رفتن به مطلب

مشخصات سیستم خودتان را بگویید تا عمرش را بدانید

Recommended Posts

• پردازنده
    AMD Athlon II X4 640
  • مادربورد
    Asus M4n68t-M v2
  • رم
    KingSton 8GB DDR3 1333
  • کارت گرافیک
    PowerColor TurboDuo R9 280X
  • درایوهای ذخیره سازی
    WD 2TB
  • منبع تغذیه
    Green GP600A-HP
  • مانیتور
    LG W2262TQ Full HD

پردازنده شما کمی ضعیف بنظر می رسه و با ورود Zen این موضوع پر رنگ تر خواهد شد میزان رم خوب هست و کارت گرافیک نیز خوب است اما در رزولوشن 1080p تنظیمات High شما نهایتاً تا 18ماه آینده میتوانید بازی های روز را تجربه کنید(الان تو همین تنظیمات32-38 فریم باید بگیری البته متغیر هست با نوع بازی من COD:BO3 رو ملاک قرار دادم) و در رزولوشن 900p شما در تنظیمات High تا 24 ماه آینده می توانید 30 فریم بگیرید.(الان  تو همین تنظیمات 40-45 فریم میگیری)

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

• ارسال 147
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

شما دقیقا از روی کدوم بنچمارک دارید این "تخمین طول عمر" رو می زنید؟برای کدوم بازی ها با جه کیفیتی؟...شما مثلا به کاربری که R9 290 دارن می گید تا 2 سال نیم دیگه توی 900p حدود 30 فریم می تونن بگیرن...بر چه اساسی دقیقا؟ کدوم عنوان مال 2 سال نیم دیگس که الان بنچمارک داره؟
ضمن اینکه قانون شماره 18 شاملتون می شه در هر حال چون "پیشنهاد سیستم" به طور کلی گفته شده و پیشنهاد قطعه های سخت افزاری و مشاوره رو در بر می گیره...الان خیلی بازی ها هستن که 960 برای 1080p با آخرین کیفیت جوابگو نیست...اما DOOM که همین یکی دو هفته ی پیش عرضه شد با 960 روی آخرین تنظیمات بالای 60 فریم می ده.کلا این طور تخمین ها پایه و اساسش نظر شخصی خودتونه که شما هم به نظر نمیاد بنچمارک یا سیستم تست گیری داشته باشید که حرفتون رو باش ثابت کنید...ممکنه تا سال دیگه اصلا DX 12 به خاطر Vulkan سقوط کنه یا ممکنه Mantle جایگزین همه بشه...قطعه ی کامپیوتری نیازی به تخمین طول عمر نداره...میزان زیادیش بر می گرده به خود کاربر...بعضی ها حوصله دارن صبر کنن 1 دقه طول بکشه ویندوز بالا بیاد و با 720p و 30 فریم بازی کنن...بعضی ها 4K 60Hz هم براشون جوابگو نیست.تاپیک به عنوان تاپیک تفریحی بدک نیست اما هیچ حساب کتاب دقیقی نداره...

لینک به دیدگاه

شما دقیقا از روی کدوم بنچمارک دارید این "تخمین طول عمر" رو می زنید؟برای کدوم بازی ها با جه کیفیتی؟...شما مثلا به کاربری که R9 290 دارن می گید تا 2 سال نیم دیگه توی 900p حدود 30 فریم می تونن بگیرن...بر چه اساسی دقیقا؟ کدوم عنوان مال 2 سال نیم دیگس که الان بنچمارک داره؟

ضمن اینکه قانون شماره 18 شاملتون می شه در هر حال چون "پیشنهاد سیستم" به طور کلی گفته شده و پیشنهاد قطعه های سخت افزاری و مشاوره رو در بر می گیره...الان خیلی بازی ها هستن که 960 برای 1080p با آخرین کیفیت جوابگو نیست...اما DOOM که همین یکی دو هفته ی پیش عرضه شد با 960 روی آخرین تنظیمات بالای 60 فریم می ده.کلا این طور تخمین ها پایه و اساسش نظر شخصی خودتونه که شما هم به نظر نمیاد بنچمارک یا سیستم تست گیری داشته باشید که حرفتون رو باش ثابت کنید...ممکنه تا سال دیگه اصلا DX 12 به خاطر Vulkan سقوط کنه یا ممکنه Mantle جایگزین همه بشه...قطعه ی کامپیوتری نیازی به تخمین طول عمر نداره...میزان زیادیش بر می گرده به خود کاربر...بعضی ها حوصله دارن صبر کنن 1 دقه طول بکشه ویندوز بالا بیاد و با 720p و 30 فریم بازی کنن...بعضی ها 4K 60Hz هم براشون جوابگو نیست.تاپیک به عنوان تاپیک تفریحی بدک نیست اما هیچ حساب کتاب دقیقی نداره...

تو بیشتر پاسخ ها گفتم ملاک کدام بازی هست 

Witcher3 Wild Hunt 

Call Of Duty:bo3 

و (Fifa 16)

من برای مثال بازی Battlefield 5 رو برای آینده در نظر میگیرم وقتی الان با R9 380 بتل4 رو 1080 فول 42فریم میزنی قطعا تو بتل 5 فریم 35تا40 هست این رو به راحتی میشه حدس زد بازیهای سالیانه ایی مثل Assassin رو میشه راحت حدس زد یا Fifa  و... 

شما دقیقا از روی کدوم بنچمارک دارید این "تخمین طول عمر" رو می زنید؟برای کدوم بازی ها با جه کیفیتی؟

شما الان بنچمارکی از بتلفیلد 5 که قراراست بیاد دارید یا نه اصلا تو اینترنت هست؟ بستگی به قدرت هسته های پردازشی شون(تعدادشون) میشه حدس زد پس پیشگویی نمی کنم ممکنه هزار تا اتفاق بیافته که خودتون گفتید برای مثال بازی داریم الان Witcher3 که حتی غول ها رو تو فول اچ دی به چالش می کشه بازی داریم مثل Pes که الان 1080 رو میشه آب خوردن با GTX 650 باز کرد. اگر هم پاسخی داده میشه اکثراً رو بازی های سالیانه ایی هست.

لینک به دیدگاه

داداش خسته نباشی مادربرد من b75aG41msi هست سوکت ۱۱۵۵ cpu i7 اخرین مدلش چی هست یا به نظرت مادربرد رو بفروشم 1151بخرم یا ی ps4 بخرم چون میخوام فقط گیم بزنم رو مانیتور 42اینچ

لینک به دیدگاه

داداش خسته نباشی مادربرد من b75aG41msi هست سوکت ۱۱۵۵ cpu i7 اخرین مدلش چی هست یا به نظرت مادربرد رو بفروشم 1151بخرم یا ی ps4 بخرم چون میخوام فقط گیم بزنم رو مانیتور 42اینچ

الان سیستم پیشنهاد بدم بعضی از دوستان موج انتقادات رو به سمتم انتقال می دهد و قوانین را یادآوری می کنند. می توانید از طریق پیام خصوصی این سوال رو بپرسی داداش

لینک به دیدگاه

تو بیشتر پاسخ ها گفتم ملاک کدام بازی هست 

Witcher3 Wild Hunt 

Call Of Duty:bo3 

و (Fifa 16)

من برای مثال بازی Battlefield 5 رو برای آینده در نظر میگیرم وقتی الان با R9 390 بتل4 رو 1080 فول 42فریم میزنی قطعا تو بتل 5 فریم 35تا40 هست این رو به راحتی میشه حدس زد بازیهای سالیانه ایی مثل Assassin رو میشه راحت حدس زد یا Fifa  و... 

شما دقیقا از روی کدوم بنچمارک دارید این "تخمین طول عمر" رو می زنید؟برای کدوم بازی ها با جه کیفیتی؟

شما الان بنچمارکی از بتلفیلد 5 که قراراست بیاد دارید یا نه اصلا تو اینترنت هست؟ بستگی به قدرت هسته های پردازشی شون(تعدادشون) میشه حدس زد پس پیشگویی نمی کنم ممکنه هزار تا اتفاق بیافته که خودتون گفتید برای مثال بازی داریم الان Witcher3 که حتی غول ها رو تو فول اچ دی به چالش می کشه بازی داریم مثل Pes که الان 1080 رو میشه آب خوردن با GTX 650 باز کرد. اگر هم پاسخی داده میشه اکثراً رو بازی های سالیانه ایی هست.

شما برای بازیی که هنوز معلوم نیست چی هست و چه موتور گرافیکی داره و عملکردش چطوره و کد نویسیش چیه دارید حساب کتاب می کنید؟ضمن اینکه کلا 3 تا بازی رو در نظر گرفتید اگه همه قرار بود بر اساس این 3 تا بازی بنچ مارک انجام بدن و مشاوره بدن که اوضاع همه رو به وخامت بود...

دقیقا داخل کدوم بنچ کارت R9 390 توی BF4 حدود 40 فریم گرفته؟ چون من با GTX 960 روی Ultra و خاموش کردن HBAO+ داخل سرور 64 نفری مینیمم 57 فریم و ماکزیمم 85 فریم می گیرم.داخل بنچ مارک Tech power up هم به طور متوسط 80.8 فریم گرفته...

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_390_Nitro/8.html

http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-nitro-r9-390-8g-d5,4245.html

از روی عنوان های سالانه می شه فهمید؟ پس توضیج بدید چطوری داخل Assassin's Creed Unity کارت GTX 980 داخل 1080p با کیفیت Ultra حداقل 27 فریم و به طور متوسط 57 فریم گرفته ولی همون کارت در بازی Assassin's Creed Syndicate که بعد از Unity منتشر شد حداقل 44 فریم و به طور متوسط 61 فریم گرفته؟ مگه نباید طی هر سال و عنوان های سالانه گرافیک ها ظعیف تر عمل کنن؟پس چرا بر عکسه؟

http://www.gamersnexus.net/game-bench/2195-assassins-creed-syndicate-gpu-fps-benchmarks

http://www.gamersnexus.net/game-bench/1692-assassins-creed-unity-gpu-benchmark

"بستگی به قدرت هسته های پردازشی شون(تعدادشون)"

اتفافا ساختار و فناوری چیپست اصلی گرافیک از تعداد هسته هاش مهمتره برای همینم هست که گرافیک های سری 900 نسبت به سری 700 هم خیلی بهتر اور می شن هم با تعداد هسته های کمتر عمل کرد بهتری دارن مثل GTX 960 که با اینکه از 770 هسته کمتر داره ،عملکرد بهتری داره.ضمن اینکه بعضی بازی ها CPU تاثیر بیشتری روشون داره تا گرافیک مثل Skyrim یا StarCraft II و...

موج انتقادات در کار نیست. یک کاربر قانون 18 رو به شما گفته بنده هم به شما گفتم تاپیکتون پایه و اساسش نظر شخصیتونه به علاوه ی اینکه مشاوره در بروز ترین حالتش ارزش داره برای بازی نیومده مشاوره دادن فرقی با پیشگویی نداره.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

شما برای بازیی که هنوز معلوم نیست چی هست و چه موتور گرافیکی داره و عملکردش چطوره و کد نویسیش چیه دارید حساب کتاب می کنید؟ضمن اینکه کلا 3 تا بازی رو در نظر گرفتید اگه همه قرار بود بر اساس این 3 تا بازی بنچ مارک انجام بدن و مشاوره بدن که اوضاع همه رو به وخامت بود...

دقیقا داخل کدوم بنچ کارت R9 390 توی BF4 حدود 40 فریم گرفته؟ چون من با GTX 960 روی Ultra و خاموش کردن HBAO+ داخل سرور 64 نفری مینیمم 57 فریم و ماکزیمم 85 فریم می گیرم.داخل بنچ مارک Tech power up هم به طور متوسط 80.8 فریم گرفته...

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_390_Nitro/8.html

از روی عنوان های سالانه می شه فهمید؟ پس توضیج بدید چطوری داخل Assassin's Creed Unity کارت GTX 980 داخل 1080p با کیفیت Ultra حداقل 27 فریم و به طور متوسط 57 فریم گرفته ولی همون کارت در بازی Assassin's Creed Syndicate که بعد از Unity منتشر شد حداقل 44 فریم و به طور متوسط 61 فریم گرفته؟ مگه نباید طی هر سال و عنوان های سالانه گرافیک ها ظعیف تر عمل کنن؟پس چرا بر عکسه؟

http://www.gamersnexus.net/game-bench/2195-assassins-creed-syndicate-gpu-fps-benchmarks

http://www.gamersnexus.net/game-bench/1692-assassins-creed-unity-gpu-benchmark

"بستگی به قدرت هسته های پردازشی شون(تعدادشون)"

اتفافا ساختار و فناوری چیپست اصلی گرافیک از تعداد هسته هاش مهمتره برای همینم هست که گرافیک های سری 900 نسبت به سری 700 هم خیلی بهتر اور می شن هم با تعداد هسته های کمتر عمل کرد بهتری دارن مثل GTX 960 که با اینکه از 770 هسته کمتر داره ،عملکرد بهتری داره.ضمن اینکه بعضی بازی ها CPU تاثیر بیشتری روشون داره تا گرافیک مثل Skyrim یا StarCraft II و...

موج انتقادات در کار نیست. یک کاربر قانون 18 رو به شما گفته بنده هم به شما گفتم تاپیکتون پایه و اساسش نظر شخصیتونه.

مگه شما نمیگی این ها غیر قابل پیش بینی هست خب یک بازی که با R9 380 یک سال دیگه مثلاً 60 فریم میگیره یک بازی دیگر هم هست همان سال 30 فریم میانگینشون میشه 45 میشه از این 45 به طور تخمینی استفاده کرد انتظار دارید من تو زمان سفر کنم فریم بازی های را رو بگیرم و برگردم تحویل دوستان بدم اگر شما ناراحتی هستی مشخصات سیستمت رونزار خب. اگر هم دوستانی میتونند آینده رو پیش بینی کنند بسم الله اصلا این تا پیک تقدیمشون میشه .فقط قصد خراب کردن دیگران را دارید. یه سوال. این لینک ها نشون میده که من دارم فریم های بازی ها رو تو آینده اشتباه میگم یا نه؟ اگه نه ور ندار هزارتا لینک بزار. اگر این تاپیک تفریحی هست لطفا نخونش کسی اجبارتون نکرده دوستان اگه خواستن بپرسند درخدمتیم نخواستند شما رو خدافظ و ما را هم بسلامت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوست من - قانون 18 انجمن : 

• کاربرانیکه کمتر از 50 امتیاز مثبت دارند اجازه دادن پیشنهاد سیستم را در این انجمن ندارند و در صورتیکه مشخص شود کاربری به طور مداوم و مشخص به خاطر منافع شخصی و مالی  قطعه ای خاص را پیشنهاد و تبلیغ می کند آن کاربر به عنوان اسپمر علامتگذاری خواهد شد . 

@};- @};- سلام. بابت یادآوری ممنون، دوست خوبمونم پیشنهاد ندادن به غیر از 1-2 مورد که اونم مهم نیست @};- @};-

پردازنده شما خوبه؛ چون نسل اسکای لیک فقط تو مصرف برق با هزول فرق داره(در کنار چیپ گرافیکی آنبرد) رم هم که هشت هست که این عالیه ولی گرافیک شما رفته رفته ضعیف میشه شما می تونید بازی های نظیر Witcher3 Wild Hunt رو با تنظیمات متوسط رو رزولوشن 900p سی فریم به پایین بگیرید و حداکثر تا 18 ماه دیگه می تونید بازی های روز را ران کنید (به مرور در تنظیمات پایین) و بعد از 30 ماه سیستم شما دیگه عملاً مخصوص بازی محسوب نمیشه و اداری میشه

پیشنهاد میشه هم اکنون کارت خود را بفروشید و حداقل GTX 950 خریداری کنید اینطوری تا دوسال آینده می توانید در تنظیمات آلترا دررزولوشن 900p به راحتی سی فریم رو بگیرید

@};- @};-

الان سیستم پیشنهاد بدم ( که نباید هم پیشنهاد بدین اصولاً، )بعضی از دوستان موج انتقادات رو به سمتم انتقال می دهد و قوانین را یادآوری می کنند. می توانید از طریق پیام خصوصی این سوال رو بپرسی داداش

@};- @};- :x :x

@};- @};- پیشنهاد :   اگه مدارکی دال بر گفته ها دارید ، به اشتراک قرار بدین @};-  @};- 

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

پردازنده شما خوبه؛ چون نسل اسکای لیک فقط تو مصرف برق با هزول فرق داره(در کنار چیپ گرافیکی آنبرد) رم هم که هشت هست که این عالیه ولی گرافیک شما رفته رفته ضعیف میشه شما می تونید بازی های نظیر Witcher3 Wild Hunt رو با تنظیمات متوسط رو رزولوشن 900p سی فریم به پایین بگیرید و حداکثر تا 18 ماه دیگه می تونید بازی های روز را ران کنید (به مرور در تنظیمات پایین) و بعد از 30 ماه سیستم شما دیگه عملاً مخصوص بازی محسوب نمیشه و اداری میشه

پیشنهاد میشه هم اکنون کارت خود را بفروشید و حداقل GTX 950 خریداری کنید اینطوری تا دوسال آینده می توانید در تنظیمات آلترا دررزولوشن 900p به راحتی سی فریم رو بگیرید

تخمين هاتون با عرض پوزش خيلي اشتباه هست، سيستم من اين هست و الان ويچر سه رو با نهايت رزولوشن مانيتورم و جزييات تا ultra البته به غير از shadows كه high هست دارم روون اجرا ميكنم.

Core i3 2100 (3.1 Ghz)

AMD HD7770

RAM 8gig Geil

لینک به دیدگاه

@};- @};- سلام. بابت یادآوری ممنون، دوست خوبمونم پیشنهاد ندادن به غیر از 1-2 مورد که اونم مهم نیست @};- @};-

@};- @};-

@};- @};- :x :x

@};- @};- پیشنهاد :   اگه مدارکی دال بر گفته ها دارید ، به اشتراک قرار بدین @};-  @};- 

""پیشنهاد میشه هم اکنون کارت خود را بفروشید و حداقل GTX 950 خریداری کنید""

ببخشید تو قانون اومده (پیشنهاد سیستم) خرید کارت گرافیک سیستم محسوب میشه؟ تازه اونم برندی رو نام نبردم 

"""  @};- پیشنهاد :   اگه مدارکی دال بر گفته ها دارید ، به اشتراک قرار بدین  @};-  """

منظورتون چیست؟

تخمين هاتون با عرض پوزش خيلي اشتباه هست، سيستم من اين هست و الان ويچر سه رو با نهايت رزولوشن مانيتورم و جزييات تا ultra البته به غير از shadows كه high هست دارم روون اجرا ميكنم.

Core i3 2100 (3.1 Ghz)

AMD HD7770

RAM 8gig Geil

مانیتورم.

مانیتور داریم 720P مانیتور داریم 4K پس اول رزولوشن مانیتورتان رو تشخیص بدید خواهشا

روون اجرا میکنه یعنی چی؟ 90 فریم روونه 30 فریم هم روونه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید تو قانون اومده (پیشنهاد سیستم) خرید کارت گرافیک سیستم محسوب میشه؟ تازه اونم برندی رو نام نبردم . اینجا دید خیلی مهم پسر خوب !!  من از قانون نوشته شده به شما نگاه کردم همانطور که شما از دید تند و منفی سویی به برخی پستهای کاربران نگاه کردین. امیدوارم جوابتون رو خوب داده باشم . در ضمن برا اینکه تاپیک از مسیر اصلی خارج نشه در پ.خ خدمتم. @};- @};- @};-

"""  @};- پیشنهاد :   اگه مدارکی دال بر گفته ها دارید ، به اشتراک قرار بدین  @};-  """

منظورتون چیست؟ وقتی  برای کسانی حرفی میزنین یا نوشته ای ارسال میکنین، باید مدرکی داشته باشین . همینطوری که نمیشه چیزی گفت .

یکی از مدارک لازم برا این تاپیک شما :

1- مقاله مرتبط

2- وب سایت و لینک مستقیم گفته هاتون

3- تجربه علمی و  کاربردی مستند ( مثلا چند سال در قسمت پشتیبانی - فنی - حل مشکل .... فلان وب سایت فعالیت داشتم )

4- تجربه شخصی ( برگرفته از سعی و خطاهایی که شما در مدت چند سال داشتین و براشون هم مدرک مستند دارید )

5- هیچ کدوم از موارد بالا :: کاربران براساس ذهنیات خودشون میتونن نوشته های شمارو قبول کنن.

لینک به دیدگاه

ببخشید تو قانون اومده (پیشنهاد سیستم) خرید کارت گرافیک سیستم محسوب میشه؟ تازه اونم برندی رو نام نبردم . اینجا دید خیلی مهم پسر خوب !!  من از قانون نوشته شده به شما نگاه کردم همانطور که شما از دید تند و منفی سویی به برخی پستهای کاربران نگاه کردین. امیدوارم جوابتون رو خوب داده باشم . در ضمن برا اینکه تاپیک از مسیر اصلی خارج نشه در پ.خ خدمتم. @};- @};- @};-

منظورتون چیست؟ وقتی  برای کسانی حرفی میزنین یا نوشته ای ارسال میکنین، باید مدرکی داشته باشین . همینطوری که نمیشه چیزی گفت .

1- مقاله مرتبط

3- تجربه علمی و  کاربردی مستند ( مثلا چند سال در قسمت پشتیبانی - فنی - حل مشکل .... فلان وب سایت فعالیت داشتم )

4- تجربه شخصی ( برگرفته از سعی و خطاهایی که شما در مدت چند سال داشتین و براشون هم مدرک مستند دارید )

5- هیچ کدوم از موارد بالا :: کاربران براساس ذهنیات خودشون میتونن نوشته های شمارو قبول کنن.

تو پیام خصوصی جواب شما داده شد  و نمی خواهم مشکل ایجاد بشه 

لینک به دیدگاه

سلام و ممنون بابت تاپیک سیستم بنده:

Main asrock h81m cpu g3260 ram g.skill 8gb 4*2 hdd 1t wd blue psu corsair vs450 case deep cool weve :)))) میخوام سی پی یو عوض کنم یدونه i3 4170 بگیرم گرافم همینطور سری جدید بگیرم :))))))))

لینک به دیدگاه

مگه شما نمیگی این ها غیر قابل پیش بینی هست خب یک بازی که با R9 380 یک سال دیگه مثلاً 60 فریم میگیره یک بازی دیگر هم هست همان سال 30 فریم میانگینشون میشه 45 میشه از این 45 به طور تخمینی استفاده کرد انتظار دارید من تو زمان سفر کنم فریم بازی های را رو بگیرم و برگردم تحویل دوستان بدم اگر شما ناراحتی هستی مشخصات سیستمت رونزار خب. اگر هم دوستانی میتونند آینده رو پیش بینی کنند بسم الله اصلا این تا پیک تقدیمشون میشه .فقط قصد خراب کردن دیگران را دارید. یه سوال. این لینک ها نشون میده که من دارم فریم های بازی ها رو تو آینده اشتباه میگم یا نه؟ اگه نه ور ندار هزارتا لینک بزار. اگر این تاپیک تفریحی هست لطفا نخونش کسی اجبارتون نکرده دوستان اگه خواستن بپرسند درخدمتیم نخواستند شما رو خدافظ و ما را هم بسلامت

خوب آخه کدوم بازی و کدوم بازی؟ مثلا Angry Birds و COD MW2 هر دو سال 2009 اومدن آیا اصلا میانگین زدنش کار درستیه؟یا مثلا PES 2016 و COD BO3؟ وقتی سایت Techpowerup هم این کار رو می کنه و اسمش رو Relative Performance Chart میذاره قبلش تمام بازی های تست شده رو نتایجش رو گفته که شما ببینی سر جمع کدوم بازی ها این شده ضمن اینکه فریم ها رو با هم جمع بندی نمی کنن عملکرد کلی در هر بازی رو جمع می زنن با در نظر گرفتن سری موارد و عملکرد یک کارت رو به صورت درصدی نسبت به کارت های دیگه نشونش می دن...شما نتایج و جمع بندی و همه چی رو از روی هوا دارید می گید "وقتی الان با R9 390 بتل4 رو 1080 فول 42فریم میزنی" آخه یه کارت 1600-1800 تومنی یعنی از 960 ضعیف تره؟(ضمن اینکه اگه بتونید نشون بدید کجاست این مطلب که میگید)960 G1 توی این بازی به طور متوسط 52 گرفته

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_960_G1_Gaming/10.html

شما یه سری اطلاعات غلط دارید تحویل مردم می دید یه سری نتیجه هم ازشون میگیرید کسی هم نباید چیزی بگه...شما با این روش تخمین زدنتون و اطلاعاتتون کلا خودتون رو زیر سوال بردید...اطلاعاتی در این مورد ندارید یا کم اطلاع دارید...و بر همین اساس تازه می خوایید بقیه رو راهنمایی کنید...خیلی از کاربر ها و حتی لیون هم موقع مشاوره دادن،از مدارک مستند استفاده می کنن مثل کلی بنچمارک که داخل اینترنت هست.اگه بخوان تجربه شخصی رو هم نشون بدن از تست و اسکرینشات و غیره استفاده می کنن.

ضمن اینکه من کلا با Relative Performance Chart مخالفم چون در نسل های قبل تر مثل سری 600 و HD7000 وقتی بازی ها رو تست می کردن گرافیک های AMD توی بازی هایی مثل Skyrim و یکی دو تا عنوان دیگه که خوب عمل نمی کرد باعث می شد در داخل جدولی که جمع بندی کلی رو زدن کارت ضعیف تر از اونچه که هست واقع بشه...برای همین بعضی از سایت ها کلا این کار رو نمی کنن یا اگر این کار رو کردن نتایج بازی هایی که به طور غیر معمول پایین هست رو ذکر می کنن موقع جمع بندی یا کلا حذف می کنن( نمونه ی تازش نتایج عنوان های AC UNITY و Batman Arkham Knight هستش که اکثرا موقع جمع بندی کلی حذفشون می کنن)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

1- مقاله مرتبط

سالها تو این زمینه فعالیت میکنم و بحث تکنولوژی واقعاً دنبال می‌کنم و هر گونه سوالی که دوست دارید می‌توانید ازمن بپرسید حتی می توانید از من امتحان بگیرید تا قبولم کنید. 

لینک هایی که میخوایید تا ثابت بهتون شه تو این زمینه هستم رو تو فقط پ.خ میدم میخوایید ثابت شه بهتون پ.خ. بدید

لینک به دیدگاه

سلام

اگه میشه توانایی سیستم منم بگید

gigabyte z170 gaming 3

ram g-skill 16 g-3000 mhz

power green gp700a-hp

hdd wd blue 2t

ssd 850 pro 250g

cpu intel 6600

کارت گرافیگ هنوز نگرفتم ولی احتمالا 970 یا 1070 میگیرم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

دعوا شده اینجا :wacko:

به نظر من ایشون پیشنهاد سیستم نمیدن و صرفا جنبه تفریحی داره اینجا ! هرچند نمیشه تفریحی هم گفت ! جنبه علمی نداره درست ولی حرفشون کاملا بی اساس هم نیست مثلا سیستم گیمینگ بنده core i 7 5960x با دوتا GTX 980 ti و 32 گیگ رم میام به ایشون میگم ایشونم میگن عمر سیستم شما مثلا 5 ساله منظورشون اینه که به احتمال خیلی زیاد سیستم بنده تا 5 سال بتونه بازی هایی که قراره بیاد رو مثلا به مرور زمان رو حداقل تنظیمات و رزولوشن و اف پی اس جوابگو هست و مثلا بعد 5 سال به مرور زمان لازمه قطعات ارتقا پیدا کنن ! پس بی اساس نیست ! ولی علمی و دقیق هم نیست صرفا فقط دارن تخمین میزنن و به هیچ کسی جواب قطعی ندادن و نگفتن حتما باید اینکارو بکنی !

امیدوارم با نظرم باعث ناراحتی بقیه دوستان نشده باشم :)

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

واقعیتش جدا از درستی یا اشتباه محاسبات توسط دوستمون باید بگم که همینکه یک نفر میاد به روشی و یا با استدلالهای شخصیه خودش تاپیکی ایجاد میکنه برای من جذابه و این نشونه وجود خلاقیت در وجود اون ادمه

با این حال برای استارتر عزیز ارزوی موفقیت میکنم و از دوستانیکه تاپیک و یا تاپیکهای مختلف رو به چالش میکشن و انتقاد میکنن و نظر میدن ممنونم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

با سلام سیستم من چند مرده حلاجه

mb:asus b85 vanguard

cpu: i5-4570

gpu: asus gt640  قراره تا دو ماه دیگه ان شاء الله 490 پولاریس بشه

ram: 8gb

psu: green 700

hard: wd 1tb blue

رزلوشن: 768*1366 که قرار تا دو ماه دیگه 1080p بشه

لینک به دیدگاه

نیت استارتر تاپیک راهنمایی بوده و مطمئن باشید اگه تاپیک مفید نباشه کسی پست قرار نمیده. :x

لینک به دیدگاه

من الان درست توجیح نشدم

ما مثلا یک سیستم بروز داریم با نهایت پرفرمنس

-- حالا 5سال آینده بازی ها قوی تر میشن که سیستم ما عملکردش کم میشه و ما باید ارتقاء ش بدیم؟؟؟ عایا :cool:

-- یا سیستم ما مثلا 5سال دیگه فلان قطعه ش عمر مفید داره و بعدش احتمال سوختن داره؟ عایا :-?

-- یا مثلا در پست های اول اومدی با سه تا بازی سیستم ها رو مقایسه کردی گفتی که الان شما با بازی x میتونی مثلا 60 فریم بگیری ولی سال آینده 30 فریم میگیری (یعنی مثلا امسال بازی کنیم تا سال دیگه گرافیک و سی پی یو و رم سیستممون ضعیف میشه و سیستم کند و ضعیف میشه :eek: )

این حاشیه نیست دوست گلم و انتقاد هم نیست فقط شما شفاف سازی نکردی که بر کدوم استدلال داری نظر میدی @};-

ویرایش شده توسط Hamid . SHahan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

تاپیک جالبی هست ... :D

..........

2011    Battlefield 3

290x   60   در 2560x1440

280x  46 فریم  در 2560x1440

780  58 فریم  در 2560x1440

2013    4 Battlefield

290x  68 فریم  در 2560x1440

280x  50 فریم   در 2560x1440

780  56 فریم   در 2560x1440

..........

assassins creed: black flage

290x 46 فریم  در fhd

970  51 فریم   در fhd

assassins creed: syndicate 

290x  47 فریم در fhd

970  58 فریم  در fhd

...........

الان من موندم نتایج چرا اینجوریه ؟؟؟  :-?  

نتایج قبلی که کاهش رو نشون میداد از دو سایت اعداد رو برداشته بودم، الان که با دقت بیشتر متوجه شدم یکی  انتی هم داره یکی نداره پس دنبال یه نتیجه دیگه گشتم که مشابه هم باشه تنظیمات که با کمی جستجو پیدا کردم و گذاشتم... با کمال ناباوری هر دو نتیجه نشون میده کاهش نداشته هیچ بهتر هم شده...  :laughing: حالا یا بخاطر بهینه تر شدن انجین بازی هست یا بهینه تر شدن درایور ها !  البته یه نتیجه دیگم میشه رفت از این اعداد اونم اینه که انویدیا کارتهای قدیمیش رو زیاد بهش نرسیده (780) و کارت نسل جدیدش که 970 هست فقط پیشرفت داشته، برعکس amd حسابی کارت هاش رو بهینه کرده روز بروز...  :D

پ.ن : از ادامه کار پشیمون شدم بازی ها رو بخوای گیر بیاری سریشون رو روی یک کارت تازه 290x  که چندین سال سابقه داره درست درمون نیست امارش... زمان بر هست بیخیالش شدم! 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

Cpu: AMD fx 4300

Mb: MSI 970

Ram: 8GB= 2*4gb  Apacer 1600

VGA  Zotac GTX 950 Amp edition

تاپیک جالبیه   امیدوارم موفق باشید

یا علی

لینک به دیدگاه

دوستان گلم تاپیک رو به حاشیه نکشید و شخصیش نکنید

از این پست به بعد پستهای شخصی حذف میشه

لینک به دیدگاه

من الان درست توجیح نشدم

ما مثلا یک سیستم بروز داریم با نهایت پرفرمنس

-- حالا 5سال آینده بازی ها قوی تر میشن که سیستم ما عملکردش کم میشه و ما باید ارتقاء ش بدیم؟؟؟ عایا تقریباً؛ میگم مثلا من انتظار دارم R9 280 به طور معمول تا x ماه دیگه توx رزولوشن xفریم بده همه چی تقریبی هست

-- یا سیستم ما مثلا 5سال دیگه فلان قطعه ش عمر مفید داره و بعدش احتمال سوختن داره؟ عایا

این غیر ممکنه

-- یا مثلا در پست های اول اومدی با سه تا بازی سیستم ها رو مقایسه کردی گفتی که الان شما با بازی x میتونی مثلا 60 فریم بگیری ولی سال آینده 30 فریم میگیری (یعنی مثلا امسال بازی کنیم تا سال دیگه گرافیک و سی پی یو و رم سیستممون ضعیف میشه و سیستم کند و ضعیف میشه :eek: ) بازی ها هروز پیشرفت دارند و گرافیکی تر میشن امروز ویچر3 رو با x کارت x فریم میگیری سال بعد بازی ها سنگین تر میشن و فریم کمتر میشن تا اینکه مجبور بشی تنظیمات رو تغییر بدی سال بعدش یه بازی مثل همون باید فریم پایین تر بیاد

این حاشیه نیست دوست گلم و انتقاد هم نیست فقط شما شفاف سازی نکردی که بر کدوم استدلال داری نظر میدی بازی ها  @};-

درود

در دست ویرایش   :D

اگه مشتاق هستید شما هم میتوانید حدس بزنید 

سلام دوستان عزیز

دعوا شده اینجا :wacko:

به نظر من ایشون پیشنهاد سیستم نمیدن و صرفا جنبه تفریحی داره اینجا ! هرچند نمیشه تفریحی هم گفت ! جنبه علمی نداره درست ولی حرفشون کاملا بی اساس هم نیست مثلا سیستم گیمینگ بنده core i 7 5960x با دوتا GTX 980 ti و 32 گیگ رم میام به ایشون میگم ایشونم میگن عمر سیستم شما مثلا 5 ساله منظورشون اینه که به احتمال خیلی زیاد سیستم بنده تا 5 سال بتونه بازی هایی که قراره بیاد رو مثلا به مرور زمان رو حداقل تنظیمات و رزولوشن و اف پی اس جوابگو هست و مثلا بعد 5 سال به مرور زمان لازمه قطعات ارتقا پیدا کنن ! پس بی اساس نیست ! ولی علمی و دقیق هم نیست صرفا فقط دارن تخمین میزنن و به هیچ کسی جواب قطعی ندادن و نگفتن حتما باید اینکارو بکنی !

امیدوارم با نظرم باعث ناراحتی بقیه دوستان نشده باشم :)

از این به بعد باید به اول هر پیش بینی"به طور متوسط انتظارداریم" اضافه کرد تا شک دچار کسی نشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...