رفتن به مطلب

مشکل در دو ssd در یک سیستم

rrgc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز

من قبلآ یه  120 ssd داشتم که واسه درایو سی استفاده میکردم، ولی الان یه ssd 240 گرفتم و بدون اینکه اون ویندوز رو از ssd قبلی رو حذف کنم (بدلیل حفظ بعضی از اطلاعاتش) ، روی ssd 240 یه ویندوز جدید نصب کردم

الان هرموقع سیستم رو روشن میکنم بصورت رندوم، یه بار ویندوز قدیمیه (ssd 120) بالا میاد و یبار ssd 240 :|

توی تنظیمات بایوس هم ویندوز قدیمی رو به اولویت آخر گذاشتم  و همچنین بصورت سخت افزاری هم ssd 240 رو بروی sata یک قرار دادم.

حالا مشکل عجیب تر اینه که ، وقتی با هر کدوم از ویندوز ها میام بالا، اون یکی دیگه ssd رو توی لیست درایو ها نیست :|

لطفآ راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

با نصب برنامه easy boot cd میتونی اون ویندوز قدیمی رو اونجا که پیغام میده با کدوم ویندوز میخوای بیای بالا حذف کنی پیغامشو. ویندوز قبلیت رو هم دلیت کن.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

با نصب برنامه easy boot cd میتونی اون ویندوز قدیمی رو اونجا که پیغام میده با کدوم ویندوز میخوای بیای بالا حذف کنی پیغامشو. ویندوز قبلیت رو هم دلیت کن.

ممنونم

ولی اون پیغامی که کدوم ویندوز بیاد بالا رو نمیده

فقط وقتی کامل بوت شده، میبینم که ویندوز قدیمی اومده بالا...

حالا اون مشکل اینکه ssd قدیمی رو توی لیست درایو هام رو ندارم چیکار کنم ؟:|

لینک به دیدگاه

از manage هم چک کردین ببینین شناخته یا نه؟ رو this pc راست کلیک کنید برید قسمت manage بعد از سمت چپ از پایین دومی (disk managment) اون قسمت تمامی هاردای شناخته شدتو نشون میده. میتونی ازونجا بهش اسم بدی بعد نمایش داده میشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

از manage هم چک کردین ببینین شناخته یا نه؟ رو this pc راست کلیک کنید برید قسمت manage بعد از سمت چپ از پایین دومی (disk managment) اون قسمت تمامی هاردای شناخته شدتو نشون میده. میتونی ازونجا بهش اسم بدی بعد نمایش داده میشه.

نه عزیز

هارد رو نمیشناسه در این قسمت

لینک به دیدگاه

درود

برای نصب ویندوز روی ssd دوم، اول ssd قبلی رو قطع کن تا boot manager روی دیسک جدید ساخته بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...