رفتن به مطلب

قلب تپنده 1080 یکبار دیگر همگان حیران می‌کند

Recommended Posts

درود مجدد 

عزیز من با شما بحث خاصی ندارم چون خودم که انویدیا ندارم برات تست کنم بزارم دقیقا... ! حرفهای منم از خودم در نیاوردم حرف تمامی منتقدین و کاربران در سطح وب نه فقط لیون کامپیوتر هست... حالا مثلا شما تو این تستون بر فرض صحیح بودنش فکر میکنید این پیشرفت 0.5 درصدی اونم فقط با مقایسه ی دو درایور و اونم در یک بازی و یک روزلیشن خاص می تونه حرف منو رد کنه اونم در یک مدل کارت، بعدم جوری جبهه گرفتی انگار من نوشتم انویدیا اومده از قصد قدرت کارت شما رو کمو زیاد می کنه در درایور های جدید، خیر من گفتم اصلا کاری به بهینه کردن کارت های قدیمی نداره و بهینگی روی کارت های جدید هست حالا بعضی وقتا بر روی کارتهای قدیمی تاثیر مثبت میذاره بعضی وقتها منفی الانم تاثیر نهاییش بنظر زیاد فرقی نکرده !!!  :-?  ^_^

بعدم بنظرت وقتی  درایور جدید میدن برای یک بازی ایا اینکه فقط در سری جدید شاهد چشمگیر افزایش پرفومنس باشیم منطقی میاد ؟؟؟ :-?​ 

فن بوی ها انگار فقط تخریب و انکار بلدن :laughing: بحثی ندارم؟ خودتون بحث رو میندازین وسط بعد کنار میکشید! وقتی تست نزدید و ندیدید و دقیق نمیدونید نظر منفی ندید

دو درایور مختلف با فاصله 2 ماه در تست پایدار 2 تا 3 فریم روی میانگین پیشرفت داشته یعنی 3% نه 0.5 درصد :-?

خوبه گیر بدیم به کیفیت سایه و رنگ تو aots که انگار فیلتر ماتی کشیدن رو تصویر؟ دلیل نمیشه موتور بازی چطور کارت رو درگیر میکنه و خروجی میگیره به سازگاری معماری و موتور بستگی داره!

روی جیفورس سایه و رنگ عمیق تره روی رادئون روان تر و کم لگ تره خب بگیم چرا اینجوریه؟ واسش لینک و صد تا بررسی بدم؟ خب وقتی خودم ندیدم نظری ندارم و نمیدم

بهانه زیاده حتی یبار گفتن انویدیا طیف سیاهی و سفیدی 8 تا 245 رو پوشش میده و اصلش 0 تا 255 باید باشه! تست کردم چنین موردی نبود تمام طیف ها رو نمایشگر قابل دیدن بود!

الانم چسبیدن به درایور که نسل قدیم ضعیف شد! با 3dmark تست کنید ببینید ضعیف شده یا معماری توسط درایور دیگه جای بهینگی نداره؟

دوست عزیزمون آقا معین تست گذاشتن 780ti الان زیر 290x هست در صورتی که قبلا برابر بود!

تفاوتها :

780ti دارای 3 گیگ مموری و 290 ایکس 4 گیگ

تست کامپیوت بنچ 621 مگا hash رادئون در برابر 180 مگاهش کارت جیفورس (توان هش بالاتر 290)

قدرت خام 5.63 گیگا فلاپس 290 در برابر 5 گیگا فلاپ 780ti

با این حال قبل تر برابر بودن ولی خب دلیل پیشرفت 290 جلوی سری 700 بهینه سازی اساسی درایور بود که باعث شد کارت 290 از توان محاسباتی واقعیش استفاده درست رو ببره و تو بنچ مارکها بره بالا

دیگه سری 700 جایی برای افزایش راندمان نداره انکار نمیشه کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن بوی ها انگار فقط تخریب و انکار بلدن :laughing: بحثی ندارم؟ خودتون بحث رو میندازین وسط بعد کنار میکشید! وقتی تست نزدید و ندیدید و دقیق نمیدونید نظر منفی ندید

دو درایور مختلف با فاصله 2 ماه در تست پایدار 2 تا 3 فریم روی میانگین پیشرفت داشته یعنی 3% نه 0.5 درصد :-?

خوبه گیر بدیم به کیفیت سایه و رنگ تو aots که انگار فیلتر ماتی کشیدن رو تصویر؟ دلیل نمیشه موتور بازی چطور کارت رو درگیر میکنه و خروجی میگیره به سازگاری معماری و موتور بستگی داره!

روی جیفورس سایه و رنگ عمیق تره روی رادئون روان تر و کم لگ تره خب بگیم چرا اینجوریه؟ واسش لینک و صد تا بررسی بدم؟ خب وقتی خودم ندیدم نظری ندارم و نمیدم

بهانه زیاده حتی یبار گفتن انویدیا طیف سیاهی و سفیدی 8 تا 245 رو پوشش میده و اصلش 0 تا 255 باید باشه! تست کردم چنین موردی نبود تمام طیف ها رو نمایشگر قابل دیدن بود!

الانم چسبیدن به درایور که نسل قدیم ضعیف شد! با 3dmark تست کنید ببینید ضعیف شده یا معماری توسط درایور دیگه جای بهینگی نداره؟

دوست عزیزمون آقا معین تست گذاشتن 780ti الان زیر 290x هست در صورتی که قبلا برابر بود!

تفاوتها :

780ti دارای 3 گیگ مموری و 290 ایکس 4 گیگ

تست کامپیوت بنچ 621 مگا hash رادئون در برابر 180 مگاهش کارت جیفورس (توان هش بالاتر 290)

قدرت خام 5.63 گیگا فلاپس 290 در برابر 5 گیگا فلاپ 780ti

با این حال قبل تر برابر بودن ولی خب دلیل پیشرفت 290 جلوی سری 700 بهینه سازی اساسی درایور بود که باعث شد کارت 290 از توان محاسباتی واقعیش استفاده درست رو ببره و تو بنچ مارکها بره بالا

دیگه سری 700 جایی برای افزایش راندمان نداره انکار نمیشه کرد

شما نظرت رو گفتی منم حق داشتم نظرمو گفتم که کاملا مخالف نظر شما بود... بخاطر این گفتم بحثی ندارم چون بررسی کردنش هم وقت میگیره هم از توان من خارج هست و کارت انویدیا در دست و بالم نیست برات تست بزارم ... این یک تست شما هم همونطور که گفتم خلافی از صحبتهای من رو نشون نداده که اینجوری جبهه گرفتید !  ^_^

موفق باشید 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

کارت AMP Extreme از شرکت زوتاک هم سرعتش معلوم شد 1771 تا 1911 مگاهرتز....مدل AMP هم از 1683 تا 1822 مگاهرتز...با این حساب Asus همچنان در صدر جدول کلاک کارخونه ای قرار داره.مگه اینکه Gigabyte Xtreme  کاری کرده باشه که این هفته مشخصات کاملش رو درج می کنن...کارت HOF از گالاکس هم خبری از مشخصات رسمیش نیست...اما مشخصات مدل EXOC رو داخل سایتشون زدن که از 1657 تا 1797 مگاهرتز کلاکشه....کارت EVGA 1080 Classified هم خبری ازش نیست هنوز ولی احتمالا همه شرکت ها تا پایان E3 مشخصات تمام مدل ها رو درج می کنن.

لینک به دیدگاه

امپراتوری های 6تا9ماهه با هزینه های سر سام اور  فقط برای مایه دار ها خوبه 

خوشا 290همچنان مردانه میجنگد 

نمیگم با آب طلا این جملات رو باید نوشت چون اگه به طلا دسترسی داشتیم که این کارتهارو میخریدیم تند و تند عوض میکردیم :D

بنابراین جای قاب گرفتن این جملات زیبا با طلا از رووش با خودکار مینویسیم میزنیم همه جا :D *dry#

فکرکنم یه سال نگذشت از 970 خریدنم بعد از سالها ارتقا دادم، هم 980 اومد هم 1070-80 :|

ویرایش شده توسط KoenigTiger
لینک به دیدگاه

کارت AMP Extreme از شرکت زوتاک هم سرعتش معلوم شد 1771 تا 1911 مگاهرتز....مدل AMP هم از 1683 تا 1822 مگاهرتز...با این حساب Asus همچنان در صدر جدول کلاک کارخونه ای قرار داره.مگه اینکه Gigabyte Xtreme  کاری کرده باشه که این هفته مشخصات کاملش رو درج می کنن...کارت HOF از گالاکس هم خبری از مشخصات رسمیش نیست...اما مشخصات مدل EXOC رو داخل سایتشون زدن که از 1657 تا 1797 مگاهرتز کلاکشه....کارت EVGA 1080 Classified هم خبری ازش نیست هنوز ولی احتمالا همه شرکت ها تا پایان E3 مشخصات تمام مدل ها رو درج می کنن.

البته مدل amp extreme مموری رو هم اور کرده ولی مدل ایسوس مموری رو دست نزده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی کارایی نسخه های غیر رفرنس با FE ها تفاوت چندانی نداره؛ حالا 30 -20 مگاهرتز اورکلاک بیشتر اسوس یا گیگا چه تاثیری داره ؟ :-?

بررسی ها رو بخونید کارتهای اور شده تفاوت حدود 5 درصد نسبت به FE ایجاد می کنن.

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_1080_G1_Gaming/24.html

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1080_Gaming_X/24.html

تازه در نظر بگیرید که کارتهای غیر رفرنس محدودیت مصرف رو ندارند و چون کولر بهتری هم دارند دماشون بالا نمیره و تو ماکزیمم فرکانس پایدار می مونن و فرکانسشون مثل FE نمیاد رو 1650..

با همه این اوصاف می بینید که تفاوت 5-6 درصد!

البته مدل amp extreme مموری رو هم اور کرده ولی مدل ایسوس مموری رو دست نزده

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

وقتی کارایی نسخه های غیر رفرنس با FE ها تفاوت چندانی نداره؛ حالا 30 -20 مگاهرتز اورکلاک بیشتر اسوس یا گیگا چه تاثیری داره ؟ :-?

بررسی ها رو بخونید کارتهای اور شده تفاوت حدود 5 درصد نسبت به FE ایجاد می کنن.

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_1080_G1_Gaming/24.html

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1080_Gaming_X/24.html

تازه در نظر بگیرید که کارتهای غیر رفرنس محدودیت مصرف رو ندارند و چون کولر بهتری هم دارند دماشون بالا نمیره و تو ماکزیمم فرکانس پایدار می مونن و فرکانسشون مثل FE نمیاد رو 1650..

با همه این اوصاف می بینید که تفاوت 5-6 درصد!

درسته ولی FE حدود 700 دلاره و برای مثال  Gigabyte G1 قیمت 650 دلاری داره...پس شاید از لحاظ قدرتی صرفه نداشته باشه ولی از لحاظ قیمتی بهتره...البته این درصورتیه که وارد کننده تصمیم بگیره به قیمت درست محصولات رو بده...

لینک به دیدگاه

قیمت جهانی سری 900، 20 درصد ارزونتر شد:

the last 24 hours the prices of many GTX 900 cards has dropped by almost 20%. According to the information provided by HWI, GeForce GTX 900 series receive the following price cuts:

• GeForce GTX 980 Ti: 125 USD
  • GeForce GTX 980: 75 USD
  • GeForce GTX 970: 25 USD

Partnered shops and distributors have already applied their rebates, which means you should be able to see much lower prices for those cards in Europe. Price change will take effect worldwide in a matter of hours or days.

لینک به دیدگاه

رکورد جدید 1080 کینگپین  فرکانس هسته : 2835 مگاهرتز مموری: 6200 مگاهرتز  :eek:

CkXRV1_UYAApOr9.jpg.5ca790060c2b225f1fbb

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالب که برنامه پرسیژن دمای منفی رو بخوبی نشون داده!

بی خود نیست EVGA اسم برنامه اش رو گذاشته پرسیژن ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینچجوریه من متوجه نشدم  که عقربه ابیه روی 1820 هست حدودا و بوستش 2000 اما اون وسط نوشته 2835 ایا درسته اینجوری؟؟؟ تازه عقربش تا 2500 جا داره این  :D  

لینک به دیدگاه

:clapping:

این evga حرکت های جالبی میزنه !

لینک به دیدگاه

رکورد جدید 1080 کینگپین  فرکانس هسته : 2835 مگاهرتز مموری: 6200 مگاهرتز  :eek:

CkXRV1_UYAApOr9.jpg.5ca790060c2b225f1fbb

جالبه که این نتایج با کارت رفرنس گرفته شده!

وینس لوسیدو داره بیدار میشه :D

لینک به دیدگاه

اینچجوریه من متوجه نشدم  که عقربه ابیه روی 1820 هست حدودا و بوستش 2000 اما اون وسط نوشته 2835 ایا درسته اینجوری؟؟؟ تازه عقربش تا 2500 جا داره این  :D  

به خاطر مود شدن بایوس هستش این گرافیک منو نگاه کنید متوجه منظورم خواهید شد

oye9_2.gifzrhw_1.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به خاطر مود شدن بایوس هستش این گرافیک منو نگاه کنید متوجه منظورم خواهید شد

oye9_2.gifzrhw_1.gif

ممنون :-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...