رفتن به مطلب

آیا ارتقا پردازنده در سوکت LGA1150 کار درستی است؟ + مشاوره برای خرید خنک کننده

Recommended Posts

سلام و درود دوستان.

مدتیه که در اکثر بازیها، پردازنده ی فعلی من، یعنی Intel Pentium G3220 @3.00GHz بدجور اذیت میکنه و گلوگاه شدیدی میندازه. بخصوص در بازی BF4.

کارت گرافیک فعلیم هم HD 7950 هست و 100% هم مطمئن هستم که گلوگاه در سیستمم هست، اما چقدرش رو نمیدونم.

واسه همینم توی فکر تعویض پردازنده هستم و سوکت فعلیم LGA1150 هست. نظر خودم روی پردازنده های سری Core i5 هست.

حالا به نظر شما، پردازنده ی نو بگیرم یا دست دوم؟ یا اینکه اصلاََ ارتقا ندم و صبر کنم سوکت های جدید از دو شرکت AMD و Intel معرفی بشن؟

یه مشکل دیگه هم دارم، دمای پردازنده فعلیمه. دمای پردازنده در حالت لود کامل به 100 درجه میرسه!! مسلماََ هم باید خمیر پردازنده و هم خودِ خنک کننده رو عوض کنم (خنک کننده استوک مزخرف اینتل نصبه...)

بودجم حدودای 150 تومن هست و انتخابم بین این دو تا مونده:

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/#prettyPhoto

http://lioncomputer.ir/product/7536/%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+Hyper+T4/#prettyPhoto

کدوم یکی از این دوتا بهتره؟ اگه انتخاب دیگه ای هم دارید، بگید دوستان.

البته در نظر داشته باشید که کیسم Oraman هست و مادربردم ECS H81H3 M4 ، و نمیخوام ارتفاع خنک کننده به درب کیس برسه و یا با اسلات رم ها تداخل ایجاد کنه.

با تشکر!!

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

ارتقاع ش کار درستی نیست ولی ارتقاش کار درستیه  :D (شوخی املایی)

الان کارت گرافیکیتون اینجوریه :crying:

می تونید با یه i3 فرکانس بالا گلوگاه رو از بین ببرید. قیمت پردازنده های ۱۱۵۰ هم مناسبه. می تونید دست دوم بگیرید.

در آینده هم هنگام فروش ضرر آنچنانی نخواهید کرد. اگه بخواین صبر کنین، لذت بازی کردن با تنظیمات بالا رو از دست می دید. تا ارائه پردازنده های جدید هم زمان زیادی مونده.

لینک به دیدگاه

ارتقاع ش کار درستی نیست ولی ارتقاش کار درستیه  :D (شوخی املایی)

الان کارت گرافیکیتون اینجوریه :crying:

می تونید با یه i3 فرکانس بالا گلوگاه رو از بین ببرید. قیمت پردازنده های ۱۱۵۰ هم مناسبه. می تونید دست دوم بگیرید.

در آینده هم هنگام فروش ضرر آنچنانی نخواهید کرد. اگه بخواین صبر کنین، لذت بازی کردن با تنظیمات بالا رو از دست می دید. تا ارائه پردازنده های جدید هم زمان زیادی مونده.

ارتقا رو با ارفاع اشتباه گرفتم :D

والا بازیهای امروزی با Core i3 هم مشکل دارن... پس همون بهتر که پردازنده دسته دو Core i5 بگیرم...

لینک به دیدگاه

والا بازیهای امروزی با Core i3 هم مشکل دارن... پس همون بهتر که پردازنده دسته دو Core i5 بگیرم...

:D

i5 که دیگه تضمینیه 

پردازنده های ۱۱۵۰ قیمتاشون دیگه از این پایین تر نمیاد. شما دست دو بگیر موقع فروش هم ضرر نمی کنی. به جاش این ۶ ماه رو لذت می بری که با هیچ پولی نمیشه خریدش @};-

لینک به دیدگاه

سلام و درود دوستان.

مدتیه که در اکثر بازیها، پردازنده ی فعلی من، یعنی Intel Pentium G3220 @3.00GHz بدجور اذیت میکنه و گلوگاه شدیدی میندازه. بخصوص در بازی BF4.

کارت گرافیک فعلیم هم HD 7950 هست و 100% هم مطمئن هستم که گلوگاه در سیستمم هست، اما چقدرش رو نمیدونم.

واسه همینم توی فکر تعویض پردازنده هستم و سوکت فعلیم LGA1150 هست. نظر خودم روی پردازنده های سری Core i5 هست.

حالا به نظر شما، پردازنده ی نو بگیرم یا دست دوم؟ یا اینکه اصلاََ ارتقا ندم و صبر کنم سوکت های جدید از دو شرکت AMD و Intel معرفی بشن؟

یه مشکل دیگه هم دارم، دمای پردازنده فعلیمه. دمای پردازنده در حالت لود کامل به 100 درجه میرسه!! مسلماََ هم باید خمیر پردازنده و هم خودِ خنک کننده رو عوض کنم (خنک کننده استوک مزخرف اینتل نصبه...)

بودجم حدودای 150 تومن هست و انتخابم بین این دو تا مونده:

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/#prettyPhoto

http://lioncomputer.ir/product/7536/%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+Hyper+T4/#prettyPhoto

کدوم یکی از این دوتا بهتره؟ اگه انتخاب دیگه ای هم دارید، بگید دوستان.

البته در نظر داشته باشید که کیسم Oraman هست و مادربردم ECS H81H3 M4 ، و نمیخوام ارتفاع خنک کننده به درب کیس برسه و یا با اسلات رم ها تداخل ایجاد کنه.

با تشکر!!

من باز یه نظری میدم، همه شاکی میشن! =))

ولی با تعویض پردازنده تفاوت خاصی رو شاهد نخواهی بود!!! :-?

من 6 ماه با پردازنده G1820 از گرافیک GTX960 استفاده کردم!

بجز در 1~2 مورد که خیلی هم به چشم نمیومد، پردازنده روی 100% نبود!

حالا پردازنده شما قویتره، گرافیکتون هم ضعیفتر!!!! 

بنظر من بفکر تعویض گرافیک باشید تا پردازنده...

در مورد دمای پردازنده:

پردازنده من با فن استوک در حال استفاده 100% حدود 52~53 هست! نهایت بصورت لحظه ای تا 55~56 میره و دوباره برمیگرده.

اینکه پردازنده G3220 زیر فشار دماش بشه 100 درجه شدیدا عجیبه!

شما قبل هزینه زیاد برای کولر، خمیر پردازنده رو چک کنید و با یه خمیر مناسب تعویضش کنی و مطمعن بشید که فن درست نصب شده.

*من از خمیر Chill Factor 2 استفاده میکنم.

لینک به دیدگاه

سلام

i3 رو لیون بررسی کرده،واسه بازی هم مناسبه.

شما پردازنده رو اگه حدود 130ت بفروشین با اون 150ت خودتون میشه 280ت که میتونین یه i3 4170 کارکرده بخرین.

اگه مقدوره رم هم به 16 گیگ ارتقا بدین. 

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

شما یدونه i5 دست دو گیر بیار با سر بخر!!! والا من با 6100 که i3 هست مشکلی ندارم چه برسه یه 4460 بخری بندازی رو مادربوردت گازشو بگیری حال کنی.

با i3 مشکلی نداریا ولی i5 خیالت از بابت پردازنده راحت میشه. شما بودجه داتی برو کارتتو عوض کن کارت از رم واجبتره.

برا پردازنده هم فن استوک کافیه فک کنم. اگه دما زیاده هم از خمیر میتونه باشه هم اینکه فن کاملا جا نیفتاده باشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

با نظر حسین آقا کاملا موافقم.

پردازنده 3220 به هیچ وجه اونقدر داغ نمیشه که فن استوک براش کم باشه.

الان من که i5-2500  با فن استوک دارم که بدون شک داغ تر از 3220 هست همچین مشکلی ندارم.

لینک به دیدگاه

ممنون از نظر دوستان.

والا مانیتور بنده رزولوشن 1600x900 رو داره و کارت گرافیک در بازی BF4 در تنظیمات گرافیکی Ultra و سایر تنظیمات، در نهایت 65 درصد در فشار قرار می گیره. ولی پردازنده در حالت 100 درصد به سر میبره! واسه همین فکر نکنم تعویض کارت گرافیک، به داد من برسه.

واقعیتش رو هم بگم، فن استوک پردازنده یکی از جک هاش مشکل دار هست و الان نمی دونم درست جا رفته یا نه، حالا بغیر از این، بالاخره پس فردا بخوام یه پردازنهد قویتر روی سیستم بندازم، بخوام یا نخوام باید خنک کننده ی خوب روی سیستم باشه، بخصوص اینجا (استان سمنان) که هوا خشکه و دما بسرعت گرم و سرد میشه. والا من در این هوا داخل خونه عرق میکنم، چه برسه به پردازنده ای که تحت فشار باشه!

تعویض خمیر هم باید انجام بدم، ولی مطمئناََ خمیر خوب با خنک کننده ی خوب بهتر نتیجه میده.

پس پردازنده رو، Core i5 دسته دو برمی دارم...

دوستان روی خنک کننده ی خاصی نظری ندارن؟

با تشکر.

لینک به دیدگاه

ممنون از نظر دوستان.

والا مانیتور بنده رزولوشن 1600x900 رو داره و کارت گرافیک در بازی BF4 در تنظیمات گرافیکی Ultra و سایر تنظیمات، در نهایت 65 درصد در فشار قرار می گیره. ولی پردازنده در حالت 100 درصد به سر میبره! واسه همین فکر نکنم تعویض کارت گرافیک، به داد من برسه.

واقعیتش رو هم بگم، فن استوک پردازنده یکی از جک هاش مشکل دار هست و الان نمی دونم درست جا رفته یا نه، حالا بغیر از این، بالاخره پس فردا بخوام یه پردازنهد قویتر روی سیستم بندازم، بخوام یا نخوام باید خنک کننده ی خوب روی سیستم باشه، بخصوص اینجا (استان سمنان) که هوا خشکه و دما بسرعت گرم و سرد میشه. والا من در این هوا داخل خونه عرق میکنم، چه برسه به پردازنده ای که تحت فشار باشه!

تعویض خمیر هم باید انجام بدم، ولی مطمئناََ خمیر خوب با خنک کننده ی خوب بهتر نتیجه میده.

پس پردازنده رو، Core i5 دسته دو برمی دارم...

دوستان روی خنک کننده ی خاصی نظری ندارن؟

با تشکر.

درود

برای i5 که احتمالا میرید سمت 4460 [emoji5]

یه گرین بوفالو یخچالش میکنه

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

Green glacier 120 هم خوبه طبق بنچمارك ها

منم به نظرم يه i5 دسته دو برداريد خيلي خوبه

post-24089-0-26805000-1465395466_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...