رفتن به مطلب

آموزش فعال‌سازی تکنولوژی جدید انویدیا FastSync (روان‌تر از همیشه!)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

Forget GSYNC

FastSYNC is Better Beast

ابتدا درایور مناسب رو از لینک زیر دانلود و نصب کنید. (نسخه قبلی درایور را حتما با برنامه DDU پاک کنید.)

دانلود درایور 368.69 (رمز فایل‌: soft98.ir)

ویندوز 10:

32 بیت

64 بیت

ویندوز 7 و 8.1:

32 بیت

64 بیت

برنامه Nvidia Inspector از لینک زیر دانلود کنید.

Nvidia Inspector 9.7.6

فایل nvidiaProfileInspector را اجرا کنید.

مانند تصویر زیر تنظیم را انجام دهید.

7cwz_fast.png

VSYNC در داخل بازی را در دو حالت ON/OFF تست کنید.

توجه: (شاید) در نسخه 368.69 پس از ری‌استارت شدن سیستم تنظیم به مقدار قبلی خودش برمی‌گردد لذا دوباره باید فعال شود.

توجه: این ویژگی در حالت Windowed/Windowed Fullscreen کار نمی‌کند.

توجه: دوستانی که مشکل در یک بازی خاصی دارند میتوانند از تنظیم کلی این آپشن خودداری کنند و از قسمت Profiles بازی‌هایی که مشکل ندارند تنظیم کنند.

توجه: این ویژگی فعلاً در حالت SLI کار نمی‌کند.

بازی BF4 توسط خودم تست شد (ON=VSYNC) بازی فوق‌العاده نرم و InputLag به طرز عجیبی کاهش پیدا کرده :eek:  :eek:  :clapping:  :clapping: 

طبق تجربه دوستان در این فروم این ویژگی در بازی‌های FPS فوق‌العاده است و در بعضی بازی‌های استراتژیک مثل DOTA2 خوب عمل نمی‌کند.

گرافیک‌های تست شده توسط دوستان: (عملکرد خوب)  820m/860m/750TI/780/950/980/980TI

دوستانی که گرافیک سری 1000 دارند می‌توانند این آپشن رو از داخل کنترل پنل انویدیا فعال کنند ولی دوستان سری 900 به قبل از روش بالا استفاده کنند.

لطفا بازخورد در رابطه با این تکنولوژی جدید بیان کنید. (حتما تست کنید و نتیجه را اعلام کنید.)

بلوک دیاگرام روش انجام این تکنیک:

ai8x_fast3.png

مقایسه بین VSync و FastSync:

tfxp_fast2.png

توضیحات کامل در رابطه با این تکنولوژی: https://www.technopat.net/sosyal/konu/video-what-is-nvidia-fast-sync.329258/

ویرایش شده توسط EDK-OverVolt
لینک به دیدگاه

• ارسال 104
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

چه سودی داره این حرکت؟ ایا مانیتور خاصی میخاد؟

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود

چه سودی داره این حرکت؟ ایا مانیتور خاصی میخاد؟

Sent from my D5503

فکر نکنم مانیتور خاصی بخواد. طبق فیدبک‌ها input lag کم میشه.

الان بتل4 رو تست کردم نرم‌تر شده :)

لینک به دیدگاه

نمیدونم میشه اسم اینو باگ گذاشا یا نه!

تنها مشکلی که داره ( من تو بازی wow تست کردم) اینه که وقتی میره بالای 60fps همه چی اوکی تر شده، معمولا تو فریم بالا احساس میکنی بازی شل و ول شده ولی با این اوکی هست.

مشکلش هم اینه که یه جاهایی( مناطق شلوغ) فریم میاد زیر 60 ولی ظاهرا این برنامه نمیذاره که بیاد و صفحه تیک میخوره بعد از چند ثانیه فیکس میشه.

ولی تو بازی ویچر 3 من نهایت فریمی که میگیرم 65 هست و میانگین 40-55، توی ویچر قضیه فرق میکرد قبل از این یه shater fps هایی بود که کاملا بر طرف شد .

هنوز نمیشه نظر داد ولی بنظر چیز خوبی میاد و نیاز به کار داره.

لطفا اگر امکانش هست اموزش برگشت به حالت اولیه رو هم قرار بدید با تشکر

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام

کسی انجام داده مشکلی واسه سیستم و کارت ایجاد نمی کنه این تکنولوژی؟

چرا خبری از این منتشر نشد پس

ممنون

موفق باشین :x

لینک به دیدگاه

سلام

کسی انجام داده مشکلی واسه سیستم و کارت ایجاد نمی کنه این تکنولوژی؟

چرا خبری از این منتشر نشد پس

ممنون

موفق باشین :x

از اون حرفا بود!

نه مشکلی ایجاد نمی‌کنه. 

نمیدونم میشه اسم اینو باگ گذاشا یا نه!

تنها مشکلی که داره ( من تو بازی wow تست کردم) اینه که وقتی میره بالای 60fps همه چی اوکی تر شده، معمولا تو فریم بالا احساس میکنی بازی شل و ول شده ولی با این اوکی هست.

مشکلش هم اینه که یه جاهایی( مناطق شلوغ) فریم میاد زیر 60 ولی ظاهرا این برنامه نمیذاره که بیاد و صفحه تیک میخوره بعد از چند ثانیه فیکس میشه.

ولی تو بازی ویچر 3 من نهایت فریمی که میگیرم 65 هست و میانگین 40-55، توی ویچر قضیه فرق میکرد قبل از این یه shater fps هایی بود که کاملا بر طرف شد .

هنوز نمیشه نظر داد ولی بنظر چیز خوبی میاد و نیاز به کار داره.

لطفا اگر امکانش هست اموزش برگشت به حالت اولیه رو هم قرار بدید با تشکر

Sent from my D5503

همون گزینه رو روی use 3d application قرار بدید.

بله  هنوز جای کار داره و بهبود خواهند داد. توی بازی های fps مثل کانتر خیلی خودشو نشون میده.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

از اون حرفا بود!

نه مشکلی ایجاد نمی‌کنه. 

همون گزینه رو روی use 3d application قرار بدید.

بله  هنوز جای کار داره و بهبود خواهند داد. توی بازی های fps مثل کانتر خیلی خودشو نشون میده.

:D

راستی داداش نرم افزار Nvidia Inspector  داخل سایت انودیا است درسته؟آخرین ورژنه درسته؟

دیدم خودتون زحمت آپلودشم کشیدید @};-

لینک به دیدگاه

همین الان تو بازی Plants VS Zombies Garden Warefare 2 بودم در حالت VSYNC ON (از داخل بازی) بازی بسیار نرم بود. واقعا ویژگی فوق‌العاده‌ای هست و حتما تست کنید.

:D

راستی داداش نرم افزار Nvidia Inspector  داخل سایت انودیا است درسته؟آخرین ورژنه درسته؟

دیدم خودتون زحمت آپلودشم کشیدید @};-

توی فرومش باید باشه. چون این برنامه توسط انویدیا تولید نشده.

لینک به دیدگاه

ابتدا درایور نسخه 368.22 یا 368.25 را نصب کنید. (نسخه قبلی درایور را حتما با برنامه DDU پاک کنید.)

لینک درایور:

برنامه Nvidia Inspector از لینک زیر دانلود کنید.

Nvidia Inspector 9.7.6

فایل nvidiaProfileInspector را اجرا کنید.

مانند تصویر زیر تنظیم را انجام دهید.

7cwz_fast.png

لطفا بازخورد در رابطه با این تکنولوژی جدید بیان کنید. (حتما تست کنید و نتیجه را اعلام کنید.)

طبق بازخورد‌های بعضی از کاربران در فروم‌ها خارجی باگ‌هایی دارد.

مقایسه بین VSync و FastSync:

tfxp_fast2.png

توضیحات کامل در رابطه با این تکنولوژی: https://www.technopat.net/sosyal/konu/video-what-is-nvidia-fast-sync.329258/

ممنون از اطلاع رسانی مفید تون دوست عزیز !

ولی سوالی که مطرح اینه که آیا با درایورهای جدید شرکت انویدیا که رفته رفته از بروزرسانی پشتیبانی شون در نسل جاری کاسته میشه ؛ دوستان میتونن این فناوری و به راحتی و کاربردی هم اکنون تجربه کنن 

از دوستانی که تجربه ی موفقی در این زمینه داشتن ، خواهش میکنم مدل گرافیکاشون هم قید کنند 

با تشک @};- ر از دوستان ...

1+

لینک به دیدگاه

همین الان تو بازی Plants VS Zombies Garden Warefare 2 بودم در حالت VSYNC OFF (از داخل بازی) بازی بسیار نرم بود. واقعا ویژگی فوق‌العاده‌ای هست و حتما تست کنید.

توی فرومش باید باشه. چون این برنامه توسط انویدیا تولید نشده.

راستی داداش یک فایل اجرای است واسش تو c پوشه بسازم و اجرا کنم چون باید یک جا اجرا بشه که تاثیر بزاره؟

و چرا توسط انودیا تولید نشده ولی تایید انودیا است درسته؟

و راستی با فعال سازی این داخل بازی باید چه چیزو فعال یا غیرفعال کرد؟

ببخشی سوالاتم زیاد شد داداش

موفق باشی @};-

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

ممنون از اطلاع رسانی مفید تون دوست عزیز !

ولی سوالی که مطرح اینه که آیا با درایورهای جدید شرکت انویدیا که رفته رفته از بروزرسانی پشتیبانی شون در نسل جاری کاسته میشه ؛ دوستان میتونن این فناوری و به راحتی و کاربردی هم اکنون تجربه کنن 

از دوستانی که تجربه ی موفقی در این زمینه داشتن ، خواهش میکنم مدل گرافیکاشون هم قید کنند 

با تشک @};- ر از دوستان ...

1+

بله این تکنیک تا حد زیادی به سخت‌افزار وابستگی نداره. الان خودم 860m دارم نسل اول ماکسول. به نوعی تکنولوژی GSync به روش نرم‌افزاری پیاده‌سازی کردن. در رابطه تکینیک به پست اول مراجعه کنید یک لینک گذاشتم که به صورت کامل تشریح کرده.

راستی داداش یک فایل اجرای است واسش تو c پوشه بسازم و اجرا کنم چون باید یک جا اجرا بشه که تاثیر بزاره؟

و چرا توسط انودیا تولید نشده ولی تایید انودیا است درسته؟

ببخشی سوالاتم زیاد شد داداش

موفق باشی @};-

فرق نداره در کدوم فولدر باشه.تایید انویدیا نمیدونم هست یا نه. مشکلی نداره. خیلی از کاربران فروم از این برنامه استفاده می‌کنن.

لینک به دیدگاه

بله این تکنیک تا حد زیادی به سخت‌افزار وابستگی نداره. الان خودم 860m دارم نسل اول ماکسول. به نوعی تکنولوژی GSync به روش نرم‌افزاری پیاده‌سازی کردن. در رابطه تکینیک به پست اول مراجعه کنید یک لینک گذاشتم که به صورت کامل تشریح کرده.

فرق نداره در کدوم فولدر باشه.تایید انویدیا نمیدونم هست یا نه. مشکلی نداره. خیلی از کاربران فروم از این برنامه استفاده می‌کنن.

@};-

لینک به دیدگاه

@};-

VSYNC فعال کن

لینک به دیدگاه

VSYNC فعال کن

راستی داداش منظور تعداد نرخ فریم است درسته؟

تو بازی های فیفا 16 و بقیه این گزینه نبود تو بازی tom بود غیرفعال کردم خداییش تاثیر رو میشه حس کرد خیلی خوب بود دمت گرم حتی من گرافیکم 2 بود تکسچر tom رو very high می گذاشتم بازم رون بود خیلی خوبه ممنون

راستی VSYNC فعال باشه یا غیرفعال؟

ممنون

موفق باشی داداش :x

لینک به دیدگاه

با تشکر از توضیحات لازم و کافیتون  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

راستی داداش منظور تعداد نرخ فریم است درسته؟

تو بازی های فیفا 16 و بقیه این گزینه نبود تو بازی tom بود غیرفعال کردم خداییش تاثیر رو میشه حس کرد خیلی خوب بود دمت گرم حتی من گرافیکم 2 بود تکسچر tom رو very high می گذاشتم بازم رون بود خیلی خوبه ممنون

راستی VSYNC فعال باشه یا غیرفعال؟

ممنون

موفق باشی داداش :x

تست کن تو بعضی بازی‌ها فرق داره. توی بتلفیلد 4 روشن باشه بهتره.

لینک به دیدگاه

تست کن تو بعضی بازی‌ها فرق داره. توی بتلفیلد 4 روشن باشه بهتره.

مثلا تو بازی فیفا نداره و نوشته lok 30 فریم منظور همینه درسته داداش؟

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

مثلا تو بازی فیفا نداره و نوشته lok 30 فریم منظور همینه درسته داداش؟

ممنون @};-

آره. اون باید روی رفرش ریت مانیتور که معمولا 60 هست باشه.

الان چک کردم توی فروم‌های خارجی حتی این دو نسخه درایور باز باهم توی این خروجی باهم فرق دارن. یکی زحمت بکشه روی دو تا درایور تست کنه اگه هر دو نسخه رو داره.

لینک به دیدگاه

الان چک کردم توی فروم‌های خارجی حتی این دو نسخه درایور باز باهم توی این خروجی باهم فرق دارن. یکی زحمت بکشه روی دو تا درایور تست کنه اگه هر دو نسخه رو داره.

این تکنولوژی جدید انودیا عالیه الان من تو بازی tom با گذاشتن رو گزینه Double Buffered

post-18126-0-42577100-1465030731_thumb.jpg

و بقیه تنظیمات  high دیگه مشکل لگ های بی خودی در بازی و در ویدیو ندارم چون تو بازی tom همیشه تو تصاویر لگ داشتم و هی گیر می کرد ولی الان نه با این راحت شدم تو بازی gta v هم عالی عمل کرد دم انودیا گرم خداییش :clapping: :clapping:(بازی هام با این رون شده :D )

تشکر داداش از معرفی این تکنولوژی جدید راستی از کجا بفهمیم نخسه جدید نرم افزاراش امده یا تغییر توش دادن؟

راستی فایل nvidiaInspector داخل پوشه چی است روش کلیک می کنم ارور میده و باز نمیشه؟

موفق باشی @};-

داداش این نخسه 368.22 اصلیه ولی 368.25 بتا است

موفق باشی @};-

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

این تکنولوژی جدید انودیا عالیه الان من تو بازی tom با گذاشتن رو گزینه Double Buffered

attachicon.gif0.jpg

و بقیه تنظیمات  high دیگه مشکل لگ های بی خودی در بازی و در ویدیو ندارم چون تو بازی tom همیشه تو تصاویر لگ داشتم و هی گیر می کرد ولی الان نه با این راحت شدم تو بازی gta v هم عالی عمل کرد دم انودیا گرم خداییش :clapping: :clapping:(بازی هام با این رون شده :D )

تشکر داداش از معرفی این تکنولوژی جدید راستی از کجا بفهمیم نخسه جدید نرم افزاراش امده یا تغییر توش دادن؟

راستی فایل nvidiaInspector داخل پوشه چی است روش کلیک می کنم ارور میده و باز نمیشه؟

موفق باشی @};-

داداش این نخسه 368.22 اصلیه ولی 368.25 بتا است

موفق باشی @};-

این تکنیک توی درایور هستش و به این برنامه ربطی نداره. با این برنامه یک سری از تنظیمات که از طریق کنترل پنل انویدیا قابل دسترسی نیست، می‌تونین تغییرات اعمال کنید. اون برنامه اصلی هم برای مشاهده وضعیت کارت و همچنین اور کلاک نمودن استفاده میشه. احتمالا باید دات نت فریم ورک 4 نصب کنید.

لینک به دیدگاه

این تکنیک توی درایور هستش و به این برنامه ربطی نداره. با این برنامه یک سری از تنظیمات که از طریق کنترل پنل انویدیا قابل دسترسی نیست، می‌تونین تغییرات اعمال کنید. اون برنامه اصلی هم برای مشاهده وضعیت کارت و همچنین اور کلاک نمودن استفاده میشه. احتمالا باید دات نت فریم ورک 4 نصب کنید.

داداش ویندوز 10 دارم و نت فریم ورک 4.6 نصبه :D

تشکر داداش فعلان که با معرفی این یک کار بزرگی کردی بازی های منو رون کردی وگرنه من از این خبر نداشتم

دمت گرم @};- @};-

لینک به دیدگاه

داداش ویندوز 10 دارم و نت فریم ورک 4.6 نصبه :D

تشکر داداش فعلان که با معرفی این یک کار بزرگی کردی بازی های منو رون کردی وگرنه من از این خبر نداشتم

دمت گرم @};- @};-

عکس از ارور بزار.

لینک به دیدگاه

عکس از ارور بزار.

داداش منظورم این بود که نرم افزار nvidiaInspector باز نمیشه یعنی اونش باز میشه این بار نمیشه مشکلی که نداره؟

لینک به دیدگاه

داداش منظورم این بود که نرم افزار nvidiaInspector باز نمیشه یعنی اونش باز میشه این بار نمیشه مشکلی که نداره؟

مشکل نداره. اگه میخوای اور کنی از این برنامه nvidiaInspector  استفاده کن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...