رفتن به مطلب

تبدیل Sata به USB برای هارد 3.5 اینچ.

Recommended Posts

سلام

خسته نباشید

میخواستم یه تبدیل ساتا به USB 2.0 بگیرم.

هارد 3.5 اینچ هست  ، WD Blue 

یه 2 - 3 ماهی قراره بدون سیستم باشم ، میخوام با اون کابل هارد رو به لپ تاپ وصل کنم.

یه مدل دیدم 55 تومن آداپتور برق هم داره که برق ساتا از اون گرفته میشه

http://digik.ir/%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-USB-%D8%A8%D9%87-IDE-SATA

این قسمت مدل زیکو

سوال من اینه امکان داره با استفاده از این دستگاه هارد من بسوزه ؟

لینک به دیدگاه

چند سال پیش مدل معمولیشو گرفتم. اداپتورش سوخت.USB2 بود.مواظب هاردت باش ضربه نخوره یا وقتی استفاده میکنی تکون شدید نخوره به هاردت اسیب نمیرسه. بابت اداپتورش باید نگرانی بعدیت باشه

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی. اون مدلی که مد نظر دارید برند امگا قیمتش 90 تومنه.

پیشنهاد من اینه که قاب هارد Orico بگیرید. که USB 3.0 هستش. کیفیت خوبی داره و برند معتبریه.

لینک newegg:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA1DS14F8916

فقط تو حمل و نقل هاردتون دقت کنید. چون هارد 3.5 اینچی بزرگ و سنگینه.

درش کمی حرکت داره. ولی در مجموع کیفیت ساختش خیلی خوبه،

USB 3.0 هم هستش با سرعت فوق العاده عالی. طراحی شیکی داره، الی ای دی کار درستی داره و دکمه ی خاموش روشن هم داره  :big hug: .

من تازگی همین رو از دیجی کالا خریدم.

لینک دیجی کالا:

http://www.digikala.com/Product/DKP-108326/Orico-3588-3-5-inch-USB-3-0-External-HDD-Enclosure/%D9%82%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-3-5-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86%DB%8C-USB-3-0-%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-3588#!/tab-review/

موفق باشید  @};-

ویرایش شده توسط Madrigal
لینک به دیدگاه

پیرو صحبت های دوست خوبمون باید بگم که orico برند معتبر و با کیفیتی است و از قیمت مناسبی هم برخورداره . در کل اگه از باکس هارد های با کیفیت استفاده کنید نباید موردی برای هارد پیش بیاد و ریسک استفادش در مقایسه با pc تفاوت چندانی نمیکنه . فقط موردی که هست اینه که چون هارد های اینترنال نسبت به اکسترنال به ضربه حساس تر هستند در هنگام حمل و جابه جایی خصوصا زمانی که هارد رو خارج از باکس و به صورت خالی حمل میکنید خیلی مراقب باشید که هارد آسیب نرسه

لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشید

میخواستم یه تبدیل ساتا به USB 2.0 بگیرم.

هارد 3.5 اینچ هست  ، WD Blue 

یه 2 - 3 ماهی قراره بدون سیستم باشم ، میخوام با اون کابل هارد رو به لپ تاپ وصل کنم.

یه مدل دیدم 55 تومن آداپتور برق هم داره که برق ساتا از اون گرفته میشه

http://digik.ir/%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-USB-%D8%A8%D9%87-IDE-SATA

این قسمت مدل زیکو

سوال من اینه امکان داره با استفاده از این دستگاه هارد من بسوزه ؟

سلام

اگه میخوای تبدیل بگیری باید از کیفیت آداپتور همراهش مطمئن باشی

تجربه من در این زمینه :

حدود یکسال پیش مبدل Sata-IDE To USB مارک Venous رو 35 تومن با 10 تومن هزینه پست 45 تومن خریدم برای هارد وسترن 500 گیگ .

وقتی آداپتورش رو به هارد وصل کردم و زدمش به برق بورد هارد شروع کرد به دود کردن  - هارد رو بردم برای تعمیر و 40 تومن هزینه تعویض بورد رو گرفتن

بعد برای اینکه بتونم از تبدیل استفاده کنم یک پاور گرین دسته دوم 330 وات گرفتم 45 تومن و الان دارم ازش استفاده میکنم

نتیجه : نامرغوب بودن آداپتور همراه باعث شد من 40 تومن هزینه تعمیر هارد و 45 تومن هزینه خرید پاور بدم که با پول خود تبدیل جمعا میشه 130 تومن.

با 40 تومن پول بیشتر ( 170 تومن ) اون موقع میشد یک هارد اکسترنال 1 ترابایت بگیرم

امیدوارم شما تجربه من رو تکرار نکنید

موفق باشید  @};- 

g07c_tabdil-usb-be-ide.jpg

l4bj_tabdil-ide-be-sata.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

اگه میخوای تبدیل بگیری باید از کیفیت آداپتور همراهش مطمئن باشی

تجربه من در این زمینه :

حدود یکسال پیش مبدل Sata-IDE To USB مارک Venous رو 35 تومن با 10 تومن هزینه پست 45 تومن خریدم برای هارد وسترن 500 گیگ .

وقتی آداپتورش رو به هارد وصل کردم و زدمش به برق بورد هارد شروع کرد به دود کردن  - هارد رو بردم برای تعمیر و 40 تومن هزینه تعویض بورد رو گرفتن

بعد برای اینکه بتونم از تبدیل استفاده کنم یک پاور گرین دسته دوم 330 وات گرفتم 45 تومن و الان دارم ازش استفاده میکنم

نتیجه : نامرغوب بودن آداپتور همراه باعث شد من 40 تومن هزینه تعمیر هارد و 45 تومن هزینه خرید پاور بدم که با پول خود تبدیل جمعا میشه 130 تومن.

با 40 تومن پول بیشتر ( 170 تومن ) اون موقع میشد یک هارد اکسترنال 1 ترابایت بگیرم

امیدوارم شما تجربه من رو تکرار نکنید

موفق باشید  @};- 

g07c_tabdil-usb-be-ide.jpg

l4bj_tabdil-ide-be-sata.jpg

منم مورد مشابه چند سال داشتم آداپتور ترکید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...