رفتن به مطلب

تنوع ظاهری کیس های کورسیر اما سیاست قیمت یکسان و اما ....تخت جمشید

Recommended Posts

درود
دوستان به مطلبی پی بردم بد نیست دوستان بدونن و نظر بدن چرا ،اخه برای چی ؟؟؟؟؟
طی سیاستی که شرکت مطرح کورسیر ایجاد کرده در مورد محصولاتش خیلی جالبه
مخصوصا درمورد کیس هاش
دوستان همه میدونن که تنوع ظاهری تو کیس های کورسیر زیاده و از نظر شاسی کیس یه شکل امکانات یه اندازه و تو سایز و ظاهر متفاوت هستن البته گروه بندی هم داره ،و کورسیر این رو میدونه که به شعور مشتریش احترام بگذاره و اومده قیمت هارو مشترک تعیین کرده
یعنی چی ؟؟؟
مثال مدل های 750d و 760T و780T همه با هم مساوی در همه شرایط اما ظاهر متفاوت حتی قیمت ها هم مساوی مگر رنگ خواصی باشه که یه مقدار خیلی مشخصی گرونتر هست و رنگ مشکی مدل های ذکر شده همه به یه قیمت فروخته میشن ،((تایید سایت رسمی))
مثلا دو مدل جدید کورسیر
600c 600Q
هر دو یه قیمت دارن و از قرار معلوم هر دو موجوده
حتی دو مدل 750D که در پنجره پنل جلو تفاوت دارن و فن هاشون هم حتی تو سایت کورسیر یه قیمت درج شدن
مدل مشکی 750D و 760T و 780T
و تمام رنگهای مدل carabide alpha تمامی یه قیمت دارن
اما اینجا تو سایت تخت جمشید ، حتی لیون کامپیوتر مشاهده شده و مشاهده کردین و حتی خریدین و دیدی که نسبت به اسم حدود دویست تا چهارصد تومن تفاوت قیمت دارن
طبق گفته اینها قیمت ها با دلار محاسبه میشن و نسبت به سایت رسمی قیمت گذاری میشن
ایا تخت جمشید اجازه داره از سادگی مردم استفاده کنه و خودش شروع کنه به قیمت گذاری بعد شعار بدن که هدف ما جلب رضایت مشتری هست و ما صادقانه برای مردم زحمت میکشیم
بعد متوجه بشی تو همه موارد اقراق کردن
البته صحت حرف بنده رو داخل سایت رسمی کورسیر مشاهده بفرمایید
و‌ بگید علت اینکه دو مدل کیس ۶۰۰c و ۶۰۰Q که هر دو یه قیمت دارن چرا باید قیمت هاش اینجا داخل ایران فرق کنه
(( چون به اصطلاح معکوس هست))بعد میندازن گردن تحریم
یا چرا باید تفاوت قیمت زیاد خیلی زیاد بین مدل های ۷۵۰D ،۷۶۰T ,۷۸۰T باشه و چون جایی نداره مردم رو بدوشن
خودت سایت کورسیر تفاوتی تو قیمت مدل carabide alpha از نظر رنگ نگذاشته
اما چرا تخت جمشید تفاوت قیمت گذاشته بین رنگبندی
ایا گمرک ایران نسبت به رنگ حساسه یا مثلا رنگ قرمز سخت تر واردات میشه
البته تخت جمشید دست گل زیاد داره و یواش یواش پی به سیاست مشتری محوری این شرکت میبرید
و جای تعجب داره که چرا لیون کامپیوتر باسابقه و حرفه ایی با علم به این که گرون فروشی میشه باز بخاطر مشتری با تخت جمشید مخالفت نمیکنه یا حد اقل مشتری ها رو اگاه نمیکنه
چون مربوط به کیس هست اینجا جا داشت راجب این قطعه مهم صحبت بشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

مخصوصا درمورد کیس هاش

دوستان همه میدونن که تنوع ظاهری تو کیس های کورسیر زیاده و از نظر شاسی کیس یه شکل امکانات یه اندازه و تو سایز و ظاهر متفاوت هستن البته گروه بندی هم داره ،و کورسیر این رو میدونه که به شعور مشتریش احترام بگذاره و اومده قیمت هارو مشترک تعیین کرده

یعنی چی ؟؟؟

مثال مدل های 750d و 760T و780T همه با هم مساوی در همه شرایط اما ظاهر متفاوت حتی قیمت ها هم مساوی مگر رنگ خواصی باشه که یه مقدار خیلی مشخصی گرونتر هست و رنگ مشکی مدل های ذکر شده همه به یه قیمت فروخته میشن ،((تایید سایت رسمی))

مثلا دو مدل جدید کورسیر

600c 600Q

حتی دو مدل 750D که در پنجره پنل جلو تفاوت دارن و فن هاشون هم حتی تو سایت کورسیر یه قیمت درج شدن

اما اینجا تو سایت تخت جمشید ،اریا و حتی لیون کامپیوتر مشاهده شده و مشاهده کردین و حتی خریدین و دیدی که نسبت به اسم حدود دویست تا چهارصد تومن تفاوت قیمت دارن

ایا تخت جمشید اجازه داره از سادگی مردم استفاده کنه و خودش شروع کنه به قیمت گذاری بعد شعار بدن که هدف ما جلب رضایت مشتری هست و ما صادقانه برای مردم زحمت میکشیم

و‌ بگید علت اینکه دو مدل کیس ۶۰۰c و ۶۰۰Q که هر دو یه قیمت دارن چرا باید قیمت هاش اینجا داخل ایران فرق کنه

یا چرا باید تفاوت قیمت زیاد خیلی زیاد بین مدل های ۷۵۰D ،۷۶۰T ,۷۸۰T باشه و چون جایی نداره مردم رو بدوشن

البته تخت جمشید دست گل زیاد داره و یواش یواش پی به سیاست مشتری محوری این شرکت میبرید

و جای تعجب داره که چرا لیون کامپیوتر باسابقه و حرفه ایی با علم به این که گرون فروشی میشه باز بخاطر مشتری با تخت جمشید مخالفت نمیکنه یا حد اقل مشتری ها رو اگاه نمیکنه

با سلام و عرض خسته نباشید به تمامی کاربران

خود بنده دو مدل ۷۸۰t و ۷۵۰d رو از سایت های خارجی خریداری کردم واینکه براساس وزن و نوع کالا و... اگر همه اینها رو در نظر بگیریم میبینیم که تقریبا کیسهای نام برده شده تو سط دوست عزیزمون نهایت اختلاف قیمتی که داشته باشن باید بین ۳۰ الی ۶۰ هزارتومن باشه نه اینکه قیمت بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومن فرق داشته باشه اخه مگه اپلو هوا. میکنن که اینقدر گرون میفروشن و اگر قرار باشه کورسیر نمایندگی داشته باشه داخل ایران که اونم تخت جمشید باشه خب اصولا یه تخفیف برای کل کالاهایی که وارد میکنن از شرکت کورسیر دارن

نکته جالبی که اینجاست اینه که گروه تخت جمشید هیچ یک از کالاهای جدیدو وارد ایران نمیکنه یه خورده هم فکر کنید عملکرد بسیار ضعیفی نسبت به ورود این قطعات دارن

برای مثال میگم رمهای دمنیتور سری ddr3 یا یک سری اجزای خواص مثل بلاک های واترکولینگ شرکتی و خیلی چیزای دیگه که باعث میشه که ما خودمون دست به وارد کردنشو میزنیم یا کلا از خرید اون جنس صرف نظر میکنیم.

و در اخر این به نظر من بیشتر گول زدن مردم هست و اینکه این شرکت بیشتر شبیه به دلال ها عمل میکنه تا اینکه یه شرکت رسمی و اینکه باید بگم هر قیمتی که داخل سایت کورسیر تغییر میکنه ارزون یا گرون میکنه باید حتما تغییرات اعمال بشه نه اینکه همون قیمت قبلی به مردم بفروشن و کلا اجناسی که الان داخل سایت تخت جمشید گذاشته شده هیچ کدام داخل بازار ایران پیدا نمیشه و این باعث سودجویی شرکت مذکور یا سایتهای اعلامی داخل سایت به عنوان نماینده میشه

دوستان خواهشن وقتی که خرید میکنید قبلش حداقل به سایت اصلی سر بزنید

Sent from my C6833 using Tapatalk

ویرایش شده توسط rezaardi01
لینک به دیدگاه

درود

مخصوصا درمورد کیس هاش

یعنی چی ؟؟؟

مثلا دو مدل جدید کورسیر

600c 600Q

اما اینجا تو سایت تخت جمشید ،اریا و حتی لیون کامپیوتر مشاهده شده و مشاهده کردین و حتی خریدین و دیدی که نسبت به اسم حدود دویست تا چهارصد تومن تفاوت قیمت دارن

1.نظارت وجود نداره.مشتری با خریدن جنس گران باعث پر رو شدن این دلال ها میشه. من خودم بجای 760 کیس ز7 گرین گرفتم به قیمت 380ت،که کار همون کیس 900 تومنی کورسیر رو انجام میده و با 600 تومنی که موند ssd  و هارد 4ترا گرفتم.بزار بگن نوبه!اگه خرید اگاهانه نوب بودنه اره من نوبم.اونایی که بی پروا و بدون توجه به قیمت خرید میکنن،از جیب پدر بزرگوار ارتزاق میکنن،طرف صحبتم با اونا نیست.

خیلی از دوستان این کیس رو مسخره کردن حتی تاپیک زدن و کوبیدنش ولی شما یه کیس زیر 400 معرفی کنید که این امکانات رو داشته باشه!

2.لیون بارها بارها به نفع مشتری عمل کرده:

اطلاع رسانی کارتهای ماینینگ شده که توی بازار پخش شده بودند

تست sdd های سامسونگ توی بازار و مشخص کردن نوع فیک

تست ram های کورسیر توی بازار و مشخص کردن نوع فیک،که اتفاقا مال تخت جمشید بود

وقتی قیمت اسکای لیک سر به فلک کشیده بود،این فقط لیون بود که نفروخت و گفت نخرید و بقیه فروشگاه ها به قیمت 1600 و حتی بالاتر فروکردند ببخشید فروختند!

کارتهای زوتک رو به قیمت خوب به مشتری رساندند

واسه کارتهای گیگا تخفیف خوبی گرفتند

افزایش تنوع کیسهای موجود در بازار با وارد کردن محصولات بیتفنیکس

و ....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه مطلبی هم میگم امیدوارم ناراحت نشین.ببین دوست گلم سیستم فاسده،گنده تر از لیون هم نمیتونه جلوی مافیا بایسته!چون لهش میکنن.خیلی از شرکت های منصف و مشتری مدار رو میتونم نام ببرم که بدست یه سری عوضی از کار بیکار شدند ولی اینجا نمیشه خیلی چیزارو گفت. بی خیال طی کن که اگه زیاد به این مسائل فکر کنی نابود میشی.

کلام پایانی:

کالای گران نخریم و جایگزین ان را با قیمت کمتر پیدا کرده و تهیه کنیم.

لینک به دیدگاه

1.نظارت وجود نداره.مشتری با خریدن جنس گران باعث پر رو شدن این دلال ها میشه. من خودم بجای 760 کیس ز7 گرین گرفتم به قیمت 380ت،که کار همون کیس 900 تومنی کورسیر رو انجام میده و با 600 تومنی که موند ssd و هارد 4ترا گرفتم.بزار بگن نوبه!اگه خرید اگاهانه نوب بودنه اره من نوبم.اونایی که بی پروا و بدون توجه به قیمت خرید میکنن،از جیب پدر بزرگوار ارتزاق میکنن،طرف صحبتم با اونا نیست.

خیلی از دوستان این کیس رو مسخره کردن حتی تاپیک زدن و کوبیدنش ولی شما یه کیس زیر 400 معرفی کنید که این امکانات رو داشته باشه!

وقتی قیمت اسکای لیک سر به فلک کشیده بود،این فقط لیون بود که نفروخت و گفت نخرید و بقیه فروشگاه ها به قیمت 1600 و حتی بالاتر فروکردند ببخشید فروختند!

و ....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه مطلبی هم میگم امیدوارم ناراحت نشین.ببین دوست گلم سیستم فاسده،گنده تر از لیون هم نمیتونه جلوی مافیا بایسته!چون لهش میکنن.خیلی از شرکت های منصف و مشتری مدار رو میتونم نام ببرم که بدست یه سری عوضی از کار بیکار شدند ولی اینجا نمیشه خیلی چیزارو گفت. بی خیال طی کن که اگه زیاد به این مسائل فکر کنی نابود میشی.

کلام پایانی:

خیلی خوب گفتی ،اصل حرف من هم برا اونایی هست که ندونسته و تحقیق نکرده پول بی زبون رو میریزن دور

اگر یه مصرف کننده راجب یه قطعه نظرش رو میگه اصلا ایرادی نداره

خود گرین که میفرمایید کیس های قدیمیش بهتربود یا این z رو من خودم خوشم نیومد اما در مورد پاورهاش و کولر هاش اصلا داخل رقیب نداره و اگر جایی شنیدی راجبش بد میگن بخاطر این هست که بازار رو با قیمت پایین وکیفیت بالا و خدمات مثال زدنی نگه داشته ،حالا بماند چرا احساس خطر میکنن و شروع میکنن به خراب کردن .

نا گفته نماند خودم از این کیس Z7 خوشم نمیاد ،x8 رو خیلی دوست دارم از x3 viper بدم میاد از x7 و x4 خوشم میاد و نظرم رو صادقانه اعلام میکنم.

اما راجب قیمت پایین نسبت به امکاناتش اصلا حرفی ندارم چون خوبه. حق مشتری اینه نظر بده و توضیع کننده استفاده کنه و بهره ببره.

بحث سر کیفیت نیست ، از نظر کیفیت کیس های کورسیر هیچی کم نداره ،

سر قیمت غیر واقعیشه.

گرین از نظر مشتری فقط یه ایراد داره چرا اولش که محصولاتش وارد بازار میشه ارزون هست بعد بی دلیل گرون میشه این شک‌ برانگیز هست.

ولی کورسیر نوبر این وسط ....ع

البته طرف صحبت اصلا لیون نیست الان همه فاکتورهای قطعاتم رو نشون بدم همه مال لیون کامپیوتر هست این یعنی اعتماد

کلام اخر شما گران نخریم

یک فروشگاه خوب مثل لیون که مورد اعتماد یه ایران هست ،میتونه خودش تحریم کنه جنس و قطعه گرونه، ایراد نداره یه اطلاع رسانی، عنوان...

( قیمت واقعی نیست ما از فروش معذوریم)

اگه سیستم خرابه من خراب نشم.

این خودمون هستیم خراب میکنیم ،

یه دست صدا نداره وقتی دوتا بشه طق صدا میده

حد اقل سود به اندازه خود کالا شرعا و عرفا.

خب من که متوجه میشم!! اینجا همه با هم دوست هستن و اعتماد با همه این ها شکل میگیره .

اگر من دل بسوزونم فردا یه نفر دیگه دلش برام میسوزه‌.

هدف اگاه کردن اونایی هست که اطلاع ندارن.

اینه عملی که خود لیون بارها بارها انجام داده

البته ناگفته نمونه قطعاتی که رقیب وارداتی نداره اینقدر توش چپاول میشه.

هیچ ایرادی نداره سیستم خرابه

شرکت رسمی کورسیر سیستم سالمی داره کافیه ایمیل بزنی به شرکت اصلی

نمونه این رو با پاورهای .... انجام دادن

هدف بازم هم میگم اطلاع رسانی برای دوستانی هست که اهل تحقیق کردن نیستن.

و از همه مهمتر طرفداری و خرید محصولاتی که قیمت و فروش سالمی دارن.

ویرایش شده توسط car20pc.ir
لینک به دیدگاه

1 اینجا خاورمیانه هست وقتی شرکتی جنس رو میخره از هر کسی نمیتونه بخر از نمایندگی کورسیر میخره و اونا هم تعرفه ی قیمت برای هر کشوری دارن و قیمت برای کشورهای داخل خاورمیانه بالاتر

2 هزینه ی حمل و نقل واقعا زیاد

3 آب های دریای خلیج فارس به اصطلاح ناامن و بیمه ی زیادی میگیرن برای حمل و نقل دریایی

4 هزینه ی حمل و نقل داخل ایران زیاد

5 گمرک بسیار بالا در ایران

کلا همه ی این ها رو در نظر بگیرید خیلی هم این قیمت ها دور از ذهن نیست

صد البته کیس هایی که شما ذکر کردید فکر کنم وزن های متفاوتی داشته باشند به همین دلیل قیمت ها متفاوت در میان

1.نظارت وجود نداره.مشتری با خریدن جنس گران باعث پر رو شدن این دلال ها میشه. من خودم بجای 760 کیس ز7 گرین گرفتم به قیمت 380ت،که کار همون کیس 900 تومنی کورسیر رو انجام میده و با 600 تومنی که موند ssd  و هارد 4ترا گرفتم.بزار بگن نوبه!اگه خرید اگاهانه نوب بودنه اره من نوبم.اونایی که بی پروا و بدون توجه به قیمت خرید میکنن،از جیب پدر بزرگوار ارتزاق میکنن،طرف صحبتم با اونا نیست.

و ....

کلام پایانی:

خیلی دور از ذهن حرف شما

1 تخفیف کارت های گیگابایت از خود شرکت آواژنگ بود و تمامی شاید های فروش تخفیف ها را اعمال کردند

2 قیمت هلی زوتک در بیشتر فروشگاه ها یکسان

3 مشکل از شرکت پشتیبانی نیست که گرون میفروش شرکت ها اکثرا یک درصد سود خاصی دارند مثلا میگن روی این جنس ها پنج درصد سود خالص میخوایم و در آخر این سود به قیمت نهایی اعمال میشه ولی هزینه های زیادی وجود داره که باید انجام بشه تا یک کالا به تهران برسه

لیون کادر بسیار بزرگی داره و البته فروش بسیار خوبی نسبت به فروشگاه های و همینطور بعد از قرار دادن تمامی اینذمطالب و... اعتماد مشتری رو بیشتر کسب میکنند و قاعدتا فروش بیشتری میکنن (بحث فقط بحث آگاه کردن مردم نیست البته نمیگم کار بدی میکنند ولی میگم نسبت به هزینه ای که میکنند سود خوبی هم در میارن از این کار)

لینک به دیدگاه

1 اینجا خاورمیانه هست وقتی شرکتی جنس رو میخره از هر کسی نمیتونه بخر از نمایندگی کورسیر میخره و اونا هم تعرفه ی قیمت برای هر کشوری دارن و قیمت برای کشورهای داخل خاورمیانه بالاتر

2 هزینه ی حمل و نقل واقعا زیاد

3 آب های دریای خلیج فارس به اصطلاح ناامن و بیمه ی زیادی میگیرن برای حمل و نقل دریایی

4 هزینه ی حمل و نقل داخل ایران زیاد

5 گمرک بسیار بالا در ایران

کلا همه ی این ها رو در نظر بگیرید خیلی هم این قیمت ها دور از ذهن نیست

صد البته کیس هایی که شما ذکر کردید فکر کنم وزن های متفاوتی داشته باشند به همین دلیل قیمت ها متفاوت در میان

خیلی دور از ذهن حرف شما

1 تخفیف کارت های گیگابایت از خود شرکت آواژنگ بود و تمامی شاید های فروش تخفیف ها را اعمال کردند

2 قیمت هلی زوتک در بیشتر فروشگاه ها یکسان

3 مشکل از شرکت پشتیبانی نیست که گرون میفروش شرکت ها اکثرا یک درصد سود خاصی دارند مثلا میگن روی این جنس ها پنج درصد سود خالص میخوایم و در آخر این سود به قیمت نهایی اعمال میشه ولی هزینه های زیادی وجود داره که باید انجام بشه تا یک کالا به تهران برسه

لیون کادر بسیار بزرگی داره و البته فروش بسیار خوبی نسبت به فروشگاه های و همینطور بعد از قرار دادن تمامی اینذمطالب و... اعتماد مشتری رو بیشتر کسب میکنند و قاعدتا فروش بیشتری میکنن (بحث فقط بحث آگاه کردن مردم نیست البته نمیگم کار بدی میکنند ولی میگم نسبت به هزینه ای که میکنند سود خوبی هم در میارن از این کار)

میگن طرف مظلوم رو بگیر تا خداوند بهت رحم کنه

اولا اینجا هیچ بحثی نیست،یه سایت کورسیر داریم قیمت ها و مدل ها مشخص وقتی میبینی مثلا هر دو مدل یه قیمت خریداری میشه بعد میان اینجامیگن حیفه اینو بدیم 100 تومن اونو بدیم 300 تومن در صورتی که هر دو رو به قیمت 50 تومن خریدن

این یعنی چی از نظر شما ،راضی میشی ازت اینطور پول بگیرن ؟

خب اگر اطلاع داشته باشی نمیزاری پولت ریخته بشه دور

پس هدف فقط اطلاعات داشتن بچه ها فرم هست یه وقت باب میشه یه جا دیگه من از یه چیز خبر دار میکنن و این هیچ ایرادی نداره.شما هم شرکت کن تابقول دوستمون سیستم سالم داشته باشیم ،

از طرفی گرون فروشه جرات نمیکنه به مردم بدبخت گرون بفروشه

چون همه مطلع شدن

دوست من مطمىن باش هر کی براش مضرر باشه و ضرر کنه وارد نمیشه ،از طرفی 70 درصد کاربرهای فرم به قولی خودشون قطعه فروش هستن مثل... و خیلی ها شک نکنن ،این وسط دودش میره چشم چهارتا دانشجو و محصل و کارگر مصرف کننده شما هم کمک کن یه طرف قالی رو بگیر یه تکونی بده گردو خاکش در بیاد[emoji4]

ویرایش شده توسط car20pc.ir
لینک به دیدگاه

والا بنده تا حالا کلا کیس Corsair برای کسی نبستم چون اینقدر قیمتش نجومی هستش که صرفه نداره در هیچ رنج قیمتی حتی شده کیس های رده بالا باشن ولی از CM بودن و نه از Corsair...شما خودت یه نگاه بکن Spec-1 که قیمت 50 دلاری (الان 40 دلار) داخل ایران بالای 320 تومن وارد شد و الان با تخفیف ویژه قیمتش به 281 رسیده...از طرفی هم Dukase با قیمت 60 دلاری وقتی وارد بازار شد 210 قیمت داشت و الان به 179 رسیده (قیمت ثابق Kendomen) و توی این مدت محدودی که وارد بازار شده فروش خیلی زیادی داشته...هم این کیس و هم کیس Kendomen...

من وقتی خبر از محصولات جدید Corsair میشنوم اصلا حتی سرمم بلند نمی کنم چون اینقدر قیمت هاش فضایی هستش که ارزش جنس خوب و دیزاینش رو پایین میاره....

شما اگه داخل لیون بر اساس پرفروش ترین ها کیس ها رو ست کنید کیس های گیرین و دیپکول در 6 تای اول هستن( توجه کنید به اینکه نسبت زمانی ورود کیس های دیپکول نسبت به گیرین خیلی کوتاه تره بوده) و 16مین کیس پر فروش Spec 1 هستش...قیمت مناسب و امکانات مناسب کیس های Deepcool به یکی از پر طرفدار ترین برند های بازار تبدیلش کرده.چون مشتری خواهان جنس خوب،امکانات با قیمت کمتر هستش...از طرفی کیس های Corsair اگرچه کیفیت و امکانات دارند اما قیمت های خیلی بالایی دارند. پس خریدارهای خاصی دارن که به شخصه میان می گن من این کیس رو می خوام 100 در 100.بنابراین مشتری محدود، تقاضا کالای محدود،بازار محدود و در نتیجه قیمت های بالا...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

مشتری محدود، تقاضا کالای محدود،بازار محدود و در نتیجه قیمت های بالا...

درود

همه چیز درسته، فقط علت و معلول رو جابجا نوشته ای. قیمت بالا علت مشتری محدود ه.

لینک به دیدگاه

درود

درود

دقیقا همه دوست دارن جنس خوب و باکیفیت استفاده کنند ولی وقتی قیمت ها رو میبینن عقب می کشن چون جیب ملت خالیه. تحریم فقط یه شایعه است برای سر کیسه کردن ملت بیچاره.چطوره توی تحریم نفت میفروشن بعد 4 تیکه قطعه pc نمی تونن وارد کنن(اصلا مگه تحریم ها شامل قطعات pc هم میشد :-?   (

لینک به دیدگاه

من اون اولم گفتم تخت جمشید دزده...از همون اول قیمتای نجومی وارد کرد محصولاتشو فکر کرد خبریه...کیس 760 رو اورده بود 900 تومن...خو اگه نمایندگی هستی عین آدم وارد کن...نیستی بیخیال کورسیر شو..این دزدی ها چیه تو روز روشن؟خوبه عده کثیری از افرادی که اینجور محصولات رو میخرن(به جز اونایی که پولشون از پارو بالا میره) یه کمی اطلاعات دارن و میرن قیمت دلاری هم میبینن مثل خود من بعدش نمیخرن وقتی همچین وضعیه...

من که از وقتی که تخت جمشید شده نمایندگی رسمی! کورسیر دیگه محصولات کورسیر رو نخریدم...مال خودشون...

لینک به دیدگاه

داداش شما هم دله خوشی داری به خدا...سعی کن به مشکلات بزرگتر فکر کنی...کیس هم آخه شد موضوع برای نگرانی؟؟؟؟پرایدی که کلا هزینه ساختش 2-3 میلیون هم نمیشه دارن 20 میلیون میفروشن حالا شما دنباله قیمت کیس هستی؟؟؟ :-? :eek: تو اینجور خریدهای جزیی فقط بخر و به هیچ چیز دیگش فکر نکن.چون اولا کاری از دستت بر نمیاد ثانیا خریدت کوفتت میشه...

لینک به دیدگاه

واقعیتش شما دارید همش میگید سایت کورسیر سایت کورسیر یک سوال جالب داشتم چه چیزی هست که توی ایران هک قیمت خارج باشه (کالای فیزیکی)

طرف مظلوم رو میگیرم ولی شما دارید یک طرف قضاوت میکنید

مشکلات بیشتر مشکل کشور که جنس ها آنقدر گرون میشند

هر کسی ذره ای از وارد کردن محصول اطلاع داشته باشه میدونه که وضع وحشتناک هست

1 حمل و نقل دریایی گرون نیست ولی بیمه برای فرستادن تا ایران گرون بدلیل ناامنی

2 اینجا خاورمیانه هست و قیمت ها معمولا 10 تا 20 درصد گرون تر از بقیه ی جاها هست

3 خدا کنه پاتون به گمرک باز نشه که بدبخت میشید کلی زیرمیزی و... باید بدید تازه معلوم نیست کالا کی از گمرک در بیاد

4 بسیاری موارد دیگه

تمامی مسائل رو تقصیر یک شرکت نندازید اول تمامی جنبه ها رو بسنجید بعد صحبت کنید

قیمت ها باید جهانی باشند شما میگید یک سوال دارم مثلا قیمت جهانی یک کیس 100 دلار کیس 10 کیلو هست

یک شرکت 90 دلار کیس رو از کمپانی میخره کمپانی توی خارج بهش تحویل میده همون کیس قیمت بیمه و حمل و نقلش تا ایران حداقل 50 دلار میشه بعد میرسیم به گمرک از گمرک ایران هم همه خبر دارند کلی زیر میزی و... میشه 50 تا هزینه ی حمل و نقل و بیمه تا تهران هم روی همون هزینه ی گمرک حساب کنیم که باز هم بیشتر میشه

حالا هزینه و حقوق افراد مشغول به کار در شرکت و هزینه ی گارانتی رو هم حساب نکنیم

تا اینجا شد 190 دلار که صد درصد بیشتر از این میشه

حالا به نظر شما شرکت میتونه کیس رو به قیمت 100 دلار بده دست مردم؟

یل حداقل باید 210 تا 220 دلار بده؟

شما که میگید هزینه ی کیس های کورسیر همه جا یکسان اصلا اطلاع دارید وقتی میخواید خرید کنید توی سایت میزنه برای کدوم کشور و براساس هزینه ی حمل و نقل قیمت نهایی رو به شما میده که هزینه ی حمل و نقل؟ میتواند برید حساب کنید چقدر تفاوت داره

تازه اونا هزینه ی گمرک هم ندارند دریاهاشون هم کاملا امن

تاره خیلس نزدیک تر هم هستند به کشور سازنده ولی کلی هزینه ی حمل و نقل میدن

لینک به دیدگاه

اختلاف قیمت این دو مدل هم به دلایل زیر

1 اختلاف وزن نیم کیلویی

2 حجم جایی که کیس 780 در یک کانتینر میگیره خیلی بیشتر

D W H

9.70و 22.2 و 22.40 برای 760t

11.30 و 25.10 و 23.70 برای 780t

لینک به دیدگاه

کیس های Corsair نسبت به بقیه کیس ها توی ایران کمی گرون تر وارد شدن درست

ولی شما بهتر جایی گیر دادن به وارد کننده به گمرک ، قیمت بالا دلار و تورم گیر بدی که 3 دلیل اصلی گرون بودن همه قطعات کامپیوتر در ایران هستن.

درست الان یه قطعه 100 دلاری قیمتش 450 تومن هست اگر وارد کننده با انصاف بخواد همین قطعه رو بیاره میشه 400 تومن ولی مشکل اصلی جایی دیگه ای هست.

و در رابطه با واردات قطعات کامپیوتر در ایران ما دستمون به هیچ جایی بند نیست

حرفی بزنی میگن :  میتونم وارد میکنم به هر قیمتی بخوام میدم!

تنها کاری که از دست مردم بر میاد نخریدن هست که هیچ وقت هم اجرا نشده.

این خط این نشون با زدن این تاپیک یا 10 تا تاپیک مثل این توی انجمن های دیگه شما انتظار نداشته باشید 1% تفاوتی در روند قیمت گذاری ایجاد بشه.

شاید بخاطر حرف هام بهم منفی بدید ولی این واقعیته و قطعا تلخ.

مگه گیرین نبود؟ تاپیک هم زده شد مسئول R&D هم امد گفت : "بخاطر X ، Y و.. هست که گرون شده ."  قیمت ها هم همونی که بود ، موند و ارزون نشد ،  کیبورد 700k که اوایل ورود 380 بود  بعد شد 440 و الان 480  همون 480 باقی مونده.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

واقعیتش شما دارید همش میگید سایت کورسیر سایت کورسیر یک سوال جالب داشتم چه چیزی هست که توی ایران هک قیمت خارج باشه (کالای فیزیکی)

3 خدا کنه پاتون به گمرک باز نشه که بدبخت میشید کلی زیرمیزی و... باید بدید تازه معلوم نیست کالا کی از گمرک در بیاد

4 بسیاری موارد دیگه

قیمت ها باید جهانی باشند شما میگید یک سوال دارم مثلا قیمت جهانی یک کیس 100 دلار کیس 10 کیلو هست

یک شرکت 90 دلار کیس رو از کمپانی میخره کمپانی توی خارج بهش تحویل میده همون کیس قیمت بیمه و حمل و نقلش تا ایران حداقل 50 دلار میشه بعد میرسیم به گمرک از گمرک ایران هم همه خبر دارند کلی زیر میزی و... میشه 50 تا هزینه ی حمل و نقل و بیمه تا تهران هم روی همون هزینه ی گمرک حساب کنیم که باز هم بیشتر میشه

شما که میگید هزینه ی کیس های کورسیر همه جا یکسان اصلا اطلاع دارید وقتی میخواید خرید کنید توی سایت میزنه برای کدوم کشور و براساس هزینه ی حمل و نقل قیمت نهایی رو به شما میده که هزینه ی حمل و نقل؟ میتواند برید حساب کنید چقدر تفاوت داره

درود

من آگاهی دقیقی از کسب‌و‌کارهای اینچنینی ندارم.

علت چی‌ه که کبسهای coolermaster , xigmatek,Aerocool, deepcool ، دست کم اون مواردی‌ش که من سرو کار داشته‌ام، قیمت نزدیک به قیمت جهانی دارند و برای corsair اینطور نیست؟ فکر کنم فرایند خرید و انتقال و واردات کمابیش یکسان باشه.

لینک به دیدگاه

جالب اینه وارد کننده های غیر رسمی از رسمی ارزون تر میدن.

در صورتی که گرون تر میخرن.

لینک به دیدگاه

جالب اینه وارد کننده های غیر رسمی از رسمی ارزون تر میدن.

در صورتی که گرون تر میخرن.

فروشنده های غیر رسمی قاچاقی وارد میکنند و از دبی وارد میکنند

درود

من آگاهی دقیقی از کسب‌و‌کارهای اینچنینی ندارم.

علت چی‌ه که کبسهای coolermaster , xigmatek,Aerocool, deepcool ، دست کم اون مواردی‌ش که من سرو کار داشته‌ام، قیمت نزدیک به قیمت جهانی دارند و برای corsair اینطور نیست؟ فکر کنم فرایند خرید و انتقال و واردات کمابیش یکسان باشه.

والا درست نمیدونم سیاست های هر شرکتی رو میتونه بستگی به منطقه ای که بار رو از شرکت تحویل میگیرند ربط داشته باشه

ولی در کل بنده که از خدمات تخت جمشید راضی هستم

لینک به دیدگاه

درود

آخه Corsair مشتری خاص داره...مشتری معمول اگه بهش گفتی برای شما هزینه ی کیستون بیشتر ا ز 200 تومن می شه می گه نمی خوام اصلا! یه Viera یا TSCO برام ببندید!اما مشتری  Corsair مشتری خواصی هستش که می گه من این کیس رو می خوام اگرچه قیمتش بسیار بالاست...بنابراین شرکتی مثل تخت جمشید اطلاع داره که قسمت کوجکی از بازار رو در دست داره پس یه تعداد محدود وارد می کنه قیمتش رو بالا می زنه و چون می دونه مشتری های خواص خودش رو داره و می دونه که می تونه موجودی محدودی که داره با اون قیمت بفروشه به خودش زحمت قیمت پایین تر یا افزایش موجودی نمی ده.شرکت های وارد کننده 2 روش برای سود کردن دارن 1-خرید عمده و تعداد بالا و سود کردن به وسیله ی فروش زیاد که این کار نیازمند داشتن قیمت رقابتی و منصفانه هستش(کاری که DeepCool می کنه در ایران) 2- واردات جنس های خواص به صورت محدود که این جنس ها مشتری خاص خودشون رو دارن که توی این روش سود رو از طریق قیمت بالا و محدود بودن جنسشون بدست میارن(کاری که Corsair می کنه در ایران)...علت دیگه مربوط به تعداد خریده.در خرید عمده شما هر چقدر تیراژ خریدتون بالاتر باشه از اون کارخونه قیمت اولیه ای که پاتون حساب می کنن پایین تر می یاد.مثلا من اگه وارد کننده باشم و بخوام 200 عدد کیس Dukase وارد کنم قیمت رو برام 55 دلار روی هر کیس می زنه...اما اگه 1000 عدد Dukase خواستم وارد کنم قیمت هر کدوم رو 40 دلار پام حساب می کنه....1500 بخرم دونه ای 30 دلار یا شاید 50 تا کیس رایگان روش بدن...پس طبیعتا به میزان خرید اون شرکت از کارخونه ی اصلی هم مربوط می شه و اینکه اون شرکت چطور می خواد سودشو بدست بیاره.درسته اگه قیمت Corsair پایین بود صد در صد مشتری های زیادی جمع می کرد ولی شرکت تخت جمشید خودش تصمیم گرفت که قیمت بالا با مشتری های کمی داشته باشه و در عوض از روی فروش محدودش سود کنه.

لینک به دیدگاه

درود،

دوستان شاید درست نباشه من اینجا پست بدم ولی چندتا نکته رو بگم که البته فقط نظر شخصیه خودمه...

عزیزان نمی دونم چرا ولی از 10 سال پیش هم توی اینترنت بوده ولی جدیداً خیلی زیاد شده که به وارد کننده ها و تولید کننده های کالا ها اینجور نقدهای تند و بعضاً غیر فنی داده می شه.

شما نظرتون رو فقط از دید خودتون می دید و نتیجه گیری اشتباه می کنید. برای مثال برای واردات کیس وزن بسیار بسیار مهم هستش، وزن ها بازه دارن، مثلاً 5 تا 10 کیلو 20 دلار گمرک می خوره، 10 تا 15 کیلو 35 دلار گمرکش می شه، و چند گرم و کیلو اینور و اون ور می تونه 50 هزار تومن توی قیمت یک کیس تاثیر مستقیم بگذاره.

دومین نکته تعداد کیس ها و رنگ اون هاست، معمولاً اینجور وارد کننده ها مثلاً از کیس X که رنگ متعارف داره و خوش فروشه 100 تا میارن و از کیس Y که رنگ خاص داره و مشتری خاص هم داره 1 دونه میارن و اگر فروشنده رنج قیمتی جدا برای محصولاتش داشته باشه برای کالای خاصش بایستی سود بیشتری در نظر بگیره.

من طرفداری شرکت تخت جمشید رو نمی کنم، فقط دارم می گم اینقدر تاپیک های تخریبی برای تولیدکننده ها و وارد کننده های سخت افزارها نزنید(منظورم داخلی ها هستند، نه اینتل و AMD و ...) 

قطعاً نقدها می تونند تا جایی سازنده باشند ولی فردایی رو بدون تخت جمشید، گرین، آواژنگ، ماتریکس و ... فرض کنید. فقط فرض کنید چه اتفاقی ممکنه بدون این شرکت ها بیفته. هر شرکتی یک سیاستگذاری برای قیمت هاش داره، شما اگر کالایی رو نمی تونید با قیمت دلخواهتون بخرید، به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی، با زدن تاپیک های تخریبی چیزی درست نمی شه. بایستی دنبال دلیل بگردید، نه اینکه بگید فلان شرکت دزده و ...

@};-

لینک به دیدگاه

کیس های Corsair نسبت به بقیه کیس ها توی ایران کمی گرون تر وارد شدن درست

ولی شما بهتر جایی گیر دادن به وارد کننده به گمرک ، قیمت بالا دلار و تورم گیر بدی که 3 دلیل اصلی گرون بودن همه قطعات کامپیوتر در ایران هستن.

درست الان یه قطعه 100 دلاری قیمتش 450 تومن هست اگر وارد کننده با انصاف بخواد همین قطعه رو بیاره میشه 400 تومن ولی مشکل اصلی جایی دیگه ای هست.

و در رابطه با واردات قطعات کامپیوتر در ایران ما دستمون به هیچ جایی بند نیست

حرفی بزنی میگن :  میتونم وارد میکنم به هر قیمتی بخوام میدم!

تنها کاری که از دست مردم بر میاد نخریدن هست که هیچ وقت هم اجرا نشده.

این خط این نشون با زدن این تاپیک یا 10 تا تاپیک مثل این توی انجمن های دیگه شما انتظار نداشته باشید 1% تفاوتی در روند قیمت گذاری ایجاد بشه.

شاید بخاطر حرف هام بهم منفی بدید ولی این واقعیته و قطعا تلخ.

مگه گیرین نبود؟ تاپیک هم زده شد مسئول R&D هم امد گفت : "بخاطر X ، Y و.. هست که گرون شده ."  قیمت ها هم همونی که بود ، موند و ارزون نشد ،  کیبورد 700k که اوایل ورود 380 بود  بعد شد 440 و الان 480  همون 480 باقی مونده.

جناب آتر یک شبه نمیشه کوه تکون داد...نه مشکل رو می شه با دور زدن کوه حل کرد نه می شه کوه رو کلا با خاک یکسان کرد.(ما نه می خوایم این شرکت ها از بین برن و نه می خوایم این شرکت ها از ما سواری بکشن!)ما کم کم صرف چند وقت شاید یکی دو سال و شاید بیشتر اینقدر اعتراض و اطلاع رسانی و بحث می کنیم تا از میون این کوه بلاخره یه جاده ای بسازیم(این جاده یعنی یه قیمت منصفانه که هم شرکت سود کنه،هم فروشنده سود کنه و هم خریدار بهش فشار نیاد)...ما برای درست کردن وضعیت قیمتی برخی از کالا های بازار کامپیوتر شاید 300 تا تاپیک دیگه مثل این لازم داشته باشیم...تاپیک ما برای گرین همچین هم بی تاثیر نبود کیس Z7 قیمتش کمی سقوط کرد و به زیر 400 تومن رسید و شد 399 تومن.....با تفاوت هزار تومن زیر 400 تومن!...این خودش یه شروعه...اگه فردا گرین دوباره شروع به دادن قیمت های منصفانه و خوب کرد چرا نخریم؟ بعضی از محصولاتشون هنوزم قیمت خوبی داره مثل فن های Cougar فن 15 دلاری رو 37 تومن میفروشن چرا نخریم؟...جنسی رو که به قیمت خوب میدن چرا نخریم؟ ما نخریم یکی دیگه می خره ما ضرر می کنیم...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

درود،

دوستان شاید درست نباشه من اینجا پست بدم ولی چندتا نکته رو بگم که البته فقط نظر شخصیه خودمه...

عزیزان نمی دونم چرا ولی از 10 سال پیش هم توی اینترنت بوده ولی جدیداً خیلی زیاد شده که به وارد کننده ها و تولید کننده های کالا ها اینجور نقدهای تند و بعضاً غیر فنی داده می شه.

شما نظرتون رو فقط از دید خودتون می دید و نتیجه گیری اشتباه می کنید. برای مثال برای واردات کیس وزن بسیار بسیار مهم هستش، وزن ها بازه دارن، مثلاً 5 تا 10 کیلو 20 دلار گمرک می خوره، 10 تا 15 کیلو 35 دلار گمرکش می شه، و چند گرم و کیلو اینور و اون ور می تونه 50 هزار تومن توی قیمت یک کیس تاثیر مستقیم بگذاره.

دومین نکته تعداد کیس ها و رنگ اون هاست، معمولاً اینجور وارد کننده ها مثلاً از کیس X که رنگ متعارف داره و خوش فروشه 100 تا میارن و از کیس Y که رنگ خاص داره و مشتری خاص هم داره 1 دونه میارن و اگر فروشنده رنج قیمتی جدا برای محصولاتش داشته باشه برای کالای خاصش بایستی سود بیشتری در نظر بگیره.

من طرفداری شرکت تخت جمشید رو نمی کنم، فقط دارم می گم اینقدر تاپیک های تخریبی برای تولیدکننده ها و وارد کننده های سخت افزارها نزنید(منظورم داخلی ها هستند، نه اینتل و AMD و ...) 

قطعاً نقدها می تونند تا جایی سازنده باشند ولی فردایی رو بدون تخت جمشید، گرین، آواژنگ، ماتریکس و ... فرض کنید. فقط فرض کنید چه اتفاقی ممکنه بدون این شرکت ها بیفته. هر شرکتی یک سیاستگذاری برای قیمت هاش داره، شما اگر کالایی رو نمی تونید با قیمت دلخواهتون بخرید، به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی، با زدن تاپیک های تخریبی چیزی درست نمی شه. بایستی دنبال دلیل بگردید، نه اینکه بگید فلان شرکت دزده و ...

@};-

درود آقا پوریا

توی کشور ما از هر کسی و چیزی انتقاد کنی، با می‌شه توهین به مقدسات یا تخریب. باید پلهایی باشه تا مصرف کننده و مغازه‌دار و واردکننده بتونن با هم ارتباط داشته باشند. یکی‌ش همین انجمنها هست که بد نیست شرکتهای بزرگ هم درش حضور پیدا کنند. مصرف کننده وقتی ابهامی براش پیش می‌آد کجا مطرح کنه و پاسخ بگیره؟ دست کم اینجا با هم اندیشی ممکنه توضیحی یافته بشه، این وسط چند تا نق هم طبیعی هست و نباید پرسش اصلی رو تحت‌الشعاع قرار بده. ما نمی‌خوایم و نمی‌تونیم تخت جمشید و الخ رو تعطیل کنیم. قصد من و برخی از دوستان از ورود به این بحثها ترویج و معرفی کسب‌وکار منصفانه است.

لینک به دیدگاه

داداش شما هم دله خوشی داری به خدا...سعی کن به مشکلات بزرگتر فکر کنی...کیس هم آخه شد موضوع برای نگرانی؟؟؟؟پرایدی که کلا هزینه ساختش 2-3 میلیون هم نمیشه دارن 20 میلیون میفروشن حالا شما دنباله قیمت کیس هستی؟؟؟ :-? :eek: تو اینجور خریدهای جزیی فقط بخر و به هیچ چیز دیگش فکر نکن.چون اولا کاری از دستت بر نمیاد ثانیا خریدت کوفتت میشه...

من راجب علاقه ام نوشتم ،کلا به اتومبیل کاری ندارم و علاقه هم ندارم

صحبت سر قیمت های تخت جمشید هست که واسه خدمات حتی یه پیچ اضافه نداره

بعد قیمت میگذاره با سلیقه خودش

بعضی از دوستان راجب کیفیت صحبت میکردن

بخدا بین گرین ،دیپ کول ،کورسیر،ایرکول ،انرمکس از نظر جنس هیچ تفاوتی ندارم

مگر برسر طراحی و امکانات فرقی داشته باشن

حرف سر این هست که دو تا قطعه مشابه که به فرض یکی چپه یکی راست چرا باید تفاوت قیمت باشه در صورتی که سایت رسمی یه قیمت گذاشته برا فروش

حالا شما راجب پراید گفتی ،در مورد قیمت کاذبش هیچ کاری نکردی و الان حاضری یکی بخری

مهم اینه که نخزی ،یا اطلاع رسانی کنی همه بدونن

تخت جمشید در مورد ssd هاش هم همینطوری عمل کرد و ssd که هر دو مال ساخت سامسونگ هست با ظرفیت و مشخصات یکسان بخاطر تفاوت ارم وبرچسب قیمت متفاوت گذاشته باز هم در صورتی که سایت اصلی قیمت یکسان داره

پاور هاش هم هیچ تفاوت خواصی با مدل های جدید گرین نداره.اما میگی چرا قیمتش زیاده میگه اینا چون وارداتی هستن گرونن ،خب مگه پاورهای گرین با مال شما یکسان نیست و یه جاساخته نشده ؟؟؟؟؟

4 بسیاری موارد دیگه

برادر این مال خرید یه دونه ایی هست

نه کورسیر که پاره کرده من نمایندگی رسمی کورسیر م و‌کورسیر بخر با تخت جمشید

مهم اینجاست شعار میده یه نفع مصرف کننده اما غیر عمل میکنه

ایا تفاوتی بین من و نماینده رسمی یه شرکت هست یا نه اگر تفاوتی نیست چرا باید بابت گارانتی و اسم تخت جمشید پول اضافی بدیم

در صورتی که هیچ خدماتی نداره

خب بدون تخت جمشید خرید ارزونتر تموم میشه

اینو جایی میگم که حداقل از 10 تا محصولش استفاده کردم ،هم کیس و هم قطعات دیگه _سابقه فروشش هم هست بنگرید

خب زخم خوردم که میگم ،دیدم و میگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این تخت جمشید اخر یه چیزیش میشه

تا هفته پیش ارزونترین مدل صندلی ها رو میگفتن از 900 شروع میشه

الان میگن ارزونترین مدل 980 تومن

این 80 تومنه از کجاش افتاده خدا میدونه

قیمتها رو روی سایتشون زدن میتونن دوستان ببینن :eek: :eek: :eek:

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

اختلاف قیمت این دو مدل هم به دلایل زیر

1 اختلاف وزن نیم کیلویی

2 حجم جایی که کیس 780 در یک کانتینر میگیره خیلی بیشتر

D W H

9.70و 22.2 و 22.40 برای 760t

11.30 و 25.10 و 23.70 برای 780t

رو همه محصولات زده مدین چین

از امریکا نمیاد که این همه تفاوت قیمت داره

Ssd

چی اینا هم تفاوت قیمت داره

خب کورسیر چرا تفاوت قیمت لحاظ نکرده یعنی مال اونا سبکتره

یعنی هیچ تخفیف یا مزایای خواصی برای نماینده رسمیش نداره که

نمایندگی نتونه از پسش بر بیاد بعد بره قیمت ها رو زیاد کنه

و نام شرکت کورسیر رو خراب کنه وبازارش رو خراب کنه تو ایران

خب این نمایندگی یا ...

لینک به دیدگاه

آقا همه رو یه قیمت بزنه خوشکل هاش رو میبرن بقیه رو دست باد میکنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...