رفتن به مطلب

مادربرد ga_z170x gameing g1 gigabyte ایا دو اسلات 16x دارد؟؟؟؟؟؟

Recommended Posts

سلام.من الان یه چیزی تازه متوجه شدم.من قبلا نظرم روو مادربرد چیپست z170 بود ولی چون میخوام کارت gtx1080 sli کنم نمیتونم از همه قدرت ۱۰۸۰ استفاده کنم چون اسلات دوم روی 16x و اسلات دوم 8x کار میکنه به خاطر همین رفتم روو پلتفرم x99 ولی الان داشتم تحقیق میکردم که این مادربرد و دیدم ببین من اشتباه میکنم یا نه این مادربرد میگم gigabyte ga_z170x g1 gaming این مادربرد توضیحات نوشته تا اسلات سوم به صورت 16x کار میکنه یه نگاه بندازید ببینید من درست میگم چون اگه چیپست z170 با این مشخصات باشه خیلی بهتره من عاشق اور کردن ۶۷۰۰k خیلی خوب میشه اگه اینطوری باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز زیاد روی کاغذ تصمیم گیری نکید. تفاوت 8× با 16× حدود یک درصده حتی با کارتی مثل 1080. فرض کنیم شما دوتا 1080 رو SLI کردید. روی دوتا 16 تو فلان بازی (4K) 100 فریم میگیرید، روی دوتا 8 همون بازی 95 فریم میگیرید. بنظرتون قابل تشخصیه این 5 فریم؟ تو این مثال من حتی از یک درصد رفتم روی 5 درصد.

درضمن گول 16× پلتفرم هارو نخورید چون با چیپ کمکی PLX همراهن و این چیپ چون بین گرافیک و پردازنده قرار میگیره باعث تاخیر میشه و خروجی شما با 8× 8× فرقی نخواد کرد. مگر چرا X99 با پردازنده 40 Lane بگیرید که باز اونم 16× 16× تفاوتش توی بنچمارک قابل تشخصیه.

هرچند 6700 پردازنده قوی اما فکر نکنم از پس 4 تا 980 که نزدیکی دوتا 1080 باشه بتونه حرکت کنه و شاید به گلوگاه بخورید. البته اگر هم بخورید درصدش نباید زیاد باشه. پیشنهاد میکنم مقالات 1080 SLI رو تو سطح نت باز بینی کنید، اگه هم نیست صبر کنید تا منتشر بشه.

در نهایت سعی کنید روی پل HB SLI و مانیتور 4K سرمایه گذاری کنید تا بتونید از دوتا 1080 درست خروجی بگیرید، نه دوتا اسلات 16×.

ویرایش شده توسط ـ۞ Devileytion ۞ـ
لینک به دیدگاه

سلام

توی مشخصات و کانالوگش نوشته که به صورت 16 -16 کار میکنه

پس مشکلی نیست. . . .

دوست عزیز زیاد روی کاغذ تصمیم گیری نکید. تفاوت 8× با 16× حدود یک درصده حتی با کارتی مثل 1080. فرض کنیم شما دوتا 1080 رو SLI کردید. روی دوتا 16 تو فلان بازی (4K) 100 فریم میگیرید، روی دوتا 8 همون بازی 95 فریم میگیرید. بنظرتون قابل تشخصیه این 5 فریم؟ تو این مثال من حتی از یک درصد رفتم روی 5 درصد.

درضمن گول 16× پلتفرم هارو نخورید چون با چیپ کمکی PLX همراهن و این چیپ چون بین گرافیک و پردازنده قرار میگیره باعث تاخیر میشه و خروجی شما با 8× 8× فرقی نخواد کرد. مگر چرا X99 با پردازنده 40 Lane بگیرید که باز اونم 16× 16× تفاوتش توی بنچمارک قابل تشخصیه.

هرچند 6700 پردازنده قوی اما فکر نکنم از پس 4 تا 980 که نزدیکی دوتا 1080 باشه بتونه حرکت کنه و شاید به گلوگاه بخورید. البته اگر هم بخورید درصدش نباید زیاد باشه. پیشنهاد میکنم مقالات 1080 SLI رو تو سطح نت باز بینی کنید، اگه هم نیست صبر کنید تا منتشر بشه.

در نهایت سعی کنید روی پل HB SLI و مانیتور 4K سرمایه گذاری کنید تا بتونید از دوتا 1080 درست خروجی بگیرید، نه دوتا اسلات 16×.

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

خب عزیز به قول دوستمون در کل فرق چندانی نداره در حد 3 تا 8 فریم نهایتا

ولی شما باید این رو در نظر بگیرید که پردازنده شما نیز باید از پردازش SLI یا CrossFire با دوتا شکاف توسعه 16+16 بربیاد

در حال حاضر فقط پردازنده های

6850K-6900K-6950X

5930K-5960X

از پردازش 2 کاناله 16+16 برمیان

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

سلام

توی مشخصات و کانالوگش نوشته که به صورت 16 -16 کار میکنه

پس مشکلی نیست. . . .

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

یه بار دیگه سلام devil جوون خب من دارم هزینه میکنم بهم حق باید داد که وقتی دارم هزینه میکنم خوب تحقیق کنم که به گلوگاه نخورم که بعدا دوباره به دلم نشینه باید عوض کنم

حرف تو منطقیه ولی شاید جای من بودی میگفتی من که دارم این همه هزینه میزارم دوس دارم از همه توان پاسکال استفاده کنم.جرف تو منطقیه ولی از نگاه منم باید ببینی که دوس ندارم ۵ درصدم گلوگاه شم که حرص میخورم بعدا.توو چیپست z170 به جز ۶۷۰۰k چی پیشنهاد میدی.ممنون از همه بخاطر راهنمایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه بار دیگه سلام devil جوون خب من دارم هزینه میکنم بهم حق باید داد که وقتی دارم هزینه میکنم خوب تحقیق کنم که به گلوگاه نخورم که بعدا دوباره به دلم نشینه باید عوض کنم

حرف تو منطقیه ولی شاید جای من بودی میگفتی من که دارم این همه هزینه میزارم دوس دارم از همه توان پاسکال استفاده کنم.جرف تو منطقیه ولی از نگاه منم باید ببینی که دوس ندارم ۵ درصدم گلوگاه شم که حرص میخورم بعدا.توو چیپست z170 به جز ۶۷۰۰k چی پیشنهاد میدی.ممنون از همه بخاطر راهنمایی

این اخلاقت، اخلاق خودمه! منم خیلی وقتا حوصله ندارم بیام حساب کتاب کنم که خب با این دو هزار تومانی که از این قطعه زدم چی گیرم اومد. یه راس میرم سر اصل مطلب.

اگه واقعا پای حرفت هستی با کله برو روی X99 و 6850K.

لینک به دیدگاه

این اخلاقت، اخلاق خودمه! منم خیلی وقتا حوصله ندارم بیام حساب کتاب کنم که خب با این دو هزار تومانی که از این قطعه زدم چی گیرم اومد. یه راس میرم سر اصل مطلب.

اگه واقعا پای حرفت هستی با کله برو روی X99 و 6850K.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...