رفتن به مطلب

Gskill 3200 vs Geil 3200

Recommended Posts

سلام دوستان یه سوالی خیلی ذهنم رو درگیر کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

رمه 

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16

تایم دقیق

Timing 16-16-16-36

و

Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16

تایم دقیق

Timing 16-18-18-38

توجه داشته باشید هر دو دوال هستن

هر دو 8*2 هستن

هر دو 3200mhz هستن

هر دو 16CL هستن

امکان وجود داره که یکی از این دو در بنجمارک ها بهتر عمل کنه ؟ :-?

(کار به اور کردن ندارم در شرایط یک سان 3200 و تاین 16 رو میگم)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

کنترولرهای gskill سامسونگ و قدرت کلاک پذیریه زیادی میده بهش

رکورد بالای 5000 به واسطه همین کنترولرهاس 

اون یکی بعید میدونم به کار برده باشه

لینک به دیدگاه

از نظر اورکلاک پذیری مد نظر نیست ، از نظر امتیازه در فلان برنامه  در حال 3200 CL16

برای Gskill تایم دقیقش میشه

Timing 16-18-18-38

برای Geil تایم دقیقش میشه 

Timing 16-16-16-36

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گذشته از اینکه تایمینگ این دو رم متفاوت هست.

در DDR3 یک سری سابتایمینگ ها خیلی مهم بودند. مثل tRRSR یا tWWSR که در فرکانس های بالا وقتی یه تایم گشاد می شدن خیلی تاثیرگذار بودند.

تو DDR4 هم طبیعتا باید همین ها یا مشابه باشه ولی نمیدونم چقدر تاثیر داشته باشن.

لینک به دیدگاه

من یه تستی تو ddr3 کردم و تایمینگ اول خیلی تاثیرش بیشتر از اون دو تا رقم دومه تایمینگ بود.. البته این که میگم تاثیرش خیلی بیتشر بود، اعداد و ارقام فوق العاده ناچیز هستن. کلن اصلن انتظار نداشته باشین این دو تا رم حتی کمتر از 5 درصد با هم فرق کنن. من باشم ارزونترین رو خواهم خرید (به شرطی که رم آمار عدم پایداری و .. نداشته باشه تو ریوو ها).

شک هم نمیکنم.

لینک به دیدگاه

من یه تستی تو ddr3 کردم و تایمینگ اول خیلی تاثیرش بیشتر از اون دو تا رقم دومه تایمینگ بود.. البته این که میگم تاثیرش خیلی بیتشر بود، اعداد و ارقام فوق العاده ناچیز هستن. کلن اصلن انتظار نداشته باشین این دو تا رم حتی کمتر از 5 درصد با هم فرق کنن. من باشم ارزونترین رو خواهم خرید (به شرطی که رم آمار عدم پایداری و .. نداشته باشه تو ریوو ها).

شک هم نمیکنم.

نه عزیز من 5% اختلاف این دو رم خیلی زیاد هست ، من نهایت روی 2% در نظر داشتم !

گذشته از اینکه تایمینگ این دو رم متفاوت هست.

در DDR3 یک سری سابتایمینگ ها خیلی مهم بودند. مثل tRRSR یا tWWSR که در فرکانس های بالا وقتی یه تایم گشاد می شدن خیلی تاثیرگذار بودند.

تو DDR4 هم طبیعتا باید همین ها یا مشابه باشه ولی نمیدونم چقدر تاثیر داشته باشن.

با این تفاسیر کدوم پرفومنس بهتری میده؟
بدون در نظر گرفتن قدرت اور. 
ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوست عزيز تنها چيزي كه من ميدونم خودتونم يه سرچ تو اينترنت بكنين متوجه ميشين اين هست كه اوركلاكر هاي حرفهايي همه از رم هاي جي.اسكيل استفاده ميكنن و حتي ركورد جهاني ٥٠٠٠ اوركلاك و ركورد هاي بزرگ ديگه هم توسط رم هاي جي.اسكيل مخصوصا سري ترايدنت زد زده شده.در كل جي.ايكيل يه سر و گردن از برند هاي ديگه تو رم بالاتر هست.

لینک به دیدگاه

نه عزیز من 5% اختلاف این دو رم خیلی زیاد هست ، من نهایت روی 2% در نظر داشتم !

با این تفاسیر کدوم پرفومنس بهتری میده؟
بدون در نظر گرفتن قدرت اور. 

والا هیچ کدوم...بین 2133 و 3200 کمتر از 1 درصد تفاوت هست...یه نگاهی به این بنچ مارک ها بندازید...داخل Winrar به زور 1 و نیم ثانیه و در بازی ها هم 1 تا 3 فریم تفاوت بین 2133 و 3200 هستش ...این دو رم که هر دو 3200 با CAS 16 برای تامینگ سایکل اول هستن تفاوتشون احتمالا کمتر از 0.0000000000001% هستش.

http://www.anandtech.com/show/8959/ddr4-haswell-e-scaling-review-2133-to-3200-with-gskill-corsair-adata-and-crucial

http://techbuyersguru.com/gaming-ddr4-memory-2133-vs-26663200mhz-8gb-vs-16gb

من پیشنهاد می کنم هر کدوم ارزون تر و یا خدمات گارانتی بهتر داره رو بخرید...

لینک به دیدگاه

به نظر من اصلا فکر کردن نداره...مگه رم بهتر از جی اسکیل داریم؟ حداقل رکوردایی که زده مشخصه....10 رکورد اول جهان متعلق به جی اسکیل هستش...پرفورمنس های رم به نسبت هم بسیار بسیار ناچیز هستن....حتی 1600 به نسبت 3000 اختلاف بسیار کمی داره..یعنی عملا برای کاربر غیر قابل حس کردنه...چه برسه اینکه شما دارید 2 نمونه شبیه به هم رو با هم قیاس میکنید...پس بحث کیفیت مطرحه که من هنوز تعجب میکنم چطور جی اسکیل رو برابر با هر رمی توی بازار میبینید

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

به نظر من اصلا فکر کردن نداره...مگه رم بهتر از جی اسکیل داریم؟ حداقل رکوردایی که زده مشخصه....10 رکورد اول جهان متعلق به جی اسکیل هستش...پرفورمنس های رم به نسبت هم بسیار بسیار ناچیز هستن....حتی 1600 به نسبت 3000 اختلاف بسیار کمی داره..یعنی عملا برای کاربر غیر قابل حس کردنه...چه برسه اینکه شما دارید 2 نمونه شبیه به هم رو با هم قیاس میکنید...پس بحث کیفیت مطرحه که من هنوز تعجب میکنم چطور جی اسکیل رو برابر با هر رمی توی بازار میبینید

شما مثل این که اصلا متوجه نشدید.

بله من میدونم بهترین رم های دنبا برای Gskill هست و قطعا توی دنیا حرف اول رو میزنه..

ولی

کیفیت مد نظر نیست

اورکلاک پذیری مدنظر نیست

بهترین توی دنیا بودن  مدنظر نیست

موضوع فرکانس و تایم هست که چطور روی پرفومنس تفاوت ایجاد میکنه.

دوست عزيز تنها چيزي كه من ميدونم خودتونم يه سرچ تو اينترنت بكنين متوجه ميشين اين هست كه اوركلاكر هاي حرفهايي همه از رم هاي جي.اسكيل استفاده ميكنن و حتي ركورد جهاني ٥٠٠٠ اوركلاك و ركورد هاي بزرگ ديگه هم توسط رم هاي جي.اسكيل مخصوصا سري ترايدنت زد زده شده.در كل جي.ايكيل يه سر و گردن از برند هاي ديگه تو رم بالاتر هست.

شما مثل این که اصلا متوجه نشدید.

کیفیت مد نظر نیست

اورکلاک پذیری مدنظر نیست

بهترین توی دنیا بودن مدنظر نیست

موضوع فرکانس و تایم هست که چطور روی پرفومنس تفاوت ایجاد میکنه.

والا هیچ کدوم...بین 2133 و 3200 کمتر از 1 درصد تفاوت هست...یه نگاهی به این بنچ مارک ها بندازید...داخل Winrar به زور 1 و نیم ثانیه و در بازی ها هم 1 تا 3 فریم تفاوت بین 2133 و 3200 هستش ...این دو رم که هر دو 3200 با CAS 16 برای تامینگ سایکل اول هستن تفاوتشون احتمالا کمتر از 0.0000000000001% هستش.

http://www.anandtech.com/show/8959/ddr4-haswell-e-scaling-review-2133-to-3200-with-gskill-corsair-adata-and-crucial

http://techbuyersguru.com/gaming-ddr4-memory-2133-vs-26663200mhz-8gb-vs-16gb

من پیشنهاد می کنم هر کدوم ارزون تر و یا خدمات گارانتی بهتر داره رو بخرید...

چرا عزیز من فرکانس بالا برای گرافیک های قوی خیلی موثر هست

metro_lastlight.png

الان توجه کنید

Gskill Trident Z 16GB 3200Mhz CL16(دوال) 36-16-16-16

از

Gskill Ripjaws V 32GB 3200Mhz CL16(دوال) تایم دقیق 38-18-18-16

11 فریم بیشتر گرفته (4% اختلاف)

سوال من هم دقیقا همین هست چرا؟  چی باعث شده 11 فریم بین این دو اختلاف ایجاد بشه؟

یعنی به خاطر اختلاف تایم هست؟

----

پ.ن

این رمی که لیون داره

Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 با تایم دقیق Timing 16-18-18-38 هست با مدل دقیق F4-3200C16D-16GTZB

اینی که توی techpower برسی شده 

Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 با تایم دقیق Timing 16-16-16-36 هست با مدل دقیق F4-3200C16D-16GTZ

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام،

در مورد رم های G.Skill رنگ های متفاوت کارایی متفاوتی دارند. قرمز و سیاه تقریبا یکسان هستند و از رنگ های آبی بهتر هستند. رم های آبی رنگ ارزان ترین نمونه ی تولیدی هستند. حتی کارایی رم های قرمز و سیاه رنگ در صورت استفاده با مادربوردهای مختلف، متفاوت است. این رم ها با مادربوردهای حرفه ای ایسوس کارایی بهتری دارند. مخصوصا خانواده ی Rampage.

کارایی رم هایی با چیپست های متفاوت را نمی توان بر اساس زمان بندی ها مقایسه کرد. با رم های G.Skill در فرکانس 3000MHz بررسی هایی انجام دادم، و در بیشتر آن ها با 4 زمان بندی اول گشادتر ولی با زمان بندی های سطح دوم و سوم کمتر، نتایج بهتری به دست آمد.

به بررسی های انجام شده توسط سایت های معتبر بیشتر از زمان بندی ها اهمیت دهید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...