رفتن به مطلب

پیشفرض خرید لپ تاپ گیمینگ و مقایسه بین Lenovo Y700 و MSI GE62 6QF و ASUS G501VW

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
من قصد دارم برای کارهای گرافیکی و مهندسی، فیلم و همچنین بازی یه لپ تاپ نهایتا تا سقف 5 میلیون تومان بخرم اما بین سه مدل گیر کردم :
Lenovo Ideapad Y700 - B
MSI GE62 6QF Apache Pro - A
Asus G501VW - A

این سه تا غول های گیمیگ تو این رنج قیمت هستند حالا سوال های من ایناست :

1. کدوم ؟ Asus یا Lenovo یا MSI ؟

ایسوس که خوبه اکثر ایرانی ها دارن و تعریف اشو میدن. امسال توی رتبه بندی ایسوس سوم شد لنوو چهارم و ام اس آی پنجم.

لنوو تا حالا نداشتم اما یه سریا می گفتن جنس قطعات توش با این که رو کاغذ خفنه اما ضعیفه و سریع خراب میشه.

ام اس آی هم که همه میگن خوبه اما همه توی ایران نیستن و طرف حساب شون شرکت ماتریس نیست. خیلی از کارشکنی های این شرکت شنیدم و اینکه اوضاع گارانتی شون داغونه. از طرفی خوشم نمیاد قطعه لپ تاپ 5 میلیون تومنی ام توی ایران مونتاژ شده باشه. خدا میدونه چقدر دست توش بره و اگه قصدم خرید MSI شد به هیچ عنوان با گارانتی ماتریس نمی خرم و حاضرم قاچاقی باشه اما توی ایران مونتاژ نشه.

2. کدوم سخت افزار ؟

یه چیز جالب که هست توی لپ تاپ های گفته شده از ایسوس و لنوو سخت افزار کاملا یکی هست اما توی فریم ریت یک بازی مثل سیندیکت با تنظیمات یکسان لنوو Y700 فریم ریت بهتری داشت با اختلاف 4-5 تا.

سخت افزار ام اس آی عالیه کارت گرافیک اش 970 هست اما چند تا عیب خیلی خیلی افتضاح داره :
اول اینکه صفحه نمایش اش فول اچ دی هست نه 4K پس از دیدن فیلم 4K و با کیفیت محروم میشم.
دوم اینکه هاردش 1 ترابایت 5400 rpm هست و اون دو تا 1 ترابایت 7200 ( فکر کنم ) با 128 گیگ اس اس دی که توی بالا آوردن ویندوز فکر نکنم بیشتر از 4-5 ثانیه طول بکشه.

توی گرما فکر کنم Asus شکست بخوره چون هم نازک تره بدنه اش و هم اینکه فلزی هست و فکر کنم لنوو بهتر باشه.

3. کدوم بدنه و طراحی ؟

بدنه ایسوس فلزی هست و خیلی خیلی نازک و زیباست.

لنوو هم بدنه اش قشنگه و فلزی هست و طراحی فضایی ای داره انگار هواپیماست 4.gif

از بدنه ام اس آی اطلاعی ندارم اما با توجه به تصاویر منتشر شده فکر کنم پلاستیکی باشه.

بدنه ایسوس و لنوو نازک هست و خوبی اش اینه دی وی دی رام نداره اما ام اس ای اومده و دی وی دی رام رو حذف نکرده و همین باعث بزرگ شدن بدنه شده.

4. امکانات و لوازم جانبی

ایسوس یک عدد کیف و موس و هدفون خیلی *** گیمینگ همراهش داره.

لنوو یک عدد دی وی دی رایتر داره همراه اش.

ام اس آی هیچ چیزی همراهش نداره و فقط پاور همراهشه. ( خیلی لطف کرده اونم بر نداشته 4.gif )

- - - Updated - - -

من هر 3 لپ تاپ رو بررسی کردم به این نتایج رسیدم

MSI GE62 6QF
مزایا :

• کارت گرافیک قدرتمند 970 با اختلاف 20-30 فریم روی Ultra ( مزیت اصلی )
  • سرعت هارد و اس اس دی خیلی عالی
  • حضور بلوری رایتر
  • پورت یو اس بی 3.1 و توندربولت
  • بلوتوث نسخه 4.2
  • امکانات نرم افزاری عالی شرکت MSI
  • شخصی سازی نور پس زمینه
  • مانیتور بهتر از لنوو و بدتر از ایسوس

معایت :

• گرمای حداکثری 85 درجه کارت گرافیک و 49 درجه ای بدنه در کارکرد حداکثری ( مقایسه این مورد یکم اشتباهه چون این گرافیک 970 داره طبیعتا قدرت بیشتر گرمای بیشتر )
  • صدای بیشتر ( که باز هم چون قوی تره نمیشه خوب مقایسه کرد. )
  • بدنه ضعیف تر ( استفاده از پلاستیک در زیر دستگاه که خیلی هم منفذ داره و میتونه راحت گرد و غبار بکشه توی لپ تاپ ) البته این مورد میشه گفت برای سبک تر شدن وزن و کم شدن قیمت و خنک کردن دستگاه گذاشته شده میتونه هم نکته منفی باشه هم نکته مثبت
  • به دلیل ضعیف بودن در طراحی و قسمت قاب پلاستیکی دور مانیتور میشه با فشار دادن گوشه ها مانیتور رو خم کرد.
  • ترک پد حس خوبی انتقال نمی ده ( چون خش خشیه طراحی اش )
  • عدم امکان ریجیستر و اینکه اصلا در جایی از سایت ام اس آی گفته نشده ایران نمایندگی داره چه برسه به کارخانه ساخت و تولید که خیلی افت داره برای همچین کمپانی ای
  • یکی از مشکلات این لپ تاپ ساخته شدن اش توسط شرکت ماتریکس هست. این شرکت توی گارانتی متاسفانه سابقه بسیار افتضاحی داره و اونطور که من خوندم وضع گارانتی اش زیاد تعریفی نداره و شک ندارم مونتاژ این لپ تاپ توی ایران کیفیت لپ تاپ رو کمتر کرده. به همین دلیل اگر قرار باشه این لپ تاپ رو بخرم میگم از پارت نامبر دوبی یا اروپا رو میخرم.

Lenovo Y700
مزایا :

• سرعت هارد و اس اس دی خیلی عالی و بهتر از ایسوس
  • کیفیت صدای عالی و اسپیکرهای ساخت شرکت JBL
  • کیبورد بسیار زیبا و نرم و خوش دست
  • طراحی زیبا
  • کیفیت بدنه خیلی خوب و تمام آلمینیومی
  • سرعت پاسخگویی مانیتور بسیار عالی و زیر زمان نرمال
  • نویز و صدای فن کمتر از هر دو مدل
  • دمای کمتر از هر دو مدل
  • روشنایی پنل بیشتر از حد نرمال
  • باتری بهتر از هر دو مدل دیگه ( با حداقل تنظیمات : 10 ساعت و 17 دقیقه و حالت عادی 4 ساعت و 16 دقیقه )

معایت :

• استفاده از کارت گرافیک 960
  • مانیتور ضعیف تر از هر دو لپ تاپ دیگر در رنگبندی
  • گرم شدن کیبورد در فشار و پردازش و مقداری بیش از 95 درجه فارنهایت راحتی
  • صدای فن در هنگام پردازش سنگین کمی زیاد
  • عدم وجود پورت USB C و 3.1
  • بلوتوث 4

Asus G501vw
مزایا :

• کیبورد بسیار زیبا و نرم و خوش دست
  • طراحی زیبا
  • کیفیت بدنه خیلی خوب و تمام آلمینیومی
  • نویز و صدای فن کم
  • دمای کمتر از هر دو مدل
  • وجود پورت یو اس بی 3.1
  • نمایش رنگ RGB بهتر از دو مدل دیگر و خیلی خوب برای طراحی
  • باتری بهتر از MSI ( با حداقل تنظیمات : 10 ساعت و 10 دقیقه )

معایت :

• استفاده از کارت گرافیک 960
  • روشنایی بیش از حد مانیتور و امکان سر درد و درد جشم
  • گرم شدن در فشار و پردازش
  • صدای فن در هنگام پردازش
  • بلوتوث 4
  • تاخیر و پاسخگویی بیش از حد مانیتور و بیشتر از حد نرمال
  • سرعت کپی و نوشتن خیلی کم تر از دو مدل دیگر ( امتیاز تست سرعت دو لپ تاپ دیگر 800 اما امتیاز تست سرعت این لپ تاپ 200 می باشد. )
  • کم شدن قدرت گرافیک و پردازش به دلیل حلوگیری از گرم شدن ( در مقایسه با لنوو، در بازی لنوو 4-5 فریم بیشتر میده )

یه مورد دیگه ای هم که هست لنوو و ایسوس تقریبا 100 دلار تجهیزات میدن با لپ تاپ که این در جهت حمایت از کاربر نیست چون پول اش رو میگیرن. این حرکت برای نرمال شدن قیمت لپ تاپ هست که کمبود های لپ تاپ رو ( استفاده از گرافیک ضعیف تر و ... ) رو میخوان جبران کنند.
خوبی ام اس آی اینه که فقط یه موس میده اونم نه به خوبی دو برند دیگه ( موس در حد 40-50 دلاری ) اما در عوض از هارد بهتر سیستم خنک کنندگی بهتر گرافیک و سی پی یو بهتر و جدیدتر استفاده می کنه.

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من شما به جای لب تاب asus 501vw لپ تاب asus 501jw بخرید  

لینک به دیدگاه

1t7Vp.jpg

سلام به نظر من شما به جای لب تاب asus 501vw لپ تاب asus 501jw بخرید  

سلام

چند مشکل داره

یکی اینکه رنگبندی خیلی پایینی داره RGB اون 47 درصده که خیلی کمه

رم اش DDR3 هست

پردازنده ضعیف تری هم نسبت به اون سه مدل داره ( فکر کنم ) و اینکه سری اسکای لیک نیست

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...