رفتن به مطلب

این بلا رو ccleaner به سرم اورده یا ویروس!!!؟ (لطفا کمک کنید)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

یه راست میرم سر اصل مطلب , اون روز که لیون کامپیوتر یه اموزش تو تلگرام گذاشت که چطوری سرعت کامپیوتر خومون رو افزایش بدیم اینم عکسش : 

http://8pic.ir/viewer.php?file=rpbb161z20j0mty6zo9s.jpg

منم اومدم نرم افزار ccleaner رو که روی دی وی دی ویندوز 10 ارجینال داشت نصب کردم و مراحلی که اموزش داده بود رو زدم , بعد از این کار هیچ کدوم از بازیهام اجرا نشد که نشد , یه اررور میداد که cach بازی نیست نمیدونم یه همچین چیزی (یادم رفت عکس بگیرم, بعدش ویندوز عوض کردم ) 

خیلی از اطلاعات روی کامپیوترم پاک شده فقط فولدرش هست داخلش هیچی نیست ولی وقتی properties میزنم حجم داره , این عکس هم نگاه کنید وقتی موس رو میبرم روش یه حجمی میزنه وقتی properties رو میزنم یه چیز دیگه !!!! : 

http://8pic.ir/images/8hcc9tjnvbjez18zhcgl.jpg

http://8pic.ir/images/ovh37p0bljqbxm96pwuh.jpg

دوستان لطفا کمک کنید نمیدونم ویروسه !!!؟ چیه اخه , بعد از ccleaner اینجوری شد !! با انتی ویروس eset smart security 8 اسکن کردم فقط کرک بازیهامو ویروس شناخت منم پاک کردم گفتم شاید درست بشه که نشد ! ویندوز عوض کردم و دوباره اسکن کردم با انتی ویروس نشد که نشد !!! والا چیزی به فکرم نمیرسه ...

ممنون میشم کمک کنید

ویرایش شده توسط Illidan
لینک به دیدگاه

ویروس نیست. برنامه ccleaner ی برنامه کار امد در زمینه سرعت بخشیدن و حذف کش سیستم و فایل های اضافی و ریجیستر نشده هست و فکر میکنم فایل های مورد نظرتون بخاطر مشکل رجیستری توسط برنامه پاک شدن.
من از این برنامه استفاده میکنم هر 1 ماه یکبار. فایل های ک جا گرفتن و کش سیستم رو مختل کردن رو حذف میکنه البته این مشکل رو هم داره ک تر و خشک رو با هم میسوزونه و فایل های اصلی رو هم پاک میکنه و باعث میشه برنامه ها ران نشن یا مشکل ران پیدا کنن. البته رو ویندوز 10 امتحان نکردم. سعی کنید از نسخه portable استفاده کنید چون وقتی رو سیستم نصب میکنید به همه نقاط سیستم ویندوز دسترسی پیدا میکنه

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

یکی از بدترین انتی ویروس ها برای بازی همینی که شما داری من همیشه اخرین ورژن سی کلینر دارم وهمچین مشکلی واسم پیش نیومده

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من خیلی وقت هست دارم از این نرمافزار استفاده میکنم هیچ مشکلی ندارم باهاش

فکر نمیکنم از این نرمافزار باشه.

لینک به دیدگاه

با سلام

یه راست میرم سر اصل مطلب , اون روز که لیون کامپیوتر یه اموزش تو تلگرام گذاشت که چطوری سرعت کامپیوتر خومون رو افزایش بدیم اینم عکسش : 

http://8pic.ir/viewer.php?file=rpbb161z20j0mty6zo9s.jpg

منم اومدم نرم افزار ccleaner رو که روی دی وی دی ویندوز 10 ارجینال داشت نصب کردم و مراحلی که اموزش داده بود رو زدم , بعد از این کار هیچ کدوم از بازیهام اجرا نشد که نشد , یه اررور میداد که cach بازی نیست نمیدونم یه همچین چیزی (یادم رفت عکس بگیرم, بعدش ویندوز عوض کردم ) 

خیلی از اطلاعات روی کامپیوترم پاک شده فقط فولدرش هست داخلش هیچی نیست ولی وقتی properties میزنم حجم داره , این عکس هم نگاه کنید وقتی موس رو میبرم روش یه حجمی میزنه وقتی properties رو میزنم یه چیز دیگه !!!! : 

http://8pic.ir/images/8hcc9tjnvbjez18zhcgl.jpg

http://8pic.ir/images/ovh37p0bljqbxm96pwuh.jpg

دوستان لطفا کمک کنید نمیدونم ویروسه !!!؟ چیه اخه , بعد از ccleaner اینجوری شد !! با انتی ویروس eset smart security 8 اسکن کردم فقط کرک بازیهامو ویروس شناخت منم پاک کردم گفتم شاید درست بشه که نشد ! ویندوز عوض کردم و دوباره اسکن کردم با انتی ویروس نشد که نشد !!! والا چیزی به فکرم نمیرسه ...

ممنون میشم کمک کنید

... با استفاده از برنامه این نرم افزار بعد از پایان انالیز لیست فایل هایی که به نظرش حجم بالایی داشته و مورد استفاده شما هم نبوده رو پیدا میکنه و میگه و اشتباه شما هم این بود در اخر شما فایل هارو چک نکردید که چه گونه هست و چیا هستند

اگرچه در اموزش لیون هم باید همون ذکر میکردند که نکردند عزیزان

اما این که در فولدر ها حجم هستند اما فایلی پیدا نمیشه

ببینید قسمت Hidden در سیستمتون فعال هست؟

شاید فایل هارو مخفی کرده!دقت داشته باشید تیک گزینه نمایش فایل های hidden سیستمی رو هم بزنید

در عین حال هم در صورت پاک شدن فایل های شخصی(نه بازی)ریکاوری تنها راه هست :huh:

لینک به دیدگاه

سلام

این فایل رو درون فولدر اجرا کنید

unhide files.bat

نمیدونم ریستارت لازمه یا نه یادم نیست، محض اطمینان یه ریست هم کنید بعد اجرا

شاید مشکلتون حل شد

در ضمن فایل های مخفی رو از فولدر آپشن به حالت Show در بیارید 

ویرایش شده توسط Arash_A1
لینک به دیدگاه

دوست من اگه روی properties میرید و پوشه مورد  نظر حجم داره یعنی اینکه فایل های داخلش hide شدن

شما برو تو control panel

بعد folder option

بعد تب view

بعد تیک hide protected operating system files رو بردار

و تیک show hidden files,folders or drives رو هم بزن

بعد نتیجه رو اعلام کن  

لینک به دیدگاه

داخل فولدر میشی هیچی نیست وقتی properties میزنی حجم داره!!! این یعنی چی اخه!؟

یه انتی ویروس خوب هم معرفی کنید ممنون میشم

اینقدر عصبانی بودم نوشتم اموزش لیون , عوض میکنم عنوان رو 

دوست من اگه روی properties میرید و پوشه مورد  نظر حجم داره یعنی اینکه فایل های داخلش hide شدن

شما برو تو control panel

بعد folder option

بعد تب view

بعد تیک hide protected operating system files رو بردار

و تیک show hidden files,folders or drives رو هم بزن

بعد نتیجه رو اعلام کن  

ممنون عزیز فایلها با روشی که گفتید پیدا شد  @};-

تازه ویندوز عوض کردم ببینم بازیها اجرا میشه 

حالا چه کار کنم از حالت hiden بیان بیرون فایل ها ؟ اخه نمیشه تیکش رو برداشت !؟

انتی ویروس خوب هم معرفی کنید ممنون میشم

یه مشکل مهم دیگه اینکه ویندوز 10 pro بود خیلی به هم میریخت , فروم میومدم تا نصفه باز میشد با هر مرورگری , چند بار باید F5 میزدم, یه دفعه برنامه ها بسته میشد !! 

یه مشکل مهم دیگه اینکه ویندوز 10 pro بود خیلی به هم میریخت , فروم میومدم تا نصفه باز میشد با هر مرورگری , چند بار باید F5 میزدم, یه دفعه برنامه ها بسته میشد !! 

هر چی مینویسم چرا به صورت پاسخ میشه برای شما !!؟ 

ویرایش شده توسط Illidan
لینک به دیدگاه

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwixpNf8nfjMAhVC1RoKHeMeAOoQFgg6MAU&url=http%3A%2F%2Fitc.ajums.ac.ir%2F_itc%2Fdocuments%2FHidden.pdf&usg=AFQjCNH7YIXOBEmtXO4OwpiJXEtZMrSyFg&sig2=ohvw3_gcvbURQTCdGrcdDg 

این رو چک کنین دوست من و اگه با اون روشی که گفتم فایل هاتون پدیدار شده مشکل ویروس بوده نه CC cleaner ! 

و اینکه من خودم دو ماه پیش ویندوز 10 ریختم رو لپ تاپم کاملا نا سازگار بود ! نمیدونم چرا ! با SSD بایوس تایمم 14 بود ! خلاصه خیلی عیب و ایراد داشت ! دوباره برگشتم به ویندوز 8.1 الان بایسو تایمم بین 3-4 ثانیه هستش ! خیلی هم سیستم پایداره ! 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

کلا بر خلاف بعضیا من اصلا نرم افزار ccleaner رو قبول ندارم.در بعضی مواقع بجای بهبود و رفع مشکلات اتفاقا خود این برنامه گند میزنه به ویندوز . کلا با این نرم افزار حال نمیکنم

بنظر من Auslogics BoostSpeed بهترین نرم افزار تو این زمینه هست.من خودم 3ساله از این نرم افزار استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

فایل ضمیمه پست 6 رو اجرا کنید تا فایلا از هاید در بیاد

لینک به دیدگاه

فایل ضمیمه پست 6 رو اجرا کنید تا فایلا از هاید در بیاد

خدا خیرت بده  @};-  درست شد

خلاصه ccleaner نه تنها سرعت رو زیاد نکرد بلکه کل سیستم رو ریخت به هم و یه ویندوز هم گذاشت رو دستم عوض کردم

ویندوز 10 هم نسخه enterprise مشکلی به اون صورت نداشتم ولی pro خیلی به هم میریخت و به قول اون دوستمون ناپایدار بود

شرمندم که نمیتونم + بدم

دم همتون گرم @};- ccleaner هم نصب نکنید...

لینک به دیدگاه

@};-  @};-  @};-

این مشکل فکر میکنم از ویروس بوده(ویروس فولدرآپشن و هیدن)، شما ویندوز عوض کردید و مشکل ویروس حل شد ولی فایل ها هیدن موند که الان حل شده

یه آنتی ویروس خوب استفاده کنید...

خودم Kaspersky Internet Security استفاده میکنم، حالا ممکنه بعضیا بگن سنگینه...

لینک به دیدگاه

من چندین ساله از TuneUp Utilities استفاده می کنم، علاوه بر افزایش سرعت سیستم خیلی ابزار مفید دیگری هم داره.

ولی در مجموع استفاده از چنین نرم افزارهای سیستمی رو به کاربرهای عادی توصیه نمی کنم.

چون مثل نرم افزارهای افزایش سرعت اندروید نیستند. و این احتمال وجود داره که با انتخاب گزینه نادرست و یا بی دقتی باعث ایجاد مشکل در سیستم و یا حتی حذف اطلاعات مهمتون بشید.

با تشکر از دوستانی که در رفع مشکل این دوست گرامی کمک کردند، + ناقابل تقدیم شد  @};- .

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Madrigal
لینک به دیدگاه

وقتی یکی از اینجور برنامه ها رو رو سیستم نصب میکردم آخرش کارم به نصب ویندوز میرسید :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...