رفتن به مطلب

آموزش پله پله تنظیم تایمینگ رم برای پلتفورم AMD

Recommended Posts

• کاربر ویژه

شرمنده دوست عزیز شما سیتمتون اینتله یا AMD ؟

دوستان من تخصصم تو کار با پلتفورم AMD وتنظیم تایمینگای AMD هست( 12 سالی هست AMD کار میکنم )و تو عنوان تاپیک هم اشاره کردم که این اموزش برای AMD هست . شاید بگم از زمان Celeron با اینتل کار نکردم و مخصوصا سری i7 و ,i5 تا به حال باهاشون از نزدیک کار نکردم و فقط به صورت تئوریک و خیلی محدود با بایوس i7 اشنایی دارم .

بعضی دوستان هم که میپرسن من به صورت تئوریک ممکنه بدونم ولی در کل اینتل مخصوصا سری 1366 و 1156 و 1155 خارج از حیطه تخصصی من است.اگر خودتون با بایوس اشنایی دارید من میتونم کمکتون کنم در غیر این صورت کمکی از دست من برنمیاد.

سیستم من AMD هست

CPU :955

RAM:4GB 1333 SUPER TALENT

MAIN:MSI 770-C45

VGA :5870

و.........

لینک به دیدگاه

• ارسال 225
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوب من یک سرچ کردم مثل اینکه این برد یک خورده روشش فرق میکنه. شما اون فاکتور ولتاژت خاکستری رنگ هست و نمیتوی روش عدد بزنی ولی میتونی با + و - ولتاژو کم و زیاد کنی. روش کلیک کن و + و - استفاده کن. شما ولتاژو رو 1.6 بزار و تایمینگهایی که گفتم رو تست کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر مجدد از راهنمایی خوب شما

من نگاه کردم چیزی جز خود ولتاژ رم که 1.5 زده ندیدم که عدد باشه همه دیگه اوتومات تایین میشه!!!!

یه چیز دیگه vtt و vdimm مخفف چی هستند من که همچین چیزی پیدا نکردم در بایوسم!!!

یه سوال دیگه در شکل پایین 88 و 36 چی هستند و من می تونم اون ها رو کم کنم... و چرا واسه من زده 10700و667 به جای و80012800 البته اگه درست گفته باشم منظورمو؟؟؟؟

xs1ql28s3x5rgski3d2z.pngeveaqe5yjqqp0tsdyek7.png

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

من رم رو اینجوری تنظیم کردم7.7.7.21 با ولتاژ 1.6 که فکر کنم استاندارد باشه.تست هم مشکلی نداشت.چند تا بازی هم تست کردم مشکلی نداشت.فرکانس رم رو دستی روی 1333(667) ست کردم.درست انجام دادم؟؟؟؟؟؟؟/

post-5472-064158500 1296586335_thumb.jpg post-5472-071206100 1296586396_thumb.jpg

در ضمن این t1 رو من پیدا نکردم کجاست...اون تست رو که باید چند تا پنجره باز کنیم رو چند دقیقه باید بزارم؟؟

ویرایش شده توسط prong
لینک به دیدگاه

من رم رو اینجوری تنظیم کردم7.7.7.21 با ولتاژ 1.6 که فکر کنم استاندارد باشه.تست هم مشکلی نداشت.چند تا بازی هم تست کردم مشکلی نداشت.فرکانس رم رو دستی روی 1333(667) ست کردم.درست انجام دادم؟؟؟؟؟؟؟/

post-5472-064158500 1296586335_thumb.jpg post-5472-071206100 1296586396_thumb.jpg

در ضمن این t1 رو من پیدا نکردم کجاست...اون تست رو که باید چند تا پنجره باز کنیم رو چند دقیقه باید بزارم؟؟

بله کاملا درست انجام داید ...

کنار 1t تو همون CPU-z زده دقیقا اسم اپشنش چیه . یا CR میزنه یا command rate . تو بایوس بگردید حتما پیدا میشه . اپشنهای توی بایوس رو خیلی خوب چک کنید چون تاثیر 1t نسبت به 2t زیاده. شما قبل از اینکه تست اخر رو شروع کنید حتما 1t رو ست کنید بعد تست کنید.

تست اخر وقتی همه پنجره ها رو استارت کردید بالای پنچره ها یک درصدی نمایان میشه شروع میکنه به بالاتر رفتن . وقتی همه به 250% رسیدن و اروری نگرفتید یعنی پایدار هستید .

اگر با 1t هم بتونه رو همون 7-7-7-21 و ولتاژ 1.6 پایدار بشه برای یک value ram خیلی خوبه ! اگر پایدار نشد 7-8-7-21 رو تست کنید !

۱۷:۴۷ با تشکر مجدد از راهنمایی خوب شما

من نگاه کردم چیزی جز خود ولتاژ رم که 1.5 زده ندیدم که عدد باشه همه دیگه اوتومات تایین میشه!!!!

یه چیز دیگه vtt و vdimm مخفف چی هستند من که همچین چیزی پیدا نکردم در بایوسم!!!

یه سوال دیگه در شکل پایین 88 و 36 چی هستند و من می تونم اون ها رو کم کنم... و چرا واسه من زده 10700و667 به جای و80012800 البته اگه درست گفته باشم منظورمو؟؟؟؟

xs1ql28s3x5rgski3d2z.pngeveaqe5yjqqp0tsdyek7.png

با این ادرس مراجعه کنید . در پست اول تمام فاکتورها و ولتاژهای مربط به پلتفورم 1366 در اون پست به خوبی توضیح داده است . البته به زبان انگلیسی است . اگر نیاز بود به من بگید و لیست تمام اپشنهایی که مخواهید رو هم بگید تا براتون ترجمش کنم. فکر میکنم یک لیست بهتر از توضیح دونه دونه عمل میکنه وشما بایوس سیستمتون بهتر آشنا میشید.

http://www.overclock...tages-mean.html

اون 667-1333 مربوط به چیز دیگست و نگران نباشید . میدونید که سرعت 1333 رم سرعت تعریف شده و استاندارد اولیه برای پلتفورم i7 و همچنین AMD است . ولی جفت این پلتفورمها قادر به ساپورت سرعتهای بسیار بالاتری هستند هم از طریق اورکلاک هم با استفاده از پروفایل XMP ویا افزایش ضریب. اونی که اونجاست فقط معنیش اینه که سرعت استاندارد تعریف شده 1333 است و هیچ ربطی به خود سیستم نداره و خیالتون راحت باشه. کماینکه با تستی که گرفتید با maxmem سرعتتون کاملا برای triple channel 1600 طبیعی بود.

تو عکس هم زده max bandwidth که حالت نمایشی داره فقط !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان خصوصا سالار عزیز

دوتا سوال دارم اول اینکه در بایوس مین من برای اور رم فقط یک گزینه برای اور هست

حالا این گزینه دارای 4 حالت انتخابی هست مثلا برای فرکانس 1600 اگه اشتباه نکنم باید گزینه 4:3 انتخاب بشه ولتاز رو روی 1.67 گذاشتم ولی چرا موقع تست اون نرم افزاری که برای هم پهنای باند وهم نوشتن و رایت مموری هست فرقی با موقعی که روی فرکانس 1333 بود ایجاد نکرد

دوم قسمتی که برای تغییر ولتاز هست به سه رنگ نمایش داده میشه (سفید -زرد- قرمز) تا ولتاز 1.71 سفید هست از1.71 تا2 زرد واز2به بعد قرمز حالا اگه من ولتاز رو تا 1.71 که سفید هست بالا ببرم خطری برای رم هام نداره یعنی میتونم برای تنظیم تایمینگ رم ازش استفاده کنم

post-7332-099470300 1297575808_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام......... من خدمت همه کاربرای عزیز لیون ارادت دارم و شما لطف داری در حق بنده ^^

1.شما موقع تست با CPU-Z در قسمت مموری چک کنید ببنید فرکانس مموری رو 800 مگاهرتز هست یا نه؟؟ 800 معادل همون 1600 هست.

2.در ضمن از اون قسمت بالای بایوس هم عکس بزار تا من کل صفحه رو ببنم. شما باید فرکانس پل شمالی رو هم یک مقدار بالا ببری . این به عملکرد رم بسیار کمک میکنه . NB frequency برای رم بسیار حیا طی هست و اگر رو 2000 نگهش داری باعث ایجاد گلوگاه برای رم میشه. عکس بایوس رو بزار تا من ببنم ایا اپشنش هست یا نه.

برای DDR3 معمولی بدون هیت سینک تا 1.71 اصلا ایرادی نداره و رم هیت سینک دار تا 1.8 هم مشکلی ندارد ولی از 1.8 به بالا برای DDR3 توصیه نمیشه و ولتاژ 2v و بالاتر دیگه اصلا توصیه نمیشه.فقط یک سری رمهای خاص قادر به تحمل ولتاژ 1.9 به بالا هستند و اونا اصلا برای کار دراین ولتاژ طراحی میشن. مثلا یک مدل خاص از Mushkin با ولتاژهای مشابه DDR2 کار میکنه و تا 2V هم ساپورت میکنه ولی برای رمهای معمولی بالای 1.8 زیاده و بالای 1.9 دیگکه میزنه عمر رم خیلی کم میکنه. 2V به بالا هم یعنی خود کشی رو AIR-COOLING

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام یک سوال من عکسهایی از بایوس سیستمم میذارم به ترتیب شماره اگه امکانش هست لطفا توضیح بدید چطور رمها رو اور کنم مین من تا فرکانس 1600 پذیرش داره

1-post-7332-071265700 1297602893_thumb.jpg

این عکس قسمت اول مربوط به تنظیمات اور سی پی یو ورم

2-post-7332-035568100 1297602978_thumb.jpg

این عکس قسمت پایین همون صفحه بالایی هست

3-post-7332-005737000 1297603052_thumb.jpg

این عکس فکر کنم همون قسمت مربوط به پل شمالیه که شما در توضیحاتتون گفتید

4-post-7332-068815000 1297603232_thumb.jpg

این عکس فکر کنم مربوط به قسمت اور رم باید باشه

5-post-7332-026628000 1297603275_thumb.jpg

حالا توی این عکس روی کدام گزینه باید برم

6-post-7332-047588800 1297603396_thumb.jpg

حالا باز در قسمت افزایش فرکانس پل شمالی در عکس بعدی کدوم گزینه رو انتخاب کنم

7-post-7332-041144100 1297603523_thumb.jpg

در ضمن من تا چند مدت می تونم رمها رو در حالت اور نگه دارم در قسمت عکس 2 ولتاز رو روی چند بذارم خطر ناک نباشه ممنون میشم توضیح کامل بدیدمن رمهام هیت سینک داره

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

خوب همه چیز مشخص شد و براتون کامل توضیح میدم چیکار کنید.

اول از همه یک نکته ای رو خدمتتون بگم . اور رم مثل اور پردازنده نیست که بتونی مثلا راحت 1333 رو بیاری رو 1600 و میزان اور رم بسیار کمتره مثلا اکثر 200 مگاهرتز بالتر از فرکانس اصلی است. البته شما ممکنه بتونید با بالاتر بردن تایمینگ تا 1600 برسید و پایدار بمونه !

الان اول تست میکنیم ببنیم میشه 1600 بزنه یا نه !

1. تو همون قسمت رم یک گزینه هست به اسم FSB/DRAM Ratio. از Auto درش بایرید و بزاریدش رو 1:4 تا فرکانس بشه 1600 مگاهرتز. برای ولتاژ هم اول با 1.65 تست کنیدو و اگر نشد برید رو 1.71 .

فعلا کاری به پل شمالی نداشته باشید تا ببنیم اصلا این رم رو 1600 جواب میده یا نه . بهدش میریم سراغ پل شمالی !

برای پایداری حتما با همون برنامه Memtest تست کنید و عدد هایی بدید که کل حجم رم تست بشه ( روش کا رو در صفحه اول توضیح داده شده) . در پایان تست اگر پایدار بود برنامه CPU -Z رو اجرا کنید و تو تب memory برید و بعدش از کل دسکتاب عکس بزارید تا ببینم وضعیت تایمینگها چطوریه ! اگر رو 1600 جواب بده شاید بعدن مجبور بشیم تایمنگا رو دستی تنظیم کنیم چون به صورت اتوماتیک با افزایش ضریب تامینگا زیادی بالا میرن !

------------------

در جواب سوالتون والا اگر ولتاژ معقول باشه جای نگرانی نیست چون کاملا به میزان ولتاژ مربوطه و اگر بشه با ولتاژ استاندارد پایدارش کرد کاملا ایمن است !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سالار عزیز شرمنده که وقت شما گرفته شد من تستهایی که نوشتید رو یکی یکی انجام دادم فکر میکنم جنس رمهای من زیاد کیفیت بالایی نداره با نرم افزارهایی که نوشتید تست کردم با اینکه ولتاز رو تا 1.71 بالا بردم در برنامه تست مموری که رمها رو کاور میده همون اوایل پیغام خطا میده شرمنده ها ولی فعلا تا تعویض رمها از خیر اورش گذشتم ولی تونستم تایمینگ رو روی 24 -8-8-8 به صورت پایدار نگه دارم که همون باعث افزایش مقداری در پهنای باند وزمان تاخیرش از 72ns به 67ns کاهش یافت با اینحال از راهنمایی هاتون ممنونم انشاا.. تجربه شد در دفعات بعدی بکار میبرمشون@};-

لینک به دیدگاه

هر جور که راحتی عزیز...

حالا میرسیم به فرکانس پل شمالی . افزایش فرکانس پل شمالی تاثیر بسیار زیادی در بهبود عملکرد رم داره و هم روی پهنای باند و م روی Latency تاثیر مثبت میزاره. حتی اگر فرکانس رم 1333 باشه باز هم خیلی موثر خواهد بود.

شما روی گزینه CPU/NB Ratio برید و ضریب رو بیارید رو 13 . اینجا فرکانس میشه 2600. همچنین یک خورده احتیاج به افزایش ولتاژ هم خواهیدداشت . برید تو قسمت ولتاژ و CP/NB voltage رو بزارید رو 1.25v . حالا برای تست پایداری برید برنامه Prime95 رو بگیرید و تست Small FFT رو برای 40 دقیقه نجام بدید . اگر پس کرد و هنگ نکرد کاملا پایدار است .

البته این تست پردازنده رو حسابی زیر فشار میزاره شما باید حواستون به دمای پردازنده باشه که بالاتر از 56-57 نره. همچنین دمای چیپست مادربرد رو کاملا زیر نظر داشته باشید که از 60 بالاتر نره ! اگر دیدید بالاتر رفت و پردازنده هم زیادی داغ میکنه کلا بیخیال شید . چون من نمیدونم جریان هوای داخل کیستون چطوره و وضع کولر 955 چطوره این کار رو با دقت انجام بدید . در اخر اگر همه چیز تست شد و مشکلی نبود یک بار در حالت پل شمالی 2000 و یک بار در حالت 2600 تو برنامه Mamemm بنچمارک بگیرید و برام بزارید. برام جالبه بدونم که تاثیر پل شمالی رو رم 1333 چقدرهست. برای رمهای 1600 که خیلی زیاده ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

شرمنده من زیاد همچین وضعیت فن سی پی یوم خوب نیست (منظورم فن استوک هست) وبه علت اینکه بنده ناشی هستم می ترسم خدا نکرده بلایی به سر سیستمم بیارم و از همین قراضه هم بمونم (اینو به این خاطر میگم که من اگه یک روز پای سیستم نشینم روزم شب نمیشه) با این حال خیلی از راهنمایی هاتون ممنونم @};-

لینک به دیدگاه

وظیفه من راهنمایی دوستان است و همیشه انتخابش با خودتونه . شما خودتون بهتر میدونید چی برا سیتمتون خوبه و چی نیست @};- . هر سوال دیگری بود در خدمتم @};-

لینک به دیدگاه

سلام

من به تایمینگ 23-19-5-7-7 رسیدم ولی TRAS رو هرچه پایین میارم ،بازهم سیستم بوت میشه، یعنی از 19 هم پایین تر میاد.

تاثیری داره کمترش کنم؟

47432495824404121154.jpg

ویرایش شده توسط rainman
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من خیلی دنبال یه همچین آموزشی بودم @};-

واقعا تو پست اول خیلی جامع و کامل همه چیز نکته به نکته گفته شده @};-

خیلی عالی بود آقا سالار ، گل کاشتی :p ;)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام خدمت همه دوستان

سالار عزیز یک سوال داشتم

من به تازگی مین بورد سیستممو ارتقا دادم MSI-890FXA-GD70 رمها هم همون رمهای قبلی SUPER TALENT W1333-UX2G8-128-MX8 CL8

حالا بایوسشم رو اپدیت کردم برای تنظیم تایمینگ تنظیمات رو به صورت دستی با همون ولتاز استاندارد خود رم روی 7-7-7-21 قرار دادم وتست هم کردم پایدار بود

اما موقعی که به داخل بایوس قسمتی با عنوان ADVANCE MEMORY-Z اگه اشتباه نکنم میرم هر چهار تا شکاف رم رو با DIMM1 تا چهارمشخصه به هر کدوم از اونا میرم تنظیمات تایمینگ روی 9-9-9-27 هست و پروفایل XMP هم داره و باز تنظیمات در داخل اون به صورت 8-8-8-24 هست

حالا میشه توضیح بدید چرا این طور هست با نرم افزار CPU-Z تنظیمات روی همون حالت دستی که تنظیم کردم هست 7-7-7-21 ممنون@};-

:(

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

همون طور که میدونید در ابتدای معرفی پردازند های فنوم 2 فرکانس 1333 CL9 به عنوان فرکانس استاندارد فنوم 2 معرفی شد . برای همین خیلی از تولید کنندگان مادربرد برای یوسرهایی که فکانس استاندارد رو نمیدونن یک بخشی تو بایوس گذاشتن که فرکانس استاندارد برای DIMM هارو به عنوان رفرنس نوشته که عملا همو 1333 9-9-9-27 هست و فقط جنبه اطلاعاتی داره داره . در واقعیت فرکانسهای بسیار بالاتر هم راحت ساپورت میشوند.

اون پروفایل XMP هم برای اینتل هست که وقتی رمهای با این پروفایل رو روی مادربردهای 1366-1156-1155 میزارید بایوس اون پروفایل رو میخونه و مظابق اون فرکانس - تایمینگ و ولتاژ رو اتوماتیک ست میکنه و شما مجبور نیستی دستی این کار رو بکنی.

اون تایمینگی که شما به صورت دستی تنظیم کردی درسته و برای همین CPU-Z هم اونو نشون میده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون طور که میدونید در ابتدای معرفی پردازند های فنوم 2 فرکانس 1333 CL9 به عنوان فرکانس استاندارد فنوم 2 معرفی شد . برای همین خیلی از تولید کنندگان مادربرد برای یوسرهایی که فکانس استاندارد رو نمیدونن یک بخشی تو بایوس گذاشتن که فرکانس استاندارد برای DIMM هارو به عنوان رفرنس نوشته که عملا همو 1333 9-9-9-27 هست و فقط جنبه اطلاعاتی داره داره . در واقعیت فرکانسهای بسیار بالاتر هم راحت ساپورت میشوند.

اون پروفایل XMP هم برای اینتل هست که وقتی رمهای با این پروفایل رو روی مادربردهای 1366-1156-1155 میزارید بایوس اون پروفایل رو میخونه و مظابق اون فرکانس - تایمینگ و ولتاژ رو اتوماتیک ست میکنه و شما مجبور نیستی دستی این کار رو بکنی.

اون تایمینگی که شما به صورت دستی تنظیم کردی درسته و برای همین CPU-Z هم اونو نشون میده.

خیلی ممنون از پاسختون من الان تایمینگ رو روی 7-7-7-21-24 اگه اشتباه نکنم تنظیم کردم پایدار هم هست ایا در دراز مدت برای رمها یا مادربرد مشکل پیش نمیاد ممنون

لینک به دیدگاه

نه عزیزم ... تا مزتنیکه که در رنج ولتاژ استاندارد بمونید مشکلی پیش نخواهد امد و شما فقط رمتون رو بهینه کردی ^^

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

اگه میشه راهنمایی کنید در مورد این گزینه اول که تو عکس بازه و سایر تنضیمات که بتونم به بهترین تایمینگ برسم.

رمها هم 1600 ADATA سری گیم هست.جالبه ولتاژ رو رمها نوشته 1.55 تا 1.75 ولی رو 1.75 تصویر نمیده و اتوماتیک هم روی 1.50 ست هست.

منتظر راهنماییتون هستم.

post-7048-022227400 1305113402_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بایوس مادبردهای MSI همیشه برای تنظیم تایمینگ رم دردسر ساز بود و باید دنبال اپشنها بگردی. شما به اون timing mod توجه نکن. بگرد دنبال قسمتی که بشه به صورت دستی مقادیر تایمینک رو ست کرد.فکر کنم تو مادربرد شما تو همون بخش اور CPU هست به اسم advanced DRAM CONFIGURATION.

اونو enable کنید و برید داخلش بعد تامینگهای رم رو خواهید دید. اون موقع یک عکس از اون بخش بزارید تا دقیق به شما بگم فاکتورهارو چند باید ست کنید.

در مورد رمتون اگر از سری اول gaming هست و V2 نیست طبیعی هست. سری اول مشکلاتی از قبیل ولتاژ خور نبودن و.... داشتن که تو سری V2 بر طرف شد. البته رمتون مشکلی نداره ولی خوب سری V2 بهبود های زیادی داشت.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

من یه ماژول 4 گیگ رم take Ms با cl8 دارم که بعد تنظیمات 15-6-7-6 رسیدم البته به 15-5-7-6 هم رسید ولی یه جورایی فکر کردم قبلی بهتره

فرکانس هم تغییر ندادم

در حالی که با رم کروشال نتونستم به این زمان برسم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام رم من هم کرسیر 1600 CL9 هست

این هم روی پکش زده فکر میکنید بدون ولتاژ تا چه حدی میشه پایین آورد ؟؟

99530337659878977836.jpg

لینک به دیدگاه

این رو بدونید بدون تغییر ولتاژ روی فرکانس پایه خیلی نمیشه مانوور داد . شما اول 8-8-8-24 تست کنید ببنید اصلا بوت میشه. اگر نشد 8-9-8-24 تست بوت کنید. اگر رو همو 8-8-8-24 بوت شد با نرم افزار memtest کل میزان رم رو تست کنید. اگر ویندوزتون 32 بیتی هست مثلا 4 تا پنجره همزمان از برنامه باز کنید و به هر کدومش یک مقدار از رم رو بدید تا تست کنه تا اینطوری کل میزان رو تست بشه. اگر هیچ اروری تو 200% کاورینگ نگرفتید یعنی استبل هست و میتونید برید برای تایمینگ پایینتر. اگر نبود و ارور گرفتید با تایمینگ 8-9-8-24 تست و همین طور تامینگها رو بالا ببرید تا بدون ارور تست memtest پاس بشه !. البته همون طور که گفتم بدون تغییر ولتاژ نمیشه خیلی انتظار داشت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رو بدونید بدون تغییر ولتاژ روی فرکانس پایه خیلی نمیشه مانوور داد . شما اول 8-8-8-24 تست کنید ببنید اصلا بوت میشه. اگر نشد 8-9-8-24 تست بوت کنید. اگر رو همو 8-8-8-24 بوت شد با نرم افزار memtest کل میزان رم رو تست کنید. اگر ویندوزتون 32 بیتی هست مثلا 4 تا پنجره همزمان از برنامه باز کنید و به هر کدومش یک مقدار از رم رو بدید تا تست کنه تا اینطوری کل میزان رو تست بشه. اگر هیچ اروری تو 200% کاورینگ نگرفتید یعنی استبل هست و میتونید برید برای تایمینگ پایینتر. اگر نبود و ارور گرفتید با تایمینگ 8-9-8-24 تست و همین طور تامینگها رو بالا ببرید تا بدون ارور تست memtest پاس بشه !. البته همون طور که گفتم بدون تغییر ولتاژ نمیشه خیلی انتظار داشت.

خیلی ممنون من یکدفعه بردم روی 8-8-8-21 الان هم تو ویندوز7 64 بیتی دارم تست میگیرم دوست گرامی ببینید درسته

40928541907126478332.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...