رفتن به مطلب

2 تا رم 16 گیگ یا 4 تا رم 8 گیگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

برای مادربورد دو کاناله که جای 4 تا رم داره  2 تا رم 16 گیگ بهتره یا 4 تا رم 8 گیگ؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز

تا جایی که من اطلاع دارم از نظر کاربرد و سرعت وقتی از ۴ رم سوکت همان مقدار رم تامین شه بهتره ولی باید به این نکته توجه داشته باشی که ممکنه بعدا بخوای به سیستمت رم اضافه کنی و...

لینک به دیدگاه

سلام 4 عدد رم 8 نسبت به 2 تا رم 16 در عمل پرفورمنس بهتری دارن

لینک به دیدگاه

سلام 4 عدد رم 8 نسبت به 2 تا رم 16 در عمل پرفورمنس بهتری دارن

اگه امکانش هست دلایل و منطق و مستنداتون رو هم ذکر کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

عزیز در صورتی که مین شما رم رو quad chanel ساپورت میکنه 4*8 بهتره مثلا سری x99

,ولی اگه از dual chanel ساپورت میکنه تو کارایی فرقی بین 4*8 و 2*16 نیست و بهتره 2*16 بگیرید که جای ارتقا داشته باشید

لینک به دیدگاه

اگه امکانش هست دلایل و منطق و مستنداتون رو هم ذکر کنید.

اگه مشخصات دقیق مادربورد و رم ها رو اعلام کنین بهتر میشه نظر داد

لینک به دیدگاه

اگه مشخصات دقیق مادربورد و رم ها رو اعلام کنین بهتر میشه نظر داد

asus h170 pro

رم هم برند خاصی مورد نظرم نیست

لینک به دیدگاه

برای مادربورد دو کاناله که جای 4 تا رم داره  2 تا رم 16 گیگ بهتره یا 4 تا رم 8 گیگ؟

سلام،

برای مادربوردی که از قابلیت دو کاناله پشتیبانی می کند، استفاده از یک جفت یا دو جفت رم چندان تفاوتی ندارد. در صورتی که از 3 عدد رم استفاده شود، هر سه به صورت تک کاناله استفاده خواهند شد.

استفاده از تعداد کمتر رم بهتر از تعداد بیشتر است زیرا هر چه تعداد بیشتر شود، امکان هم خوانی رم ها کاهش می یابد. به خصوص برای رم هایی با فرکانس بالا که نیاز به اورکلاک دارند، تعداد بیشتر باعث احتمال ناپایداری بیشتری می شوند. علاوه بر این استفاده ار تعداد رم کمتر باعث درگیری کمتر رابط درونی حافظه ی پردازنده مرکزی می شود و عملکرد بهتری از خود نشان می دهد.

مورد دوم به هنگام خرید رم های با ظرفیت بالا، سعی کنید رم هایی با برد یک طرفه بخرید. رم هایی با بردهایی که هر دو طرف آن ها با چیپست اشغال شده اند، اندکی عملکرد بهتری دارند ولی برای رسیدن به فرکانس های بیشتر که نیاز به اورکلاک دارند، با ناپایداری بیشتری مواجه هستند.

لینک به دیدگاه

asus h170 pro

رم هم برند خاصی مورد نظرم نیست

مادربورد شما تا 64 گیگ رم ساپورت میکنه به نظر من همون 2 عدد 16 رو بگیرین تا در آینده امکان ارتقا داشته باشین

ولی اگه مادربوردتون تا 32 گیگ رم پشتیبانی میکرد پیشنهاد من خرید 4 عدد رم 8 بود البته تفاوت زیاد محسوس نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...