رفتن به مطلب

Recommended Posts

6ay002v5cpcjoo2uub.jpg

این مدت خبرهای زیادی در مورد معماری و پردازنده‌های ZEN از سمت AMD شنیدیم ولی امروز اطلاعاتی جدید که به صورت انحصاری در اختیار سایت Fudzilla قرار گرفته بسیار هیجان انگیز بنظر می‌رسد. این اطلاعات در مورد پردازنده 32 هسته و thread 64 با 64MB کش L3 است.

این پردازنده که دارای نام Naples است از معماری ZEN و فناوری ساخت 14nm FinFet استفاده می‌کند و هر هسته این پردازنده دارای 512KB کش اختصاصی است که هر خوشه از هسته‌های ZEN دارای 8MB کش L3 هم هستند که تمام این خوشه‌ها در کنار هم 64MB کش دارند البته این پردازنده دارای ورژن 16 هسته‌ای هم هست ولی نکات هیجان انگیز این پردازنده‌ها به همین ختم نمی‌شود این پردازنده‌ها دارای 8 کانال جداگانه برای رم هستند و 128 (PCI 3.0 Lanes) که به AMD قابلیت استفاده از مموری کنترلر و درایو های پرسرعت NVMO می‌دهد. با پردازنده‌های Naples می‌توان 32 پورت ساتا و NVME همزمان داشت.

همچنین این پردازنده‌ها توانایی پشتیبانی از 16تا پورت شبکه 10GbE با کنترلر یکپارچه را دارا هستند. می‌توان انتظار داشت TDP پردازنده‌های سرور ZEN از 35وات تا 180 وات باشد که شامل پردازنده‌های 2,4,16,32 هسته‌ای می‌شود.

تازیخ عرضه این پردازنده‌ها به صورت دقیق مشخص نیست اما می‌توان انتظار داشت اواخر 2016 یا اوایل 2017 عرضه شوند.

منبع: tweaktown

مترجم: سامان یزدان نیک

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز به نظر شما در چه رنج قیمتی عرضه میشن ؟

هسته ای چند ؟

لینک به دیدگاه

هسته ای چند ؟

:D  :D

ویرایش شده توسط Rat
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هسته ای چند ؟

هسته ای 100 برای اینکه مشتری بشین...  :D

180 وات خیلی زیاده

35 رو ندیدی این 180 فقط دیدی یعنی؟؟؟  :-?

احتمالا 32 هسته ایه مصرفش اینقدر باشه بالاخره کم قدرت نداره...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب چیزیه لامصب :-?

هسته ای چند ؟

=))

لینک به دیدگاه

یه زمانی کسی همچین حرفی میزد به ریشش میخندیدم میگفتم چیزی نمیدونه الان واقعیت داره

فرستاده شده از SM-T311ِ من با Tapatalk

ویرایش شده توسط amir.emami8282
لینک به دیدگاه

این مسخره بازیا چیه ای ام دی انجام میده ! 32 هسته ! مهم بازده هست نه تعداد هسته .... با این روند پیش رو فقط کاربران آماتور مشتریش هستن فقط به خاطر عدد 32 ...

با اینکه من خودم یکی از مشتریان سری   phenom II بودم اما  باید سیستم فکری طراحان ای ام دی عوض بشه.

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی     کین ره که تو میروی به ترکستان است

لینک به دیدگاه

این مسخره بازیا چیه ای ام دی انجام میده ! 32 هسته ! مهم بازده هست نه تعداد هسته .... با این روند پیش رو فقط کاربران آماتور مشتریش هستن فقط به خاطر عدد 32 ...

با اینکه من خودم یکی از مشتریان سری phenom II بودم اما باید سیستم فکری طراحان ای ام دی عوض بشه.

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی کین ره که تو میروی به ترکستان است

اخ گفتی...ای ام دی ظاهرا تو سی پی یو ساختن فقط تعداد هستش براش مهمه و اصلا به پرفورمنس اهمیتی نمیده...

Sent from my SGP311 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان به احتمال 90 درصد این CPU برای سرور ها طراحی شده پس قیمت کمی نخواهد داشت

لینک به دیدگاه

180 وات خیلی زیاده

220 وات برای 8 هسته شده 180 وات برای 32 هسته !

البته عوامل زیادی در مصرف میزان گرمای تولید شده و دمای نهایی ( که تاثیر مستقیمی در عمر قطعه داره ) تاثیر داره !

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

180 وات خیلی زیاده

دوست من 6950X اینتل پردازنده 10 کور 20 ترید هست با 140 وات TDP ...

با اینکه همه میدونیم اینتل یک نسل از AMD جلو هست ولی برای این تعداد هسته و مسیر پردازشی منطقی به نظر می رسه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

6ay002v5cpcjoo2uub.jpg

این پردازنده که دارای نام Naples است از معماری ZEN و فناوری ساخت 14nm FinFet استفاده می‌کند و هر هسته این پردازنده دارای 512KB کش اختصاصی است که هر خوشه از هسته‌های ZEN دارای 8MB کش L3 هم هستند که تمام این خوشه‌ها در کنار هم 64MB کش دارند البته این پردازنده دارای ورژن 16 هسته‌ای هم هست ولی نکات هیجان انگیز این پردازنده‌ها به همین ختم نمی‌شود این پردازنده‌ها دارای 8 کانال جداگانه برای رم هستند و 128 (PCI 3.0 Lanes) که به AMD قابلیت استفاده از مموری کنترلر و درایو های پرسرعت NVMO می‌دهد. با پردازنده‌های Naples می‌توان 32 پورت ساتا و NVME همزمان داشت.

همچنین این پردازنده‌ها توانایی پشتیبانی از 16تا پورت شبکه 10GbE با کنترلر یکپارچه را دارا هستند. می‌توان انتظار داشت TDP پردازنده‌های سرور ZEN از 35وات تا 180 وات باشد که شامل پردازنده‌های 2,4,16,32 هسته‌ای می‌شود.

منبع: tweaktown

مترجم: سامان یزدان نیک

سلام ممنون  خبر خوبی بود.مطمئن درسری بعدی amd از این دستاورد جهت ارتقا پردازنده دسکتاب استفاده خواهد کرد.

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

من خیلی دوست دارم amd بتونه دوباره جای خودشو بدست بیاره و خودم اولین خریدارش هستم

اما هسته های amd وintel فرق دارن

وقتی میگه ۳۲ هسته ۱۸۰ وات

چهار ستونم بدنم میلرزه

و یاد سی پی یو وحشتناک fx 8350 می افتم چه کابوسی بود

از لحاظ قدرت amd به اینتل و انودیا نمیرسه مگر اینگه با قیمت پایین بتونه یه جای پیدا کنه

و ما باید شاهد خودکامه گیهای intel nvida باشیم

چون فعلا قدرت دست اوناست

لینک به دیدگاه

تا پردازنده هاي amd نياد و تست نشه حقيقتش حساب زيادي نميشه رو گفته هاي amd و پردازنده سري zen باز كرد . پردازنده هاي سري بلدوزر هم خيلي سر و صدا داشت اما وقتي اومد عملا خلاف اون اتفاق افتاد . بين حرف تا عمل فاصله زيادي هستش . ان شا الله اومد تست شد خوب بود بجاي پردازنده هاي گرون قيمت اينتل ، اي ام دي مي خريم .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

من خیلی دوست دارم amd بتونه دوباره جای خودشو بدست بیاره و خودم اولین خریدارش هستم

اما هسته های amd وintel فرق دارن

وقتی میگه ۳۲ هسته ۱۸۰ وات

چهار ستونم بدنم میلرزه

و یاد سی پی یو وحشتناک fx 8350 می افتم چه کابوسی بود

از لحاظ قدرت amd به اینتل و انودیا نمیرسه مگر اینگه با قیمت پایین بتونه یه جای پیدا کنه

و ما باید شاهد خودکامه گیهای intel nvida باشیم

چون فعلا قدرت دست اوناست

دوست عزیز 10 هسته 20 ترید 4کانال رم بوده 140 وات

بعد 32 هسته 64 ترید با 8 کانال رم بشه بین 30 وات الی 180 وات زیاده؟؟؟؟

کمی فکر کنیم، فکر!

لینک به دیدگاه

:clapping: باتشک @};- ر

در عجبم چرا بعضی از اخبار دیده نمیشن :huh: با اون عنوان تابلو  :-w ... قطعا برا دوستان دیگه هم رخ داده ... عزیزان پیشنهادی ندارن (برا دیده شدن به هنگام اخبار) @};-

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58386&page=17 پ166

لینک به دیدگاه

220 وات برای 8 هسته شده 180 وات برای 32 هسته !

البته عوامل زیادی در مصرف میزان گرمای تولید شده و دمای نهایی ( که تاثیر مستقیمی در عمر قطعه داره ) تاثیر داره !

دوست من 6950X اینتل پردازنده 10 کور 20 ترید هست با 140 وات TDP ...

با اینکه همه میدونیم اینتل یک نسل از AMD جلو هست ولی برای این تعداد هسته و مسیر پردازشی منطقی به نظر می رسه...

+ @};-  @};-  @};-  در تکمیل پاسخ دوستان عزیزم

عزیزان مصرف اون همه کنترلر درونساز و 64L3 mb  هم به این 64 رشته (32core SMT) اضافه کنن !  (به علاوه  نشتی های غیر متعارف همچین چیپهای بزرگی رو)

با توجه به اینکه AMD عملا مدت ها از سیاست بهینه سازی P/W CPU هاش دور بوده ، (برخلاف اینتل که تو چند نسل عمده هدفش همین بوده و صد البته در Kaby lake) 

ضمنا TDP پردازنده های 8core (رشته16) پلتفرم Summit Ridge (پلتفرم دسکتاپ ZEN) برابر 95W اعلام شده بود که قطعا با اون پتانسیل تخمینی ( 5960x < دسکتاپ zen < اسکایلیک 6700K) رقم قابل توجهی میتونه باشه !!!

گویا بعضی عزیزان هنوز به AMD کبیر ایمان نیاوردن  :D  @};- 

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 10 هسته 20 ترید 4کانال رم بوده 140 وات

بعد 32 هسته 64 ترید با 8 کانال رم بشه بین 30 وات الی 180 وات زیاده؟؟؟؟

کمی فکر کنیم، فکر!

ببخشید کجا نوشته 64 ترد؟

ای ام دی جدیدا ترد ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

ببخشید کجا نوشته 64 ترد؟

ای ام دی جدیدا ترد ساپورت میکنه؟

Zen CPU with 32 cores, and 64 threads, with a huge 64MB of L3 cache

این اطلاعات در مورد پردازنده 32 هسته و thread 64 با 64MB کش L3 است.

لینک به دیدگاه

چقدر دیر عرضه میشه !!
سال 2017 آخه چرا؟؟
یعنی باید تا اون موقع صبر کرد برای بستن سیستم تا تکلیفمون با پردازنده ها هم مشخص بشه!!!

لینک به دیدگاه

من که فقط منتظر zen هستم فعلا دارم با یه الفون 4200 x2 خودمو زجر میدم

لینک به دیدگاه

35 وات واسه دو هسته سی پی یو دسکتاپ عالیه :|

اگر قرار بر مقایسه مصرف برق بشه 

Intel Celeron G1840 با 2 مگابایت کش و مموری کنترلر 2 کاناله 54 وات مصرف برق داره 

نمی دونم چرا بعضی از دوستان مقایسه عیر منطقی انجام میدن

پردازنده 22 هسته ای اینتل 150 وات مصرف داره ( اونم جدید ترین نسلش ) Intel Xeon E5-2699 v4 @ 2.20GHz 

32 هسته 180 وات زیاده ؟ 

:|

مگه اعلام کردن پردازنده دو هسته ای 180 وات ؟

لینک به دیدگاه

با Amd مشکل دارن یا فن بازی در میارن

لینک به دیدگاه

یاد 3800 و 6400x2افتادم که واقعا عالی بهم جواب دادند در زمان خودشون تا سالها اور میکردم 6400 رو و جواب میداد بهم با وجود اینکه خیلی داغ بود.در حدی داغ بود که بعد خاموش شدن کولر به اون بزرگی{مدلشو یادم نیست ولی یادمه کولر مستر بود و شکل حلزونی داشت} صوت میکشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...