رفتن به مطلب

در جا زدن فن اضافي CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر همه ي دوستان و اساتيد محترم

دوستان حدود 3 هفته ايي ميشه كه سيستمم رو ارتقا دادم يه رادياتور 120 رو سيستم بستم كه يه فن داره يه فن ديگه هم بهش اضافه كردم كه تو عس ميبينيد سوال اولم اينه كه جاي درست نصب سوكت اين فن كجا بايد باشه يعني منظورم اينه كه آيا فرقي نميكنه كه كجا باشه؟

و مورد دوم اينه كه وقتي روي سايلنت تنظيمه بعضي اوقات ميخواد حركت كنه اما حركت نميكنه يعني در جا ميزنه فن فن سالمه آيا اين طبيعيه يا من سوكتشو اشتباه وصل مردم مادربردم هيرو آلفا هستش و سوكتشو اونجايي كه نزديك برق 24 پين هستش نصب كردم

سپاس از راهنمايي

1bapl3vlad250zwixog1.jpgtyzw97bar1ctwj8ok3zj.jpg

لینک به دیدگاه

درود

فن‌ها رو با هاب یکی کن و به یک سوکت بزن. یا فن دوم رو cpu opt بزن.

لینک به دیدگاه

درود

فن‌ها رو با هاب یکی کن و به یک سوکت بزن. یا فن دوم رو cpu opt بزن.

عزيز جان واتر پمپ رو cpu فن نصبه چون اگه رو سوكت واتر پمپ باشه ارور ميده و فن اصلي يعني اون قرمزه رو opt نصبه

لینک به دیدگاه

عزيز جان واتر پمپ رو cpu فن نصبه چون اگه رو سوكت واتر پمپ باشه ارور ميده و فن اصلي يعني اون قرمزه رو opt نصبه

اگر هاب نداری فن دوم رو به یکی از چهار‌پینهای مادربورد بزن. با fan xpert می‌تونی دور فن رو تنظیم کنی.

لینک به دیدگاه

گذشته از مشکل

انصافا یه کیس بخر ، نمی ارزه بخاطر کیس قدیمی مشکلی برای قطعاتت پیش بیاد @};-

لینک به دیدگاه

گذشته از مشکل

حق با دوستمومه حداقل یه دوکاس بخر برای این قطعات حیفه بخدا مادربردت

Sent from my C6833 using Tapatalk

ویرایش شده توسط rezaardi01
لینک به دیدگاه

گذشته از مشکل

يعني عزيز جان مشكل اساسيه ؟

بعد چه مشكلي براي قطعات پيش بياد اين برام سواله كيس فقط يه جعبه اس البته ميدونم كه وضعيت خنك كاري بايد خوب باشه و اينم بگم كه اين كيس بسيار خنكه و مشكل دمايي ندارم

لینک به دیدگاه

یکی همون گردش هوا هست

یکی این که جای درست حسابی نداره برای کابل برای همین روی قطعات فشار بیشتری هست

یکی دیگه این که چون کوچیک هست و قطعات به سختی جا شدن کافیه یه ضربه به کیس بخوره که باعث خرابی فیزیکی مادربورد بشه (این رو دیدم خودم طرف بورد Z97 رو توی کیس گرین پارس گذاشته بود دوماه بعد ضربه به کیس خورده بود ماردبوردش تاب برداشته بود)

لینک به دیدگاه

حق با دوستمومه حداقل یه دوکاس بخر برای این قطعات حیفه بخدا مادربردت

Sent from my C6833 using Tapatalk

راستش فعلا اوضاع خرابه اصلا نميتونم هزينه كنم

یکی همون گردش هوا هست

یکی دیگه این که چون کوچیک هست و قطعات به سختی جا شدن کافیه یه ضربه به کیس بخوره که باعث خرابی فیزیکی مادربورد بشه (این رو دیدم خودم طرف بورد Z97 رو توی کیس گرین پارس گذاشته بود دوماه بعد ضربه به کیس خورده بود ماردبوردش تاب برداشته بود)

باور كنيد دوست من اين كيس بسيار خنكه چون از سمت راست و جلو هوا وارد ميشه و از عقب و بغل هم خارج ميشه كوچيك هست قبول دارم اما ضربه چرا بخوره حواسم بهش هست از مشكل فن كه البته بعيد بدونم مشكل اساسي باشه به كجا رسيديم :-? hiamlxjpn6cn7zrsu5zz.jpg

لینک به دیدگاه

پین واتر بلاگ بزار روی سیستم فن و از توی بایوس تنظیمش کن روی full speed بعد پین فن و وصل کن به cpu fan و روی حالت نرمال بزارش.

واتربلاگ همیشه در حال حداکثر هست و این باید همینجوری باشه و فن هم باید با دمای سی پی یو زیاد و کم بشه . درستش اینجوری هست . در حالت سایلنت هم چون این فن ها بلبرینگ هست برای حرکت نیاز به قدرت داره روی حالت سایلنت ولتاژ خیلی کمی واردش میشه و کار نمیکنه اگر خودتون بچرخونیدش میبینید که شروع به حرکت میکنه .

ویرایش شده توسط mamad711
لینک به دیدگاه

پین واتر بلاگ بزار روی سیستم فن و از توی بایوس تنظیمش کن روی full speed بعد پین فن و وصل کن به cpu fan و روی حالت نرمال بزارش.

واتربلاگ همیشه در حال حداکثر هست و این باید همینجوری باشه و فن هم باید با دمای سی پی یو زیاد و کم بشه . درستش اینجوری هست . در حالت سایلنت هم چون این فن ها بلبرینگ هست برای حرکت نیاز به قدرت داره روی حالت سایلنت ولتاژ خیلی کمی واردش میشه و کار نمیکنه اگر خودتون بچرخونیدش میبینید که شروع به حرکت میکنه .

درود عزیز جان سیستم فن دیگه کدوم یکی میشه بالای مین سه تا پین داریم اولی از سمت چپ که نوشته واتر پمپ که من روز اول رو اون گذاشتم ولی موقع بوت مشکل ارور داشتم و الان بلک روی سی پی یو فن هستش و فن رادیات هم رو cpu opt نصبه فن دوم رادیاتور هم بستم کنار 24 پین

بله درست میفرمایید دقیقا با دست فن رو میچرخونم کار میکته

لینک به دیدگاه

راستش فعلا اوضاع خرابه اصلا نميتونم هزينه كنم

باور كنيد دوست من اين كيس بسيار خنكه چون از سمت راست و جلو هوا وارد ميشه و از عقب و بغل هم خارج ميشه كوچيك هست قبول دارم اما ضربه چرا بخوره حواسم بهش هست از مشكل فن كه البته بعيد بدونم مشكل اساسي باشه به كجا رسيديم :-? hiamlxjpn6cn7zrsu5zz.jpg

در مورد کیس 

گرگ در پوست آهوووووووو......

ضمنا داداش گلم ببخش من اینو میگم من احساس میکنم فن و کلا برای خروجی هوا بر عکس نصب کردی یعنی یکی میده داخل اون یکی میده بیرون  وقتی لود کم میکنی 

هوا قفل میکنه

یکی همون گردش هوا هست

عزیزم احتمالا کیس از پله رها کردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟  :D  :-?  ^_^

لینک به دیدگاه

شما که 1 میلیون پول فقط برا بردتون دادید خوب یه کیس خوب هم بخرید دیگه

الان دوکاس هست 180 تومن

ویرایش شده توسط Rat
لینک به دیدگاه

دوست عزیز جسارتا فضولی نباشه ولی به نظرم پولی که برای برد دادی رو باید جاش یه i7 6600 میخردی و یه برد ارزونتر برمیداشتی

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز جسارتا فضولی نباشه ولی به نظرم پولی که برای برد دادی رو باید جاش یه i7 6600 میخردی و یه برد ارزونتر برمیداشتی

خب ایشون هم 6600 دارن!!منظورتون 6700 هست؟!!!

لینک به دیدگاه

در مورد کیس 

گرگ در پوست آهوووووووو......

ضمنا داداش گلم ببخش من اینو میگم من احساس میکنم فن و کلا برای خروجی هوا بر عکس نصب کردی یعنی یکی میده داخل اون یکی میده بیرون  وقتی لود کم میکنی 

هوا قفل میکنه

عزیزم احتمالا کیس از پله رها کردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟  :D  :-?  ^_^

گرگ در پوست آهو رو خوب اومدی دمت گرم

نه دیگه عزیز جان ما اینجا پست میزنیم که پی به اشتباهاتمون بزنیم دیگه

در ضمن فن طریقه ی نصبش درسته پشت فن همیشه هوا رو به سمت بیرون میده اگه دقت کنید اون دو تا فن قرمزه درست مقابل گرافیک نصب شده و تو لود کامل گرمای گرافیکو سریع از داخل کیس تخلیه میکنه من کیسم دماسنج داره دمای داخلش تو لود کامل 30 درجه اس اونم تو این هوای گرم گردش هوای کولر خونه هم تو اون نقطه که کیس هست کمه یه نشونه ی دیگه هم برای سنجش دمای کیس بهتون میگم اونم پاوره حتما میدونید که این مدل پاورها فنشون زمانی راه میوفته که داغ بشه و تا دما بالا نره اصلا راه نمیوفته و تو لود کامل سیستمم بعضی اوقات یه استارت میزنه و خاموش میشه خیلی سریع شاید حدود 30 یا 40 ثانیه البته تایم دقیق نگرفتم ولی همین حدوداس

شما که 1 میلیون پول فقط برا بردتون دادید خوب یه کیس خوب هم بخرید دیگه

الان دوکاس هست 180 تومن

به خاطر شما هم شده میخرم ولی الان نمیتونم دوست گرامی چون واجب نمیدونم فعلا من هنیشه سعی میکنم با کمترین هزینه بهترین رو داشته باشم

در جواب شما دوست گرامی باید بگم که من سال 86 بود که اولین سیستممو جمع کردم اون موقع یه مین گیگا p965 s3 سوکت 775 برداشتم دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم بالای 250 برد برام آب خورد میدونی چرا اینکارو کردم جوابش ساده اس تو این همه سال من خیلی راحت میتونستم ارتقاعش بدم و تا همین 3 هفته پیش که این برد و خریدم داشتمش 8 گیگ رم با بالاترین باسی که پشتیبانی میکرد روش بود سی پی یو Q9550 روش بود گرافیک GTX 770 رو پشتیبانی کرد به نظر من بیس همیشه باید قوی باشه تا برای ارتقا مشکل نداشته باشی سیستم گیم باید گرافیک محور باشه الان من رو این 6600k بستم و همین کفایت مینه تازه اورکلاکشم بکنم حالا حالاها جواب میده تازه با همون 770 قبلیم

لینک به دیدگاه

جساراتا مدل فن هایی استفاده کردید چیه<؟

لینک به دیدگاه

جساراتا مدل فن هایی استفاده کردید چیه<؟

همشون دیپ کولن چطور؟
لینک به دیدگاه

دوست عزیز یک عکس نزدیک از فن هایی که بالای گرافیک گذاشتی بذار  ، اون فن ها هوا رو به سمت بک پلیت کارت میده یا  هوا رو بالا میکشه ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یک عکس نزدیک از فن هایی که بالای گرافیک گذاشتی بذار ، اون فن ها هوا رو به سمت بک پلیت کارت میده یا هوا رو بالا میکشه ؟

اینم عکس.

از سمت راست هوا وارد میشه و البته از جلو و تو عکس هم میبینید. فیلتر هم ابتکاری براش گذاشتم که خاک نکشه تو کیس و با فیلتر جاروبرقی درست کردم البته نه با اون ذخامت از هم جداشون کردم که یه لایه ی نازکه.

و اون دو تا فن 9 سانتی که سوکتشون روی برد نصب شدن و کاملا بی صدا هستن.و رو بک پلیت محکمشون کردم به صورت مورب و هوا رو میگیرن و سریع هم از طریق اون فنهای خروجی خارجش میکنن حدود 4 درجه تو کم کردن دما تاثیر گذارن

حداقل کیس رو رنگ کن یکم شاخ بنظر بیاد :دی

تو فکرش هستم اما وقتشو ندارم فعلا دوستان بهتره دنبال بهینه بودن سیستمتون باشین تا مدینگ البته من مخالفش نیستم اما باید به بودجه هم توجه بشه باشه که همه چی حله ولی وقتی نیست باید همینطور سر کنید.

post-24252-0-62032500-1466172512_thumb.jpg

post-24252-0-80107300-1466172562_thumb.jpg

post-24252-0-28578200-1466172600_thumb.jpg

post-24252-0-41385000-1466172627_thumb.jpg

ویرایش شده توسط minyator
لینک به دیدگاه

خب دوستان سوال من تو این تاپیک در مورد در جا زدن فن اضافه ایی بود که برای رادیاتور پردازنده گذاشته بودم، بود که کلا موضوع عوض شده دوستان هم که اکثرا بجای این که کمک به مشکل کنن در مورد دیزاین صحبت کردن بگذریم امروز مشکل کامل حل شد اما یه سوال دمای پردازنده از 32 به 35 تا 40 در حال نوسان میکنه البته تو حالت کارکرد عادی ایا با توجه به داشتن رادیاتور کاپشن 120 این دما در حد معقولیه با پردازنده ی i56600k من دور فن ها رو هم گذاشتم تو حالت فول اسپید اما فقط 2 درجه کاهش دما داشتم در ضمن برنامه ی Al suite یه چیزی نشون میده برنامه ی speccy هم یه چیزی مثلا نرم افزار اول دمای مادربرد رو 30 درجه نشون میده نرم افزار دوم 28 درجه نرم افزار اول دمای پردازنده رو 38 نشون میده همین الان که دارم براتون تایپ میکنم نرم افزار دوم 34 درجه داره نشون میده و جالبه دمای کارت گرافیک تو هردوشون مشترکه 32 درجه کدومشون راس میگن کدومشون دروغ

لینک به دیدگاه

خب دوستان سوال من تو این تاپیک در مورد در جا زدن فن اضافه ایی بود که برای رادیاتور پردازنده گذاشته بودم، بود که کلا موضوع عوض شده دوستان هم که اکثرا بجای این که کمک به مشکل کنن در مورد دیزاین صحبت کردن بگذریم امروز مشکل کامل حل شد اما یه سوال دمای پردازنده از 32 به 35 تا 40 در حال نوسان میکنه البته تو حالت کارکرد عادی ایا با توجه به داشتن رادیاتور کاپشن 120 این دما در حد معقولیه با پردازنده ی i56600k من دور فن ها رو هم گذاشتم تو حالت فول اسپید اما فقط 2 درجه کاهش دما داشتم در ضمن برنامه ی Al suite یه چیزی نشون میده برنامه ی speccy هم یه چیزی مثلا نرم افزار اول دمای مادربرد رو 30 درجه نشون میده نرم افزار دوم 28 درجه نرم افزار اول دمای پردازنده رو 38 نشون میده همین الان که دارم براتون تایپ میکنم نرم افزار دوم 34 درجه داره نشون میده و جالبه دمای کارت گرافیک تو هردوشون مشترکه 32 درجه کدومشون راس میگن کدومشون دروغ

دوست عزیز سری کاپیتان کاپشن چیه!

خیلی دمای سی پی یوت بالاست! من سری Mealstorm دارم تو حالت سایلنت خارج از لود 20 درجه رو رد نمیکنه همش روی 19 و 18 داره میچرخه

سی پی یوی من هم i7 6700k هستش کولرمم Deep cool mealstorm Gamerstorm 120k هستش

ببین شاید چیزی داره خیلی کاشغال میکنه سی پی یوت رو

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سری کاپیتان کاپشن چیه!

خیلی دمای سی پی یوت بالاست! من سری Mealstorm دارم تو حالت سایلنت خارج از لود 20 درجه رو رد نمیکنه همش روی 19 و 18 داره میچرخه

سی پی یوی من هم i7 6700k هستش کولرمم Deep cool mealstorm Gamerstorm 120k هستش

ببین شاید چیزی داره خیلی کاشغال میکنه سی پی یوت رو

بله درست ميفرماييد حق با شماست كاپيتان من از خمير z5  هم استفاده كردم و سرعت واتر پمپ هم تا آخره اما اين كه ميگيد درگيره بعيد ميدونم باز امروز بعد از ظهر از سر كار برم خونه چك ميكنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...