رفتن به مطلب

كامپيوتر گيمينگ خوب يا بد?

Ali.h
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوست گرامی.

اگر اهل بازی هایی هستید که گرافیکشان بالاست (AAA) ، قطعاً بازی در یک کامپیوتر خوب گیمینگ لذت بسیار بیشتری دارد.

البته برای اینکه از چنین سیستمی لذت ببرید. حداقل به یک مانیتور 24 اینچ فول اچ دی نیاز خواهید داشت.

و قطعاً مانیتور با اندازه بزرگتر لذت بازی را دو چندان خواهد کرد.

من تا چندی پیش به مدت حدوداً 15 سال به خاطر بودجه ی محدودی که صرف کامپیوتر می کردم بازی های را معمولاً در حالت Medium بازی می کردم. و مجبور بودم برای رسیدن به فریم ریت مناسب خیلی تنظیمات گرافیکی بازی را برای بازی در فول اچ دی تغییر دهم.

اما چند ماه پیش از لیون یک کامپیوتر با هزینه ی 4200 خریداری کردم. و بعد یک مانیتور فول اچ دی 25 اینچ ایسوس با بودجه 1100 گرفتم.

حالا بسیاری از بازی را با حدا اکثر گرافیک بازی می کنم. 

و در یک کلام عصر طلایی زندگی گیمینگ من شروع شده است  :x .

لپ تاپ های گیمینگ (حتی لپ تاپ های گران قیمت) به خاطر قدرت پردازشی محدودتر و صفحه نمایش کوچکتر برای کسانی که امکان خرید یک کامپیوتر گیمینگ دارند توصیه نمی کنم.

مگر اینکه امکان استفاده از یک سیستم دسکتاپ نباشد یا سخت باشد (مثلاً برای دانشجویان).

حال اگر میتوانید هزینه ی بیشتری کنید. مطمئن باشید به لذت بیشتری هم خواهید رسید. 

مانیتور با رزولوشن بالاتر (2K / 4K) با FreeSync یا G-SYNC و کارت گرافیک قدرتمندی که به خوبی از عهده ی چنین رزولوشنی بر بیاید. و حتی بازی نرم در فریم ریتی بالاتر از 60 در مانیتور های 144 هرتزی،

همگی چیزهایی هستند که به علاقه مندان به بازی های گرافیک بالا AAA لذت بیشتری هدیه میدهند.

در مقابل بحث قیمت مطرح می شود. 

برای کسی که مشکلی با هزینه ندارد و عاشق بازی است، تمام هزینه های فوق کاملاً موجه است.

اما اگر با مشکل بودجه مواجه هستید با بودجه ی 6000 نیز میتوان به یک سیستم بسیار خوب دست پیدا کرد! 

موفق باشید  @};- 

لینک به دیدگاه

بازم up اگه شما بودين چه ميكردين

من اگه بودم کارای خوب میکردم :D

لینک به دیدگاه

با سلام

من بالاخره پارسال کامپیوتر کهنه و قدیمی{اما پر خاطره}رو کنار گذاشتم و یه سیستم با قیمت 3 میلیون و پونصد و یه مانیتور ایسوس 24 اینچ به قیمت 900 خریدم.به نطر من اگه واقعا گیمر هستی دو تا راه داری:1-یه سیستم حول و حوش سه میلیون بخری+یه مانیتور خوب و بعدا کارت گرافیک یا... رو ارتقا بدی :wacko:

2-حداقل 5 میلیون هزینه کنی+یه مانیتور خوب که حداقل سه سال بتونی گیم رو الترا 1080 بازی کنی :laughing:

در کل بستگی به بازی هایی که میکنی داره و اونا تعیین میکنن که چقدر باید هزینه کنی

لینک به دیدگاه

بزار اینجور بهت بگم هر کسی با نهایت اون چیزی که میتونه داشته باشه حال میکنه........

مثلا من خودم تا 3 سال پیش با گرافیک 9800 بازی میکردم ولی رزولوشنمم 1280*1024 بود.چون اون زمان شرایط مناسب نبود و میدونتستم نمیتونم بیشتر از این داشته باشم باهاش واقعا حال میکردم.پول اومد دستم با وجود اینکه میدتوسنم گرافیک بالاتر بخرم رفتم 7770 خریدم بازی هایی که الترا نمیتونتسم بازی کنم هی با خودم میگفتم تو که میتونی چرا قویتر نمیگری و خلاصه لذت 9800 بیشتر از 7770 بود اخر سرم رفتم 770 gtx خریدم و چون میدونم فعلا بیشتر نمیتونم بردارم و با کیفیت مناسب هم بازی میکنم باهاش مشکلی ندارم و لذت هم میبرم.

یه زمانی شاید باورت نشه من gears of war 1 رو با 7300 gs تموم کردم بهمم کلی چسبید!!

اون زمان گیمر حرفه ای نبودم.

لینک به دیدگاه

اینم مد نظر داشته باش که بازی های AAA جدیدا بسختی کرک میشن و یا اصلا نمیشن و بیشتر بازی های AAA اینده نیاز به خرید نسخه اصل باشه و هرچقدر سیستم قوی بگیری بازم دیر یا زود سیستمت ضعیف میشه...مگه اینکه نسل گرافیک ها بروی رزولیشن های بالاتر مثل ۴ ک و ۸ک بره و شما با ۱۰۸۰ قانع باشی البته تمرکز گرافیکاهمین الانش رو ۴k هست و تو بنچمارک ها هست خلاصه هر روز یک چیزی رو تبلیغ میکنن یکروز .hbm2 مموری ۱۲ گیگ

چیپ ۱۴ نانو و... تا مردم اونوریا استقبال میکنن اینا هم از خدا خواسته فرت و فرت نسل جدید با تبلیغات گسترده میچسبونن...

لپ کلام هم اینه که رو قیمت نسخه های بازی های ارجینال هم حساب کن و اگه الان قویترین کارت روبخری و روp ۱۰۸۰ بمونی یحتمل تا ۴ الی ۵ سال با خیال راحت جواب میده

خودت سبک سنگین کن

خوب یا بد بودنش بستگی به شما و علاقتون داره ...

using tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوستان يه سوال كه ذهنمو مشغول كرده اينه كه ايا خريد يه كامپيوتر گيمينگ مثلا با قيمت شش تومن اصلا عقلاني ارزششو داره واقعا لذتش زياده من تا حالا زياد گيم زدم ولي بيشتر رو لپتاپ بود ولي احتمال زياد تابستون يه سيستم بخرم دارم ميپرسم از شما يعني واقعا ارزش داره اينقدر پولو بدي به يه سيستم اونم فقط براي بازي يا نه يه سيستم سه تومني هم همونقدر كيف ميده?

شما بگيد از حس تون بگيد واقعا ارزش ها ها ها ها ها

من 5.5پول سیستم دادم سال بعد بعد1.5دیگه خرجش کردم

مانیتور گیمینگ هم داشتم

گیم خرج داره فقط بدون حتما در کنارش باید کنسول داشته باشی چون bloodborneوunchartedو بقیه بازی ها رو از دست میدی

لینک به دیدگاه

کلا تو زندگی هر جا بخوای حرص بزنی فقط و فقط خودت رو اذیت میکنی.

در یه حدی که گرافیک بازی قابل قبول باشه کافیه.اگه بخوای حرص گرافیک بزنی بازیو برا خودت کوفت میکنی.مثلا طرف سال 2007 اساسین با اخرین تنظیماتش بازی میکرده.خالا سال 2015 شده اساسین میاد که ئایینترین تنظیماتش از بالاترین تنظیمات اساسین 2007 گرافیکیتره.ولی چون حرص میزنه نمیتونه خودشو قانع کنه.

من به شخصه زیاد وسواس به خرج نمیدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...