رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود دوست من

کسی نمیاد از جیب شما پولی برداره . هر وقت احساس کردید کالایی گرونه و به قول شما در اون بازه 700 تومان داره از جیب شما میره نخرید .

من یک فروشنده هستم و میگم نخرید  . ولی وقتی خرید کردید یعنی قیمت رو پذیرفتید حتی اگر خیلی خیلی لازمتون بوده @};-

سلام

البته من این حرف شما رو کاملا نمی تونم قبول کنم آقای حسینی این صحبت شما زمانی مفهوم پیدا می کنه که مسأله ای به اسم انحصار وجود نداشته باشه. 

مثل این می مونه من یه نانوایی داشته باشم که نان رو با چند برابر قیمت به شما بفروشم و از طرفی هم تنها فروشنده نان موجود شخص من باشم در پاسخ شما در اعتراض به گرانی نان می گم که شما مختارید نخرید من اجباری ندارم که شما نان تهیه کنید. 

وقتی تنها وارد کننده یه برند یا قطعه یه شرکت بخصوصه دیگه در صورت نیاز نخریدن می شه خود تحریمی. 

حالا من بگم مثلا گرافیک سری کوادرو یا سی پی یو زنون گرونه پس نمی خرم تا تحریم بشن از اون طرف کارم نرم افزار های مهندسی و طراحیه که نیازمند این سخت افزار هستن و جایی هم جز این منابع گران فروش برای تهیه کالام ندارم. قیمت رو نپذیرفتم در اون شرایط راه دیگه ای نداشتم

لینک به دیدگاه

• ارسال 392
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام

البته من این حرف شما رو کاملا نمی تونم قبول کنم آقای حسینی این صحبت شما زمانی مفهوم پیدا می کنه که مسأله ای به اسم انحصار وجود نداشته باشه. 

مثل این می مونه من یه نانوایی داشته باشم که نان رو با چند برابر قیمت به شما بفروشم و از طرفی هم تنها فروشنده نان موجود شخص من باشم در پاسخ شما در اعتراض به گرانی نان می گم که شما مختارید نخرید من اجباری ندارم که شما نان تهیه کنید. 

وقتی تنها وارد کننده یه برند یا قطعه یه شرکت بخصوصه دیگه در صورت نیاز نخریدن می شه خود تحریمی. 

حالا من بگم مثلا گرافیک سری کوادرو یا سی پی یو زنون گرونه پس نمی خرم تا تحریم بشن از اون طرف کارم نرم افزار های مهندسی و طراحیه که نیازمند این سخت افزار هستن و جایی هم جز این منابع گران فروش برای تهیه کالام ندارم. قیمت رو نپذیرفتم در اون شرایط راه دیگه ای نداشتم

درود 

نان از دید من مثال خوبی نیست . چون جزو مایحتاج حیاتی انسانه

موقعی به چیزی میشه گفت گرون که ارزونترش در بازار وجود باشه . البته این دیدگاه منه .

ما در ایران زندگی میکنیم و شرایط کشورمون به این شکله . همانطور که متاسفانه یک اتومبیل داغون رو سه برابر قیمت جهانیش خریداری میکنیم .

یا نباید بخرم و یا اگر نیاز دارم باید پولش رو بدم و تهیه کنم . وقتی تهیه کردم یعنی به قیمت کالا بله گفتم .

----------

البته نظر شما رو کاملا برام محترمه و مخالفش نیستم @};-

لینک به دیدگاه

سلام خدمت جناب حسيني

أميدوارم تو نسل پيش رو شما هم توجه ويژه اي به amd (كارت هاي با معماري Polaris و cpu هاي zen كه اواخر 2016 معرفي و عرضه ميشن) داشته باشين .به ويژه كه ظاهرا اين نسل amd تو حوضه ي قيمت گذاري و مصرف برق و به خصوص توان تو سطح low range و mid range سنگ تموم گذاشته و اميدواريم پيشنهاد هاي ويژه و باندل هاي محبوب از اين نسل amd توي ليون عزيز ببينيم البته با قيمّت مناسب

لینک به دیدگاه

سلام خدمت جناب حسيني

أميدوارم تو نسل پيش رو شما هم توجه ويژه اي به amd (كارت هاي با معماري Polaris و cpu هاي zen كه اواخر 2016 معرفي و عرضه ميشن) داشته باشين .به ويژه كه ظاهرا اين نسل amd تو حوضه ي قيمت گذاري و مصرف برق و به خصوص توان تو سطح low range و mid range سنگ تموم گذاشته و اميدواريم پيشنهاد هاي ويژه و باندل هاي محبوب از اين نسل amd توي ليون عزيز ببينيم البته با قيمّت مناسب

درود

شک نکنید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

بعد از چند سال قصد خرید رایانه ی جدیدم را داشتم و بنابه دلایلی لازم بود هرچه زودتر قطعات رایانه را خریداری کنم. موقع خرید، به جز مادربورد و خنک کننده ی آبی، بقیه قطعات در فروشگاه های رایانه ای موجود بودند. برای خرید مادربورد Asus RVE/U3.1 و خنک کننده ی آبی XSPC به تمامی فروشگاه ها مراجعه کردم و حتی با فروشندگان اینترنتی(لیون کامپیوتر، دیجی کالا، مقداد، میهن مارکت و...) نیز تماس گرفتم. ولی هیچ یک از فروشندگان مواردی را که می خواستم، موجود نداشتند. بنابه نیاز تهیه هرچه زودتر کالا، با شرکتی برای خرید خنک کننده ی آبی و شرکت سازگار تماس گرفتم و این عزیزان پس از رسیدگی زودهنگام، قطعات را برایم تهیه کردند.

نکته ی نهفته در این متن، وجود کالا در انبار شرکت ها بود، در حالی که هیچ یک از فروشندگان موجود نداشتند! برای خرید مادربورد به انبار شرکت سازگار رفتم و انواع مادربورد R5E با گارانتی های لایف سرویس، سازگار و بدون گارانتی موجود بودند. جالب تر اینکه مادربورد را با قیمتی کمتر از قیمت بازار خریداری کردم.

تا جایی که اطلاع دارم، شرکت های گارانتی چندان گران فروشی نمی کنند و گران فروشی اصلی توسط فروشنده ها اعمال می گردد. رم های G.Skill را به قیمت 750 هزار تومان(قیمتی که به فروشنده، فروخته می شود) خریداری کردم، در حالی که قیمت رم ها در بازار بین 850-890 هزار تومان در تغییر بود.

برای خرید بهتر به هنگام مراجعه به فروشندگان، دقت کنید در صورت موجود نداشتن کالا از چه کسی استعلام موجودی می کنند. اگر از شرکت اصلی استعلام کردند، به احتمال زیاد قیمت مناسبی پیشنهاد داده اند ولی اگر با فروشنده ی دیگری تماس گرفتند، به سراغ فردی بروید که با او تماس گرفته اند. همواره به هنگام خرید از فروشنده ی دست اول خرید کنید نه کسی که محصولات خود را از فروشنده ی دست چندم تهیه می کند.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

سلام.جناب حسینی برنامه ای واسه مانیتورهای corved مخصوصن 24 اینچ تا حدود یه میلیون دارید؟نمیدونم این نمایندگی سامسونگ چطور حساب کرده که 24 اینچی مثه s24e590c رو وارد نمیکنه در حالیکه قیمت خیلی خوبی داره ومیتونه یکی از بهترین و پرفروشترین مانیتوراش بشه؟ضمنن جواب پست قبلیمو ندادین:کیسی که چند وقت پیش گفتید عکسشو شرکت بیتفنیکس اختصاصی براتون فرستادن کی وارد میشه؟حدود قیمتش چنده؟ممنون از پاسخگوییتون.

ویرایش شده توسط lali city
لینک به دیدگاه

درود دوست من

کسی نمیاد از جیب شما پولی برداره . هر وقت احساس کردید کالایی گرونه و به قول شما در اون بازه 700 تومان داره از جیب شما میره نخرید .

من یک فروشنده هستم و میگم نخرید  . ولی وقتی خرید کردید یعنی قیمت رو پذیرفتید حتی اگر خیلی خیلی لازمتون بوده @};-

آقای حسینی عزیز من مخالف این حرف شما هستم :)

یکی از نیازهای اساسی آدما نیاز به لذت بردن از زندگی هست . ما به عنوان انسان نیاز داریم از زندگی لذت ببریم . شاید اگه لذت نبریم حیات خودمون رو از دست ندیم و قلبمون بزنه اما به قول معروف به مرده متحرک تبدیل میشم . کافیه  برای مدتی مانع از این بشن آدما از زندگی لذت ببرن. احتمالش زیاده به بیماری افسردگی دچار بشن که رنجی که از این بیماری افراد میکشن شاید کمتر از بیماری سرطان نباشه. بگذریم :)

فرض کنید یه شهر بازی در شهری وجود داشته باشه و شهربازی بعدی 1000 کیلومتر دورتر باشه و مدیر این شهربازی از این موقعیت سو استفاده و قیمت رو دو برابر می کنه . فرض کنید حدودا 20 درصد از افراد شهر از رفتن به شهر بازی بسیار لذت می برن و واقعا یکی از تفریحات جذاب برای این افراد رفتن به شهر بازی هستش . این افراد مجبورن برای رفع نیاز انسانیشون که لذت بردن از زندگی هستش مبلغ اضافی رو بپردازن . اگه نرن شهر بازی نمیمیرن اما ناراحت میشن و حسرت می خورن و واقعا انصاف نیست انسان ها رو به نا حق ناراحت کنیم و تک تک افراد که به نا حق باعث ناراحتی و حسرت خوردن افراد میشن و تاثیر منفی در روحیه افراد میذارن مسئول هستند.

سو استفاده از علاقه یه عده گیمر که یکی از لذت های اساسی زندگیشون گیم بازی کردنه و مجبور کردن این افراد برای اینکه به این علاقشون برسن قیمتی بسیار بیشتر از اون چیزی که باید بپردازن ، هزینه کنن . به نظرم یجورایی دزدی قانونی محسوب میشه .

آقای حسینی عزیز مثال میشه زیاد زد و قصد من هم مثال زدن نیست اما امیدوار بودم یا هستم حداقل شما که تو دل این قشر هستید احساس گیمرها و سو استفاده از این احساسات رو درک کنید .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

یه ماچ آبدار بهت بدهکارم استارتر عزیز

بخدا تنها دلخوشی من از زندگی الان بازی و کامپیوتره اگه این دوتا نبود الان افسردگی شدید گرفته بودم.  چندساله نتونستم یه gtx 970 بگیرم بخاطر قیمت ناجوانمردانش تو این سرزمین .

اما اگر جنبه و حوصله داشته باشیم با نخریدن میتونیم وضعیت رو به نفع خودمون تغییر بدیم .

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کلا من خودم مخالف نحوه قیمت گذاری در جامعه هستم. از هیچ اصول علمی و روشی پیروی نمیکنه و کلا من درآوردی هستش !!

هرکسی هم به گفته من اعتراض داره مثال بزنه که من دارم اشتباه میکنم و مطمئن باشید که قبول خواهم کرد اشتباه خودم رو

اقتصاد کلا مریضه و خیلی ها هم دارن ازش به طرف خودشون استفاده بهینه میکنن و کم نیستن متاسفانه

10 دقیقه به بخش های اقتصادی روزنامه نگاه کنین و مطالعه کنین ، اون موقع با چیدمان گفته های ضد هم و برخی خبرهای درست خواهید فهمید که در چه سطحی از خرابی هستیم !!!

نمیشه همه چی رو پوست کنده گفت فقط و فقط با دید خیلی خیلی منطقی نگاه کنین.

حالا فقط میرم تو قسمت قطعات کامپیوتری- الکترونیکی

قیمت کالا 100$ هستش و قیمت در اینجا از 240 هزار تومن تا 400 هزار تومن هستش!! وزن 230 گرم

قیمت کالا 650$ هستش و در اینجا از 1میلیون و 850 هزار تا 2 میلیون و 300 هزار تومن قیمت داره !! ( به صورت آزاد میاد و پشتوانه آنچنانی نداره در حالیکه کالایی با همان قیمت $ قانونی و پشتوانه محکمی  داره و قیمت ریالی آن حدود 1.5 برابر هستش)

قیمت کالا با تخفیف 100$ شده 1200$ و در اینجا قیمت خورده 4 میلیون تا 4 میلیون و 350 هزار تومن ( 150 هزار تومن هم گارانتی اگه کسی بخواد اضافه میشه بهش )!!

قیمت کالا 200$ هستش و ایجا براش قیمتی از 750 هزار تومن تا 900 هزار تومن قیمت زدن !!

قیمت کالا 130$ و قیمت در اینجا از 400 هزار تومن هست تا 500 هزار تومن !!

قیمت 55$ و در اینجا 190 هزار تومن تا 230 هزار تومن !! وزن 275 گرم

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

درود دوست من

من یک فروشنده هستم و میگم نخرید . ولی وقتی خرید کردید یعنی قیمت رو پذیرفتید حتی اگر خیلی خیلی لازمتون بوده @};-

اعضایی که با نظر بالا موافق نیستند، لطفا در نظر بگیرند که نیاز، الویت اول بیشتر خریداران است. فرض کنید در بیابانی گرفتار شده اید و از تشنگی و گرسنگی رنج می برید، در این شرایط بیشتر افراد حاضرند تمامی دارایی شان را بدهند تا یک ورق نان لواش 150~200 تومانی و یک بطری آب 500 تومانی را به قیمتی بسیار بیشتر به دست آورند. در چنینی شرایطی، رفع نیاز مقدم بر دیگر عوامل است.
لینک به دیدگاه

شماره پیامکی باشگاه خبرنگاران جوان:

به این شماره پیام بدین و نسبت به سیاست کثیف قیمت گذاری قطعات اعتراض کنید تا در این مورد گزارش تهیه کنن

30002394

دوستان خواهشا همه پیام بدین.

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

30002394

باید چه متنی در پیام تایپ کنم دوست من ؟

لینک به دیدگاه

باید چه متنی در پیام تایپ کنم دوست من ؟

موضوع تاپیک که مشخصه

اعتراض به قیمت گذاری واردکننده ها و فروشنده ها

نیازی به متن مشخصی نیست. حرف دلتون رو براشون ارسال کنین

سیسات های نادرست قیمت گذاری . چه واردکننده و چه فروشنده و ضایع شدن حق مصرف کننده

و در آخر ازشون درخواست کنید که به موضوع بپردازن و حتما ازش گزارش تهیه کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به این شماره پیام بدین و نسبت به سیاست کثیف قیمت گذاری قطعات اعتراض کنید تا در این مورد گزارش تهیه کنن

30002394

post-6803-0-67618600-1466605762_thumb.jpg

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

بیا بالا

باید این مشکل رو با نخریدن درست کنیم . تنها راه و روش نخریدنه دوستان چه قطعات کامپیوتر باشه چه یک بطری شیر که نصفش آب رایج کشوره .

ویرایش شده توسط امیر حسین 2000
لینک به دیدگاه

1 دلاررررررررررر آمریکا =  30727 ریال

post-8741-0-53860500-1466711356_thumb.png

سایت بانک ملی ایران

BMI.IR

لینک به دیدگاه

30002394

ملت بخاری از خود نشون بدین

با یک پیام بدین چیزی نمیشه... هزینشم پی وی پیام بدین من بدم :|

لینک به دیدگاه

آقایون از دوستانتون هم دعوت کنید به گروه و کمپین بپیوندن

لینک به دیدگاه

همه به جمع کمپین ملحق بشین 

1 دلاررررررررررر آمریکا =  30727 ریال

342235.png

البته این قیمت تعرفه بانکیه و میگن با این قیمت دلار گیر آوردن خیلی سخته. این سخت گیر آوردن فکر کنم فقط برای من و شما باشه و برای وارد کننده ها همچین دلاری براحتی گیر بیاد . باید در مورد این موضوع هم اطلاعات بدست بیاریم .

سایت بانک ملی ایران

BMI.IR

لینک به دیدگاه

تا میتونید خودتون از خرید جنس جدید و اکبند بی نیاز کنید مخصوصا واردات جدید

فقط دست دوم

فقط چند ماه دندون رو جیگر و دلتون بذارید ببینید چه اتفاقی می افته

لینک به دیدگاه

30002394

شما هم گرفتى همه رو ها، اون جايى كه دارى ميگى ما اعتراض به سياست كثيف قيمت گذارى مون رو حواله كنيم خودش ام السياست كثيفه!

بنظر من بهترين كار همينه كه نخريم، همين قضيه خودرو هم كه ديديد، البته ادامه نيافت و اونطور كه بايد ميشد نشد ولى تا همونجاشم كه حداقل حرف تحريمش بود باعث شد ستونهاى دزد سراهاشون به لرزش بيفته و دست بكار بشن و طرح خريد بدن و فلان كه البته ايكاش جدى ادامه ميافت هرچند هنوزم خيلى مشترى از دست دادن.

اين موضوع هم به ولله قسم اگر فقط دندون رو جيگر گذاشتن داشته باشه به نتايج خيلى بزرگى نه فقط تو يه كارت گرافيك بلكه خيلى چيزاى ديگه خواهد رسيد.

ویرایش شده توسط Amooei
لینک به دیدگاه

شما هم گرفتى همه رو ها، اون جايى كه دارى ميگى ما اعتراض به سياست كثيف قيمت گذارى مون رو حواله كنيم خودش ام السياست كثيفه!

بنظر من بهترين كار همينه كه نخريم، همين قضيه خودرو هم كه ديديد، البته ادامه نيافت و اونطور كه بايد ميشد نشد ولى تا همونجاشم كه حداقل حرف تحريمش بود باعث شد ستونهاى دزد سراهاشون به لرزش بيفته و دست بكار بشن و طرح خريد بدن و فلان كه البته ايكاش جدى ادامه ميافت هرچند هنوزم خيلى مشترى از دست دادن.

اين موضوع هم به ولله قسم اگر فقط دندون رو جيگر گذاشتن داشته باشه به نتايج خيلى بزرگى نه فقط تو يه كارت گرافيك بلكه خيلى چيزاى ديگه خواهد رسيد.

عزیز کسی شما رو اجبار نکرد پیامک بزنی  :)

این پیشنهاد خودم و بچه های کمپین هست. من فقط اعلام کردم

صحبت هاتون رو کاملا قبول دارم ولی در کنارش باید از راه های دیگه هم تلاش کرد که زودتر به نتیجه برسیم

شما هر چی داد بزنی بگی نخر بازم یه عده جوگیر میرن میخرن و یه عده دلال رو خوشحال می کنن

خودمم میخواستم 1070 بگیرم که با این جو دزد بازار بیخیالش شدم و با دوستان گروه کمپین دنبال راههای بهتری برای خرید هستیم

در هر صورت فرستادن یه پیامک چیزی از ارزشهای شما کم نمیکنه  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...