رفتن به مطلب

قلب تپنده 1080 یکبار دیگر همگان حیران می‌کند

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ببینید با اینکه طرفدار برند اینتل و انویدیا هستم بخاطر نو آوری و مصرف و دما اما از طرفی AMD هم در قسمتی از کلبه درویشی دل سخت افزار پسند بنده جای داره

cpu های فنوم 2 رو دوست داشتم اقتصادی و قدرتمند بودن و با کولر و اور اصولی بهتر از رقیب ظاهر میشدن ولی دیدیم که از سری سندی بریج به بعد چیز دهن پر کنی ارایه نداد تا بازار تعادل بگیره سری بولدوزر که رو به عقب بود کاراییش و فقط 2 هسته اضافه داشت که هر جایی کارایی نداشت! امیدوارم zen بتونه جبران کنه :D بدم نمیاد امتحانش کنم

کارت های AMD رو دوست دارم چون توان خام خیلی بالاتر از nvidia دارن و اگر همین ها نباشن بازار تک قطبی میشه این وسط کارایی نزدیک بهم توی درایور و نوع کار کشیدن درایور خلاصه میشه!

اگر درایور نویسی انویدیا رو AMD داشت قبر تیم سبز کنده بود! بی شوخی میگم توان محاسبات این کارتها عالین!

درایور رو خدا رو شکر بصورت خیلی دقیق بازنویسی کرد و با radeon software crimson بخش زیادی از کارایی هرز رفته رو بدست گرفت و باعث شد 290x بتونه خودشو به 980 برسونه!

اینکه بگیم gcn کاملا از dx12 پشتیبانی میکنه و مکسول نمیکنه فقط حرفه نوع معماری و خیلی مسایل پیچیده هم هست! نمیدونیم پشت GPU چی داره میگذره! driver overhead در کارتهای amd کمی آزار میداد و با dx12 و درایور کریمسون این مورد به میزان قابل توجهی حل شد و کارایی افزایش پیدا کرد! اما وقتی این مورد اورهِد در کارتهای انویدیا کمتره تاثیر چشمگیری نخواهد گذاشت و شاید بخاطر نوع رندر در این api نو پا فقط خروجی تصویر تفاوت کنه! تازه اولشه  @};-  همین وضع در بازی aots هست و سایه زنی و نورپردازی کاملا تفاوت داره بین دو رقیب! بیایم کمی بی طرف باشیم جفت کمپانیها ما رو تحریم کردن سودی برامون نداره طرفداریشونو بکنیم. داره؟ هر کدوم ویژگیهای خودشونو دارن هر کی یجور حال میکنه!

مثل این میمونه من با UI و کارکرد گوشی های سونی راحتم و دوست دارم همچنان سونی باز بمونم اما پدرم یا خواهرم با LG بیشتر حال کنه! دعوا نداریم که دوست داره :-?

یه موردی که منو بد تو فکر برده :-?  هیچ وقت با اپدیت درایور فریم کم نمیشه بلکه توان نهفته کارتهای GCN با تغییر اساسی درایور الان داره خودی نشون میده که 780 ها عقب موندن

اگر 960 به 780 رسیده یه دلیل بیشتر نداره معماری مکسول جا برای بهینه سازی بیشتر داشت چون نسل جدید بود و سری 700 به آخر بهینگی رسیدن و متوقف شدن

سری 1000 هم اول راهه بهینه سازی درایور روش انجام بشه باز هم راندمان بیشتری میده! همین در مورد rx480 و vega هم اتفاق میوفته

بمبارون منفی نشم صلوات :laughing:

حرف درست مثبت داره!

من هم هیچ موقع از طرفداری محض و یک طرفه خوشم نیومده و نمیاد. هردو پلتفورم و کارتهای هر برند رو تقریبا تست کردم :)  من که پیشرفت می بینم از هر برندی باشه حال می کنم. @};-

اینطور نوشتار یک سری دوستان که فقط باعث بر هم خوردن جو فروم میشه اصلا جالب نیست و آخرش معمولا به انحراف و مباحث غیر فنی و تخته شدن تاپیک می کشه/

لینک به دیدگاه

يعني نشد يه تاپيك راجع به انويديا يا اي ام دي بخونيم و بحث و جدل طرفدار ها رو نبينيم

(البته خودمم كم و بيش اهل بحث هستم

لینک به دیدگاه

:x  :x  :x

البته بهتر سوتی amd در یکی از درایورهای پیشینش بود که باعث سوختگی کارت گرافیک ملت شده بود. (فن در حالت لود کاملا خاموش می‌کرد!) :)

اون کارت هایی به رحمت ایزدی رفتن که BIOSشون دستکاری شده بود

لینک به دیدگاه

حالا انقدر گندش کنین تا 700 دلاری رو 4 میلیون تومان بفروشن حالا همش گندش کنین  :D

لینک به دیدگاه

حالا انقدر گندش کنین تا 700 دلاری رو 4 میلیون تومان بفروشن حالا همش گندش کنین :D

حرف حساب، آفرین.+۱

هیچ کارت رو بالای اشتیاق و جر دادن, کف کردن برای اورکلاک پذیری و همچنین فرکانس بالا یا پایین هسته و رم، به ما نمیدند.ب آید بالاش پول داد.

از جهت هیجان از پیشرفت ها در حوزه سخت افزار جالبه.

و از همین جهت هم به استارتر مثبت دادم.

و کلا برای محصولی که هنوز..... تاپیک زدنها با این حجم با عنوان های رمان وار اصلا جالب نیست.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید با اینکه طرفدار برند اینتل و انویدیا هستم بخاطر نو آوری و مصرف و دما اما از طرفی AMD هم در قسمتی از کلبه درویشی دل سخت افزار پسند بنده جای داره

cpu های فنوم 2 رو دوست داشتم اقتصادی و قدرتمند بودن و با کولر و اور اصولی بهتر از رقیب ظاهر میشدن ولی دیدیم که از سری سندی بریج به بعد چیز دهن پر کنی ارایه نداد تا بازار تعادل بگیره سری بولدوزر که رو به عقب بود کاراییش و فقط 2 هسته اضافه داشت که هر جایی کارایی نداشت! امیدوارم zen بتونه جبران کنه :D بدم نمیاد امتحانش کنم

کارت های AMD رو دوست دارم چون توان خام خیلی بالاتر از nvidia دارن و اگر همین ها نباشن بازار تک قطبی میشه این وسط کارایی نزدیک بهم توی درایور و نوع کار کشیدن درایور خلاصه میشه!

اگر درایور نویسی انویدیا رو AMD داشت قبر تیم سبز کنده بود! بی شوخی میگم توان محاسبات این کارتها عالین!

درایور رو خدا رو شکر بصورت خیلی دقیق بازنویسی کرد و با radeon software crimson بخش زیادی از کارایی هرز رفته رو بدست گرفت و باعث شد 290x بتونه خودشو به 980 برسونه!

اینکه بگیم gcn کاملا از dx12 پشتیبانی میکنه و مکسول نمیکنه فقط حرفه نوع معماری و خیلی مسایل پیچیده هم هست! نمیدونیم پشت GPU چی داره میگذره! driver overhead در کارتهای amd کمی آزار میداد و با dx12 و درایور کریمسون این مورد به میزان قابل توجهی حل شد و کارایی افزایش پیدا کرد! اما وقتی این مورد اورهِد در کارتهای انویدیا کمتره تاثیر چشمگیری نخواهد گذاشت و شاید بخاطر نوع رندر در این api نو پا فقط خروجی تصویر تفاوت کنه! تازه اولشه  @};-  همین وضع در بازی aots هست و سایه زنی و نورپردازی کاملا تفاوت داره بین دو رقیب! بیایم کمی بی طرف باشیم جفت کمپانیها ما رو تحریم کردن سودی برامون نداره طرفداریشونو بکنیم. داره؟ هر کدوم ویژگیهای خودشونو دارن هر کی یجور حال میکنه!

مثل این میمونه من با UI و کارکرد گوشی های سونی راحتم و دوست دارم همچنان سونی باز بمونم اما پدرم یا خواهرم با LG بیشتر حال کنه! دعوا نداریم که دوست داره :-?

یه موردی که منو بد تو فکر برده :-?  هیچ وقت با اپدیت درایور فریم کم نمیشه بلکه توان نهفته کارتهای GCN با تغییر اساسی درایور الان داره خودی نشون میده که 780 ها عقب موندن

اگر 960 به 780 رسیده یه دلیل بیشتر نداره معماری مکسول جا برای بهینه سازی بیشتر داشت چون نسل جدید بود و سری 700 به آخر بهینگی رسیدن و متوقف شدن

سری 1000 هم اول راهه بهینه سازی درایور روش انجام بشه باز هم راندمان بیشتری میده! همین در مورد rx480 و vega هم اتفاق میوفته

بمبارون منفی نشم صلوات :laughing:

شرمنده ها اما برخلاف دوستان اصلا با حرف شما موافق نیستم...!  ^_^

یک نمونش اینکه همین دوستان خیلی ها تست کردن وقتی درایور های قدیمتر رو نصب می کنند فریمشون بیشتر میشه نسبت به درایور جدید و کم نبوده از این چیزا و اینکه بگیم 780 جای افزایش نداشت 980 داشت بخاطر همین اختلاف بیشتر شد یک نظریه ی رد شده هست ... و در واقع انویدیا از روی عمد دیگه برای کارت های قبلی ساپورتی انجام نمیده و این تغییرات جهت پیشرفت کارتهای روز خودش هست حالا اگه باعث پیشرفت قبلی شد اون تغییر چه بهتر اگه نشد بدرک برن کارت جدیدمو بخرن !  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

درسته که انویدیا از کارت های قدیمیش نسبت به سری جدید پشتیبانی کمتری میکنه ولی کم و کاستی خاصی هم حس نمیشه .

نمونش کارت GTX650 و GTX 760  هست که تمام بازی ها رو با بازده ای نسبتا خوبی واسه دوستان بنده اجرا میکنه و راضی هستند.

در کل اینکه محصولات قدیمی تر پشتیبانی کمتری داشته باشند به نظر طبیعی میاد که نمونش کنسول ها هستند.

لینک به دیدگاه

یک نمونش اینکه همین دوستان خیلی ها تست کردن وقتی درایور های قدیمتر رو نصب می کنند فریمشون بیشتر میشه نسبت به درایور جدید و کم نبوده از این چیزا و اینکه بگیم 780 جای افزایش نداشت 980 داشت بخاطر همین اختلاف بیشتر شد یک نظریه ی رد شده هست ... و در واقع انویدیا از روی عمد دیگه برای کارت های قبلی ساپورتی انجام نمیده و این تغییرات جهت پیشرفت کارتهای روز خودش هست حالا اگه باعث پیشرفت قبلی شد اون تغییر چه بهتر اگه نشد بدرک برن کارت جدیدمو بخرن !  :D

کارت منم سری 700 هست

تست میکنم اگر پسرفت داشت میزارم همینجا

لینک به دیدگاه

طبق اون چیزی که قول دادم روی درایورها و تاثیرش توی بازی نه چندان سبک GTA V دو تست روی درایور 364.51 و 368.39 انجام شد با vSync خاموش و تنظیماتی با 2 گیگ مموری پر شده

خودتون ملاحضه کنید با اینکه average کمی کمتر شده (در حد 5 فریم تقریبا) اما مینیموم فریم در تست 4 کمی اوضاعش بهتر شده و تست 2 و 3 مکس فریم 10 تایی هم اضافه شده!

اینم لحاظ کنین

17001zocd36he3pjuylb.png

as5hm9sqw67ezaihavlu.png

تست درایور قدیمی رو تقریبا چند ساعت توی محیط ویندوز بودم گرفتم و تست کاملا پایدار بود و تست جدید رو بلافاصله بعد از استارت ویندوز گرفتم

حال دقایقی صبر کردم تا تسک های پس زمینه کارشون تموم بشه تا تست پایدار بگیرم و این نتایج تست :

d0m1g5inod9m1bg70an8.png

بنظر نتایج بهتر شده نه؟ :-? 

موارد بالا خدمت شماست!

لینک به دیدگاه

طبق اون چیزی که قول دادم روی درایورها و تاثیرش توی بازی نه چندان سبک GTA V دو تست روی درایور 364.51 و 368.39 انجام شد با vSync خاموش و تنظیماتی با 2 گیگ مموری پر شده

خودتون ملاحضه کنید با اینکه average کمی کمتر شده (در حد 5 فریم تقریبا) اما مینیموم فریم در تست 4 کمی اوضاعش بهتر شده و تست 2 و 3 مکس فریم 10 تایی هم اضافه شده!

اینم لحاظ کنین

17001zocd36he3pjuylb.png

as5hm9sqw67ezaihavlu.png

تست درایور قدیمی رو تقریبا چند ساعت توی محیط ویندوز بودم گرفتم و تست کاملا پایدار بود و تست جدید رو بلافاصله بعد از استارت ویندوز گرفتم

حال دقایقی صبر کردم تا تسک های پس زمینه کارشون تموم بشه تا تست پایدار بگیرم و این نتایج تست :

d0m1g5inod9m1bg70an8.png

موارد بالا خدمت شماست!

مینیموم فریم در روان بودن بازی خیلی مهمه .

لینک به دیدگاه

اینم لحاظ کنین

17001zocd36he3pjuylb.png

as5hm9sqw67ezaihavlu.png

d0m1g5inod9m1bg70an8.png

من خودم 860m دارم بالای 90 درصد درایور‌ها بهبود مشاهده کردم. نمی‌دونم این حرف‌هایی یک ریال هم ارزش نداره از کجا منشا میگیره (منظورم شما نیستید). انویدیا سری قبل خود را نابود می‌کند، بهینه نمی‌کند، این حرف‌ها واقعا چقدر صحت دارد؟ به خاطر پیشرفت زیاد  بین نسل‌ها اینگونه تلقین شده نسل قبل فراموش شده در حالی که اینطور نیست.  @};-  @};-

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

ببینید من اینتل + انویدیا با دیگری که radeon + amd داره وجه مشترکمون چیه؟

هر دو یه کیس کامپیوتر برای کار داریم با سیستم عامل ویندوز! هر دو مستر ریس هستیم فن xbox و سونی نیستیم بکوبیم همدیگرو؟!!

دعوا نداریم اگر شایعات هست  :wacko:  بهتر نیست بجای شنیدن شایعات خودمون اون رو ببینیم؟ این یه تست بین دو درایور در فاصله زمانی حدود 2-3 ماهه هست که درصدی هم بهبود کارایی داشتیم!

GTA کلا بی طرف ساخته شده و نمیشه گفت گیم ورک نابودش کرده و میدونیم چقدر بهینه هست و مطمینا در طرف مقابل AMD هم درایوراش بهتر داره میشه

بجای مسخره کردن همدیگه بحث علمی و عملی بهتر نیست؟! چرا خودمون تست و ریویو نگیریم؟ :-? چقدر طرفدار دو آتیشه بودن سود داره؟ تو هر بحثی فقط لینک میکوبیم تو صورت هم انگار توی تست دست داشتیم و شاهد عینی بودیم!

جدای این مسایل همین RX 480 و zen برام جالبه با اینکه amd فن نیستم و علاقه مندم ببینم چند مرده حلاجه.....

DX12 همچنان اول راهه یادتون نیست DX11 چقدر زمان برد تا کامل استفاده بشه؟ بنچ مسخره aots که خروجی تصویر در دو کارت رقیب کاملا متفاوته ملاک dx12 نکنید حتی رنگ و سایه ها یکی نیستن!

مینیموم فریم در روان بودن بازی خیلی مهمه .

در واقع بخش زیادی از لگ و استاتر تقصیر این مینیموم فریم ملعونه

فریم تام خیلی بالا میره ~x( اصلا قابل بازی نیست با لگ! :D

فعلا برای کمتر کردن تاثیرش free sync و G-sync و fast sync رو آوردن

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم 860m دارم بالای 90 درصد درایور‌ها بهبود مشاهده کردم. نمی‌دونم این حرف‌هایی یک ریال هم ارزش نداره از کجا منشا میگیره (منظورم شما نیستید). انویدیا سری قبل خود را نابود می‌کند، بهینه نمی‌کند، این حرف‌ها واقعا چقدر صحت دارد؟ به خاطر پیشرفت زیاد  بین نسل‌ها اینگونه تلقین شده نسل قبل فراموش شده در حالی که اینطور نیست.  @};-  @};-

خیر دوست من 860m مبتنی بر معماری Maxwell هست و کارتهایی که بهبودی در درایور نداشتند از سری 7 بودن با معماری Kepler.

شما برید ببینید در عناوین جدید چی سر کارتهای 770 و 780 و 780ti اومده!

http://www.guru3d.com/articles_pages/total_war_warhammer_directx_12_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/hitman_2016_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/the_division_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/far_cry_primal_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/rise_of_the_tomb_raider_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html

لینک به دیدگاه

7bym9o03bbwoouu1bb03.jpg

وینس لوسیدو "کینگپین" دست بکار شد !
2.8Ghz+

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-republic-of-gamers-strix-gtx-1080-aura-rgb-oc/

یه بررسی عالی از کارت استریکس ...

این سایت kitguru از هر لحاظ بررسی هاش عالی...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر دوست من 860m مبتنی بر معماری Maxwell هست و کارتهایی که بهبودی در درایور نداشتند از سری 7 بودن با معماری Kepler.

http://www.guru3d.com/articles_pages/total_war_warhammer_directx_12_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/hitman_2016_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/the_division_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/far_cry_primal_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/rise_of_the_tomb_raider_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html

DX12  پشتیبانی نمیشه/ به همبن راحتی :mad: :mad: :mad: :mad:

لینک به دیدگاه

خیر دوست من 860m دو مدل داره (کپلر و نسل اول ماکسول)clear.png

gpu2.jpg

kc7.png

لینک به دیدگاه

کسی میدونه قیمت تقریبی    1080 یا gtx 1070 چند خواهد بود در ایران ؟

ویرایش شده توسط امیر حسین 2000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم لحاظ کنین

17001zocd36he3pjuylb.png

as5hm9sqw67ezaihavlu.png

d0m1g5inod9m1bg70an8.png

موارد بالا خدمت شماست!

درود مجدد 

عزیز من با شما بحث خاصی ندارم چون خودم که انویدیا ندارم برات تست کنم بزارم دقیقا... ! حرفهای منم از خودم در نیاوردم حرف تمامی منتقدین و کاربران در سطح وب نه فقط لیون کامپیوتر هست... حالا مثلا شما تو این تستون بر فرض صحیح بودنش فکر میکنید این پیشرفت 0.5 درصدی اونم فقط با مقایسه ی دو درایور و اونم در یک بازی و یک روزلیشن خاص می تونه حرف منو رد کنه اونم در یک مدل کارت، بعدم جوری جبهه گرفتی انگار من نوشتم انویدیا اومده از قصد قدرت کارت شما رو کمو زیاد می کنه در درایور های جدید، خیر من گفتم اصلا کاری به بهینه کردن کارت های قدیمی نداره و بهینگی روی کارت های جدید هست حالا بعضی وقتا بر روی کارتهای قدیمی تاثیر مثبت میذاره بعضی وقتها منفی الانم تاثیر نهاییش بنظر زیاد فرقی نکرده !!!  :-?  ^_^

بعدم بنظرت وقتی  درایور جدید میدن برای یک بازی ایا اینکه فقط در سری جدید شاهد چشمگیر افزایش پرفومنس باشیم منطقی میاد ؟؟؟ :-?​ 

لینک به دیدگاه

نسخه FE فراتر از همیشه (فرکانس هسته: 2463 مگاهرتز)  

یک عده میگفتن 1080 قابلیت اورکلاک بالا ندارد! :) 

cecc17dc_original.jpeg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نسخه FE فراتر از همیشه (فرکانس هسته: 2463 مگاهرتز)  

یک عده میگفتن 1080 قابلیت اورکلاک بالا ندارد! :) 

شرمنده ها نمی خوام خرده بگیرم اما این دماش کوش ؟؟؟  :-?   روی ایر بود که ؟؟؟  :D کدوم عده میگفتن 1080 توانایی اور بالا ندارد؟؟؟ من که دیدم همه میگفتن 1070 ندارد !!! هرکی گفته اشتباه گفته ...  ^_^

مطلب بعدی کور شود هر آن که نتواند دید که 1080 نتونه بزنه، انشاله 3000 بزنه... هر چی قویتر 1080 ظاهر بشه موقع معرفی وگا به نفع ماهاست...  :D  @};-

لینک به دیدگاه

شرمنده ها نمی خوام خرده بگیرم اما این دماش کوش ؟؟؟  :-?   روی ایر بود که ؟؟؟  :D

فعلا تایید نشده ولی به صورت هارد مود شده (تا دما رو هم طرف دستکاری کرده!)

این همون پست اوله!  :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر دوست من 860m دو مدل داره (کپلر و نسل اول ماکسول)clear.png

gpu2.jpg

kc7.png

خوب گرافیک شما از نسل مکسول هست دیگه! بحث روی کپلر...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی میدونه قیمت تقریبی    1080 یا gtx 1070 چند خواهد بود در ایران ؟

فعلا که متغییر و تو اکثر سایت ها 650 تا 700 یورو(دلار) زدن. تو ایران هم زیر 3-3.5 نمیشه این همه که پررنگ شده...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...