.500

این سیستم برای کار های رندرینگ حرفه ایی 3D پیشنهاد میشه اگرچه از اونجایی که گفتید فعلا به صورت حرفه ایی نمیخاهید در مدل های 3d به صورت حرفه ایی کار کنید

پیشنهاد این موارد هستند

Intel® Core i7-5960X Haswell-E Processor

Green X6 Challenger Black Case

Zotac GTX 980 Ti AMP! Extreme Edition 6GB GDDR5

جمع کل

9.600

پ.ن بطور کلی اگر تمایل به خرید  سری های High-end گرافیک هارو دارید پیشنهاد میشه به صورت دست دوم خریداری کنید چه انویدیا چه AMD

هم اکنون در بازارچه کارت های مناسبی با قیمت های عالی برای فروش هست

البته در صورت تمایل این پردازنده هم نیاز های شمارو رفع میکنه برای اتوکد و طراحی های حرفه ایی

ممنون از بابت معرفی سیستم

سیستم معرفی شده شماهم خیلی عالیه

خصوصا پیشنهاد آخرتون که  خرید  سری های High-end گرافیک

حتما بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

سیستم بالا قدرتی برابر 2699 داره

که 14 میلیون ارزششه!

لینک به دیدگاه

خب با این وجود من سیستم زیر را پیشنهاد میکنم

23e0d9837be0ecf3a9f0bb2b16a96485.jpg

بعلاوه ی یه کارت 980ti

ممنون

راستش من روی سیستم های سرور کار نکردم و دقیقا تصوری نسبت با این این سیتم ندارم ولی حتما باید سیستم قوی باشه و مطمئنم اطلاعات شما خیلی خوبه که این سیستم خوب رو معرفی کردید

ولی ممنون میشم روی سیستمهای غیر سرور سیستم معرفی بشه و ملاک عمل رو رنج قیمت 7 تا 10 میلیون قرار بدیم

مطمئنم در سطح حرفه ایی دوستان زیادی از این بحث استقبال خواهند کرد

باتشکر از همه دوستان

لینک به دیدگاه

صبر كنيد broadwell e بياد و 6950 x بخريد فك كنم 30 يا 40 درصد از 5960x سريعتره ارزششو داره يا سفارش بديد از خارج بيارن

لینک به دیدگاه

صبر كنيد broadwell e بياد و 6950 x بخريد فك كنم 30 يا 40 درصد از 5960x سريعتره ارزششو داره يا سفارش بديد از خارج بيارن

ممنون

اتفاقا الان درباره این پردازنده اخباری خوندم

فکر خوبیه

هرچند هیچ اطلاعات تخصصی راجبش ندارم

یه سوالی منو درگیر خودش کرده :

هزوال از نسل چهارم ولی Skylake نسل ششم

سوکت Skylake  1151  ولی سوکت هزول 2011

چرا نسل ششم از سوکت 1151 استفاده میکنه ولی نسل قدیم از ورژن جدید  2011 ؟

با همه این حرفها نسل چهارم بهتره یا ششم؟

کدومشون انعطاف پذیری برای ارتقاء پذیری بیشتری رو در آینده دارن؟

نسلهای آینده از کدوم سوکتها استفاده خواهند کرد؟

درنهایت استفاده از نسل جدید مثلا 17 6700k بهتره یا Haswell-E

من مقاله یا نوشته و تحقیقی درباره این چیزا پیدا نکردم

البته جدا گانه مقاله هست ولی اینکه درباره مقایسه این دو نسل به صورت حرفه ایی و مختص باشه ندیدم

دوستان درباره این مطالب حرفی برای گفتن دارن؟

ویرایش شده توسط شایان
لینک به دیدگاه

ممنون

اتفاقا الان درباره این پردازنده اخباری خوندم

فکر خوبیه

هرچند هیچ اطلاعات تخصصی راجبش ندارم

یه سوالی منو درگیر خودش کرده :

هزوال از نسل چهارم ولی Skylake نسل ششم

سوکت Skylake  1151  ولی سوکت هزول 2011

چرا نسل ششم از سوکت 1151 استفاده میکنه ولی نسل قدیم از ورژن جدید  2011 ؟

با همه این حرفها نسل چهارم بهتره یا ششم؟

کدومشون انعطاف پذیری برای ارتقاء پذیری بیشتری رو در آینده دارن؟

نسلهای آینده از کدوم سوکتها استفاده خواهند کرد؟

درنهایت استفاده از نسل جدید مثلا 17 6700k بهتره یا Haswell-E

من مقاله یا نوشته و تحقیقی درباره این چیزا پیدا نکردم

البته جدا گانه مقاله هست ولی اینکه درباره مقایسه این دو نسل به صورت حرفه ایی و مختص باشه ندیدم

دوستان درباره این مطالب حرفی برای گفتن دارن؟

دوست عزیز به طور خلاصه نسل بندی پردازنده های اینتل بر اساس دوره ورود به بازار هست...

سری Skylake و هاسول از دو سری متفاوت با تو کاربرد متفاوت هستند این مورد رو میشه از پسوند پردازنده های سری 2011 که Extreme Edition

هست متوجه شد

در عین حال هم مقایسه این سری پردازنده ها اشتباه هست به دلیل این که کارایی این پردازنده ها متفاوت هست

هم برای 1151 و هم برای 2011 پردازنده های سری جدید در راه هستند پس از نظر اینده نگری هردو اینده خوبی دارند اگرچه با توجه به مورد استفاده شما سری 2011 پیشنهاد میشه

در خصوص این مورد هم قابل توضیح هست به غیر از زمان 2-3 ماه بعد از عرضه جهانی این پردازنده در ایران موجود میشن باید دید که در هنگام ورود و عرضه این پردازنده ها قیمت بسیار بالاست و میزان ارزش خرید بر قیمت این پردازنده رو کم میکنه

در اخر هم همچی برمیگرده به مورد استفاده شما. و مورد استفاده شما مشخص کننده هست کدوم پردازنده ارزش خرید  داره یا خیر

در خصوص پردازنده ای xeon هم قابل توضیح این سری بیشتر برای سرور ها و این دست استفاده ها پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به طور خلاصه نسل بندی پردازنده های اینتل بر اساس دوره ورود به بازار هست...

سری Skylake و هاسول از دو سری متفاوت با تو کاربرد متفاوت هستند این مورد رو میشه از پسوند پردازنده های سری 2011 که Extreme Edition

هست متوجه شد

در عین حال هم مقایسه این سری پردازنده ها اشتباه هست به دلیل این که کارایی این پردازنده ها متفاوت هست

هم برای 1151 و هم برای 2011 پردازنده های سری جدید در راه هستند پس از نظر اینده نگری هردو اینده خوبی دارند اگرچه با توجه به مورد استفاده شما سری 2011 پیشنهاد میشه

در خصوص این مورد هم قابل توضیح هست به غیر از زمان 2-3 ماه بعد از عرضه جهانی این پردازنده در ایران موجود میشن باید دید که در هنگام ورود و عرضه این پردازنده ها قیمت بسیار بالاست و میزان ارزش خرید بر قیمت این پردازنده رو کم میکنه

در اخر هم همچی برمیگرده به مورد استفاده شما. و مورد استفاده شما مشخص کننده هست کدوم پردازنده ارزش خرید  داره یا خیر

در خصوص پردازنده ای xeon هم قابل توضیح این سری بیشتر برای سرور ها و این دست استفاده ها پیشنهاد میشه

ممنون

عالی بود

دوست خوبم Extreme Edition به چه معناست؟

ویرایش شده توسط شایان
لینک به دیدگاه

ممنون

عالی بود

دوست خوبم Extreme Edition به چه معناست؟

نسخه بی نهایت یا بقول خودمون دگ اخرش :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظرم خودت رو با یکسری عدد درگیر نکن.

یک عدد i7 6700 و گرافیک 960 برات کافی هست

لینک به دیدگاه

در كل هزول اي مخصوص رندر هست و پسوند e نشون دهنده مدل هاي رده بالا براي كارهاي غير گيمينگ هست مثل broadwell e

اين جور پردازنده ها مخصوص رندر هستند شما كه تا ده ميليون هزينه ميكنيد حتما براي 6950x صبر كنيد داراي ده هسته و بيست رشته است و قيمت در بازار حدود اگه بياد حدود پنج تومنه كه با مادربرد يه تومني و گرافيك سه تومني ( البته اگه كارهاي گرافيكي مثل انيميشن سازي انجام ميديد ) ميشه نه تومن ssd hddpower case cooler دور و بر ده تومن ميشه و افزايش قدرت 50 درصدي رو شاهد هستيد

http://www.sakhtafzarmag.com/پردازنده-مرکزی/9969/پردازنده-i7-6950x

http://www.sakhtafzarmag.com/پردازنده-مرکزی/9773/نتایج-تست-پردازنده-i7-6950x

6950x 5t

Gtx 1080 or 1070 sli 3t

Trident z 4*8 3200mhz 800t

850 evo 120gb دويست تومن

Mb x99 1t

Corsair cs 750 450t

Thermal right silver arrow sb e extreme 350t

Green x3 + viper (به خاطر فضاي بزرگش براي خنك كنندگي)

Wd blue 1tb 150t

ميشه يازده تومن و اگه ميخايد هزينه رو كاهش بديد از گرافيك رده متوسط يا پايين استفاده كنيد چون در رندر و نقشه كشي مبتني بر پردازنده گرافيك تاثيري نداره بلكه در بازي ها و انيميشن سازي كاربرد داره كه اگه ميخايد انيميشن بسازي يا حرفه اي بازي كنيد از گرافيك هاي رده بالا و براي انيميشن از سري كوادرو استفاده كنيد و اگه اين مصارف رو نداريد از يه گرافيك رده پاين براي تصوير گرفتن استفاده كنيد مثل 950 با قيمت 600 تومن يا رده پايين تر كه باعث ميشه دو و نيم ميليون صرفه جويي بشه كه ميشه هشت ونيم ميليون

لینک به دیدگاه

البته ميتونيد از 950 pro استفاده كنيد كه پنج برابر سريع تر از 850 evo هست و قيمتش يه تومنه

لینک به دیدگاه

بشخصه نمیدونم با قیمت دلار چند هزار تومان حساب شده که 1070 اون هم SLI شده 3میلیون تومن کاری به 1080 حالا نداریم :)

لینک به دیدگاه

بشخصه نمیدونم با قیمت دلار چند هزار تومان حساب شده که 1070 اون هم SLI شده 3میلیون تومن کاری به 1080 حالا نداریم :)

اره 1070 slimسه و نيم بيشتر نيس

حالا پونصد تومن بالا پايين خيلي تو ده ميليون تاثير نداره

اره 1070 sliسه و نيم بيشتر نيس]حالا پونصد تومن بالا پايين خيلي تو ده ميليون تاثير نداره

لینک به دیدگاه

در كل هزول اي مخصوص رندر هست و پسوند e نشون دهنده مدل هاي رده بالا براي كارهاي غير گيمينگ هست مثل broadwell e

اين جور پردازنده ها مخصوص رندر هستند شما كه تا ده ميليون هزينه ميكنيد حتما براي 6950x صبر كنيد داراي ده هسته و بيست رشته است و قيمت در بازار حدود اگه بياد حدود پنج تومنه كه با مادربرد يه تومني و گرافيك سه تومني ( البته اگه كارهاي گرافيكي مثل انيميشن سازي انجام ميديد ) ميشه نه تومن ssd hddpower case cooler دور و بر ده تومن ميشه و افزايش قدرت 50 درصدي رو شاهد هستيد

http://www.sakhtafzarmag.com/پردازنده-مرکزی/9969/پردازنده-i7-6950x

http://www.sakhtafzarmag.com/پردازنده-مرکزی/9773/نتایج-تست-پردازنده-i7-6950x

6950x 5t

Gtx 1080 or 1070 sli 3t

Trident z 4*8 3200mhz 800t

850 evo 120gb دويست تومن

Mb x99 1t

Corsair cs 750 450t

Thermal right silver arrow sb e extreme 350t

Green x3 + viper (به خاطر فضاي بزرگش براي خنك كنندگي)

Wd blue 1tb 150t

ميشه يازده تومن و اگه ميخايد هزينه رو كاهش بديد از گرافيك رده متوسط يا پايين استفاده كنيد چون در رندر و نقشه كشي مبتني بر پردازنده گرافيك تاثيري نداره بلكه در بازي ها و انيميشن سازي كاربرد داره كه اگه ميخايد انيميشن بسازي يا حرفه اي بازي كنيد از گرافيك هاي رده بالا و براي انيميشن از سري كوادرو استفاده كنيد و اگه اين مصارف رو نداريد از يه گرافيك رده پاين براي تصوير گرفتن استفاده كنيد مثل 950 با قيمت 600 تومن يا رده پايين تر كه باعث ميشه دو و نيم ميليون صرفه جويي بشه كه ميشه هشت ونيم ميليون

با سپاس

من صرفا برای مدل کردن سه بعدی و رندرینگ این سیستم رو میخوام جمع کنم و نه اهل گیم هستم نه انیمیشن سازی

راستش سیستم موجودی که دارم برای 9 سال پیشه و الان دیگه جواب نمیده

میخوام تری دی رو به صورت حرفه ایی آغاز کنم و با توجه به پیش زمینه ایی که دارم در طراحی معماری و کار با اتوکد فکر کنم ظرف سه ماه بتونم وارد کارهای نیمه حرفه ایی و حرفه ایی سه بعدی در معماری بشم

صرفا کارم طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی ساختمان هست و کار دیگه ایی مد نظر ندارم

جالا با این تفاسیر اصلا نمیدونم تا چه حدی کارت گرافیک لازم خواهم داشت و از چه سری و مدلی از کارت گرافیک بخرم

یه سیستم میخوام جمع کنم که خیالم راحت باشه تا 5 سال آینده کارمو راه میندازه

بیشتر در نظر دارم با برنامه های 3D MAX , REVIT , VRAY کار کنم

شاید بعدها نیاز به برنامه های دیگه برای این دو هدفم ( طراحی حرفه ایی نما و دکوراسیون داخلی ) هم داشته باشم

در حال حاظر اطلاعاتی نسبت به برنامه های موجود ندارم

کمی رویت کار کردم و رندر خیلی کم کار کردم

همه این توضیحات رو دادم که بهتر بتونید من حقیر رو راهنمایی کنید

خلاصه میکنم :

- برای این اهداف در حال حاظر چه کارت گرافیکی بخرم؟ ( که تا 5 سال کارمو راه بندازه)

- بهترین مادربردهای مناسب برای رندر گیری چه مدلهایی رو پیشنهاد میکنید از نوع  چیپست x99 , سوکت 2011 ( از خانواده asus یا  giga )

لینک به دیدگاه

از نظر خودم همون سيستمي كه گفتم رو تهيه كنيد اما اگه نميخايد براي cpu و gpu هاي جديد صبر كنيد گرافيك رو با 980ti و cpu رو با 5960x تعويض كنيد اما ارزش صبر كردن رو داره مخصوصاً پاسكال ها كه مدت كمي تا ورودشون مونده كه البته اوايل قيمت ها بالاس ولي با اين بودجه چندان مشكلي نيس

از لحاظ دوام پنج ساله اگه بخوايد خيلي حرفه و با كيفيت كار كنيد بعيد ميدونم تا پنج سال خيلي راحت جوابگو باشه

استفاده از مدل هاي gpu مخصوص رندر رو هم بپرسين ببينيد ارزش داره پردازنده رو 5820k برداشت و در عوض quadro k4200 خريد? من خيلي نميدونم در اين باره

در ضمن ميتونيد از مشاوره افراد با تجربه استفاده كنيد اگه قصد صرف همچين بودجه اي رو داريد با مشاوران فروشگاه هايي مثل ليون و مازستا مخصوصا مازستا كه بيشتر توجهش رو رندرينگه صحبت كنيد كه شماره هاشون تو سايتاشون هست

بهترين كار همون مشاوره گرفتن از متخصصان هست تا بيشترين بهره رو از بودجه ببريد و چه عمدا و يا سهوا اطلاعات غلطي در اختيارتون نزاريم كه بعد كه سيستمو خريدي بياي ما رو كتك بزني (ايموجي خنده)((براي من ايموجي نداره ))

لینک به دیدگاه

از نظر خودم همون سيستمي كه گفتم رو تهيه كنيد اما اگه نميخايد براي cpu و gpu هاي جديد صبر كنيد گرافيك رو با 980ti و cpu رو با 5960x تعويض كنيد اما ارزش صبر كردن رو داره مخصوصاً پاسكال ها كه مدت كمي تا ورودشون مونده كه البته اوايل قيمت ها بالاس ولي با اين بودجه چندان مشكلي نيس

از لحاظ دوام پنج ساله اگه بخوايد خيلي حرفه و با كيفيت كار كنيد بعيد ميدونم تا پنج سال خيلي راحت جوابگو باشه

استفاده از مدل هاي gpu مخصوص رندر رو هم بپرسين ببينيد ارزش داره پردازنده رو 5820k برداشت و در عوض quadro k4200 خريد? من خيلي نميدونم در اين باره

در ضمن ميتونيد از مشاوره افراد با تجربه استفاده كنيد اگه قصد صرف همچين بودجه اي رو داريد با مشاوران فروشگاه هايي مثل ليون و مازستا مخصوصا مازستا كه بيشتر توجهش رو رندرينگه صحبت كنيد كه شماره هاشون تو سايتاشون هست

بهترين كار همون مشاوره گرفتن از متخصصان هست تا بيشترين بهره رو از بودجه ببريد و چه عمدا و يا سهوا اطلاعات غلطي در اختيارتون نزاريم كه بعد كه سيستمو خريدي بياي ما رو كتك بزني (ايموجي خنده)((براي من ايموجي نداره ))

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...