رفتن به مطلب

عجایبی از half life 1,2 episode 2 طرفدارا حتما بخونن

arash_aria
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

درسته عجایب هالف لایف .شماره به خصوصی نمیزنم هر شماره ای از بازی سورپرایز کم نداره 

خوب بهتره برم سر اصل مطلب 

دیروز نشسته بودم بیکار زد به سرم 

جدید ترین کشف بنده عکس زیر رو با دقت نگاه کنین و تفاوت دو چشم جی من رو با هم مقایسه کنین 

66tm_g-mans_ghost.jpg

بله حدس درسته احتمالا جی من از نژاد خاکستریها یا نوعی بیگانه با چشمان درشت و کج واقع دشه هستند   

این تفاوت وقتی رخ داده که نوعی تشعشاعت در حال عبور هستند و یه احتمال دیگه هم مطرح هست 

جی من دارای جسم یا بدن نیست چون نور را داره از خودش عبور میده یا دست کم چیزیه که ما داریم میبینیم 

خوب

عین حقیقت :پوشه ای دارم که نوشته who is gman 

وقتی بازش کردم یه فیلم بود توش توضیحاتی درباره این شخصیت مرموز داده بود 

خوب این سری بازی فوق العاده رمزالودیه شاید در دید اول یک اکشن ساده به نظر برسه 

البته از همون سال 99 که بازی اومد برای من با همه بازیها متفاوت بود حس 

بخصوصی داشتم در مورد بازی به هر حال 

تو این فیلم تکه ای بود از صدای زامبیهای هالف لایف وقتی زامبی رو آتش بزنی یه صدای

نامفهومی ازش در میاد و این طرف صدا رو برعکس کرده بود و دیالوگی که مرحوم به زبان 

میاورد مبنی بر کمک خواستن از خدا بود درواقع برعکس شدش این بود و این مزمونو داشت 

خوب یه نمونه در هالف لایف 1 داشتیم و اونم نیهیلانت بود که وقتی صداش درمیومد یه همچین 

چیزی میشنیدی مممیمیمممممممم مووووووووووووو مییییی  و وقتی صداش رو دور کند بود 

میشنیدی he is no man youare man ,.............

خوب من اومدی یه زامبی آتیش زدم و فیلمشو گرفتم با افرپز و صداشو استخراج کردم و معکوس کردم 

دیدم درسته دقیقا همون رو میگه و....

اپیزود دوم رو آوردم با خودم گفتم بزار ببینم جی من چی میگه زدم و صدای اونم معکوس کردم یه مقداری مو به تنم 

سیخ شد و ترسیدم یه کمی این دیالوگای اون بعد از برعکس کردنه 

who see in hel you.                                              کی تو جهنم دیدت؟

her love                                                               عشق او)مونث)

hell see in you                                                      جهنمه درونت /جهنم را درونت میبن

help you real frqueancy one                                   فرکانس واقعی کمکت میکنه .1بوم.2.0.شهر 17 

صدای انفجار 

two  zero

c 17 

you close most                                                     نزدیکتر شو /باید نزدیکتر شی

..................................

well your wellcome                                               یه اصطلاح برای کسانی که تازه واردن 

..........................

aha.i see in hell more for ghost yah .....nooooooooo                                 اهان .من برای ارواح چیزای بیشتر در جهنم دیدم .اره ............نه 

..............................................

war there is reason                                                                                       

fast ......0 years heal more end ,.,,,,,,,                                        سریع .9 سال دیگه جهنمی وججود نداره /یا نابود میشه

.........................................

loe listen up the.. use the hell                                                       لویی گوش کن او ... از جهنم استفاده میکنن

to ..

rahol zakharof .so many ,,,,,,,,,,

خوب با خودم گفتم تصادفی هست و رفتم جلو تر جایی که جی من هنوز نیومده و گوردن تازه ملحق شده به 

4 تا ورتیگانت و میخوان از جونش برای کمک به الکسی استفاده کنن خوب صحبتهای ورتیگانتها رو بر عکس کردم شد اینا 

we used maps could not some where                                            از نقشهها استفاده کردیم نباید جای دیگه باشیم 

do you see wath i saw ?,                                                                چیزی که من دیده بورم رو دیدی؟

yes this earth be ours many foat\foot                                             اره این زمین مال ما میشه .پاهای زیادی

we will ....                                                                                         ما خواهیم.............

nihilanth sound :yes yes  این صدای همزمان در پس زمینه                                  

صدای امبولانس شنیده مشیشود همزمان پس زمینه شاید هم صدای ماشین پلیس

that easy                                                                                   این سادست

we use a hell                                                                                ما از جهنم استفاده میکنیم 

get him                                                                                        بگیرش 

stay           stay                                                                          بمون                  بمون

loooooooooooooeii دقیقا مثل جی من که میگه دکرت فرییییییییییمن                          لویییییییییییییییییی

خوب بازم میگفتم تصادفیه ولی وجود شخصیت لویی و استفاده از جهنم در دیالوگ جی من و ورتیگانتها توجهم رو جلب کرد و رفتم جلوتر جایی که لویی 

صحبت میکنه و دیالوگش اینه 

wath are you ?are you...is base/bass.                                      تو چی هستی؟ تو مرکزی / boss ریس قولایی

هنوز مونده و اپدیت میشه با فیلهای بر عکس شده با نرم افزارهای  قابل قبول 

دیالوگهای ورتیگانتها رو جای دیگه بوده بر عکس کردم و جز مهملات چیزی نمیگفتن ینی مفهومی نداشت 

فقط در دیالوگهای جی من و زمانی که میان تا الکسی رو نجات بدن ویه دفعه جی من ظاهر میشه و تا خوب شدن و رفتن به داخل اسانسور 

بر عکس شده و مفهوم داشت 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

بله از این جور موارد خیلی خیلی خیلی تو بازی ها کامپیوتری زیاد هست.

چنتاش رو تو پست بعدی میگذارم

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در واقع اگر بازی رو انجام داده باشید ورتیگانت نژاد همپیمان بشر هست و با معکوس کردن دیالوگها داستان بازی داره برعکس میشه 

و یه جوری ورتیگانت ها دشمن بشریت میشن ولویی قهرمان اصلی میشه 

لینک به دیدگاه

برگرفته از کیلیپ

6Backward Secret Messages  

بازی اول Bioshock infenet 

بازی خیلی معروفی هست

اون قسمت که برای اولین با یه محلولی رو میخورید که قدرت بگیرید (محلول سبز رنگ هست عکس یه قلب روشه که از وسطش یه شمشیر رد شده)

بعد این که فروشنده به  شما میده ، خود فروشنده میگه : It's just a wisper all in your ear

بعد شما میخوری و یه صدایی نامفهوم میاد که با برعکس کردنش به این جمله میرسیم

And when i shall die , take him and cut him out in little stars

و اما عجیب ترین

Halo 2  توی OTS هاس چنتاشون با برعکس کردن  به نتایج عجیبی میرسی

i have walked among men and angels for three thousnd years, time has no end no beginning no purpose , i wander the earth , seeking forgiveness fo my horrible crimes against god and man

البته این خیلی طولانی هست  چنتا بازی دیگه هم هست

کیلپ کامل رو میتوند در این جا ببنید yt هست.

لینک به دیدگاه

اگرچه من تاحالا اینا رو بازی نکردم ولی جالبه و البته به بازی سازهای ایجوری باید گفت چه جلب :D .

بنظر میاد یجورایی دیالوگهای اخرالزمانی و ناامید کننده از رحمت الهی باشه... اگه میشه ترجمشون رو هم بگو واسه من کم سواد...تفسیر یا کنایه خاصی هم اگه دارن بگو لطفا.

حتی یجا شنیدم یا خوندم یسری اتفاقات تو بعضی بازیها یا فیلمها پیشبینی شده :-? .

لینک به دیدگاه

والا مال هالف لایف که ترجمه قسمت اول خط به خط میشه مینویسم جلوی هر خط تا جایی که سوادم اجازه بده 

فقط انقدر بگم دنیای ما اونقدرام که نشون میده ساده و آروم نیست .عجیبه عجیب            

لینک به دیدگاه

تازگي ها هم معلوم شده يكي از موزيك هاي بازي doom رو كه تو برنامه ميزارن علامت شيطان پرستي معلوم ميشه

ویرایش شده توسط Ali.h
لینک به دیدگاه

قرمز ها   ترجمه دست و پا شکسته هستن.

برگرفته از کیلیپ

بازی خیلی معروفی هست

اون قسمت که برای اولین با یه محلولی رو میخورید که قدرت بگیرید (محلول سبز رنگ هست عکس یه قلب روشه که از وسطش یه شمشیر رد شده)

بعد این که فروشنده به  شما میده ، خود فروشنده میگه : It's just a wisper all in your ear

من هم انگیلیستم خوب نیست ولی

" وقتی من باید بمیرم و بگیرش و ببرش و به اندازه ستاره های کوچکش کن"

و اما عجیب ترین

i have walked among men and angels for three thousnd years, time has no end no beginning no purpose , i wander the earth , seeking forgiveness fo my horrible crimes against god and man

من برای 3 هزار سال میان فرشته ها و انسان ها راه رفته ام(بودم) ، زمان پایانی و آغازی نداره ، زمان دلیلی ندارد ، در عحبم زمین در پی بخشش برای جرم های وحشتناک من در برابر خدا و انسان است.

حالا گذشته از این ها 

آهنگ Backmask از گروه Mindless Self Indulgence (برعکس شده هست

انصافا ته خندست  :D  :D  :D

به پدر مادرتون احترام بگذارید ، اتاقتون رو تمیز کنید  مشق هاتون رو انجام بدید ، زیاد بیرون نمونید ، سبزیجات بخورید ، اسباب بازی هاتون رو دور بریزید ، زیاد نزدیک تلوزیون نشده و...  =))

5sh4_94964984.jpg

لینک به دیدگاه

قرمز ها   ترجمه دست و پا شکسته هستن.

حالا گذشته از این ها 

آهنگ Backmask از گروه Mindless Self Indulgence (برعکس شده هست

انصافا ته خندست  :D  :D  :D

به پدر مادرتون احترام بگذارید ، اتاقتون رو تمیز کنید  مشق هاتون رو انجام بدید ، زیاد بیرون نمونید ، سبزیجات بخورید ، اسباب بازی هاتون رو دور بریزید ، زیاد نزدیک تلوزیون نشده و...  =))

5sh4_94964984.jpg

جسارتا فکر کنم میگه 

وقتی من باید بمیرم که بکشمش و تیکهاشو رو یه ستاره کوچک پخش کنم

شایدم شما درست بفرمایید جسارت بنده رو ببشید اون اس اخر به شک میندازه ادمرو 

فهمیدم منظورش قیمه قیمه کردن طرف منظورش اینه که به اندازه ستارهها ریز ریزش کنه 

لینک به دیدگاه

جسارتا فکر کنم میگه 

وقتی من باید بمیرم که بکشمش و تیکهاشو رو یه ستاره کوچک پخش کنم

شایدم شما درست بفرمایید جسارت بنده رو ببشید اون اس اخر به شک میندازه ادمرو 

فهمیدم منظورش قیمه قیمه کردن طرف منظورش اینه که به اندازه ستارهها ریز ریزش کنه 

احتمالا شما درست میگید چون بنده درست متوجه جمله نشدم.

لینک به دیدگاه

والا مال هالف لایف که ترجمه قسمت اول خط به خط میشه مینویسم جلوی هر خط تا جایی که سوادم اجازه بده 

فقط انقدر بگم دنیای ما اونقدرام که نشون میده ساده و آروم نیست .عجیبه عجیب            

ممنون بابت ترجمه ها...

در مورد پیچیدگی دنیامون هم درسته و هم میشه گفت در عین حال سادست! مثلا اینجور کارها  شیوه ی جدید واسه جلب مخاطب رسانه ایه.این مطالب رو همینجوری و بصورت دیالوگ روون اگه بشنوی شاید یک دهم اینکه کنجکاوت کنه و معکوسش کنی و عین یه معما حلش کنی اثرگذار نباشه.و حتی در مورد پیش بینی بعضی وقایع هم میشه اینجور گفت که اگه تو مسائل روز باشی و احیانا ارتباط با یسری اطلاعات دهنده خاص داشته باشی بعضی اتفاقات که معمولا کار بشره تا طبیعت رو میشه حدس زد.

ویرایش شده توسط amin110
لینک به دیدگاه

احتمالا شما درست میگید چون بنده درست متوجه جمله نشدم.

منم درست نگفتم فکر کنم برداشتهای مختلفی بشه ازش داشت 

در مورد پیچیدگی دنیا هم منظور بنده خود دنیا هست و عقل نصفه نیمه بشر 

که به هر حال .هنوز دانشمندان نفهمیدن هر علت دارای

معلول هست ینی چی و تو جهل خودشون گمن و پا

فشاری میکنن و خوب پیچیدگی اصلی هم این که در زیر 

پوست آرام سیاره ما جنگی بین خدا ترسان با بی خدایان

وجود داره و تا نفهمیدیم هر کیو تو قبر خودش میزارن بازم ....

به هر حال مثلا یه گل در ظاهر سادست ولی وقتی ریز بشی میبینی ساقه داره برگ داره 

پرچمی داره و.... حالا برگ رو ریز بشی چیا داره ؟و نوع پیچیدگی وقتی گل داره در میاد

چه چیزی تو کد ژنیتیکیش نوشته که حتما باید گل رز بشه مثلا و مثالهای زیاد دیگه 

حالا چه رسدبه خیلی چیزای دیگه 

لینک به دیدگاه

برگرفته از کیلیپ

بازی خیلی معروفی هست

و اما عجیب ترین

"من در بین فرشتگان و انسان ها برای مدت 3هزار سال حضور داشتم , زمان نه پایانی داشت و نه اغازی ...بدون هدف و دلیلی! در تعجبم برای زمین(مخاطب کسانی که بروی زمین هستند)...به دنبال بخشش برای جرم های وحشتناکی هست که من علیه انسان و خدا انجام دادم"

مفهوم کلیش این هست که من کار های نادرست زیادی انجام دادم برای مدت زیادی اما کسانی که در زمین هستند این فرصت رو به من دادند تا ان را جبران کنم

"It's just a wisper all in your ear"

این تنها یک نیایش هست در گوشت

مفهومش که این تنها یک دعاست که باعث شفا (جان گرفتن دوباره ) تو میشه

در زمانی که من در حال مرگ هستم ...او را بگیر و به تکه هایی همچون ستاره ببر...

مفهموش همانطور که دوست عزیزمون گفتن میشه اون رو "تکیه تیکه کن که منظور رساندن میزان عصبانیت  هست

اگرچه من خودم شخصا این گیم رو بازی نکردم اما جا داره بگم که در خیلی از موارد این بد متوجه شدن مفهوم دیالوگ ها در فیلم ها و بازی ها به دلیل این هست که ما اون هارو بطور اکادمیک با استفاده از گرامر و این گونه موارد ترجمه میکنیم در حالی که مفهوم و منظور کلی جمله رو اگر از دید یک شخص خارجی با زبان محاوره ایی دیده بشه اینگونه نیست

به عنوان مثال

"جیگرتو بخورم" :D

اینو اگر به انگیلیسی ترجمه کنید واسه یه عزیزی طرف فکر میکنه شما ادم خوارید یا ازش خوشت نمیاد و دوست داری بمیره

شاید اگر در زبان و ادبیات فارسی هم نگاهی بکنیم میبینیم همین منظور رو داره

اما وقتی از نگاه محاوره ایی دیده بشه مفهومش میشه"خیلی دوست دارم" :)

اگرچه منکر این که در خیلی از بازی ها و فیلم ها این گونه مسائل عقایدی مطرح میشه نمیشم چرا که در فیلم و بازی های ساخت داخل هم میشه همین موارد رو دید

لینک به دیدگاه

"من در بین فرشتگان و انسان ها برای مدت 3هزار سال حضور داشتم , زمان نه پایانی داشت و نه اغازی ...بدون هدف و دلیلی! در تعجبم برای زمین(مخاطب کسانی که بروی زمین هستند)...به دنبال بخشش برای جرم های وحشتناکی هست که من علیه انسان و خدا انجام دادم"

مفهوم کلیش این هست که من کار های نادرست زیادی انجام دادم برای مدت زیادی اما کسانی که در زمین هستند این فرصت رو به من دادند تا ان را جبران کنم

"It's just a wisper all in your ear"

این تنها یک نیایش هست در گوشت

مفهومش که این تنها یک دعاست که باعث شفا (جان گرفتن دوباره ) تو میشه

در زمانی که من در حال مرگ هستم ...او را بگیر و به تکه هایی همچون ستاره ببر...

مفهموش همانطور که دوست عزیزمون گفتن میشه اون رو "تکیه تیکه کن که منظور رساندن میزان عصبانیت  هست

اگرچه من خودم شخصا این گیم رو بازی نکردم اما جا داره بگم که در خیلی از موارد این بد متوجه شدن مفهوم دیالوگ ها در فیلم ها و بازی ها به دلیل این هست که ما اون هارو بطور اکادمیک با استفاده از گرامر و این گونه موارد ترجمه میکنیم در حالی که مفهوم و منظور کلی جمله رو اگر از دید یک شخص خارجی با زبان محاوره ایی دیده بشه اینگونه نیست

به عنوان مثال

"جیگرتو بخورم" :D

اینو اگر به انگیلیسی ترجمه کنید واسه یه عزیزی طرف فکر میکنه شما ادم خوارید یا ازش خوشت نمیاد و دوست داری بمیره

شاید اگر در زبان و ادبیات فارسی هم نگاهی بکنیم میبینیم همین منظور رو داره

اما وقتی از نگاه محاوره ایی دیده بشه مفهومش میشه"خیلی دوست دارم" :)

اگرچه منکر این که در خیلی از بازی ها و فیلم ها این گونه مسائل عقایدی مطرح میشه نمیشم چرا که در فیلم و بازی های ساخت داخل هم میشه همین موارد رو دید

شب بود این ودیوی امضا شما یهویی دیدم ترسیدم ععوضش کن یهو ادم میبینه سکته میکنه
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...