رفتن به مطلب

بررسی Intel i7 6950X برای اولین بار در ایران اختصاصی لیون کامپیوتر و با همکاری گیگابایت

Arman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند وقتی میشه که این پردازنده به همراه بایوس های مورد نیاز توسط گیگابایت برای من جهت تست ، بررسی و شناسایی ایرادات بایوس و رفع آنها توسط گیگابایت برای بنده ارسال شده.

از این جهت که این پردازنده به زودی به صورت رسمی معرفی خواهد شد ، من تصمیم گرفتم تعدادی از بنچمارک ها و مشخصات نهایی این پردازنده را برای کاربران لیون به صورت اختصاصی و قبل از عرضه رسمی انتشار بدهم.

ابتدا به مشخصات فنی پردازنده از نگاه CPU-Z می پردازیم : 

dzkhnqimgrqft7no8988.jpg

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، این پردازنده با معماری 14 نانومتری به همراه 25 مگابایت کش سطح سوم ، و فرکانس پایه 3.0GHZ که در حالت های مختلف به فرکانس های 3.4GHZ تا 4.0GHz افزایش پیدا می کند ، ساخته شده است. قرار گیری ده هسته به همراه بیست رشته نیز مهم ترین ویژگی این پردازنده قدرمتند محسوب می گردد.

ولتاژ پایه این پردازنده روی مادربرد های مختلف متفاوت بود ، ولی به طور میانگین ولتاژ هسته اصلی بین 1.1 تا 1.15 ( با توجه به فرکانس بوست) متفاوت بود. فرکانس UNcore نیز روی 2800Mhz قرار میگیرد.مهم ترین نکته که شدیدا در تست ها جلب توجه می کرد دمای فوق العاده پایین پردازنده در هنگام بیکاری سیستم یا حالت idle بود که گاها دمای زیر 20 درجه با استفاده از خنک کننده Nepton 280L کولر مستر مشاهده می شد ، ویدنوز مورد استفاده نیز Windows 10 با آپدیت ماه February بود.

diw6pucr7nudr32m7nbw.jpg

برای تست پردازنده از مادربرد Gigabyte X99-SOC Champion که به طور کلی بهترین مادربرد اورکلاکینگ پلتفروم X99 و گیگابایت بود استفاده کردیم و سایر قطعات این سیستم شامل Radeon R9 Fury X به همراه رم های Trident-Z شرکت G.SKILL و خنک کننده CoolerMaster Seidon 280L وبه علت زمان بر بود تست های در طول هفته در برخی از مقاطع از خنک کننده V8 GTS نیز استفاده شد.بایوس مورد استفاده نیز نسخه اولیه گیگابایت ، جهت پشتیبانی از Broadwell-E بر روی مادربرد قرار گرفته بود.

u377oib3gmqgqb37nj2x.jpg

پردازنده i7 6950X Broadwell-E نسبت به نسل گذشته خود و سری 5 تغییرات ظاهری زیادی  پیدا کرده است ، طراحی فلز روی سطح CPU نیز زیبا تر و به طبع بزرگتر شده است :

g4gsxj6kur6t4997m8ai.jpg

در کنار پردازنده Intel i7 5960X ! اینطور که به نظر میرسید اینتل ارتفاع سطح پردازنده را نیز کمی بلند تر کرده است ....

yqun4cmdnxnvwhdelcuy.jpg

و اما میریم سراغ تست Performance پردازنده :

در ابتدا ما از نرم افزار WPrime 1024M برای انداز گیری میزان بازدهی در حالت پایه ( بدون اورکلاک) استفاده کردیم ، در اینجا بهتره که اشاره کنم در تمامی تست ها فرکانس رم تایمنیگ رم به ترتیب 2133MHZ CL15 قرار گرفته بود.

lyxu53bjn3uc3vnatogz.jpg

سپس پردازنده را تا فرکانس 4.4GHZ به راحتی آورکلاک کردیم برای اینکار ولتاژ هسته بر روی 1.32v قرار گرفت و سایر ولتاژ های نیز به صورت Auto و توسط مادربرد به صورت هوشمند تنظیم می شدند ، رم نیز روی فرکانس 2400MHZ قرار گرفت :

rim0j926qajxntp79m6l.jpg

هماطنور که مشاهده می کنید ، افزایش کارایی حدود 20 درصدی قابل رویت هست.

برای تست بعد ، نرم افزار XTU یا Intel Extreme Tuning Utility را مورد استفاده قرار دادیم ، در این تست  امتیاز 2211 بدست آمد و دمای پردازنده با استفاده از خنک کننده Nepton280L حداکثر تا 49 درجه بالا رفت. 

4cxdset0y00jdbodd78m.jpg

و در حالت آورکلاکینگ که این تست با استفاده از خنک کننده V8 GTS صورت گرفت که دمای پردازنده تا 79 درجه سانتی گراد بالا رفت  و افزایش کارایی 25% را نیز مشاهده کردیم ، البته باید به این نکته اشاره کنم که تست XTU شدیدا به فرکانس و وضعیت رم های سیستم وابسطه می باشد و این تست ها صرفا با رم های متفاوت در فرکانس های بالاتر می تواند بیشتر یا کمتر شود.

btt37lrwdrr5r2cb3ox1.jpg

و به زودی تست های 3D این پردازنده به این پست اضافه خواهد شد...

هر سوال یا تست درخواستی هم دارید اعلام کنید در صورت امکان انجام میشه...

این مطلب به صورت اختصاصی توسط بنده جهت انتشار در فروم لیون کامپیوتر گرد آوری شده و کپی برداری از آن با ذکر منبع مجاز است.

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند وقتی میشه که این پردازنده به همراه بایوس های مورد نیاز توسط گیگابایت برای من جهت تست ، بررسی و شناسایی ایرادات بایوس و رفع آنها توسط گیگابایت برای بنده ارسال شده.

از این جهت که این پردازنده به زودی به صورت رسمی معرفی خواهد شد ، من تصمیم گرفتم تعدادی از بنچمارک ها و مشخصات نهایی این پردازنده را برای کاربران لیون به صورت اختصاصی و قبل از عرضه رسمی انتشار بدهم.

ابتدا به مشخصات فنی پردازنده از نگاه CPU-Z می پردازیم : 

dzkhnqimgrqft7no8988.jpg

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، این پردازنده با معماری 14 نانومتری به همراه 25 مگابایت کش سطح سوم ، و فرکانس پایه 3.0GHZ که در حالت های مختلف به فرکانس های 3.4GHZ تا 4.0GHz افزایش پیدا می کند ، ساخته شده است. قرار گیری هشت هسته به همراه بیست رشته نیز مهم ترین ویژگی این پردازنده قدرمتند محسوب می گردد.

ولتاژ پایه این پردازنده روی مادربرد های مختلف متفاوت بود ، ولی به طور میانگین ولتاژ هسته اصلی بین 1.1 تا 1.15 ( با توجه به فرکانس بوست) متفاوت بود. فرکانس UNcore نیز روی 2800Mhz قرار میگیرد.مهم ترین نکته که شدیدا در تست ها جلب توجه می کرد دمای فوق العاده پایین پردازنده در هنگام بیکاری سیستم یا حالت idle بود که گاها دمای زیر 20 درجه با استفاده از خنک کننده Nepton 280L کولر مستر مشاهده می شد ، ویدنوز مورد استفاده نیز Windows 10 با آپدیت ماه February بود.

درود

تو تصویر من 10 تا هسته میبینم (اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید)

لینک به دیدگاه

درود

تو تصویر من 10 تا هسته میبینم (اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید)

با سلام.

ممنونم ، اشتباه تایپی بود و بر طرف شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی عالی آرمان جان این دوتا تست رو برای من میزنی؟ ^_^

CineBench

Intel Burn Test (Maximum)

میگم از Haswell-E چیزی در دسترس داری بزاری کنارش ببینیم چقدر افزایش پرفرمنس رو تو این نسل خواهیم داشت؟

یک سوال دیگه ... قصد داری زیر LN2 هم بفرستیش؟ :cool:

لینک به دیدگاه

خیلی عالی آرمان جان این دوتا تست رو برای من میزنی؟ ^_^

CineBench

Intel Burn Test (Maximum)

میگم از Haswell-E چیزی در دسترس داری بزاری کنارش ببینیم چقدر افزایش پرفرمنس رو تو این نسل خواهیم داشت؟

یک سوال دیگه ... قصد داری زیر LN2 هم بفرستیش؟ :cool:

سلام.

تست Cinebench در حالت دیفالت :

5960X و 5930K هم دارم ( همانطور که در عکس میبینید) برای تست آورکلاک Cinebench یک 5960X هم تست میگیرم که تفاوت کارایی را مشاهده کنید.

1eionqq3dl1dgigwpjxd.jpg

بله به زودی زیر LN2 هم تست می کنم.

لینک به دیدگاه

سلام عزیز میخواستم بپرسم کارایی 4960x چه جور چون بنده یکی گرفتم میخواستم بپرسم چند درصد از این مدل های شما کمتر هستش ممنون اگه راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

بسیار خوب و به جا .

در پردازش جند کار سنگین همزمان چطور رفتار میکنه ؟

لینک به دیدگاه

عجب غولیه این 6950X..!  :clapping:

به نظرتون با مادربرد های گیمینگ مثل X99 Gaming 5 تا چه فرکانسی می شه رسید؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

سلام عزیز میخواستم بپرسم کارایی 4960x چه جور چون بنده یکی گرفتم میخواستم بپرسم چند درصد از این مدل های شما کمتر هستش ممنون اگه راهنمایی کنید

در کدوم بخش؟ ببینید با وجود رم های DDR4 و تکنولوژی ساخت....در بعضی از موارد اختلاف بسیار زیادی ما بین این پردازنده ها وجود داره ، در بعضی موارد هم شاید حتی پردازنده شما بهتر عمل کنه. بهتره کاربردتون رو مشخص کنید. @};- 

گرمای چیپ این برد چطور هست در زمان اورکلاک ؟

با استفاده از ختک کننده CoolerMaster V8 GTS دما پردازنده در حالت آورکلاک تا 70 درجه هم می رسید که دمای مناسبی بود به هر حال ، با بهترین خنک کننده هم شما نمی توانید به صورت دائمی فرکانس بالاتر از 4.2Ghz از این پردازنده استفاده کنید.

بسیار خوب و به جا .

در پردازش جند کار سنگین همزمان چطور رفتار میکنه ؟

در پردازش های سنگین Multi-Thread عملکرد قابل قبولی داره ، ولی حقیقتش کاهش فرکانس پردازنده به 3.4Ghz در حالت Boost زیاد دل نشین نبود برای من ، شرکت انیتل صرفا برای کاهش میزان TDP فرکانس پردازنده رو کاهش داده ، در صورتی که پتانسیل وجود داره ، ولی مصرف زیادتر از حد میشه.

عجب غولیه این 6950X..!  :clapping:

به نظرتون با مادربرد های گیمینگ مثل X99 Gaming 5 تا چه فرکانسی می شه رسید؟

مادربرد هایی که برای پلتفروم X99 طراحی شدند (تمامی برند ها) دارای مدار تغذیه قابل قبول و قوی هستند و تمامی مادربرد از جمله Gigabyte X99-Gaming 5 می توانند به راحتی به فرکانس 4.2Ghz برسند .

تست Cinebench R15 در حالت 4.4Ghz و رم 3000Mhz  : 

لازمه که اشاره کنم برای این تست از مادربرد X99-SOC Force که بایوس بهتری برای Broadwell-E داشت استفاده کردم ، تا تغییرات مطلوب بر روی SOC Champion صورت بگیره.

0ntpufbuglh1yr2h05p6.jpg

لینک به دیدگاه

سلام،

دست شما درد نکنه، اطلاع رسانی مناسبی بود.

لطفا اگر ممکن هست در مورد اورکلاک رم ها بیشتر توضیح دهید.

بدون افزایش فرکانس پایه پردازنده BCLK، به چه میزان می توان فرکانس رم ها را افزایش داد؟

BCLK Frequency to DRAM Frequency Ratio ضریب باز هست یا همان ضریب های 100:133 است؟

لینک به دیدگاه

تشکر بررسی کامل و جامع ای بود امید وارم در اینده بیشترازاین بررسی ها از شما ببینیم

من نمی دونم تاپیک های بدرد نخور بی خود فن بازی همیشه up دو تا تا پیک بدرد بخور همیشه اون زیر تاپیک بی خود له میشن یه نگاه به اخرین موضوعات بکنید تاپیک به این خوبی یک روز هم  بالا نمی مونه 

ولی بدرد نخورترین موضوعات تا ده یا حتی بیشتر در حال up شدن هستن

مثل مشخصات سیستم خود را بگویید تا عمرش را بدانید والا

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

سلام مجدد عزیز منظورم گیم چون بنده یه باندل asus deluxe و 4960x رو باهم 1750 برداشتم میخواستم ببینم ارزش داره یا رد کنم بره ؟ البته مادربرد تا آخر 2017 گارانتی هم داره ویستا

ویرایش شده توسط رضا جعفری 007
لینک به دیدگاه

با سلام.

سلام،
دست شما درد نکنه، اطلاع رسانی مناسبی بود.
لطفا اگر ممکن هست در مورد اورکلاک رم ها بیشتر توضیح دهید.
بدون افزایش فرکانس پایه پردازنده BCLK، به چه میزان می توان فرکانس رم ها را افزایش داد؟
BCLK Frequency to DRAM Frequency Ratio ضریب باز هست یا همان ضریب های 100:133 است؟

صبر کنید مادربردهای جدید این سری به دستم برسه در اون زمان بهتون اطلاع میدم که تنظیمات BCLK این پلتفروم روی مادربرد های X99 جدید و Broadwell-E دچار تغییر شده یا نه ، فعلا روی مادربرد های X99 سابق تغییری مشاهده نمی شود ، ولی وضعیت فرکانس رم به صورت قابل توجهی بهبود پیدا کرده.

سلام مجدد عزیز منظورم گیم چون بنده یه باندل asus deluxe و 4960x رو باهم 1750 برداشتم میخواستم ببینم ارزش داره یا رد کنم بره ؟ البته مادربرد تا آخر 2017 گارانتی هم داره ویستا

سلام.

تغییر که خیر ، شاید در برخی مواقع افت میزان FPS نیز مشاهده بشه ، پردازنده های سری X و به طور کل پلتفروم X99 یا X79 ، صرفا برای گیم طراحی و ساخته نشدند و با توجه به قیمتی که دارند اصلا P/P مناسبی برای گیمینگ نخواهند داشت ! توصیه من به شما اینه که به سراغ Skylake برید و کلا X79 و X99 رو بیخیال بشید ، با هزینه کمتر شما به راحتی میتونسیتد یک مادربرد Gaming و پردازنده Haswell تهیه کنید که هیچ محدودیتی براتون در بازی هم به وجود نمی آورد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

تشکر بررسی کامل و جامع ای بود امید وارم در اینده بیشترازاین بررسی ها از شما ببینیم

من نمی دونم تاپیک های بدرد نخور بی خود فن بازی همیشه up دو تا تا پیک بدرد بخور همیشه اون زیر تاپیک بی خود له میشن یه نگاه به اخرین موضوعات بکنید تاپیک به این خوبی یک روز هم  بالا نمی مونه 

حرف دله منو زدی :D

اون که باز خوبه یه ایده جدید بوده عمر و اینا

یه سری از دوستان برنامه زندگیشون، فروم اومدنشون، ساعت خوابشون و حتی خواب دیدنشون هم در جهت اینه که یه چیزی پیدا کنن از برندی که مقابل برند مورد علاقشونه و بان بذارن تو فروم تا کل کل کنن و بلکه خودشونو ثابت کرده باشن... جالبه که بعضی وقتام یه چیزی خواب دیدن فردا صبحش میان میگن ... ظهر میفهمن توهم بوده و خواب دیدن  =))  و اینطوری برخی تاپیکها مدام بالا میاد  :D

اگه مثه اسکای لیک بتونه رو فرکانس 3600+ تایمینگ خوب بزنه می ترکونه رو 4 کاناله  :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار هم عالی... :D

ضمن تشکر از استارتر و ابراز خرسندی از اینکه از سایت هایی مثل تامز هاردور و Guru3d در بررسی این پردازنده پیشی گرفتین. :x

یه سری مطالب تکمیلی هم میتونید در بررسی های سایت های نامبرده ببینید بخصوص برای اون دسته از دوستانی که در زمینه گیم ابهاماتی داشتند:

http://www.guru3d.com/articles-pages/core-i7-6950x-6900k-6850k-and-6800k-processor-review,1.html

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i7-broadwell-e-6950x-6900k-6850k-6800k,4587.html

لینک به دیدگاه

گمونم ای دست از cpu ها در 2 یا چند gpu بهتر عمل میکنن .

یا این که مثلا 4 تا گرافیک رو بدون sli/cf توی یک سیستم نصب کنی و با یک سیستم همزمان 4 تا بازی رو اجرا کنی !

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ادب

با سلام خدمت دوستان عزیز

...

این مطلب به صورت اختصاصی توسط بنده جهت انتشار در فروم لیون کامپیوتر گرد آوری شده و کپی برداری از آن با ذکر منبع مجاز است.

و تشکر ویژه از شما برای این بررسی کامل و به موقع و البته اختصاصی

@};-

حرف دله منو زدی :D

اون که باز خوبه یه ایده جدید بوده عمر و اینا

یه سری از دوستان برنامه زندگیشون، فروم اومدنشون، ساعت خوابشون و حتی خواب دیدنشون هم در جهت اینه که یه چیزی پیدا کنن از برندی که مقابل برند مورد علاقشونه و بان بذارن تو فروم تا کل کل کنن و بلکه خودشونو ثابت کرده باشن... جالبه که بعضی وقتام یه چیزی خواب دیدن فردا صبحش میان میگن ... ظهر میفهمن توهم بوده و خواب دیدن  =))  و اینطوری برخی تاپیکها مدام بالا میاد  :D

اگه مثه اسکای لیک بتونه رو فرکانس 3600+ تایمینگ خوب بزنه می ترکونه رو 4 کاناله  :D

دقیقا همینطوره

متاسفانه آمار کاربران علاقه مند به کل کل و فن بازی و بحث های پر حاشیه ، خیلی بیشتر از دوستان حرفه ای و علاقه مند به آموزش و بررسی های اصولی هست.

موفق و سلامت باشید

لینک به دیدگاه

@};-  @};-  @};-  با تشکر از آرمان جان بابت تاپیک ارزشمندشون @};- @};- @};-

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با وجود اینکه هنوز مدت زیادی از عرضه پردازنده 10 هسته ای Core i7 6950X اینتل نگذشته است، اورکلاکرهای حرفه ای از سراسر دنیا برای اورکلاک این پردازنده دیوانه کننده خانواده Broadwell-E دست به کار شده اند.

یکی از اورکلاکرهای شرکت کننده در این مراسم، "رُمَن هارتانگ" ادعا می کند توانسته این پردازنده را تا مرز 5.7GHz اورکلاک کند.

http://www.aparat.com/v/uFt63

او در این مورد گفت: "این چیپ عملکرد بسیار خوبی در گیمینگ از خود نشان داده و کارایی آن از نسل قبلی پردازنده ها یعنی Haswell-E که حتی می توانستند با کلاک بیشتری هم فعالیت میکردند، بهتر است." او در ادامه اضافه کرد: "این چیپ در کلاک 5.3GHz فعالیت میکند اما با وجود 500MHz کلاک کمتر هنوز کارایی آن از پردازنده های Haswell-E که با کلاک 5.8GHz فعالیت می کردند بهتر است که نشان می دهد اینتل از لحاظ بهینگی بسیار عالی عمل کرده است."

اوکلاک این پردازنده با نیتروژن مایع و در دمای منفی 110 درجه سلسیوس انجام شد و باید خاطر نشان کرد هر دمایی کمتر از آن باعث از کار افتادن پردازنده خواهد شد.

منبع

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همونطور که در فیلم مشاهده کردین پردازنده در فرکانس 5198.79MHz فعالیت میکنه اما خود اورکلاکر ادعا کرده پردازنده رو تا فرکانس 5.7GHz اورکلاک کرده. در فیلم چیزی از این ادعا نشون داده نشده اما فکر کنم باید از معصومیت چشماش به صحت ادعاش پی ببریم :D ضمناً ادعا کرده که Gaming Performance در کلاک 5.3GHz از 5.8GHz بهتر بوده؟ یعنی در این فرکانس ها گیم هم اجرا کرده؟  :eek:  :eek:  :eek: 

ظاهراً هنوز Broadwell-E عرقش خشک نشده اولین خبرها از Skylake-E با سوکت LGA-3647 و پشتیبانی از مموری های 6 کاناله درز کرده:

99mTe.jpg

برادران فعال و زحمت کش اینتل خدا قوت :D

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیزی من بگم؟ اول اینکه در تایید حرف فرجام جان و دوستان بگم ... یکم واقعا داره این تاپیک ها از تاپیک هایی که بار علمی دارن پیشی میگیره. البته کل کل خوبه حتی اگه یک طرفه باشه اما تا زمانی که توهین به کسی نشه. مثلا من بگم «انویدیا، خیلی نامردی!» یه طرفدار انویدیا نباید بگه چرا گفتی؟ چون نه دخلی به من داره نه به اون که انویدیا خوبه یا باج گیر سرکوچس؛ اما اگه بگم «هرکی انویدیا داره گمراهه» حتی اگه دلیل و مردکی هم داشته باشم حتی اگه درستم باشه (که چنین جملاتی هیچ وقت نیستن)، چون هر فرد حق انتخاب بین برند X و Y داره این حرفو نباید در فضای مجازی نشر بدم. همین. حالا چرا موافق کل کل هستم (در چارچوب خودش البته)؟ چون خیلی از همین سایت های خبری سر کامنت های زیر مطلباشون رنک میگیرن و این ترافیک باعث پیشرفت و جهت دهی به اون وبسایت میشه.

------------------

برگردیم سر بحث اصلیمون. از آرمین عزیز تشکر میکنم که تست Cine Bench رو گذاشت هم استوک هم اورکلاک. انصافا دهنم واموند که 500 تا اسکور با یه اوکلاک 1گیگاهرتزی به نتیجه اضافه شد! این یعنی اینکه 7 تا پردازنده اورکلاک شده 6950 ، دقیقا روی کاغذ به اندازه 9 تای استوک کارایی میدن، یعنی به ازایی هر 3.5 تا از این پردازنده میتونید یه دونه اضافیشو بزارید جیبتون!

آرمین جان، Intel burn test رو هم نتیجشو اعلام کنی دیگه نور الا نوره!

البته من یکم از X99 تو این نسل سرد شدم. چون نگاه کنی حتی تو مادربرد های جدید هم باز چیپ همین X99 هست. البته این روال همیشه بوده اما اینبار با دیرکرد مادربرد های Dark Classified و Rampage Black پُر رنگ تر شده حالا شایدم نیومدن که دیگه بد تره. چون الان با FTW k و STRIX انگاری جایگذین شدن. جدا از این به خاطر برخی محدودیت های همین X99 ، می بینیم که سر قدیمی بودنش امکانات این برد ها هم کمتره. مثلا درگاه M.2 در چندین مادربرد Z170 به سه عدد میرسه اما تو X99 معمولا یکیه و اکثرا با U.2 هم در تداخله که سر همین تداخل شرکت ها به همون یدونه M.2 بسنده میکنن و این شخصی سازی رو کاهش میده. تازه همین M.2 هم با یکی از درگاه های PCIe 8x تداخل داره.

به شخصه دوست دارم این پردازنده دستم بیاد و با انجام آزمایشات، مثل ویدئو گلوگاه؛ ببینم چرا با افزایش هسته و قدرت خام، بعضا کاهش کارایی در بازی هارو شاهدیم و راه حل رفعش چیه؟ آیا با کم کردن هسته ها میشه کارایی رو تو بازی افزایش داد و این مقدار چقدره؟ و یا فرق کم کردن هسته از نرم افزار و بایوس باز چقدر تفاوت فریم میتونه ایجاد کنه؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان عزیزم.

آرمین جان، Intel burn test رو هم نتیجشو اعلام کنی دیگه نور الا نوره!

این تست هم فردا براتون میگیرم 

با وجود اینکه هنوز مدت زیادی از عرضه پردازنده 10 هسته ای Core i7 6950X اینتل نگذشته است، اورکلاکرهای حرفه ای از سراسر دنیا برای اورکلاک این پردازنده دیوانه کننده خانواده Broadwell-E دست به کار شده اند.

یکی از اورکلاکرهای شرکت کننده در این مراسم، "رُمَن هارتانگ" ادعا می کند توانسته این پردازنده را تا مرز 5.7GHz اورکلاک کند.

در هفته آینده این پردازنده را با استفاده از مادربرد Gigabyte-X99 SOC Force زیر نیتروژن تست می کنم. رسیدن به فرکانس 5.5Ghz فکر نمیکنم کار نسبتا سختی باشه و اگر چیپ جا داشته باشه به راحتی میشه بهش رسید.

دربخش میزان با بازدهی در Gaming هم شاید نسبتا مناسب به نظر برسه ، ولی با توجه به قیمیتی که براش تایین شده قطعا کاربرا ترجیح میدن از Skylake یا Haswell یا شاید AMD Zen استفاده کنند و یک گرافیک بهتر بخرند تا هزینه زیادی برای این پردازنده به همراه مادربرد های X99 بپردازند.

در رابطه با کل کل های نا به جا و بحث سر مطالبی که فقط باعث دلخوری کاربرا از همدیگر میشه هم ، به نظرم بعضی از کاربرا جوری برخورد می کنند که انگار داخل یکی از شرکتا سهام دارند یا صرفا چون خودشون به چیزی علاقه دارند دیگران هم مجبورند اون رو بپذیرند در صورتی که هر کسی آزاده تا انتخاب کنه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

در هفته آینده این پردازنده را با استفاده از مادربرد Gigabyte-X99 SOC Force زیر نیتروژن تست می کنم. رسیدن به فرکانس 5.5Ghz فکر نمیکنم کار نسبتا سختی باشه و اگر چیپ جا داشته باشه به راحتی میشه بهش رسید.

البته رسیدن به فرکانس CPU_Z خیلی مهم نیست و تست گرفتن مهم هست واگربتونید در فرکانس 5500 تست بگیرید که کار خیلی سختی کرده اید چون امروز بهترین اورکلاکرهای دنیا با اون همه ساپورت و تجربه و امکانات، نهایتا تونستند تو رنج فرکانسی 5250-5350 تست بگیرند  :)  ( یه نگاه به سابمیتهای hwbot بندازید بد نیست  ;)  )

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

سلام تو گیم هم تستی گرفتی؟ مدله کولرش چی هست با 4.2 فرکانس؟

سلام. خیر ، خنک کننده CoolerMaster V8 GTS هست.

البته رسیدن به فرکانس CPU_Z خیلی مهم نیست و تست گرفتن مهم هست واگربتونید در فرکانس 5500 تست بگیرید که کار خیلی سختی کرده اید چون امروز بهترین اورکلاکرهای دنیا با اون همه ساپورت و تجربه و امکانات، نهایتا تونستند تو رنج فرکانسی 5250-5350 تست بگیرند  :)  ( یه نگاه به سابمیتهای hwbot بندازید بد نیست  ;)  )

منظور من رسیدن به حداکثر فرکانس بود و با توجه به حرف دوستمون که گفتتند به فرکانس 5.7Ghz رسیده گفتم ، البته رسیدن به Max Frequency صرفا برای من ارزشی نداره. لازم به ذکر هست پردازنده هایی که برای من ارسال میشه صرفا از بین همین پردازنده هایی هست که برای این دوستان اورکلاکر ارسال میشه.

با تشکر از شما.

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...