رفتن به مطلب

آموزش فعال‌سازی تکنولوژی جدید انویدیا FastSync (روان‌تر از همیشه!)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نمیدونم میشه اسم اینو باگ گذاشا یا نه!

تنها مشکلی که داره ( من تو بازی wow تست کردم) اینه که وقتی میره بالای 60fps همه چی اوکی تر شده، معمولا تو فریم بالا احساس میکنی بازی شل و ول شده ولی با این اوکی هست.

مشکلش هم اینه که یه جاهایی( مناطق شلوغ) فریم میاد زیر 60 ولی ظاهرا این برنامه نمیذاره که بیاد و صفحه تیک میخوره بعد از چند ثانیه فیکس میشه.

ولی تو بازی ویچر 3 من نهایت فریمی که میگیرم 65 هست و میانگین 40-55، توی ویچر قضیه فرق میکرد قبل از این یه shater fps هایی بود که کاملا بر طرف شد .

هنوز نمیشه نظر داد ولی بنظر چیز خوبی میاد و نیاز به کار داره.

لطفا اگر امکانش هست اموزش برگشت به حالت اولیه رو هم قرار بدید با تشکر

Sent from my D5503

فك كنم تو همون برنامه هه رو به حالت اول بايد برگردوند

لینک به دیدگاه

• ارسال 104
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

طبق یافته‌های خودم این تکنیک مکمل تکنیک GSYNC/FreeSYNC هستش. یعنی هر چه فریم ریت شما بالاتر از رفرش ریت مانیتور باشد بازی نرم تر خواهد بود.

در حالت GSYNC این گونه بود که اگر فریم ریت کمتر از رفرش ریت مانیتور بود باز هم بازی نرم خواهد بود (فرکانس مانیتور با فریم ریت بازی همگام خواهد شد) .

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

سلام یه سوال

از اونجایی این برنامه inspector برنامه 3rd party هست و مال انویدیا نیست، مسلما این راه اصلی فعال سازی Fast Sync نیست. و توی مراسم معرفی GTX 1080 و اینا وقتی داشته معرفی میکرده این قابلیتیو، یه اسلاید از Nvidia control panel گذاشته که گزینه Fast sync در زیر موارد Vsync مشاهده میشه. (مثل عکس زیر)

m0qj_untitled.png

الان شما که ورژن اخرین درایور هارو دارید یه تست کنید ببینید هست این گزینه؟ اگه نباشه شاید بعدا اضافه شه.

ویرایش شده توسط iMahyar77
لینک به دیدگاه

سلام یه سوال

از اونجایی این برنامه inspector برنامه 3rd party هست و مال انویدیا نیست، مسلما این راه اصلی فعال سازی Fast Sync نیست. و توی مراسم معرفی GTX 1080 و اینا وقتی داشته معرفی میکرده این قابلیتیو، یه اسلاید از Nvidia control panel گذاشته که گزینه Fast sync در زیر موارد Vsync مشاهده میشه. (مثل عکس زیر)

m0qj_untitled.png

الان شما که ورژن اخرین درایور هارو دارید یه تست کنید ببینید هست این گزینه؟ اگه نباشه شاید بعدا اضافه شه.

بله این قابلیت فعلا بر روی سری 1000 از طریق کنترل پنل انویدیا در دسترس هستش و برای سری های قبل احتمالا در درایورهای بعدی خواهد آمد.

لینک به دیدگاه

سلام.

الان خوبی این قابلیت اینه که مثلا VSYNC رو که روشن میزاری ، فریم میاد زیر 60 بازی انگار لگ میزنه ، حالا دیگه کمتر این مشکل به وجود میاد؟

ویرایش شده توسط masoud93
لینک به دیدگاه

Forget GSYNC

FastSYNC is Better Beast

ابتدا درایور نسخه 368.22 یا 368.25 را نصب کنید. (نسخه قبلی درایور را حتما با برنامه DDU پاک کنید.)

برنامه Nvidia Inspector از لینک زیر دانلود کنید.

Nvidia Inspector 9.7.6

فایل nvidiaProfileInspector را اجرا کنید.

مانند تصویر زیر تنظیم را انجام دهید.

7cwz_fast.png

VSYNC در داخل بازی را در دو حالت ON/OFF تست کنید.

توجه: (شاید) در نسخه 368.22 پس از ری‌استارت شدن سیستم تنظیم به مقدار قبلی خودش برمی‌گردد لذا دوباره باید فعال شود. (مثل اینکه نسخه 368.25 این مشکل را ندارد)

توجه: این ویژگی در حالت Windowed/Windowed Fullscreen کار نمی‌کند.

توجه: دوستانی که مشکل در یک بازی خاصی دارند میتوانند از تنظیم کلی این آپشن خودداری کنند و از قسمت Profiles بازی‌هایی که مشکل ندارند تنظیم کنند.

توجه: این ویژگی فعلاً در حالت SLI کار نمی‌کند.

بازی BF4 توسط خودم تست شد (ON=VSYNC) بازی فوق‌العاده نرم و InputLag به طرز عجیبی کاهش پیدا کرده :eek:  :eek:  :clapping:  :clapping: 

طبق تجربه دوستان در این فروم این ویژگی در بازی‌های FPS فوق‌العاده است و در بعضی بازی‌های استراتژیک مثل DOTA2 خوب عمل نمی‌کند.

گرافیک‌های تست شده توسط دوستان: (عملکرد خوب)  820m/860m/750TI/780/950/980/980TI

دوستانی که گرافیک سری 1000 دارند می‌توانند این آپشن رو از داخل کنترل پنل انویدیا فعال کنند ولی دوستان سری 900 به قبل از روش بالا استفاده کنند.

لطفا بازخورد در رابطه با این تکنولوژی جدید بیان کنید. (حتما تست کنید و نتیجه را اعلام کنید.)

بلوک دیاگرام روش انجام این تکنیک:

ai8x_fast3.png

مقایسه بین VSync و FastSync:

tfxp_fast2.png

توضیحات کامل در رابطه با این تکنولوژی: https://www.technopat.net/sosyal/konu/video-what-is-nvidia-fast-sync.329258/

سلام داداش این گزینه VSYNCچیه وبه چه کاری میاد ؟؟؟؟میشه توضیح بدین -----توجه: این ویژگی فعلاً در حالت SLI کار نمی‌کند.برای اینم میشه توضیح بدین sliینی چی؟؟؟

اگه بشه میخام رو gta  vامتحان کنم

لینک به دیدگاه

سلام داداش این گزینه VSYNCچیه وبه چه کاری میاد ؟؟؟؟میشه توضیح بدین -----توجه: این ویژگی فعلاً در حالت SLI کار نمی‌کند.برای اینم میشه توضیح بدین sliینی چی؟؟؟

VSYNC برای همگام سازی فریم‌های ایجاد شده بر اساس فرکانس مانیتور است.

SLI، یعنی استفاده هم زمان از چند کارت گرافیک انویدیا.

سلام.

الان خوبی این قابلیت اینه که مثلا VSYNC رو که روشن میزاری ، فریم میاد زیر 60 بازی انگار لگ میزنه ، حالا دیگه کمتر این مشکل به وجود میاد؟

برای این روش بهتر است VSYNC خاموش باشه. بهتره تست کنید تا متوجه بشین چه تاثیری در بازی داره نسبت به حالت قبل. 

لینک به دیدگاه

سلام

درایور جدید 368.39 بهینه شده منتشر شد.

یه تستی بکنین اگه میشه ببینید تو Fast Sync چه فرقی کرده؟ بهتر شده؟ گزینش تو کنترل پنل اومده؟

مرسی

ویرایش شده توسط iMahyar77
لینک به دیدگاه

دانلود درایور 368.39

سری 500 به بعد

ویندوز 10:

32 بیت

64 بیت

ویندوز 7 و 8.1

32 بیت

64 بیت

لینک به دیدگاه

سلام

یه تستی بکنین اگه میشه ببینید تو Fast Sync چه فرقی کرده؟ بهتر شده؟ گزینش تو کنترل پنل اومده؟

مرسی

دانلود درایور 368.39

سری 500 به بعد

ویندوز 10:

32 بیت

64 بیت

ویندوز 7 و 8.1

32 بیت

64 بیت

دستت طلا

لینک به دیدگاه

سلام استارتر محترم.

..

این تکنیک فعلا مخصوص تراشه های پاسکال هست، و نا هماهنگی های بسیاری در اکثر بازی ها بوجود می آورد، بهتر است بصورت دستی برای هر بازی پروفایل ساخته شود.

ولی در کل غیر از بازی Rainbow Six بازی های نظیر Just Cause 3 و Division و همچنین DOOM نا هماهنگی های بدی دارد و با اینکه فریم 60 و Vsync روشن است بازی دچار لگ می شود.

هنوز این تکنیک به تکامل کافی نرسیده و اگر هم رسیده باشد برای تراشه های قبل از پاسکال نتیجه کامل را نخواهد داد.

با تشکر از اطلاع رسانی

لینک به دیدگاه

سلام استارتر محترم.

..

این تکنیک فعلا مخصوص تراشه های پاسکال هست، و نا هماهنگی های بسیاری در اکثر بازی ها بوجود می آورد، بهتر است بصورت دستی برای هر بازی پروفایل ساخته شود.

ولی در کل غیر از بازی Rainbow Six بازی های نظیر Just Cause 3 و Division و همچنین DOOM نا هماهنگی های بدی دارد و با اینکه فریم 60 و Vsync روشن است بازی دچار لگ می شود.

هنوز این تکنیک به تکامل کافی نرسیده و اگر هم رسیده باشد برای تراشه های قبل از پاسکال نتیجه کامل را نخواهد داد.

با تشکر از اطلاع رسانی

شما تست کردین؟

سلام

مرسی

الان نصب کردم و چک کردم هنوز برای سری 1000 به قبل توی کنترل پنل نیومده

لینک به دیدگاه

شما تست کردین؟

بهتر شده چيزى؟

لینک به دیدگاه

بهتر شده چيزى؟

یک خورده محسوس‌تر شده. البته این درایور یک تکنیک جدید برای بازی جدید میرور ادج به کاربرده 

NVIDIA’s Pascal GPUs Inspired DICE To Add Hyper Settings for Mirror’s Edge Catalyst
لینک به دیدگاه

یک خورده محسوس‌تر شده. البته این درایور یک تکنیک جدید برای بازی جدید میرور ادج به کاربرده 

NVIDIA’s Pascal GPUs Inspired DICE To Add Hyper Settings for Mirror’s Edge Catalyst

Hyper ستينگ فراتر از Ultra براى بازيه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون از مطلب مفیدی که قرار دادید  @};-

برای دوستانی که شاید براشون سئوال باشه که این تکنولوژی دقیقا چه کاری انجام میده :

در واقع با فعال سازی Fast Sync به طور خلاصه کاری که انجام میشه اینه که بر خلاف حالتی که Vsync ON هست و به Game Engine فرمان داده میشه که تا ریفرش بعدی فرا نرسیده فریم بعدی رو برای رندر شدن به GPU نفرسته ، در حالت Fast Sync به GameEngine چنین فرمانی داده نمیشه و مثل حالتی که Vsync OFF هستش فریم های بازی با حد اکثر سرعت ممکن و بدون وقفه و پشت سر هم برای رندر شدن به GPU فرستاده میشند که باعث میشه Latency یا تاخیری که به دلیل عقب نگه داشته شدن عمدی ارسال فریم ها توسط  Vsync  ایجاد میشد دیگه ایجاد نشه و در واقع ارسال فریم ها برای رندر شدن ، به همون سرعت  حالت Vsync OFF باشه.

از طرف دیگه در این حالت ، GPU از طرف مانیتور ، فرمان Vsync ON رو دریافت میکنه که باعث میشه فریم های رندر شده رو مثل حالت Vsync OFF بدون در نظر گرفتن ریفرش ریت به مانیتور ارسال نکنه و با توجه به ریفریش ریت و بدون ایجاد Tearing فریم ها رو برای نمایش به مانیتور ارسال بکنه.

که مجموع این دو اتفاق باعث میشه که هر دو مزیت زمان تاخیر یا Latency پایین موجود در Vsync OFF  و در عین حال عدم Tearing موجود در Vsync ON رو با هم داشته باشیم.

البته باید توجه داشته باشید که مزیت اصلی استفاده از Fast Sync در بازی های سبکی مثل Counter Strike که چند صد فریم در ثانیه قابلیت رندر شدن دارند هستش و در شرایطی که فریم بازی خیلی بالاتر از ریفرش ریت مانیتور هست خیلی تاثیر خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

سلام

روی GTA V با حداکثر جزپیات و MASAA 8x کمی روونتر میشه!

مدل گرافیک چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

حیف این تکنولوژی با ویندوز مدیا پلیر در هنگام پخش ویدیو مشکل داره و باگ داره نخسه جدید انودیا هم نصب کردم درست نشد خیلی حیف شد این تکنولوژی عالی بود :(

لینک به دیدگاه

مدل گرافیک چیه دوست عزیز؟

سلام

گرافیک ASUS 970GTX Turbo OC البته با سیستم کولینگ اختصاصی خودم فرکانس GPU روی 1385mhz و رم ها روی 1300mhz اورکلاک شدند.

فقط تنها مشکلم اینه که با هر بار ریستارت سیتم تنظیمات vsync برمیگرده حالت دیفالت.

ویرایش شده توسط rohallah_t
لینک به دیدگاه

سلام

گرافیک ASUS 970GTX Turbo OC البته با سیستم کولینگ اختصاصی خودم فرکانس GPU روی 1385mhz و رم ها روی 1300mhz اورکلاک شدند.

فقط تنها مشکلم اینه که با هر بار ریستارت سیتم تنظیمات vsync برمیگرده حالت دیفالت.

برای منم همین طوره چون فعلا این تکنیک به صورت مستقیم گرافیک‌های ماقبل 1000 در کنترل پنا انویدیا ظاهر نشده است.

لینک به دیدگاه

شما تست کردین؟

سلام عزیزم، تست شده که نتیجه رو اعلام کردم دوست خوبم.

البته بگم در بازی R6 هم دچار مشکل شدم که کلا این تکنیک و از آپشن حذف کردم.

... تا درایور مناسب برای ماکس.ل ارائه نشه و این تکنیک بصورت کاملا رسمی بر روی ماکسول معرفی نشه استفاده ازش درست نیست. این تکتیک با حضور پاسکل معنی داره.

به هر حال تشکر از تاپیک مفیدتون ♥

ویرایش شده توسط carpetad
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستانی که سری 900 دارنند دیگه لازم نیست از این روش استفاده کنند با نصب آپدیت دیشب انودیا

nVIDIA GeForce Driver 372.70 WHQL

خودش فعال میشه

چون طبق خبر خودش مبنی بر فعال سازیش منتشر شده

انویدیا همچنین قابلیت Fast Sync را برای پردازنده های گرافیکی سری GeForce 900 مبتنی بر معماری Maxwell فعال کرده است.

و فکر کنم این باید این رو fast باشه درسته؟

post-18126-0-47174200-1472635593_thumb.jpg

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

سلام دوستانی که سری 900 دارنند دیگه لازم نیست از این روش استفاده کنند با نصب آپدیت دیشب انودیا

nVIDIA GeForce Driver 372.70 WHQL

خودش فعال میشه

چون طبق خبر خودش مبنی بر فعال سازیش منتشر شده

انویدیا همچنین قابلیت Fast Sync را برای پردازنده های گرافیکی سری GeForce 900 مبتنی بر معماری Maxwell فعال کرده است.

شما خودتون تست کردید؟

لینک به دیدگاه

شما خودتون تست کردید؟

سلام داداش نه راستیش ولی عکسی که گذاشتم ببنید معلوم گزینه fast بهش اضافه شده

post-18126-0-67357500-1472635734_thumb.jpg

@};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...